Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното въже.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • turtey
    отговори
    От: Правилното въже.

    Продава се разбира се - бай китаец не спи.

    Остави коментар:


  • atanas_93
    отговори
    От: Правилното въже.

    Чужденците масово ги ползват по състезанията. Почти всички са оборудвани. Работят добре в реални ситуации, само не съм проверявал продават ли се готови или те си ги правят.

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    От: Правилното въже.

    Я да питам какво мислите за такива шегели
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hdys10.jpg
Прегледи:1
Размер:50.5 КБ
ID:5633141

    Плюсовете спрямо металните са ясни - въпроса е дали работи наистина и дали държи

    Остави коментар:


  • Veni1
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
    Красиво и практично, ако разбира се конструкцията на сърцевината позволява правилно заплитане. Но дори и тогава това НЕ е правилен начин за отговорни натоварвания. Бронята не е само защита на сърцевината - тя има и съществена носеща функция - обикновено около 25 до 40 % от здравината на въжето се поема от бронята, а при тези методи финкцията и е компрометирана. При по-съвременните въжета се прилагат какви ли не трикове за да се осигури невъзможност за плъзгане на бронята по сърцевината, а като направиш тази "херния" през която изкарваш клупа е ясно къде отива работата...
    Високо оценявам професионализма ти!

    Обаче за махленски дръпки това, дето съм оплел, е предостатъчно. Дори да се скъса или разплете, беля няма да направи, а клетника на края на въжето да си е заредил акумулатора.
    Иначе и колани си имам..
    Еластично въже не съм си взел, и няма да си взема, щото съм решил до къде да стигна..
    Е, стигнал съм..

    От качеството на връзването на това въже не ми зависи нито живота, нито ежедневието.
    В най-лошия случай ще се скъса или разплете..
    Дерта е на другия край на въжето, не на моя..

    Остави коментар:


  • icerunner
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    Ами то моята система не е нещо нечувано и невиждано..
    Дърпа се оплетката на 50-60 см назад, и оттам това, което се вижда, се прекарва през нещо, за да остане клуп отвън, и после започва едно заплитане на трийсетте сантиметра крайни, към по-вътрешните трийсет сантиметра.
    След като се вплетат - плетка в обща дължина трийсет сантиметра, се връща оплетката отгоре, стяга се, за да не се движи, и това е.
    Колкото повече го дърпаш, толкова повече се стяга..

    Практиката показва, че работи.
    Пак практиката показва, че за 10 метра въже, трябва да си предвидил още метър и двайсе за заплитане. Аз не го предвидих, и малко късичко ми идва, ама върши работа.

    Вальо, онова за стъклените бележки е валидно за цялата година напред.
    Ако не стане за цяла година, ще го удвоим за 2016.
    Красиво и практично, ако разбира се конструкцията на сърцевината позволява правилно заплитане. Но дори и тогава това НЕ е правилен начин за отговорни натоварвания. Бронята не е само защита на сърцевината - тя има и съществена носеща функция - обикновено около 25 до 40 % от здравината на въжето се поема от бронята, а при тези методи финкцията и е компрометирана. При по-съвременните въжета се прилагат какви ли не трикове за да се осигури невъзможност за плъзгане на бронята по сърцевината, а като направиш тази "херния" през която изкарваш клупа е ясно къде отива работата...

    Остави коментар:


  • Veni1
    отговори
    От: Правилното въже.

    Ами то моята система не е нещо нечувано и невиждано..
    Дърпа се оплетката на 50-60 см назад, и оттам това, което се вижда, се прекарва през нещо, за да остане клуп отвън, и после започва едно заплитане на трийсетте сантиметра крайни, към по-вътрешните трийсет сантиметра.
    След като се вплетат - плетка в обща дължина трийсет сантиметра, се връща оплетката отгоре, стяга се, за да не се движи, и това е.
    Колкото повече го дърпаш, толкова повече се стяга..

