Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми в работата на форумите 3 (нов софтуер, миграция)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Получих уведомление за потребителско!!, а не лично съобщение.
    При опит да го достъпя, получавам The page isn’t redirecting properly.

    Това - при изключен AdBlock.

    Коментар


    • Добре бе мамка му, ако не сте прочели пост 257-прочетете го.
      Ако сте го чели-прочетет го пак.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Колеги, старият софтуер вече отдавна няма нито поддръжка, нито е адекватен към новите браузери и прочее. На който му е интересно, да звънне ще му разкажа, нямаше как да остане нито ден повече. В момента въобще не се занимаваме с функционалностите. Проблемите (големите) са от кръпките през годините, от това че са сменени няколко кодови таблици, от това че новите софуери работят само с UTF 8 примерно, пък вътре в базата има и 1251 че и още... Чупят се нещата и целите усилия са насочени към това...

        Новият софуер има предостатъчно всякакви функционалности, само да се оправят големите проблеми с базата, всякакви бутони, удобства и прочее дизайни ще се спретнат после за нула време... В момента работят две огледални машини, правят се опити върху едната и каквото стане добре се прехвърля на другата...

        Дайте време... досадно е, на никой не му се занимава, но нямаме избор...
        Ето го,за опресняване
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • При "маркирай прочетено" в дъното на форума ми се струва, че прекалено много го мисли. Появява се едно "зареждам" и се чуди няколко секунди преди да зареди.

          edit
          сега го мерих, почти 10 секунди, което не трябва да е така.

          Коментар


          • Не знам дали не се повтарям с някой, не съм прегледал всичките страници, но реших да споделя проблем ако случайно не сте го видели. Не мога да публикувам.

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Capture.JPG Прегледи:0 Размер:231.6 КБ ID:6522283
            Suzuki Jimny; +4'' Black Raptor / Pro comp; Maxxis Bighorn 30/9.5R15; 9500lbs Winch
            Георги Кандиларов 0889/705-106

            Коментар


            • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Аз бих си запазил в bookmarks адреса https://www.offroad-bulgaria.com/forum
              Как става това?

              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение

                Тази теза с предлагането на услугите винаги ме е изумявала със своята наивност. ....
                Сигурно е наивно. Едни наивници с години за своя сметка градят форум. Други наивници за сметка на свободното си време помагат. Трети наивници споделят пътувания, тунинги и т.н. Тарикатите консумират, гледат сеир и хейтят ...

                А за другото, честно казано, никак не ми е ясен обвинителния ти тон как някой искал да ви излъже, че била наложителна промяната пък то било можело да си караш със стария форумът и сървърен софт.

                В същност, какъв ти е проблемът с новата версия? Че много те затруднява промененият изглед? Верно? И какво предлагаш? Да си стои старата версия на РНР 5.6? Щото е много чудесна, опасността да бъде хакната била измислена, а бай Хой си е свикнал с нея?

                И кое и беше чудесното? Че имаше куп проблеми, предизвикващи постоянни оплаквания и мрънкане как се затривал форумът? Че софтуерът не поддържаше мобилни устройства с малки дисплеи (ако не броим лишената от доста функционалности мобилна тема), а за чичко Гугъл това вече е един от смъртните грехове.


                Сигурно някои от тези проблеми могат да се тушират с някакви разходи на сили и средства, но питанката е за чий да се правят такива разходи за да се крепи нещо остаряло?
                Дето някой (срещу съответна сума) ще пише по-читава мобилна тема за EOL софт, новата версия си има подходящ за мобилни устройства дизайн out of the box.
                Новата версия работи и с новите версии на РНР, което би трябвало да значи и по-висока производителност. Това е маловажно?!?
                Ако поддръжката на сигурността е по-лесна и по-евтина, това е маловажно?!?

                И последно, доста е неуместно сравнението с това, как "сериозни фирми" използвали стар софтуер. Ами използват го, защото да го крепят явно им е по-евтино от това да го подменят. Въпрос на сметка, която всеки прави за себе си.
                Да не коментираме какъв е бизнесът на този форум. Приходи от реклами, които повечето от нас не виждат и не отварят, защото използват адблокери?

