Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Края на ДВГ в Европа - всеки ден по една две статии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    Горките хора в Берлин, срам, рев и сополи в студа...
    Горките хора в Тексас Свирепа зима (като нашата в момента) ги оставила без ток, та им го спират като у нас при развития социализъм. По 5+ часа. Моля не пускайте фурни и перални и се топлете по-малко.
    За недостига на ток допринасят замръзнали ветрогенератори и недостиг на газ ...

    Ааааа, и не си зареждайте електричките!

    Сууупер!
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • Хайде сега... нищо страшно не е случило... Все пак поне полиция и пожарна работят... ;-) Нека догодина, като сменят ВСИЧКИ автомобили на държавни служби с електрически (вече е подписна програмата) да видим как ще са новините... :-)
      VPetrov.photography

      Коментар


      • Венцислав Петров
        Венцислав Петров коментира
        Редактиране на коментар
        За наша радост поне засега не... в САЩ... ;-)

      • Stbd
        Stbd коментира
        Редактиране на коментар
        И в България вече има обществени поръчки за ел автомобили на бюрокрацията. Когато ги сменят ще видим и сметката за разходите. Те не харчат техни пари..

      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        В Британия, също пробваха да сменят част от полицейските с електрички, много бързо почанаха да стават публични, ситуации - закъсал еди си къде без ток, хладно не тръгва, гоним криминали ама не може да ги стигнем, закъсваме на средата на преследването и т.н.

        И после тишина, сигурно само шефовете вече ги карат от тях до работа и случки рядко има по медиите с електрическите патрулки

    • Пичове, вече един път ви казах - четете Ювал Харири. Иначе по темата : https://www.autoexpress.co.uk/jaguar...rival-possible
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • А бе я да вземем да си върнаме волските каруци, че ако замръзне нафтата.....
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • Няма какво да четем. Като им понамалеят излишните пари за харчене за глупости... и се сблъскат с реалностите на физиката, ще сменят тона... Много пъти се е случвало, ще се случи и сега. Още малко време трябва... На който му е любопитно пък, може своевременно да си купи фенерче с литиево йонни зареждаеми батерии (същите са и в Теслите) да ги остави навън за през нощта и да провери на следващият ден колко ще свети... ;-)

          А иначе има достатъчно хора наясно за що иде реч... за който му се чете... https://www.wsj.com/articles/bill-ga...ok-11613173337 При това иде реч за производството на енергия... За електричките, докато не се измисли нова технология за съхраняване на енергия са проекти за инвестиране от глупаци... пропуснали началните уроци по физика...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • stefsab
            stefsab коментира
            Редактиране на коментар
            Малък гайковерт, с литий йон батерия, преспал в багажника на -10 . едвам навива. След 10-15 мин опити, батерията се самозагрява и започва да работи. Все пак заряда и разряда са химически реакции, които имат оптимална ефективност в много тесен температурен диапазон.

          • NovemberCharlie
            NovemberCharlie коментира
            Редактиране на коментар
            Като ученик ходех по състезания по физика. Ама беше преди 35 години. Сигурно съм позабравил, та малко помощ да си припомня ще е от полза.

        • Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
          А бе я да вземем да си върнаме волските каруци, че ако замръзне нафтата.....
          Що се напъваш да докарваш нещата до абсурд?!?

          Горните примери просто показват до какво води социалистическият подход. Юруш на маслините! С декрети забраняваме едно и налагаме друго, щото ние си мислим, че така ще е супер пупер.
          Ще разораваме целините! Ще садим царевица на Северния полюс!

          Хотели как лучше, а получилось как всегда!

          Еко талибанизъм, сър!

          П.П. Западняците са много еко-меко, доде някой друг плаща сметката. Като ги удари реалността по носа и им бръкне дълбоко в джоба, започват рязко да размислят.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • NovemberCharlie
            NovemberCharlie коментира
            Редактиране на коментар
            А, аз не започнах, само продължих общата посока.

          • Чавдар (V93)
            Чавдар (V93) коментира
            Редактиране на коментар
            Общата посока поставя най-вече въпроси относно начина и средствата, с които се подхожда към прехода, както и относно проблемите от инфраструктурен характер, които произтичат от тях, и които няма да изчезнат от това, че зелени комунисти и брюкселски чиновници стискат силно очи.

