Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Риза "за гората"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Риза "за гората"

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Колежката те е обрулила 120 лв вместо 108. Що си траеш, бре?
    Ми да ти кажа ли, сега от теб разбирам. Жената ги е взела от куриера, ама нито аз съм я питал колко нито тя ми е казвала. Не се коси! Някой ден ще почерпиш бира ако падне сгоден случай. Аз днес ги получих ризките ама не съм имал време подробно да ги огледам и да мога да изкажа мнение. Брик цвета и изобщо изгледа на ризата много ми допадна, а размер ХЛ е по-подходящ за моментната ми телесна конфигурация. През викенда ще огледам и понося за по-подробни първи впечатления.
    Subaru Legacy 2.5
    Suzuki GS500 E

    Коментар


    • От: Риза "за гората"

      И аз си я получих.
      От първи обстоен оглед и едно обличане оставам с прекрасни впечатления. Напълно относими към очакванията ми, те пък базирани на коментарите и разясненията в темата. Цвят и плат ми допадат много, мярката съм я нацелил точно, ръкави маааалко по-големи, просто не съм им свикнал. Знам си че съм земеделец, сега вече знам и че ловец-събирач не съм, хаха.
      Има някои отзиви на колеги преди мен, които са интересни и може би ще бъдат взети на анализ, аз лично препоръки към създателя нямам, освен да си държи правата линия. Даже съм на мнение, че ще станем свидетели на уникално постижение - над 90% угодия на групата.

      П.п. Няма и да се учудя, ако за кратко време настоящият продукт заеме задължително място в описите по ония двете теми
      За "раницата..." и "паметката..." ми й мисълта

      Коментар


      • От: Риза "за гората"

        На мен 3XL ми е голяма. Иначе много ми харесва. Ако някой търси такъв размер брик, давам я. Ако не... ще натисна на ядене...
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • От: Риза "за гората"

          Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
          На мен 3XL ми е голяма. Иначе много ми харесва. Ако някой търси такъв размер брик, давам я. Ако не... ще натисна на ядене...
          Взех я
          Всеки път се надценяваш начи. Ще ти се обадя да мина направо от теб да я взема другата седмица

          Коментар


          • От: Риза "за гората"

            Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
            Така......
            Получих 2 броя с размер "L"-каки и сахара. По принцип нося размер L и XL, но ризите които получих са ми доста над размера-с две думи големи. Това за мен не е проблем, обичам да са ми доста свободни и предполагам, че при пране ще имат малко свиваемост Телосложението ми е като на манекена-компютърджия, та предположих L-ка -Това за размера!
            Цветовете перфектни даже и за ежедневно носене и комбинация с други дрехи.
            Платът е доста дебел за мен е тип "зимна" риза, но ще е доста устойчив на дранета от клони - подкрепям да остане така! - от опит забелязвам, че ризите с по дебел плат държат хладно лятото!
            Шевовете са перфектни само завършека на самият шев ако може да не стърчи.
            Маншета е доста голям, ако може да е по малък ще е по удобно!
            страничният джоб на лявата ръка е супер удобен за важни неща (само ако може да се затваря като предните, защото с това копче е доста неудобно-макар, че е по сигурно затварянето с него) - ако се премести самият джоб отпред - при свиване на ръката може да пречи. Или може да се направи на дясната още един джоб подобен на лявата с друго затваряне.
            Предните джобове са на ниво и с добър обем, нито големи, нито малки - само ако може велкро закопчаването - (дано не бъркам) да е по голямо за по голяма сигурност.
            Подкрепям поставянето на велкро над единият джоб!
            Ще я понося още малко и ще допълня мнението!
            L посвършиха, а М все още има. Ако се колебаеш, мога да ти пратя М, а с твоите да зарадваш някого. Разположението и видовете джобчета е дискусионно и наистина се чудя за една анкета.

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Да заеби форумЪТ, направете си фирмено. То е 10 до 20% - т.е. не е крупна сума, но прави добро впечатление.

