Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Риза "за гората"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Риза "за гората"

    До 15-ти ще се разпрати сечението на желаещите и наличностите. И в двете множества ще останат области, които са извън сечението, нищо че двете множества са на път да се изравнят като бройка. Извинявам се, преговаряме с дъщерята едни принципи на логическите операции и теория на множествата...
    Ти и СБХ да сезираш, се тая. Вече можеш да ги сезираш само ако не ти хареса контурът на джоба.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Риза "за гората"

      Първоначално публикуван от oja Преглед на мнение
      ...Та как стои въпроса с поностимостта към сушилния и препоръчаните 30-40 градуса за пране са защото това е стандартната препоръка за памук или заради допълненията в плата...
      Започваме така
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171106_202040.jpg
Прегледи:1
Размер:443.5 КБ
ID:5771996
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171106_210039.jpg
Прегледи:1
Размер:512.2 КБ
ID:5771997

      резултатите- след малко.
      САХАРА няма да я пробвам, там проблем с пускане на цвят едва ли ще има.
      Последно редактирано от Тропчо; 06-11-17, 20:10. Причина: САХАРА...
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Риза "за гората"

        Току-що ми изчуруликаха от Еконт, ама не знам дали ще сколасам до шест часа.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Риза "за гората"

          Ризата получена, размерът уцелен. Кройката и платът са точно попадение, благодаря. Да не е само хвалба, завършването на шевовете може да е една идея по чисто.

          Коментар


          • От: Риза "за гората"

            Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
            Ризата получена, размерът уцелен. Кройката и платът са точно попадение, благодаря. Да не е само хвалба, завършването на шевовете може да е една идея по чисто.
            Има няколко детайла, които съм набелязал вече и в следващата серия ще бъдат завършени на понтериз. Обикновената затяжка и мен не ме кефи много. Благодаря за препоръката.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Риза "за гората"

              Получени са ризите. Страхотни са!
              Но леко съм се "предобрИл",мислех че съм за XL ...

              Има ли останали бройки от САХАРА и БРИК в размер L, както и дали е възможна замяна във ваш магазин?
              Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
              Mercedes w212 E350 4matic
              Ducati Monster 600
              O888795575

              Коментар


              • От: Риза "за гората"

                И тук да благодаря. За панталон мисля на по бира да си говорим. Както и други работи де!?
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • От: Риза "за гората"

                  Описът не е пред мен, мисля че L- БРИК има. Утре ще се доразпратят досегашните заявки и ще пусна опис на наличните неща. С твоя XL може да зарадваш някой. Той също свърши.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: Риза "за гората"

                    Стояне, благодаря за благодаря-то. Кажи как ти се струва ризката? Чакам някакви отзиви, за да знам какъв плат да поръчвам за втората серия. По изпълнението вече съм си нахвърлял някои бележки, та и там ще искам да чуя мнение. Например, по препоръка на Венци, вкарах по- дебел конец, но имам чувството, че просто "потъна" в плата. Имам нещо предвид и за капаците на джобовете... да не ви давам наклон на впечатленията, просто споделете.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Риза "за гората"

                      И аз съм се надценил:

                      Първоначално публикуван от Пламен Пенов Преглед на мнение
                      Една "Каки" - размер XL
                      Някой ако има желание да го зарадвам, а аз отивам да се редя в другата тема за размер L.
                      Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                      Коментар


                      • От: Риза "за гората"

                        Принципно, ризата е предназначена за малко по- активна физическа дейност, вероятно и с някаква фланела под нея... повечето от вас не съм ги виждал и на снимка. Предполагам, че размерите ще си дойдат на мястото при втората партида, но нямат нищо общо с наложените напоследък slim fit- модни тенденции. Ще бъда благодарен ако споделите нещо за самата риза като плат, модел, изпълнение, макар и да не ви е по мярка.
                        Да използувам поста и за пробата, която обещах на oja- пране на 60 градуса.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171107_184901.jpg
Прегледи:1
Размер:537.4 КБ
ID:5772062

                        Отдолу е контролното парче- бял, памучен плат. Отгоре са тестери, от същия плат, но изпрани с КАКИ и БРИК на 60 градуса, с препарат за цветно пране Ariel Color. Пуска си цвят в рамките на очакваното. Цветът на самата риза няма видима промяна, обмерните данни не се променят значимо.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Риза "за гората"

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          ...ама не знам дали ще сколасам до шест часа.
                          Ми не успях - утре заран.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Риза "за гората"

                            Днес си получих ризите - благодаря!

                            С четири думи - изключително приятно съм изненадан, макар и само на база първи впечатления.

                            Нещата които ми харесаха:

                            - Ръкавите. Не, по точно РЪКАВИТЕ. За пръв път от години си купувам стокова риза, на която ръкавите (като си опъна напред ръцете) да не са ми до лактите. Моите благодарности на вашият дизайнер. Маншетите също са правилния размер. Цепките на ръкавите са достатъчно дълги за да може ръкава да се навива без затруднения. Лентата за задържане на ръкава в навито положение е лесна за опериране с една ръка.

                            - Цветовете. И двата ми харесаха много, но Какито има един такъв мммм... винтидж ефект. Не знам дали е търсен ефект или дефект, но мен лично много ме кефи. Чак ми иде като облека ризата, да си запаля една хаванска пура и да нахлупя черна барета с петолъчка

                            - Платът. Не знам с какво е обработван, но е много мек и приятен на допир до гола кожа, почти създава ефект на кашмирена вълна.

