Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Края на ДВГ в Европа - всеки ден по една две статии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение

    Прав си, но донякъде. Този сегмент е наличен , но ще си остане сегмент.В развитите държави младите нямат тези потребности , които има средната възраст. Не ги брига за къщи и вили , и всякакви нужди от личен автомобил.Наблюдавам отблизо такива примери в Европа. Връткат си колелата и тротинетките. Обаче и младите ще тръгнат по нашият път , и това ще се промени. Отделно колкото и да се напъват почти всички да са IT,HR,PR,колцентър и прочее , дето може да се вееш на електротротинетката , винаги ще има нужда от такива като теб , мен , Кольо /да ме извинят пропуснатите/ които ще влачат инструменти , тухли , мебели,работници,децата си ако щеш и какво ли не ,някъде на майната си , защото производствата и въобще икономическите центрове се концентрират и окрупняват , а доста народ с някакви възможности се разпръсква да живее далеч извън периферията на големите градове , и електричката ще издиша още много дълго време при такива потребности по описани от колегите причини. Споделените пътувания също не стават за тези потребности.
    Ще ни се......но не сме незаменими. Ще намалеят драстично хората работещи с ръцете си. Ще се развият доставките....и тук бъдещето ще е на дроновете.

    Коментар


    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Колкото и да намаляват винаги стигаме до един минимум от който надолу не може . Миналата седмица на ортака му докараха от Обеля което е на другия край на София скоростна кутия барабар с раздатката от Митсубиши Паджеро да оправи една изпуснала резба .

  • Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение

    Ще ни се......но не сме незаменими. Ще намалеят драстично хората работещи с ръцете си. Ще се развият доставките....и тук бъдещето ще е на дроновете.
    Ха ха! Това, което дроновете ще доставят, някой все пак трябва да го произведе. Европейците се разлигавиха безобразно и си натириха производствата по-далечко в Азия. Хем да им по-чистичко, хем да се гърбят ония с купичката ориз на ден.
    Ама покрай короната отведнъж хлъцнаха. Ми няма маски, щото Китай, ми няма друго, щото Китай ..., ми няма и трето, щото пак Китай ... Аууу, ами веригите за доставки. Аууу, ами цените пробиха тавана ... Ауу, ми Китай ни държи за топките ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • artefekt
      artefekt коментира
      Редактиране на коментар
      За някои неща засега не може....ще намалеят съм казал, не изчезнат.
      А за ремонт в къщи и сега е зор да намериш кой...представи си след години. Ще стане всичко лего...

    • Чавдар (V93)
      Чавдар (V93) коментира
      Редактиране на коментар
      По принцип си прав, но ... донякъде. Това наистина е философията на консуматорското общество. Не ремонтираш, а заменяш и хвърляш. Неща за еднократна употреба, бърза мода, ... Ама всичко хубаво доде има по-евтини суровини и материали.
      Напоследък тенденцията дали не е малко нещо в противоположна посока?

      Пък и сега нали уж излезе на мода sustainability, Nachhaltigkeit и т.п. модни думички ...

      То не може до безкрай да пилееш ...

    • Dilyan Zagorchev
      Dilyan Zagorchev коментира
      Редактиране на коментар
      Западналяците от Испания(и не само) са го измислили, донякъде. Така или иначе има поток, ползват "тактически" дронове от Африка и тук там от арабския свят, по-евтино им излиза.Гледам ги все по нивята и полетата горките.

  • Майтапите се вие, но "Дачия" лека-полека затваря завода си... в Румъния
    В Мароко щяло да бъде по-евтино производството, а в Е(г)С ще се продават само електрички, за които "Рено" има и ще добавя нови производствени мощности другаде.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • Автомеханик осъди за 60 хил. долара автопроизводител заради качеството на колата.

      Дано някой ден се научат как се правят автомобили...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • cnc82
        cnc82 коментира
        Редактиране на коментар
        Съмнявам се..., просто времената са такива. А относно глобата, муха ги ухапала...

    • Не е глоба, а обезщетение. Ако делото беше в САЩ, Тесла щяха да го закъсат много.

