Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното въже.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • icerunner
    отговори
    От: Правилното въже.

    Това 16мм трябва да ти свърши добра работа. Би трябвало да удържи едни поне 3.5-4 тона статично натоварване, което, ако не правиш някакви страшни експерименти ще ти върши работа дълги години. Ако е найлон (полиамид) ще има и много добри динамични характеристики и с тази дължина (като му направиш възлите ще стане около 8м) ще е отлично за изваждане. Ако е полиестерно ще е малко по-статично, но пак ще става за теглене и то много добре. Все пак ще трябва да имаш едно наум при опити за вадене със засилка, че това въже не е чак толкова преоразмерено колкото някое специално за това.
    Направи клуповете в двата края с ДОБРЕ направен възел "девятка", ако ти е проблем ю тюба ще ти помогне (figure 9 knot)

    Остави коментар:


  • targa
    отговори
    От: Правилното въже.

    С тънките не се опитвай да дърпаш нищо по голямо от дърва за огъня. Най много да стане сакатлък или да огънеш ламарините. А ламарините ще се огънат, нищо че са тънки въженцата.

    Остави коментар:


  • demonizator
    отговори
    От: Правилното въже.

    Здравейте, колеги, и за много и все безаварийни години!! Значи, изчетох почти цялата тема с голям интерес, и както е тръгнало май и аз тия седмици ще звъня да си поръчам от "правилното въже" за сериозните ситуации. Но така и така в багажника на Паджерото имам две торби с въжета, останали от бащата, се зачудих дали те няма да стават за не толкова сериозните ситуации. Нищичко не разбирам от въжета, дори не мога да преценя кое какъв вид е, за това само ги наснимах и измерих..

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-01-02 12.23.11.jpg
Прегледи:1
Размер:183.9 КБ
ID:5632770

    До момента, за теглене съм използвал само колана, винаги на два ката (на въжетата клуповете ми изглеждат много афиф, а идея си нямам как да направя подходящи възли), и то да дръпна някой или по асфалта, или не толкова окопан. Само веднъж дърпах един Ланд Крузер затънал в морето - тогава колана издържа, но скъсахме други две въжета, вързани за него (трябваше ни бая дълго въже, накрая го издърпахме с едно алпийско без никакъв зор)...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-05-11 19.08.33.jpg
Прегледи:1
Размер:114.9 КБ
ID:5632771

    Та, основно въпроса ми е някой може ли да ми каже какъв вид са тези въжета, и горе долу какво натоварване би трябвало да могат да издържат на това сечение? Тук ги имам снимани отблизо, всички ми изглеждат някаква синтетика, но са различни. Другия ми въпрос е, правилно ли е колан или въже да се използва на два ката (до сега съм използвал от двете страни шегели 12 мм), и дали така се удвоява натоварването, на което ще издържат, или някъде се губи нещо? Примерно това дългото с едни хубави нови клупове и на два ката би станало едни чудни 8-9 метра..

    Остави коментар:


  • bushiDO
    отговори
    От: Правилното въже.

    + това, на всяко натягане той закрепяше рамото предразположено към развъртане за въжето!

    Остави коментар:


  • droba
    отговори
    От: Правилното въже.

    Което е половин оборот... та за развъртане трудно може да се говори.

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Правилното въже.

    Наобратно на където ги въртиш.

    Остави коментар:


  • droba
    отговори
    От: Правилното въже.

    На къде ще се развъртят ?

    Остави коментар:


  • don_73
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    Уха!
    Това ще се пробва,
    Браво, Дробе!
    Бъди много внимателен,че ако се развъртят тези тояги - чупят кокали! Да не падне голям смях

    Остави коментар:


  • r_vardarov
    отговори
    От: Правилното въже.

    Много,интересен метод.При лек автомобил сигурно ще работи,но при джипа ми много се съмнявам.Дойде ли работата до въже,в повечето случаи,и на лебедката и е трудно.Но идеята много ми хареса.

    Остави коментар:


  • targa
    отговори
    От: Правилното въже.

    Явно при мен нещо не е наред. Влязох през Експлорър. Хитринка си е идеята.

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
    Линка не бачка.
    В момента си е съвсем наред

    Остави коментар:


  • targa
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
    Интересна версия на лебедка

    http://www.nocarnofun.com/secret-nin...roading-alone/
    Линка не бачка.

    Остави коментар:


  • VULKAN
    отговори
    От: Правилното въже.

    Има и по-лесен вариант. С дълъг колан се закачат двата края на силовата броня. Първо едният край на колана се хваща за бронята, после се прекарва през дърво, както се закача лебедка и свободния край на колана се хваща за другия край на бронята. Получават се два успоредни колана. След това в средата на коланите се слага клон, щанга или друго и започвате да усуквате. Пробвано и работи! Дано съм го обяснил разбираемо. Понякога се налага след първото усукване да се прави ново захващане за бронята, после пак и така. Измъквал съм се по този начин, но е много уморително. Колата беше витара, отказа лебедката, а бях с жената и детето. Само внимавайте да не изпуснете клона или щангата, защото почва да се развърта обратно с голяма скорост и има опасност да ви удари.

    Остави коментар:


  • TigerHunter
    отговори
    От: Правилното въже.

    Уха!
    Това ще се пробва,
    Браво, Дробе!

    Остави коментар:


  • droba
    отговори
    От: Правилното въже.

    Интересна версия на лебедка

    http://www.nocarnofun.com/secret-nin...roading-alone/

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X