    Практиката показва, че работи.
    Пак практиката показва, че за 10 метра въже, трябва да си предвидил още метър и двайсе за заплитане. Аз не го предвидих, и малко късичко ми идва, ама върши работа.

    Вальо, онова за стъклените бележки е валидно за цялата година напред.
    Ако не стане за цяла година, ще го удвоим за 2016.

    Остави коментар:


  • icerunner
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
    Баш така де, ама Вени иска да ни изненадва.
    Аз съм виждал няколко начина за получаване на клуп с такова въже, различни от възел, и всичките са калпави или машинно направени.
    Общо взето би трябвало да си прав, защото предпочитания ЗАВОДСКИ начин за клуп на такова въже отдавна е машинно зашиване, а не вплитане. Както и да е, възел 9 (та дори и ще осигури запазване на 80-90 % от якостта на въжето, което е съвсем задоволителен резултат, постигнат без допълнителни инструменти (освен нож и запалка) и за не повече от 10 минути пред монитора....

    Остави коментар:


  • kivv1973
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
    Едно бързо питане към тези с практика. Преди малко ми се обади едни комшия, че негов приятел закъсал на някаква поляна и оставил колата(лека кола предполагам) да нощува там. Та се разбрахме утре сутринта да ходим да го извадим и сега се замислих ако въпросното мпс няма кука за теглене ни отзад, ни отпред де да закачим въжето ако е такъв случая?
    Сваляш бронята и от двете страни на захватите и връзваш от две въжето така може да си позволиш и лекинко да я чукнеш

    Остави коментар:


  • drukman
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
    .......практичния отговор е почти еднозначен - 16 милиметровото въже, с правилни и правилно изпълнени възли.
    Баш така де, ама Вени иска да ни изненадва.
    Аз съм виждал няколко начина за получаване на клуп с такова въже, различни от възел, и всичките са калпави или машинно направени.

    Остави коментар:


  • icerunner
    отговори
    От: Правилното въже.

    Има начини за оплитане на въже от кабелен тип, но те зависят от конструкцията на сърцевината, която също може да е различна. Аз схванах въпроса като практически - какво може да се използва от показаното на снимката и за мен практичния отговор е почти еднозначен - 16 милиметровото въже, с правилни и правилно изпълнени възли.

    Остави коментар:


  • drukman
    отговори
    От: Правилното въже.

    Предния.

    Остави коментар:


  • targa
    отговори
    От: Правилното въже.

    Покажи му правилния край.

    Остави коментар:


  • Veni1
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
    Покажи мострата. Само края де, че ти сигурно имаш 10м въже.
    После, ако ми хареса, ше взема една стъклена препоръка и ще дойда да споделиме чалъма.
    Кой от двата края - то моето въже е с два края.. еднакви са..
    В багажника на бенца е, и се ползва за теглене на разни комшу-серсеми с паднали акумулатори.

    Ще ти хареса, пък стъклената препоръка... кога ли ще седнем с теб..?
    То и аз ще сложа една стъклена препоръка, и после Женя и Светланка... мамоооо..

    Остави коментар:


  • drukman
    отговори
    От: Правилното въже.

    Покажи мострата. Само края де, че ти сигурно имаш 10м въже.
    После, ако ми хареса, ше взема една стъклена препоръка и ще дойда да споделиме чалъма.

    Остави коментар:


  • Veni1
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
    16мм-то въже става за дърпана на кола по асвалт. Като колана. Също е с малък ластичен ефект. Лошото на този модел въжета е, че не се заплитат. Трябва да го вържеш на възел, както ти е написал Колегата по-горе. Възела става голям колкото юмрук и е много неудобен.
    Заплита се перфектно, но с малко чалъм.
    Мога да ти покажа мострата, и да споделя чалъма.

    Не мога да го споделя във форума, защото писането ще стане по-дълго от въжето. А и не е ясно кой какво ще разбере.
    На всеки интересуващ се мога да покажа как се прави.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X