        • mikivt коментира
          Днес, 09:57
          По "него" време, 95/6, се продаваха 2-3 мобифона - бенефон 2300дм, нокиа 250 1800дм и май имаше нещо по евтино. Пак по него време, почти съм сигурен, нямаше още цифрова мрежа.
          Уф, 11 години откак съм в този форумЪт така и не разбрахте, че ако пиша нещо, то е от личен опит, живяно и преживяно. Понеже не съм тенекеджия и няма как да разбирам от лечение на болестта на Крон например. Я гледайте тука: https://www.a1.bg/istoria-na-a1 или тука (презряния иСтОчник:
          Първата GSM мрежа е пусната официално през септември 1995 г. с търговска марка „Цитрон“
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • mikivt
            mikivt коментира
            Редактиране на коментар
            Така де, и аз така. За тва, дето не е "живяно-преживяно", съм написАл - почти съм сигурен, демек може и да не. Също, почти съм сигурен, че спрягаш от 97` нататъка, а не 95/6.

        • Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
          А бе я да вземем да си върнаме волските каруци, че ако замръзне нафтата.....
          Той и бенза замръзва, следоватено бъдещето е на метановите хибриди
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • Juiced
            Juiced коментира
            Редактиране на коментар
            Гагич метана е в газообразно състояние и не замръзва както пропан-бутана. Точно това му е предимството.

          • Bogoljub Gagic
            Bogoljub Gagic коментира
            Редактиране на коментар
            Уффф... защо тогава има редуктор и същият "се подключва" с маркучи към охладителната система?

          • stefsab
            stefsab коментира
            Редактиране на коментар
            Охлажда допълнително двигателя, когато е на метан. Термодинамика ...

        • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          ....Уф, 11 години откак съм в този форумЪт така и не разбрахте, че ако пиша нещо, то е от личен опит, живяно и преживяно. Понеже не съм тенекеджия и няма как да разбирам от лечение на болестта на Крон например. Я гледайте тука: https://www.a1.bg/istoria-na-a1 и....
          Тъй де . "...През 1997 г. мрежата покрива само градовете София, Варна, Бургас, Пловдив и Пазарджик. ..."

          .... и само десетина години по- късно :
          - предплатена услуга – Мтел Prima, „Гласова поща“, мобилен интернет и WAP през GPRS. – UMTS и EDGE, WiMAX мрежа, технология иHSPA

          ...по- после : цифрова телевия , високоскоростни фиксиранимрежи , LTE и тако далje и тако далje.


          Подобно и за автомобилите .: първите са били длъжни да дават предимство на конските каруци , след 30-40 год. вече са вдигали по 300-400 км./час , а след още толкова : по 4 автомобила в 4-членно семейство у РБ.

          Та техниката си се развива . Нищо че някои недоверчиви люде твърдят , че "такова животно нема" и въпреки наличието на такъв мощен инструмент като БАН.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • Bogoljub Gagic
            Bogoljub Gagic коментира
            Редактиране на коментар
            А-а-а-а, за Църен Костуф-мрАсника си забравѝл: https://news.bg/bulgaria/kabinetat-k...-mobiltel.html

          • Vlado_Ts
            Vlado_Ts коментира
            Редактиране на коментар
            E то за Църен Костов нема как да помня всичко .
            " ...Пак във връзка с този казус Тодор Батков обясни, че през 1999 година вицепремиер от кабинета на Иван Костов, чието име не пожела да спомене, лично му е поискал даром 34 процента от МобилТел.

            На възражението на Тодор Батков, че това струва пари, вицепремиерът заявил: "Командирът каза."

            ..ма кат се земе изнапредвид, че Тодор Баткоф (известен още и като агент Тара) си е клеветник по рождение , то вероятно става въпрос за инсинуация , целяща да дискредитира светлия оеол около тъмното ангелско лице на захлебилия с марксизъ-ленинизъм безкористен радетел за чиста демокрация , безпартийния другар Иван Костов .

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Владо да ти кажа склонен съм да му вярвам напълно . Него време костово един холдинг зад които стояха той и още двама видни "демократи" се сдоби за една нощ с има няма стотина завода в България . В момента не е останало много .
            Последно редактирано от sek.1; 17-02-21, 08:21.

        • Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

          Тъй де . "...През 1997 г. мрежата покрива само градовете София, Варна, Бургас, Пловдив и Пазарджик. ..."
          ... :
          Само дето нямам спомен някой да е рекъл "От догодина спираме със закон телефоните по жица. Ако искаш телефон - задължително си купуваш мобилен за ХХХХ пари" ...

          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • large
            large коментира
            Редактиране на коментар
            Недокланов имаше в предвид че на "жичкажиите" техници са им наредили да не сервизират "жични" телефони.
            При всяка удобна възможност ти дават телефонен апарат с отделна слушалка, захранващ адаптер и ... СИМ карта .
            Явно за да се избегне културния шок у възрастните хора, са измислили този финт.
            Та, апарата си е с отделна слушалка, пружинен кабел... как си трябва , връзва се към тока (може и да имаха батерия), но няма чифта зателефонната линия, а е с радио модул, СИМ карта и т.н.
            На село така финтираха всички старци, преди 10тина години.