            Междувременно, тествах ризата. Така първи сухи отзиви:
            Размера е чудесен, ръкавите и маншетите са перфектни. Нищо не ми е дълго. Само не знам по логиката на Ясен дали съм ловец или земеделец. Ще чакам разяснения.
            Имам питане - каква е идеята на платката от вътрешната страна на джобовете?
            Отделно велкрото не ме кефи, но аз още на ниво проект бях показал какъв тип скрито закопчаване с копче мисля за удачен. Тропчо каза някакъв сложен термин, който не запомних.

            Плата на щурмабтайлунг цвета , така де - брик е чудесен, според мен по-дебел е непрактичен.
            Закопчаването на навития ръкав е много удобно, давц да си гледа работата

            Обща оценка на този етап 5/6

            Ще говоря с франчайзера на Еконт. Това, което правим за момента е да носим пратките в офиса им, а не да ги викаме при нас. Има някаква малка разлика, но не знам колко стинки е. Ще проуча.
            "Платката" от вътрешната страна на джоба? Ако се сещам за кое питаш, ако я няма тая платка, няма да я има и цепката от външната страна, която пък дава допълнителния обем. Цепка и платка вървят ръка за ръка.


            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Ето ситуацията с часовника. Извъртял съм си китката на пенджуек, за да се види, че маншетът е закопчан на по-широката позиция на копчетата си. Със зор, е възможно да се нахлузи върху часовника, но тогава е още по-некомфортно.
            [ATTACH=CONFIG]936735[/ATTACH]
            Ето и алтернативата за закопчаването на каишка за ръкавите. То, че за гората - за гората, но пък да се брулкам кат диво прасе в трънака едва ли не самоцелно ...надали. Пък и на какъв ли дирек трябва да се надена, та да се скъса това нещо, то ако съм в състояние да направя така - трябва да ме пазят... Мисля, трябва да се вижда, че копчето е зашито точно там, където отвътре е зашита каишката, така фактически, то е зашито на три ката от плата. Взаимно оразмерени копче и илик, в комбинация със хубави конци, решават всички въпроси за здравината (с практическа стойност). Сега, че теоретично е възможно на десет случая, в които закрепването на навитите ръкави по първата конфигурация ще устиска, веднъж по втората да изпецне, губи значение на фона всекидневното чупене на пръсти при закопчаването.
            ПП
            Умишлено съм ситуирал етикета на ризата, с която давам пример. Като един коприщенин, по дефиниция не мога да бъда сноб, но пък със същата сила и на същото основание - ми е присъщо уважение към авторитети.
            [ATTACH=CONFIG]936736[/ATTACH]
            На тоя кютук, мястото го виждам не под ръкава, а умишлено наперен и на показ, за да ти е пред очите по всяко време (ако ще ти трябва де) а някои сървайвъри съм виждал да си слагат подобни уреди направо върху маншета. Подобни часовнико- барометър- компас- термометър- всичкоуреди, като правило са и влаго- удар- надраскване- всичкопрууф, та няма от какво да го вардиш толкоз. Мога да пусна и по- обемен маншет, ако това се окаже масово (поне от 5-6 места) желание. Пак се сещам за анкета.


            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
            И аз си я получих.
            От първи обстоен оглед и едно обличане оставам с прекрасни впечатления. Напълно относими към очакванията ми, те пък базирани на коментарите и разясненията в темата. Цвят и плат ми допадат много, мярката съм я нацелил точно, ръкави маааалко по-големи, просто не съм им свикнал. Знам си че съм земеделец, сега вече знам и че ловец-събирач не съм, хаха.
            Има някои отзиви на колеги преди мен, които са интересни и може би ще бъдат взети на анализ, аз лично препоръки към създателя нямам, освен да си държи правата линия. Даже съм на мнение, че ще станем свидетели на уникално постижение - над 90% угодия на групата.

            П.п. Няма и да се учудя, ако за кратко време настоящият продукт заеме задължително място в описите по ония двете теми
            За "раницата..." и "паметката..." ми й мисълта
            Над 90% угодия от първи опит е малко очаквано. Още не сте ме подхванали, както си знаете, понеже след толкова чакане, най- накрая извадих нещо и гледате да не ме фърляте в тъча, та да има някакъв шанс да повторя.
            Влизането на тая риза в "паметката и раницата" ще е краят на проекта. Или ще си я облечете без да я описвате в специален списък, или ще си остане в гардероба. Средно положение няма.


