Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното въже.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Андрей Боянов
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    А дано, ама надали ))
    Пък понеже изгледах куипчето - мии ако не беше въжето щеше да излезе жипа ама без мостовете ))
    Да не говорим че минути след като се отърва младежа на косъм, при ваденето с лебедка, пак не видях никакво обезопасяване. Още повече някой си се мотаеше спокойно около въжето на лебедката.

    Ама това вече не е за тая тема май... Въжето си е мноого добро. Просто с всяко такова нещо трябва да се внимава. Щом и въжета на лебедки се късат...

    Остави коментар:


  • gimax
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
    откъде може да се вземе такова въже.
    Напишете в чичко Гугъл-рея мп.

    Остави коментар:


  • Alexfield
    отговори
    От: Правилното въже.

    Колега, благодаря за линка. Много се радвам, че изгледах цялата случка.
    Ванко затъна много яко. Проблемът беше, че тази ситуация се подцени. Прав е Търтьо, че ако не се беше скъсало въжето, джипът на Ванко сигурно щеше да излезне без мостовете.
    Правилно за тази ситуация беше да го теглят с лебедка: назад, бавно и постепенно - това е моят извод от този клип. Въжето може да бъде полезно, но в други ситуации.
    П.П. При нашето скъпо хоби е хубаво да можем да правим извод от чужди грешки. Още по-хубаво е, че Ванко е жив и здрав. Защото ламарини и въжета се купуват, но живот - не.

    Остави коментар:


  • Ivich
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
    Ивич, пусни и линк откъде може да се вземе такова въже, щото наистина гумата ще го пази от това което му правим ние.
    При Ицо го има.
    http://www.off-road.bg/

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от Ivich Преглед на мнение
    Колега, това за неправилното ползване е ясно на всеки. Тук става въпрос за въжето от женския пазар и за това, че качеството не е като на заводско такова, предназначено за тези цели, и е много по-голяма вероятността да се скъса.
    А дано, ама надали ))
    Пък понеже изгледах куипчето - мии ако не беше въжето щеше да излезе жипа ама без мостовете ))

    Остави коментар:


  • Ivich
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
    Ако не го ползваш както трябва,и това ще влезне през джама!
    Колега, това за неправилното ползване е ясно на всеки. Тук става въпрос за въжето от женския пазар и за това, че качеството не е като на заводско такова, предназначено за тези цели, и е много по-голяма вероятността да се скъса.

    Остави коментар:


  • kok4o1
    отговори
    От: Правилното въже.

    Ивич, пусни и линк откъде може да се вземе такова въже, щото наистина гумата ще го пази от това което му правим ние.

    Ето линк с цялата разходка, където идеално се вижда и как, и защо се скъса въжето.

    Остави коментар:


  • REGULATOR
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от Ivich Преглед на мнение
    Ето едно такова въже точно като за нас
    Ако не го ползваш както трябва,и това ще влезне през джама!

    Остави коментар:


  • Ivich
    отговори
    От: Правилното въже.

    Като въже може и да е добро, но не е предвидено да се използва в тези условия, за които ние ги използваме. Няма никаква защита от протъркване и от вода.
    Ето едно такова въже точно като за нас Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Black_snake.jpg
Прегледи:2
Размер:82.4 КБ
ID:5545983

    Остави коментар:


  • bobkata16v
    отговори
    От: Правилното въже.

    По назад в темата сме разисквали въпроса за безопасно ползване на динамични въжета и как се обезопасяват за да не влизат през стъклата.Има и клипчета в нета колкото искаш,ама всеки си мисли че неговото въже е много арно и никога няма да се откине

    Остави коментар:


  • Alexfield
    отговори
    От: Правилното въже.

    Гледах го този пост веднага след събитието. Виждам закачени колани на джипа на Ванко, но никъде не виждам въже от Женския пазар. Ако има клип на събитието, бих го изгледал с най-голямо внимание. Не обичам да подценявам опасностите.
    П.П. Не съм коментирал случката тогава, защото нито съм присъствал, нито съм видял на клип какво точно се е случило.

