Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Края на ДВГ в Европа - всеки ден по една две статии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • sek.1 коментира
    Днес, 19:23
    Най големия МК в средна Европа се намира в Кошице Словакия . Само около 4 пъти е по голям от нашето Кремиковци и до ден днешен и за секунда не е спирал да работи .
    Това е комИнтерНвано из форумЪт. Ще ни припомниш ли ЗАЩО аджеба работи този металургичен комбинат?
    Аре, нЕма нужда
    Само припомням:
    U. S. Steel Košice
    (Our parent organization is a world-class steel producer, UNITED STATES STEEL CORPORATION)
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      За което само ние сме си виновни .

    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      Ка па църен Костуф не е изключително виновен в случая?
      Аз не се считам виновен за золумите на БКП, БСП и ДПС.

    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Е кой да ни е виновен като ги траем толкова години ? Църен Костов си е част от партията .

  • Какво Амадеус е слушал от татово време не е интересно. Китайците няма какво да ядат от доста преди Тато да е бил дори и нежен поглед в окото на Кобурга.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      Отиди в Китай, поразходи се...

  • И кво ше вида?
    нали тва казах. Ако се направят на отворени ще ядат бахура
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      И-и-и-и, как шА станИ тЪз работа? Ще тръгнем голи и боси, като спрем вноса на всичко китайско? Па и боб и чесън ние тука у КаэМбея нема да си имаме... Е, комшулар от туркието сигур ша ударят по една... едно рамо де ама дали ще можем да си го позволим?

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Дали няма да си имаме?
      Сега нямаме родно производство защото не е изгодно поради китайския(а и всякакъв друг) внос. Ако изчезне тази конкуренция-пак ще си имаме производство, но цените ще са такива според които ще си заслужава да се произвеждат тези стоки.
      Както всички други, стига рива.

  • сто коментира
    Днес, 19:41
    Това за Япония и качеството/цените мисля да не е баш.
    ....
    Да не скочиш сега да ме убеждаваш в противното, това си е само лично, не чак дотам информирано мнение
    В "тубата" има един-два филма за историята на "Тойота". Има за проблемите им с качеството, за първоначалната им неконкурентоспособност, за "дъмпинга" им и борбата с него във ФАЩ и Европа. После яко дръпват нагоре. По техни стъпки се движат и корейците, след тях - китайците. Китайско е сионним на ниско качество... у нас и в другите смотани и бедни страни, където не може да се продаде качествена китайска стока. Знае се много добре, че едно и също нещо, еднакво на външен вид, китайците могат да ти го предложат на цени от 1000 през 100 до за 1 $.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • сто
      сто коментира
      Редактиране на коментар
      Е то аз още ползвам едни китайски клещи "диамант", дето ми ги завеща свако ми кога ми продаде/подари трабанта преди 25 години. Дали не и повече...

    • Ясен
      Ясен коментира
      Редактиране на коментар
      Веднъж стомна за вода, два пъти стомна за вода... тоя номер на японците са го направили общо взето успешно само японците. Хитрата част от него е че когато са го направили са били мизерна част от световната икономика за която на никой не му е пукало особено (освен на правителството на САЩ).

      Корейският модел (не говоря за Чухче, а за нормалния) е друг и "японският" елемент в него е под 20%. Но и той, както и японския, включва главно бачкане.

      Китайците... правят каквото могат. Мащабът им не е такъв че да повторят Япония или Корея. Мащабът им е да повторят кризата с врабчетата в промишлеността.

      Японския модел китайците имаха време да го повторят почти два пъти - ми не го повториха. Японският взрив е общо взето от средата на 50-те докъм края на 70-те, после са си нормална западно-подобна страна. Китайците от 1985-та когато им се поразчупва комунизъма до сега са все още далеч от Япония. Хем са 10 пъти повече на 50 пъти повече площ и със съоответно 50 пъти повече природни ресурси.