            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
            На мен 3XL ми е голяма. Иначе много ми харесва. Ако някой търси такъв размер брик, давам я. Ако не... ще натисна на ядене...
            Тииии, kok401 познаваш ли го?
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Риза "за гората"

              Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
              Взех я
              Всеки път се надценяваш начи. Ще ти се обадя да мина направо от теб да я взема другата седмица
              Чудесно! И без това те виждам само когато вземаш някоя дреха от Ивентим....


              Венци, тук или там да си подновя заявката от 1 бр брик и 1 бр сахара 2ХL?
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • От: Риза "за гората"

                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                Чудесно! И без това те виждам само когато вземаш някоя дреха от Ивентим....


                Венци, тук или там да си подновя заявката от 1 бр брик и 1 бр сахара 2ХL?
                МИ ти нали си фирмен магазин на марката, кво да та правя..........па и двамата нямаме Джипове в момента, а само джипки

                Коментар


                • От: Риза "за гората"

                  Аз, поради пътувания, още не съм си взел ризата от куриера. Като чета описанията в темата, че ризите са по-големи от очакваното, поръчаната от мен L вероятно ще ми е голяма и ще търся замяна с М. Така че другата седмица може да зарадвам някого с една брик L.
                  На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                  "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                  Коментар


                  • От: Риза "за гората"

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    На тоя кютук, мястото го виждам не под ръкава, а умишлено наперен и на показ, за да ти е пред очите по всяко време (ако ще ти трябва де) а някои сървайвъри съм виждал да си слагат подобни уреди направо върху маншета. Подобни часовнико- барометър- компас- термометър- всичкоуреди, като правило са и влаго- удар- надраскване- всичкопрууф, та няма от какво да го вардиш толкоз. Мога да пусна и по- обемен маншет, ако това се окаже масово (поне от 5-6 места) желание. Пак се сещам за анкета.
                    Предлагам компромис - по-широк маншет, с повече копчета (фиксации на диаметъра).
                    Инак солникът, че е прууф - прууф е и който би разглеждал тази риза по същество, а не само като "пернишки тюних" (оптичен демек), не би неглижирал подобни принадлежности и съвместимостта им с нея.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Риза "за гората"

                      Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                      МИ ти нали си фирмен магазин на марката, кво да та правя..........па и двамата нямаме Джипове в момента, а само джипки


                      И пробната ти пазя.....
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • От: Риза "за гората"

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        5. Мдам! Аз този джоб го разбирам като място за съхранение на нещо много важно, което едва ли ще ти потрябва, но не трябва да губиш. Лични документи, шофьорска книжка, презервативи... Сложен е встрани от събитията, но знаеш, че го има. Определено е неудобен за ползване. Отбелязвам си го.
                        Всъщност ти имаш готово решение за "място за съхранение на нещо много важно, което едва ли ще ти потрябва, но не трябва да губиш. Лични документи, шофьорска книжка, презервативи...". И това е десният (задължително десният*) "джоб в джоб" или вътрешен нагръден джоб, както искаш го наречи. Само трябва да му сложиш допълнителна осигуровка - примерно велкро залепяне, желателно от ръб до ръб, а не само централна малка платка. Или да речем - тук-так копчета или дори обикновено копче. Просто подсигуровка, че ако основния джоб се отвори по една или друга (нежелана) причина, вътрешния джоб ще си остане затворен, със все ценните вещи вътре - презерватив, документи, снимка с бойното знаме и служебното куче...

                        По този начин левият наръкавен джоб вече може да си стане пълноценен джоб за по-ежедневни неща - цигари, слушалки за телефон и т.пр.

                        * - десният нагръден джоб, защото повечето хора са десняци. И си държат вещите от първа необходимост в десния джоб на панталоните и левият джоб на ризата Сигурен съм че го знаете, ама все пак да кажа.