    Остави коментар:


  • kok4o1
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от Ivich Преглед на мнение
    Колеги, един съвет, тези въжета са изключително опасни. По-добре не ги използвайте.
    На една от разходките точно такова въже от женския пазар се скъса и мина през стъклото на един джип и се удари в облегалката за глава на драйвера. Само много голям късмет го спаси от по-голяма беля. Не бях на тази разходка, само гледах видео и снимки.
    Въжето беше на Юри и само на няколко месеца. Юри ми каза, че въжето е стояло дълго време неизмито след ползване и може би това е причината да се скъса след това, не знам, само предполагам. Но един добър производител от Австралия продава кръгло динамично въже и то е със специална гумена обвивка отгоре за защита от вода и замърсяване, и това изглежда не е случайно. Цената разбира се също е добра. Продава се и колан с 20% разтегливост на по-приемлива цена.
    Моето мнение е, че с това компромиси не трябва да се правят и да се експериментира, само защото ще спестиш едни 100 лв.

    Ето поста от темата http://www.offroad-bulgaria.com/show...27#post2312627
    Там имаше две сериозни грешки при дърпането. Едната беше, че Доджа държеше въжето постоянно опънато и по тоя начин се получава тоя ефект, от който знаем че ластик се къса, а то е за удари направено, а втората е че Юри каза, че след последната разходка просто не го е изплакнал от препарата, с който е мито безконтактно и така е прибрано. Видимо беше по-тънко това въже от преди това, когато съм го виждал да вади джипки от калта.

    Важен фактор е, че и Ванката така се беше окопал, че беше по-лесно да го зарием, отколкото да го извадим.

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от Ivich Преглед на мнение
    Колеги, един съвет, тези въжета са изключително опасни. По-добре не ги използвайте.
    На една от разходките точно такова въже от женския пазар се скъса и мина през стъклото на един джип и се удари в облегалката за глава на драйвера. Само много голям късмет го спаси от по-голяма беля. Не бях на тази разходка, само гледах видео и снимки.
    Въжето беше на Юри и само на няколко месеца. Юри ми каза, че въжето е стояло дълго време неизмито след ползване и може би това е причината да се скъса след това, не знам, само предполагам. Но един добър производител от Австралия продава кръгло динамично въже и то е със специална гумена обвивка отгоре за защита от вода и замърсяване, и това изглежда не е случайно. Цената разбира се също е добра. Продава се и колан с 20% разтегливост на по-приемлива цена.
    Моето мнение е, че с това компромиси не трябва да се правят и да се експериментира, само защото ще спестиш едни 100 лв.

    Ето поста от темата http://www.offroad-bulgaria.com/show...27#post2312627
    Хууу младежи, ама за да фръкне начи не сте го обезопасили. Па то е еуементарно с една сижимка като за простор се прави.

    Остави коментар:


  • REGULATOR
    отговори
    От: Правилното въже.

    Въжето си е много добро,но не е вълшебно! И аз гледах снимките,и клип имаше някъде,където се вижда че джипа е ЗАКОПАН,яко!! Не знам с колко дебело въже го дърпаха,ама го приемам за нормално да се скъса! Бая зор видя,няма начин да устиска! Моето е 30мм,ползвал съм го два пъти,и нямаше грижи! Седи си постоянно в багажника,защото знам че ще ми помогне,ако се наложи!

    Остави коментар:


  • Ivich
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]562363[/ATTACH]
    Да се похваля с новата придобивка, 6м 26мм въже от женския пазар и два шегела. (Дано се вижда снимката, че пиша от телефон и не знам успях ли да я кача.)
    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    Хубаво е човек поне веднъж в годината да има рожден ден
    Получих един хубав 8 метров подарък:
    [ATTACH=CONFIG]560249[/ATTACH]
    От правилните въжета от женския пазар е. Ще гледам да се включа скоро в някоя разходка. Пък живот и здраве - да го сефтосам.
    Колеги, един съвет, тези въжета са изключително опасни. По-добре не ги използвайте.
    На една от разходките точно такова въже от женския пазар се скъса и мина през стъклото на един джип и се удари в облегалката за глава на драйвера. Само много голям късмет го спаси от по-голяма беля. Не бях на тази разходка, само гледах видео и снимки.
    Въжето беше на Юри и само на няколко месеца. Юри ми каза, че въжето е стояло дълго време неизмито след ползване и може би това е причината да се скъса след това, не знам, само предполагам. Но един добър производител от Австралия продава кръгло динамично въже и то е със специална гумена обвивка отгоре за защита от вода и замърсяване, и това изглежда не е случайно. Цената разбира се също е добра. Продава се и колан с 20% разтегливост на по-приемлива цена.
    Моето мнение е, че с това компромиси не трябва да се правят и да се експериментира, само защото ще спестиш едни 100 лв.

    Ето поста от темата http://www.offroad-bulgaria.com/show...27#post2312627

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X