Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми в работата на форумите 3 (нов софтуер, миграция)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение


    Като се спомена за страниците - в предишната версия бяха с по 30 поста - тоест 10 на брой.
    Сега са 20 броя с по 15 поста. Има ли разумна причина да е така?
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:count.jpg Прегледи:0 Размер:59.6 КБ ID:6523980


    И по толкова ги показва (в бройката се включват и евентуално наличните изтрити публикации, въпреки че те не се виждат от всички).

    Тази тема е с 431 поста, които ми се показват на 15 страници.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:count2.jpg Прегледи:0 Размер:15.1 КБ ID:6523981

    Погледни си настройките.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • Проверете защитата , много вируси успяват да стигнат до форума. Със старата версия не беше така. Тогава наплива беше от реклами , които успявах да спра. Но с вирусите / копма изписва заплаха / не става .
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • https://offroad-bulgaria.com/forum/%...8%D1%8F/page11

        Някакво мазало става


        view-source:https://offroad-bulgaria.com/forum/%...8%D1%8F/page11

        Коментар


        • Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          И?!? И на 11 страница публикациите, които се виждат при горепоказаната настройка в профила, са от 301 до 327 включително, плюс 2 бр. изтрити?

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Като човек, на когото от 15 години част от работата е да се занимава с проблемите на потребители, мога да ти кажа, че, ако имаш някакъв проблем, колкото по-смислено обясниш какъв е той, толкова по-голям е шансът по-бързо да получиш съдействие.
          С приказки от рода на "някакво мазало става", "то ми каза нещо" и т.п. става трудно ...

          От твоя линк при мен се отваря напълно нормално страница 11 от темата. Без каквото и да било мазало.

          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
          Проверете защитата , много вируси успяват да стигнат до форума. Със старата версия не беше така. Тогава наплива беше от реклами , които успявах да спра. Но с вирусите / копма изписва заплаха / не става .

          Какви вируси?!? Както се спомена по-горе е имало проблем със SSL сертификатите, което по принцип кара някои браузъри да изпадат в истерия и да хвърлят съобщения за рискове.
          Ако се съмняваш за вируси на някоя страница копни адреса й и го провери тук
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 03-11-19, 17:44.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Когато в постовете има...как да го кажа-най-отгоре "От........", като на многоточието е името на темата-шрифтът е еднакъв с този на самия пост.
            Ще е добре да е наклонен, болднат, или да се отличава по някакъв начин от поста.
            По-скоро "от....." е излишно.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • Как да увелича размера на шрифта на форумите? Почти не се вижда с просто око.
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • Бутон "Ctrl" и "+" едновременно.
                Става и с мишката. Задържаш бутон "Ctrl" и въртиш скрола на мишката.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • Получи се - благодаря, но как е станало? Вчера беше добре и оттогава нищо не съм пипал.
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                    Получи се - благодаря, но как е станало? Вчера беше добре и оттогава нищо не съм пипал.
                    Някак. Форума не е виновен със сигурност - това си е изцяло браузерна история.

                    За мен е учудващо, но наистина много хора не знаят номера с увеличението. А аз го ползвам постоянно от много години, най-вече това с търкалото на мишката.

                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • И понеже темата е за проблеми - кирилицата навсякъде се оправи, освен в получаваните имайли от форума, където всичко различно от латиница е с въпросителни.

                      Все още не вдявам и "поркуа " индикатора за това дали потребителя е on-line стои най-отдолу, в отделен ред на карето и го разтяга допълнително, при положение че то и без друго е ненужновисоко като размер.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        ...
                        Все още не вдявам и "поркуа " индикатора за това дали потребителя е on-line стои най-отдолу, в отделен ред на карето и го разтяга допълнително, при положение че то и без друго е ненужновисоко като размер.
                        Защото там го е сложил този, който е правил стандартната тема на форума.
                        Мен ако питаш, проблемът е, че полето е отляво, вместо отгоре. Като се наблъскат 5-6-7 полета за данни и се е разтегнало.

                        Като гледам, и часовникът вече е сверен и показва правилното време, а не лятното.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • Щом преценим, че няма големи проблеми за оправяне, явно ще се захващаме и с работа върху нов стил на форума. Има много идеи за по-добър дизайн, но това ми се вижда като последна грижа...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • Каква е идеята на това шерване във Фейсбук и Туитър ?

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Щом преценим, че няма големи проблеми за оправяне, явно ще се захващаме и с работа върху нов стил на форума. Има много идеи за по-добър дизайн, но това ми се вижда като последна грижа...
                              Това е ясно че е бял кахър. Важното е че кирилицата по бутоните и цитатите се успа. Остана само кирилицата на мейлите. Не знам как системата праща мейлите, но предполагам има настройка за това някъде - в смисъл, за език или кодиране. Някъде по пътя нещо е оставено по подразбиране предполагам, вместо например UTF8.

                              Англоговорящите не се научиха че светът не свършва с тях.

                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • Има още няколко таблици, които не са конвертирани в utf8mb4 Сега уточняват админите могат ли да ги конвертират без да се затварят за писане форумите, но докато всичко не стане utf8mb4 явно няма да стане. Странното е, че негативните ефекти се появяват след време и то дори при таблици, които са само цифри...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X