Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното въже.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • edin_lyd
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Добре е, само кажи на колегата си с ровъра друг път да не го мързи, а да направи една маневра, и да те дърпа като самия ровър се движи напред, а не назад.
    За да няма после тема-строших мостовете докато вадех паджерото
    +1
    В почти същата ситуация на диското строших преден диф и каре (от мързел да обърна в гората )

    Остави коментар:


  • Кольо
    отговори
    От: Правилното въже.

    Добре е, само кажи на колегата си с ровъра друг път да не го мързи, а да направи една маневра, и да те дърпа като самия ровър се движи напред, а не назад.
    За да няма после тема-строших мостовете докато вадех паджерото

    Остави коментар:


  • giby_off
    отговори
    От: Правилното въже.

    Моите въжета пристигнаха. Това е кинетичното въже. Бутилката е от 600мл.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150601_205118.jpg
Прегледи:1
Размер:114.0 КБ
ID:5664513
    с това може да се захване на две куки на Defender. Така няма нужда от усилване на заводските куки. Това въже е дълго 2 метра и е спомагателно.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150601_205144.jpg
Прегледи:1
Размер:98.1 КБ
ID:5664514
    А това е нормално въже за теглене 4и1/2.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150601_205158.jpg
Прегледи:1
Размер:143.7 КБ
ID:5664515

    Остави коментар:


  • demonizator
    отговори
    От: Правилното въже.

    Малко ъпдейт с моето въже. Вчера се позакопахме в едни калища около Банево, и аз нали съм аматьор, проснах Паджерото направо по корем на твърдото с три от гумите в дълбоката тиня. Е, въжето издържа. Без особена засилка, разтегна се прилично, и ме изтегли доста плавно. Кратко видео ето тук.

    Първоначално публикуван от demonizator Преглед на мнение
    Така, днес ми остана малко време и ето какво сътворих с това 16 мм въже. Явно няма да го използвам много, но поне да е готово когато евентуално потрябва..

    Гледах и направих два възела девятки в двата края, намерих и някаква дебела кожа за предпазители, стана малко повечко от 7 метра. Как ви се струват възлите?

    [ATTACH=CONFIG]769233[/ATTACH]

    Остави коментар:


  • giby_off
    отговори
    От: Правилното въже.

    Ако мислите, че е реклама моля изтрийте тази публикация. Не знам дали сте се заглеждали в този сайт но там освен тези въжета има доста интересни неща на добри цени. Също така собственикът на фирмата е от много години фен на Land Rover (това е за LR феновете) и прави offroad курсове както и издава много учебни материали за offroad. Лебедките и др. аксесоари които продава са може би правени в Китай но са негова лична селекция и са с подобрения спрямо брандираните под друго име. Според мен много има какво да се научи от него за теглене, лебедки и крикове - особено от лаици като мен

    Остави коментар:


  • giby_off
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от giby_off Преглед на мнение
    Как ви се струва това 8мx24мм въже:
    http://www.goodwinch.com/shop/winchi...shackles-4016/
    Цената му е 49GBP като в допълнение се предлага и за 25GBP т.н "bridles" юзда с два шекела. Дължината на юздата е 2м при което зялата дължина на въжето при теглене става 3 метра. Това според мен е много удобно за захващане към стандартните места за теглене при Defender (такива се отпред и отзад).
    Незнам защо съм написал 3 метра вместо 9 метра. Това е с корекцията на грешката:
    Как ви се струва това 8мx24мм въже:
    http://www.goodwinch.com/shop/winchi...shackles-4016/
    Цената му е 49GBP като в допълнение се предлага и за 25GBP т.н "bridles" юзда с два шекела. Дължината на юздата е 2м при което цялата дължина на въжето при теглене става 9 метра. Това според мен е много удобно за захващане към стандартните места за теглене при Defender (такива има отпред и отзад)

    Остави коментар:


  • targa
    отговори
    От: Правилното въже.

    Много добър избор.

    Остави коментар:


  • giby_off
    отговори
    От: Правилното въже.

    Как ви се струва това 8мx24мм въже:
    http://www.goodwinch.com/shop/winchi...shackles-4016/
    Цената му е 49GBP като в допълнение се предлага и за 25GBP т.н "bridles" юзда с два шекела. Дължината на юздата е 2м при което зялата дължина на въжето при теглене става 3 метра. Това според мен е много удобно за захващане към стандартните места за теглене при Defender (такива се отпред и отзад).

    Остави коментар:


  • xuxu
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първи пост за мен в този форум :-) Искам да благодаря за темата и да се похваля, че от вчера и аз се сдобих с "правилното" въже - 5 метра, 22мм с метални уши и 2бр шегели от тези: http://www.tashev-galving.com/053+MU...B3%D0%B5%D0%BB . След като дадох моето метално на едни момчета да се изтеглят от една пряспа и то се скъса при куката, сега се надявам да нямам проблеми. Става въпрос за един X-Trail и ще ми трябва при закъсване в снежни преспи най-вече, няма да има тежки офроуд изпълнения. Надявам се не съм сбъркал :-) Цена на въжето без шегелите - 66 лв.

    Остави коментар:


  • stojan_defender-a
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Пробвай пак
    Няма нужда.
    Генади е казал каквото трябва да се каже.

    Остави коментар:


  • genadi.tsvetkov
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
    Тогава идва въпроса болта откъм куката на колата или откъм ухото на колана?

    Подсказка: не зависи от формата на шегела.
    Откъм ухото на колана,когато има възможност,за да не се криви и да може да се развие.

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
    Подсказка: не зависи от формата на шегела.
    Пробвай пак

    Остави коментар:


  • genadi.tsvetkov
    отговори
    От: Правилното въже.

    Виждал съм изкривено шаси на джип от теглене с удар,даже не едно,но скъсан шегел още не,а изключително използваме китайски по разходките,така че дърпайте си смело,е разбира се не с ония 4-5милиметровите.

    Остави коментар:


  • stojan_defender-a
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Омегата поема добре натоварване в различни ъгли, другия работи добре само в една посока (на сгъвката)
    Тогава идва въпроса болта откъм куката на колата или откъм ухото на колана?

    Подсказка: не зависи от формата на шегела.

    Остави коментар:


  • georgipetkov64
    отговори
    От: Правилното въже.

    +1 Точно казано.
    Последно редактирано от georgipetkov64; 08-04-15, 23:33.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X