                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • Защо се ‘абиш,при близо 200 000 регистрирани потребители ако 1% им е криво / пък то статистически тоя процент винаги играе / ше ти хване дни да обясняваш какво и защо.

                  Така сметнали за добре,така е по-правилно,по-сигурно,може по-лесно или по-евтино или........частен форум,не го подържат за да ви накриви някой на вас,но някой да му е криво винаги ще има.

                  Темата е за друго,да им дадем идея кое не работи за да го оправят като му дойде времето как казваше Испанеца,ако толкова държите да го превърнем това тук в критика ммммммм ше ви отворя тема за това
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • Последния път когато си смених компютъра и аз исках още същия ден да бъде като стария. Но ми трябваха 3 дни за да доведа нещата дотам, че да мога нещо да правя на него.. 3 дни настройки за компютър, който ползвам само аз без да имам кой знае какви сложни занимания с него. Сега си представете настройките на сървър, който обслужва хиляди потребители.
                    Не съм достатъчно вещ за да имам мнение за това дали е целесъобразна смяната на софтуера, по-скоро вярвам на отговорните за този форум, че посоката е добра. Но апелирам към критикантите да спрат с реването. За да напише предния пост Чавдар е посветил някакъв ресурс, който иначе би могъл да използва за отстраняване на нещо нередно. Затова предлагам да дадем на тези, които правят промяната малко време да доизкусурят нещата и когато видим какво са направили, тогава да си формираме мнението..Нека всеки маркира нередности, които е забелязал без да чака отговор за да не им губим времето. Убеден съм, че хората четат всичко и го вземат предвид. Но не става с магическа пръчка.
                    P.S. Докато пишех поста си BENZBOSS е публикувал нещо, което е в същия дух. Точно за това става дума.
                    Последно редактирано от zippel; 26-10-19, 22:27.
                    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      ... Този форум струва нещо само и само заради неговите потребители...
                      Ами така, де...прав си...не софтуера, версията, изгледа и т.н. правят форума.

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

                        Сигурно е наивно. Едни наивници с години за своя сметка градят форум. Други наивници за сметка на свободното си време помагат. Трети наивници споделят пътувания, тунинги и т.н. Тарикатите консумират, гледат сеир и хейтят ...

                        А за другото, честно казано, никак не ми е ясен обвинителния ти тон как някой искал да ви излъже, че била наложителна промяната пък то било можело да си караш със стария форумът и сървърен софт.

                        В същност, какъв ти е проблемът с новата версия? Че много те затруднява промененият изглед? Верно? И какво предлагаш? Да си стои старата версия на РНР 5.6? Щото е много чудесна, опасността да бъде хакната била измислена, а бай Хой си е свикнал с нея?

                        Царят е гол бре младеж, не виждаш ли. В този си вид тази версия НЕ Е готова за употреба. И при два месеца спокойна подготовка, напредъкът е незадоволителен. При спецификита на работа, която се прилага в момента, темповете на работа неминуемо ще се забавят. Това разбираш ли го или си търкам излишно клавиатурата?

                        И тонът в темата беше конструктивен и почти ведър преди да изригнеш с обичайната си напориста арогантност.




                        И кое и беше чудесното? Че имаше куп проблеми, предизвикващи постоянни оплаквания и мрънкане как се затривал форумът? Че софтуерът не поддържаше мобилни устройства с малки дисплеи (ако не броим лишената от доста функционалности мобилна тема), а за чичко Гугъл това вече е един от смъртните грехове.


                        Сигурно някои от тези проблеми могат да се тушират с някакви разходи на сили и средства, но питанката е за чий да се правят такива разходи за да се крепи нещо остаряло?
                        Дето някой (срещу съответна сума) ще пише по-читава мобилна тема за EOL софт, новата версия си има подходящ за мобилни устройства дизайн out of the box.
                        Новата версия работи и с новите версии на РНР, което би трябвало да значи и по-висока производителност. Това е маловажно?!?
                        Ако поддръжката на сигурността е по-лесна и по-евтина, това е маловажно?!?