                            - Кройката. Приятна, свободна (нищо не ме убива, търка и т.н.), без да е торбеста. Независимо, че Тропчо я промотира като риза за "гората" според мен с подходящ панталон от нея си става идеална градска спортна риза.

                            - Детайлите. Копчето на яката отзад, за да не се мачка. Цепките на капаците на джобовете (да си сложиш очилата, да си изкараш кабелчето на слушалките на телефона). Вътрешните разделители на джобовете - напр. мобилния телефон да не се търка/драска в другите неща в джоба. Вентилационните отвори под мишниците. Ужким дреболии, но много влияят на комфорта на ползване на ризата. Личи си че много е мислено по тях.

                            Нещата, които аз лично бих променил (лично мнение):

                            - Кройката на предните джобове - мисля че джобове тип "карго" биха били по-практични.
                            - Джоба на левия ръкав - в този му вид (и с това странно закопчаване) аз лично не се сещам за какво бих могъл да го ползвам. Бих го преправил на външен джоб "карго" с капак, една идея по-голям, и разположен под ъгъл спрямо оста на ръкава, за по-лесен достъп.

                            Като цяло личната ми оценка на база първи впечатления - 6 минус.

                            И няколко неангажиращи "маркетингови" съвета (без да влияят на личната ми оценка), ако ризите ще влизат в серия.

                            - помислете за велкро платка на дясното рамо (евентуално и над джобовете) - за т.нар. morale patches, или някакви други велкро лепенки - ще се хареса в разни тактикул среди.
                            - предвид новата лъмбърджак мода, риза с такава кройка би се харчила и в разцветка тип шотландско каре/червено-черно каре или нещо подобно

                            Това от мен засега, като понатрупам реални впечатления - пак ще пиша.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Риза "за гората"

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Ще бъда благодарен ако споделите нещо за самата риза...
                              Първи впечатления:
                              - плат мек и дебел, трудно ще го облека през лятото - по-скоро късна есен и зима,
                              - цвят - едно към едно с това на снимките - имах очаквания че ще има някакво разминаване, уви няма - супер е,
                              - модел - доста широко скроен, не вярвам да ми придърпва някъде, дори платката под мишниците ми се струва доста голяма,
                              - маншета на ръкавите ми идва дългичък за ежедневна риза, може би ако е по-къс с 1см. ще ми изглежда по-добре, така ми докарва на по-официална риза.
                              - яката ми се струва мека, но за нея ще мога да коментирам след като се поноси, и мине през пералнята няколко пъти...
                              - Като за риза на IVENTI, очаквах си същото качество като на другите ми такива. Стана ми странно, че летните ми ризи са с размер XL, и от там се заблудих да поръчам такава, а по дебелите - които нося зимата са L.

                              Всичко това си е мое мнение, вероятно ще има и още, но като получа по-малкия размер.

                              ПП - Очаквам да пишете утре какви бройки L са останали, а на някой ако му харесва Каки XL- утре мога да я изпратя.
                              Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                              Коментар


                              • От: Риза "за гората"

                                Такааааа, да почвам с оправданията по повод първото, ценно за мен мнение:

                                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                                ...

                                - Ръкавите. Не, по точно РЪКАВИТЕ. 1 За пръв път от години си купувам стокова риза, на която ръкавите (като си опъна напред ръцете) да не са ми до лактите. 2 Моите благодарности на вашият дизайнер. Маншетите също са правилния размер. 3 Цепките на ръкавите са достатъчно дълги за да може ръкава да се навива без затруднения. Лентата за задържане на ръкава в навито положение е лесна за опериране с една ръка.

                                ...

                                - Кройката на предните джобове - 4 мисля че джобове тип "карго" биха били по-практични.
                                - 5 Джоба на левия ръкав - в този му вид (и с това странно закопчаване) аз лично не се сещам за какво бих могъл да го ползвам. Бих го преправил на външен джоб "карго" с капак, една идея по-голям, и разположен под ъгъл спрямо оста на ръкава, за по-лесен достъп.
                                ...

                                - 6 помислете за велкро платка на дясното рамо (евентуално и над джобовете) - за т.нар. morale patches, или някакви други велкро лепенки - ще се хареса в разни тактикул среди.
                                ...
                                1. За момента, тази риза е всичко друго, но не и стокова. Ръкавите не "опъват" заради платката под мишницата и двете плохи на гърба.
                                2. Ако ти кажа кой е, ще се изненадаш.
                                3. Всъщност, навиването на ръкавите може да се направи преди да облечеш ризата. Хващаш за "мярка" маншета и навиваш. Мястото на гайката е сметнато точно за 4 навивки.
                                4. Мислихме го... отбелязвам си го за още мислене.
                                5. Мдам! Аз този джоб го разбирам като място за съхранение на нещо много важно, което едва ли ще ти потрябва, но не трябва да губиш. Лични документи, шофьорска книжка, презервативи... Сложен е встрани от събитията, но знаеш, че го има. Определено е неудобен за ползване. Отбелязвам си го.
                                6. Не виждам с какво би попречило. Отбелязвам си.

                                Благодаря и за останалата част от ревюто. Може и да не ти се вярва, но е важно за мен.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X