      Предвид източника, обаче, може да е обикновен фейк. Не ми се рови за източник....

      Коментар


      • 'Начи то като тръгне накриво...

        Tesla Autopilot and Other Driver-Assist Systems Linked to Hundreds of Crashes
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • Темата бавно преминава в "Какъв боклук са елктричките. По една статия всеки ден."

          Коментар


          • Не, така са се стекли новините, че преминава към "дребните" проблемчета на тия които правят автомобили от вчера и все още не знаят как се прави това...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • Не забравяйте, че електромобила в сегашния му вид е нова машина, и като такава трябва да мине през детските си болести докато се изчисти концепцията и се започне производство на коли с нормални експлоатационни качества.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • сто
                сто коментира
                Редактиране на коментар
                Нова в сегашния му вид.
                Щото вчера е бил с друг https://www.sandacite.bg/%d0%bf%d1%8...1%d1%83%d1%81/

              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Разлика между Балканкар и Тесла има ли?
                Щото така излиза-че няма.

            • Да минем през по-нови хибриди, че тогава да мислим еко-меко, електрички, трамваи и тем подобни пед..... простотии. Вчера и онзи ден гледам рекламен билборд на Пежо 308sw плъг ин, пише 1.2-1.5/100км или подобно🤔 Чудя се дали е възможно това, то нормално мпс гори толкова за час работа на място.
              Или да развият мрежата с етанола по Европа, нали много еко бил. Ей ви цена от онзи ден
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от Dilyan Zagorchev; 18-06-22, 18:26.
              "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
              Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

              Коментар


              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Тези рекламни разходи са валидни при движение главно на акумулатор, и почти без ДВГ.
                В реални условия няма такъв цикъл на движение.

            • Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Не забравяйте, че електромобила в сегашния му вид е нова машина, и като такава трябва да мине през детските си болести докато се изчисти концепцията и се започне производство на коли с нормални експлоатационни качества.
              Болшинството от възлите в електромобила са същите или сходни с тия на автомобил с ДВГ. Например, проблемът с автопилота касае еднакво единия и другия вид МПС.
              Автомобилните производители с традиции отдавна са минали тоя стадий. Е, който прави МПС от вчера тепърва ще киха и кашля...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Аз говорех за ел часта. Иначе другото си е ясно, че е същото. Но пък то отдава е утвърдено и се знае кое и как се прави за да е дълговечно и работещо без проблеми.

            • С все по голяма сигурност си мисля, че следващата ми кола ще е електрическа. Причините са много и никоя от тях не е еко-насочена. Давам си време да помисля около пет години още.

              Коментар


              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                И на мен ми се иска електичка, ама не от рода на Тесла. По-скоро на нивото на астра/голф. Проста, непретенциозна, с елементарна механика и електротехника, която да ми вози гъза по 30-50 км на ден средно.
                Искам я заради много по-простата механика. Не е като един куп прецизна механика, с все регулировки, луфтове, температури, куп масла, и всяко специфично...
                Не, че електромобила няма да съвсем без, ама е силно по-малко.

              • Паджеровод
                Паджеровод коментира
                Редактиране на коментар
                Тези от евтинджос класата сега, например Дачия Спринг, са г/д като някогашните астри и голфове. Мисля си, че ще позволят и малко пипане вътре с поялник и клещи, както обичам аз. Ама онези с облачното управление ще реват кански. Трябва да видим и каква екосубсидия ще измъдрят

            • На тва щомуе?

              https://youtu.be/NwHbJ7HN1sU
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • artefekt
                artefekt коментира
                Редактиране на коментар
                Паретата...

              • turtey
                turtey коментира
                Редактиране на коментар
                Е то сиренето винаги е било с пари

            • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              На тва щомуе?

              https://youtu.be/NwHbJ7HN1sU
              Е кво да му е - като забравиш цената, ако можеш, докато видя черното и се завъртя кръгом, та се омете

              Коментар


              • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                На тва щомуе?

                https://youtu.be/NwHbJ7HN1sU
                По-интересният въпрос: а какво им е на бензиновите или дизеловите му събратя?
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X