                        И последно, доста е неуместно сравнението с това, как "сериозни фирми" използвали стар софтуер. Ами използват го, защото да го крепят явно им е по-евтино от това да го подменят. Въпрос на сметка, която всеки прави за себе си.
                        Да не коментираме какъв е бизнесът на този форум. Приходи от реклами, които повечето от нас не виждат и не отварят, защото използват адблокери?
                        Странно е, че споменаваш рекламите, досега никой не го беше правил в тази тема. Ако говорим за икономическа целесъобразност, тази миграция е финансово харакири, щото при тарифити в пиеро 97, миграцията и съпътстващите липси на реклама могат да убият този сайт по-лесно от всички хакери на света, взети заедно.

                        Както и да, явно няма как лесно да те накара човек да спреш да дразниш потребителите, така че си оставаш проблем на администрацията и собствениците, а не мой.

                        За да върна някаква конструктивност и въобще някакъв смисъл в мнението ми, ето някой дребни бележки по текущата миграция:

                        1. Спарки съвсем точно обяснява, че няма как с 1251 да се визуализира utf.
                        2. Две годишен http сървър не помага за сигурността на сайта.
                        3. memory limit от 512м е доста малко, според мен.
                        4. мейловете трябва да бъдат отделени на друга (виртуална) машина
                        5. v5 е име с лоша карма.
                        6. бих махнал единият от двата драйвъра за mysql.


                        Успех.
                        Последно редактирано от bokomo; 26-10-19, 23:46.

                        Коментар


                        • Здравейте! От 2005-та година съм регистриран като „Двигателист”. Няколко дни се опитвам да се логна, но безуспешно и не разбирам къде бъркам. При опит ми дава следното съобщение:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2019-10-27-10-53-42.png
Прегледи:362
Размер:299.2 КБ
ID:6522378
                          После опитах да се регистрирам отново със същото име, но естествено не стана, което ме кара да си мисля, че все пак несъм изтрит.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2019-10-27-10-55-00.png
Прегледи:379
Размер:163.0 КБ
ID:6522377
                          В крайна сметка се регистрирах с това и моля за съдействие, как да използвам отново старият си акаунт.

                          Между другото и мейла, който получих при сегашната временна регистрация е доста странен:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2019-10-27-11-20-17.png
Прегледи:358
Размер:308.3 КБ
ID:6522379
                          Моля, за съдействие!
                          Благодаря, предварително!

                          Коментар


                          • С една дума - преди беше по-добре. Ползвам форума от телефона си, от компютъра още не съм влизал. Но сега ми е по тегаво от телефона да пиша и по трудно търся темите и тн. Може би още не съм свикнал.
                            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                            Коментар


                            • Малко похвали от мен, да не кажа голяма дума, но лично на мен съм доволен от новия форум, пускам без проблеми нови теми, качвам си спокойно снимки, разглеждам нормално темите, мобилната версия на новия форум ми допада, там също нормално си пиша и качвам снимки, с една дума чакам вече визуалните екстри, да има и оранжевия свят освен само черния като опция.

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                                Малко похвали от мен, да не кажа голяма дума, но лично на мен съм доволен от новия форум, пускам без проблеми нови теми, качвам си спокойно снимки, разглеждам нормално темите, мобилната версия на новия форум ми допада, там също нормално си пиша и качвам снимки, с една дума чакам вече визуалните екстри, да има и оранжевия свят освен само черния като опция.
                                Имаш ли бутон "какво ново" ? Интерфейса на Форума ти харесва ли ? Можеш да намериш темите или мненията на някой потребител може би ? Или не ти изпраща множество съобщения за мнения в теми, за които никогага не си бил абониран ? Или ти показва кой участник откъде е, без да му влизаш във профила ? Или горе в дясно не ти препоръчва суперактуални теми от 2008-ма година? Или ти посочва под темата кой я чете и кой я е прочел и кога ? Виждаш ли подписите когато си логнат ?
                                Последно редактирано от sonda; 27-10-19, 22:52.
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X