      Ама можели да направят нещо висококачествено - могат те, ама излиза по-скъпо отколкото да се направи в Япония, Корея, САЩ или Европа (към Европа броим даже условно европейски страни като Турция и Русия). На боклуците са царе, ама дотам.

      У нас - щото сме скъсани и щото пазарът ни е впечатляващо толерантен към ниското качество и към половинчато изпълнените договори - много е китайско и повечето (и китайското, и това което не е китайско) е боклук.

      В цивилизацията - китайското е пропорционално на населението и икономиката на Китай спрямо целия свят. Т.е. нещо като 1/10 до 1/5.

  • С теб като с Кирчо. Прав си. Кво да почерпя?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      Ни мъ сравняЙ с туй ДСУ !
      Мотивацията ни е коренно различна. Аз не се прехласвам по Китай и великите кормчии дето са му начело.
      Давал съм пример с една мнооооооого богата на фона на 3/4 от стрените-членки на ЕС държава - не произвежда нищо освен месо-мляко-вълна + некви други селскостоп. продукции. Всичкото това мамбо се продава скъпо и прескъпо на... Китай. И няма да спрат да им продават, ако ще Е(г)С тотално ембарго да наложи. Примера с ЮАР поне е още жив - су-у-у-у-упер ембарго и кво? Бяха една от най-богатите страни в света. Почнаха да западат, като им махнаха ембаргото

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Диаманти нещо?

  • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    ... Китайско е сионним на ниско качество... у нас и в другите смотани и бедни страни, където не може да се продаде качествена китайска стока. Знае се много добре, че едно и също нещо, еднакво на външен вид, китайците могат да ти го предложат на цени от 1000 през 100 до за 1 $.
    Голяма западна компания, станала известна с продукти, произвеждани "на Запад", удря кепенците на "западните" си производствени мощности и аутсорсва производството в Азия, в т.ч. Китай. Защо ли?
    Клиентите нонстоп правят сравнение "преди и сега" и сравнението на качеството твърдо е полза на "преди" ...

    А че има качествена китайска стока - има. Още едно време я имаше. Имам един китайски чадър, купен в далечната 1991. Ами това нещо просто не ще да се счупи и си държи приличния външен вид ...

    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      Всичко - от "Apple" през "Samsung" до "Sony" се прави... уви... в Китай. Не да се сглобява, а се прави: от състояние на желязна руда и нефт до платката с процесора и корпуса на изделието.

    • сто
      сто коментира
      Редактиране на коментар
      То хубаво се прави в Китай, ма вече и там не се правят истински китайски кецове - същите на вид като конверс, ма евтини и здрави. Сега са само евтини, здрави нямаааа... Пък ми липсват

    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Марката им беше Уориър Всички искахме такива . Преди време намерих два чивта в един оказион , взех ги за спомен, ама вече гумата им се разпада .

  • сто
    #196.1
    сто коментира
    Днес, 20:16
    Е то аз още ползвам едни китайски клещи "диамант", дето ми ги завеща свако ми кога ми продаде/подари трабанта преди 25 години. Дали не и повече...
    По традиция от "Ние, врабчетата" на бай Радичков в КаэМБея се подиграват на китайците. Това особено устройваше комунистите от СЭВ и ВД щото нали КНР беше във вражда със СССР.
    А нещата са много сериозни - виждаме какво прави "малък" Тайван, какво прави Хонг-Конг, какво прави Сингапур (население 3/4 от китайци, които са и движещата сила там).
    Просто Европа си го втъкнà по невероятен начин, докато хамериканците поне "крадяха мозъци" и само пипкавите производства изнасяха натам. Тръмпутин с присъщия на (макар и съмнителен) бизнесмен нюх го знаеше това и се опита по характерния си дърварски начин да се съпротивлява на тези процеси... Сега Г-7 нещо се лигавят, усетили и те... ама късно е, либе, за китка...
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • сто коментира
      Днес, 20:53
      То хубаво се прави в Китай, ма вече и там не се правят истински китайски кецове - същите на вид като конверс, ма евтини и здрави. Сега са само евтини, здрави нямаааа... Пък ми липсват
      Ти ще кажеш Купуваш си скъпо-прескъпо едни "Converse" и четеш какво пише на тях: "Proudly crafted in China"
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • Как ще ги стигнем кЕтайците кат` кецове няма дори... Nine Products Proudly Made in China
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • Китайските кецове бяха уориър
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • Чавдар (V93)
            Чавдар (V93) коментира
            Редактиране на коментар
            За съжаление, не са глупости ...