            Млад-ците, просто си сложиха картите в стар апарат, при положение че държаха на стационарния номер.
            Как се стъписах, като видях на майка ми "новата" Хонда Джаз, с "мобилен телефон". Оказа се че просто си разнасяла "стационарния"

          • Чавдар (V93)
            Чавдар (V93) коментира
            Редактиране на коментар
            На село, а и не само там, операторите нямат далавера да опъват жици. Но, както казах, преходът се случи по нормален еволюционен път. Хората ползват мобилни телефони, защото са им по-удобни и са приемливи като цена, а не поради административна принуда.

          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            Чавдар-е , имах предвид, че не им дреме от закони . В случая аз имам договро за услуга , която те едностранно решават че не им е изгодна и закриват. Уж дават нещо което я замества, ама като спре тока връзка жок( както казват в Казахстан). Та правят каквото си искат .
            Това беше.

        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Днес, 11:47
          Не е със закон . ама телефона спира . Викаш техниците , те идват и ти носят телефон със сим карта. Няма вече жица .
          Мани-мани. Преди 11 години си местих офиса (под наем). У идеалнийо центАр на Фъндъкшехир. Пускам заявка за прехвърляне на телефоните, отговор от "БТК" - "Нямаме техническа възможност!" . Как така бре?! Отговор: ами, да, няма свободни чифтове, трябва да се тегли нов кабел, трябва не знам си какво, капацитетът е запълнен. С връзки и не помня още какво (май им купувах някаква "шина", т.е. дадох парите за такава) ги преместиха - 2 номера. В един момент единият номер изчезна... ами-и-и-и, нещо технически не ставало... Подозирам, че просто са го дали на някой друг, както преди още повече (може би 20) години, срещу 500 $ рушвет закриха монетния апарат пред входа на блока и ми откриха домашен телефон на мен

          Та за автомобилите си мисля - верно се връща социализЪмът. Ще има принудително минали на електрички "за частни нужди", а полицията, армията и държавните служби ще си имат "догонялки" и "персоналки" с ДВГ-та.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            набутАл си се, аз дадох само $100 за телефон в ОК1 през 1996г. хем бях на квартира.

          • Bogoljub Gagic
            Bogoljub Gagic коментира
            Редактиране на коментар
            Ти си у банкéрскийо бльок, там сте "имали техническа възможност"

          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            хахаха, това пък откъде ти хрумна - тогава бях в 602 блок под наем, бяха главно ЖП- ейци и от градския транспорт, сигурно затова са ме минали по бедност само за 100

        • За 1970г......240км изминато разстояние....50г по късно....пак проблем с батериите.Еми няма да стане и с литиеви,полимерни..и т.н.Друг вид батерия трябва да се измисли.Тир-ове,снегорини,багери,кораби,самолети,много неекологични,с батерии за фенерчета...да бе да!Океана е голям,евтин водород да се произведе...тук трябва да се мисли. https://fakti.bg/avto/474828-v-rusia...i-elektromobil

          Коментар


          • Ето и тук няма никакъв оптимизъм, а по-скоро звучи доста реалистично и .... донякъде визионерски https://automedia.investor.bg/a/2-no...vozni-sredstva

            С две думи петролът за Европа свършва ...

            Коментар


            • s_s1
              s_s1 коментира
              Редактиране на коментар
              Четох го това. А като е свършил защо цената му е под 100 долара дори?

          • Първоначално публикуван от stako Преглед на мнение
            ...

            С две думи петролът за Европа свършва ...
            А-а-а-а, в Матушка запасите са неизчерпаеми. Само да си свалим гаКите и да се понадупим на изток. Вазелинът също петролен продукт - ще ни го осигурят в комплект с доставките на нефт и газ
            Аз писах преди N-страници, че нещо друго се крие в странното изискване на "без ВЪГЛЕРОДНА икономика" (секира за продавачите на изкопаеми горива), но просто не смеят да го обявят официално, щото такъв вой от "здрави сили" и левундери ще се надигне из Европата, че "ВОСР" ще изглежда като малка семейна кавга.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • Нефтът няма как да свърши.
              HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

              Коментар


              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Я кажи защо.
                Според мен ще си се свърши като стой та гледай, само, че няма да е докато ние с теб сме живи.

              • dimkaraganchev
                dimkaraganchev коментира
                Редактиране на коментар
                Много просто. Щото е неизчерпаем.

              • cnc82
                cnc82 коментира
                Редактиране на коментар
                Интересно ! Намерих тази статия и доста се изненадах от това което си мислех до сега : http://financebg.com/%D0%BD%D0%BE%D0...2%D0%B8%D0%BD/

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X