                        П.С. И аз ходя с прууф солница като davc, и да, би било добре ако нали таковата... там.. маншетите. Но за мен е по скоро nice to have, отколкото must have. Ако трябва да избирам между това и карго джобовете - избирам джобовете, така или иначе вече съм свикнал да ми е неудобно със солницата докато нося риза.
                        Последно редактирано от windwarrior; 10-11-17, 20:57.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • От: Риза "за гората"

                          Да обясня още нещо. Възложил съм на една колежка да обработва заявките в другата тема. Тя само чете и заделя, без да е в течение на останалите форумни ала-бали. Момичето през първия и втория ден беше усмихнато, в сряда прояви признаци на объркване, а днес беше на път да захвърли списъците. Пусна си молба за отпуск и другата седмица няма да е на работа. Вчера и днес не е разпращано нищо. Появяват се възможности за размени, които ще тушират някои разминавания. Излишно е да пращам ризи и някой да си ги плаща още веднъж, при положение, че може да си ги вземе от друг, на когото не му стават. Целта на тази пилотна партида далеч не е да я разпродам и да си прибера парите. Целта е да стигнат до максимален брой хора, които да споделят впечатления. Веднага ми идва наум за windwarrior, примерно. Не ми казвай, че ще си носиш и 2XL и 3XL. Давай излишните на някого.
                          Та, така. В понеделник, вкарвам в играта друга колежка. Добре е до тогава да знам кой, какво и на кого е пратил.
                          Благодаря за разбирането!
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Риза "за гората"

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Предлагам компромис - по-широк маншет, с повече копчета (фиксации на диаметъра).
                            Инак солникът, че е прууф - прууф е и който би разглеждал тази риза по същество, а не само като "пернишки тюних" (оптичен демек), не би неглижирал подобни принадлежности и съвместимостта им с нея.
                            Направо си мисля, следващото издание да е с 5 см. по- голям маншет + копчета, игла и конец. Всеки да си ги шие по мярка.


                            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                            Всъщност ти имаш готово решение за "място за съхранение на нещо много важно, което едва ли ще ти потрябва, но не трябва да губиш. Лични документи, шофьорска книжка, презервативи...". И това е десният (задължително десният*) "джоб в джоб" или вътрешен нагръден джоб, както искаш го наречи. Само трябва да му сложиш допълнителна осигуровка - примерно допълнително подсигуряване - примерно велкро залепяне, желателно от ръб до ръб, а не само централна малка платка. Или да речем - тук-так копчета или дори обикновено копче. Просто подсигуровка, че ако основния джоб се отвори по една или друга (нежелана) причина, вътрешния джоб ще си остане затворен, със все ценните вещи вътре - презерватив, документи, снимка с бойното знаме и служебното куче...

                            По този начин левият наръкавен джоб вече може да си стане пълноценен джоб за по-ежедневни неща - цигари, слушалки за телефон и т.пр.

                            * - десният нагръден джоб, защото повечето хора са десняци. И си държат вещите от първа необходимост в десния джоб на панталоните и левият джоб на ризата Сигурен съм че го знаете, ама все пак да кажа.
                            Има някаква логика. Аз и десния джоб доста го ползувам, нищо че съм десняк. Както казах- мислим го.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Риза "за гората"

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Веднага ми идва наум за windwarrior, примерно. Не ми казвай, че ще си носиш и 2XL и 3XL.
                              Аз абсолютно ще си нося 3XL щото ми е добре (широчко), и ще си нося и 2XL щото ми е баш тамам, и ми дава стимул да отслабна. Излишни ризи за даване нямам Нищо на никого не съм пратил, и нямам намерение да го правя

                              Мога да компенсирам със споделяне на допълнителни впечатления (вече се пробвах да го направя по-горе).
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • От: Риза "за гората"

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Възложил съм на една колежка да обработва заявките в другата тема.
                                За следващата партида отвори и трета тема. С единствено съдържание - таблица с мерките. И помоли някой модератор да я заключи и залепи. Тези "литери", нищо не значат, значат числата (включително и конкретните такива, зад литерите). А пък като напираш за анкети, пусни едната такава: "Кой прочете таблицата с размерите, преди да си обяви заявката?"...
                                Последно редактирано от davc; 10-11-17, 21:51. Причина: "и залепи"
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X