          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Мартениците не само ги правят, ами почнаха и да ги носят там.

          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            Тука мартениците ги приключиха преди две седмици, вече сигурно са и разхвърляни по обектите.Всяка година поне едно двайсетина жени си докарват някакъв допълнителен доход от тази работа, а градът е сравнително малък, като се прибавят и селата наоколо като нищо могат да покрият цялото търсене на мартеници. Между това, че на някой търговец му е хрумнало да поръчва шарени кончета от Китай и между това те да ни правят всичките мартеници има балкан разлика.

        • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Ти ще кажеш Купуваш си скъпо-прескъпо едни "Converse" и четеш какво пише на тях: "Proudly crafted in China"
          Е аз какво писах - няма евтини и здрави като едно време, когато тук не бяхме и чували за конверс. Бая ще трябва де се потрудят за да продават с китайска марка същото и на същите пари, дето са го правили за щатска марка и са получавали каквото им дадат от цената на пазара. Ма си знаят че няма да им се случи, просто винаги са крачка назад и техния пазар не стига, трябват им свободни за търговия места. Та ще продължат да си налягат парцалите.

          Коментар


          • Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
            ...Та ще продължат да си налягат парцалите.
            Ще си ги налегнат... парцалите като купят "Converse" в някакъв момент. Както си купиха "Волво", "Пирели", "Сименс" (вече BenQ), "IBM" (вече Lenovo) и една камàра не толкова популярни сред широката публика компании...
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • Та като ги купиха - какво, да не е да заляха пазара с волва? Има да чакат... Пък и пак да кажа - дай пример с китайска марка, заляла света. Щото там е заровено кучето. Не да продават волво на същата цена и с покитайчено качество.

              Коментар


              • s_s1
                s_s1 коментира
                Редактиране на коментар
                Може ли повече инфо за Волво. Че гледам доста ги карат. А не са на цената на Грей уол.

              • cecoa1
                cecoa1 коментира
                Редактиране на коментар
                Кой Свят?! Белия или въобще ?! Смартфоните им борят доста успешно конкуренцията... Тяхна си марка.
                Имат най-големият производител на автобуси в света. Пак тяхна си марка. Към 1/4 от автобусите в столичния градски транспорт в България са такива.

            • Автомобилното производство на Volvo е собственост на китайците от Geely от десетина години. Преди това беше собственост на Форд, но те ги продадоха заедно с Jaguar и Land Rover, които отидоха при индийците.
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • Geely нищо ли не ти говори?!?
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • bushiDO
                  bushiDO коментира
                  Редактиране на коментар
                  Да - факт, не са много, както е и факт, че 2010 си напазаруваха една, не лоша, европейска марка....

                • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                  ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                  Редактиране на коментар
                  Карах таквоз в Казахстан , бнеше нещо като копие на Рав4, ама само на предно . Доста сносно автомобилче си беше и струваше около 12-15 000 лева , ама там. Там имат забрана за внос на коли по-стари от 3-ли , 4-ли години .. .забравил съм точно, но пък имат нови Лади-Дачия(всичко що е дачия тук , там го има като лада) и много китайски нови.

                • Иванов Иван
                  Иванов Иван коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аз като бях в Съветския Съюз, всичко дето тук е Дачия там беше Рено.
                  Дачия Логан - Рено Логан.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X