Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното въже.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TheGrave
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
    Това което сме пробвали са въжетата на БайЛамарин. Мисля, че по-нагоре в темата има данни за контакт. Работят перфектно, но искат грижи. Един път прибрани мокри, гният и се късат. Не знам точно от какъв материал са. 32мм се оказа най-подходящо за яко закъсали тежки джипки където трябва сериозна засилка. Тези 32мм са нещо относително. Просто така се води три тях.
    Колеги, подведох се и аз по тия 32мм и сега се чудя как да го закрепя това корабно въже към колата Какви шегели му слагате на това? Най-"малките", които пасваха са Omega 6,5т:

    http://www.tashev-galving.com/053+MU...B3%D0%B5%D0%BB

    Единственият вариант да се закрепи това чудо към колата е болта му да мине през ухото за теглене (и то с доста фантазия). Пущината му с пущина, за тоя вариант се сетих чак когато напуснах магазина. 8,5т беше вече нещо огромно, там отиваха на камион нещата

    Достатъчно яки карабинери някъде да предлагат знаете ли? Намирам някакви до около 5т, но отворите им ми се видят прекалено малки за това въже.

    Остави коментар:


  • bootman
    отговори
    От: Правилното въже.

    Извинявам се за закъснелия отговор. За тези 8 до 10 см свободен край знам от курсовете по алпийска подготовка. Естествено ставаше въпрос за алпийски въжета с диаметър от 8 до 13 мм .

    Остави коментар:


  • taran
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от demonizator Преглед на мнение
    Явно пак ще вадя въжето, и ще правя нови възли Благодаря за съвета!

    Btw, междувременно в мазето намерих и някаква ръчна лебедка - стоманеното въже е 2 метра и малко, 5 мм дебело. Дали става за нещо?
    С нещо подобно вадя и качвам двигатели,когато се налага.

    Остави коментар:


  • aldr
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от demonizator Преглед на мнение
    Явно пак ще вадя въжето, и ще правя нови възли Благодаря за съвета!

    Btw, междувременно в мазето намерих и някаква ръчна лебедка - стоманеното въже е 2 метра и малко, 5 мм дебело. Дали става за нещо?

    [ATTACH=CONFIG]773235[/ATTACH]
    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Да си наместиш караваната с него.
    Или ремаркето ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2225.jpg
Прегледи:1
Размер:202.2 КБ
ID:5637767

    Остави коментар:


  • BENZBOSS
    отговори
    От: Правилното въже.

    Да си наместиш караваната с него.

    Остави коментар:


  • demonizator
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от bootman Преглед на мнение
    Здрасти, един акъл и от мен: оставяй свободния край да е поне 8 санта.
    Явно пак ще вадя въжето, и ще правя нови възли Благодаря за съвета!

    Btw, междувременно в мазето намерих и някаква ръчна лебедка - стоманеното въже е 2 метра и малко, 5 мм дебело. Дали става за нещо?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-01-27 20.45.55.jpg
Прегледи:1
Размер:191.3 КБ
ID:5637745

    Остави коментар:


  • icerunner
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Я разкажи защо 8 по е,на различните въжета не се ли оставя различна дължина за стягане на самия възел?Да не скочиш ма ако е 6 см какво става?И питам,че осмици не ползвам и нямам опит с тия пък ми е интересно
    По принцип правилото е 10 пъти диаметъра на въжето - т.е. ако си вързал 5 мм въже - оставяш 5 см, ако е 10 мм - 10 см. И това е СЛЕД контролния възел, който при булина е задължителен, а при осмица и девятка - не. Сега по въпроса с възлите - булина е много добър възел и въпреки, че много отдавна авторитетите се опитват напълно да го зачеркнат и от алпинизма и от работата и от спасяването с въжета аз не съм съгласен с това и мисля че е от задължителните възли. За тази цел, обаче не не правилен и не е вярно това че намалява здравината на въжето колкото осмицата. Знам че може да се намерят различни данни и да излезе че е по здрав даже, но аз вярвам на едно практическо лабораторно изследване, проведено от HSE по правилни методики, а не както му е дошло на ум на някой и разликите между булина и осмицата са сериозни, но между осмица и девятка също. Така че при сравнение на булин с девятка работата става несравнима. Това не би имало значение ако въжето е безобразно преоразмерено за натоварването, което ще поема, но случая не е такъв - колегата си е намерил чудесно въже, но то е по скоро минималистичен вариант за тези цели, отколкото обратното.

    Остави коментар:


  • BENZBOSS
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от bootman Преглед на мнение
    Здрасти, един акъл и от мен : оставяй свободния край да е поне 8 санта.

    Я разкажи защо 8 по е,на различните въжета не се ли оставя различна дължина за стягане на самия възел?Да не скочиш ма ако е 6 см какво става?И питам,че осмици не ползвам и нямам опит с тия пък ми е интересно

    Остави коментар:


  • bootman
    отговори
    От: Правилното въже.

    Здрасти, един акъл и от мен : оставяй свободния край да е поне 8 санта.

    Остави коментар:


  • BENZBOSS
    отговори
    От: Правилното въже.

    Ма възела си е възел и в гората и в полето та и от там се включвам.Аз не обичам купове или постоянни възли на едно място,притрива каквото и да правиш и за това гледам да ползвам възли които се развързват лесно след екшъна.Солта на тия пласмаси не им влияе,слънцето им разказва играта,а при вас камъни и пясък.

    Остави коментар:


  • droba
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
    ....а и прахоляка в морето е по-малко. хи хи
    Тя и солта в гората не е кой знае колко ама нейсе

    Остави коментар:


  • drukman
    отговори
    От: Правилното въже.

    Сигурно си прав. Както споделих, аз от възли не отбирам. Проблема при нас е в качеството на въжето и мърсотията в гората..Вервай ми Брат, това въже няма нищо общо с това дето ти си снимал....а и прахоляка в морето е по-малко. хи хи

    Остави коментар:


  • BENZBOSS
    отговори
    От: Правилното въже.

    Майка аз тегля 25 тона лодка на дистанция от Пловдив до Берлин и го развьрзвам нормално след това,то ножа винаги си стои като вариант еле при осмицата.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:124.0 КБ
ID:5634984

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5634985

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:131.9 КБ
ID:5634986



    Виж линка,левия ред са динамичните вьжета
    Последно редактирано от BENZBOSS; 15-01-15, 18:05.

    Остави коментар:


  • drukman
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    http://www.neropes.com/Resources/sail_reprint.pdf

    Знаеш го,но аз да си го кажа - боулан или осмица ......
    Кептан, аз от възли не разбирам. Само тук-там нещо съм дочул. На времето бЕх лифтаджия, не боцман. Заплитал съм сек'ви неща, ама възли....на една педя след правия съм.
    За мене на булона хубавото му е, ч не е толко обемист. За развръзване.... след първото теглене се развързва с ножката. И булона и 8-цата. Тия въжета не са Амстел блу.

    Остави коментар:


  • demonizator
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
    Отлично! Единствения ми съвет е да направиш от едната страна малко по-голям клуп..
    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
    Много добре са станали 16ките. Верно си направи единия клуп по-голям преди първото теглене..
    Ясно. Правя го веднага!

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X