Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Риза "за гората"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Риза "за гората"

    Първоначално публикуван от Пламен Пенов Преглед на мнение
    Първи впечатления:
    - 1 плат мек и дебел, трудно ще го облека през лятото - по-скоро късна есен и зима,
    - цвят - едно към едно с това на снимките - имах очаквания че ще има някакво разминаване, уви няма - супер е,
    - модел - доста широко скроен, не вярвам да ми придърпва някъде, дори платката под мишниците ми се струва доста голяма,
    - 2 маншета на ръкавите ми идва дългичък за ежедневна риза, може би ако е по-къс с 1см. ще ми изглежда по-добре, така ми докарва на по-официална риза.
    - яката ми се струва мека, но за нея ще мога да коментирам след като се поноси, и мине през пералнята няколко пъти...
    - Като за риза на IVENTI, очаквах си същото качество като на другите ми такива. 3 Стана ми странно, че летните ми ризи са с размер XL, и от там се заблудих да поръчам такава, а по дебелите - които нося зимата са L.

    Всичко това си е мое мнение, вероятно ще има и още, но като получа по-малкия размер.

    ПП - Очаквам да пишете утре какви бройки L са останали, а на някой ако му харесва Каки XL- утре мога да я изпратя.
    1. Има възможност и за друг плат. Пак е памучен, но става корав (такъв беше прототипът, който направихме) и се предполага да е по- устойчив на трънки и глогинки. Тук заложихме на удобството, ще видим колко е здрав.
    2. Има нещо такова. Отбелязвам си.
    3. Има различни кройки и силуети, тази е малко по- различна от "магазинските" ни ризи. Можете да се ориентирате по фирмената марка (отдолу трябва да пише classic, regular или slim). Тази риза се доближава до обмерните данни на classic, посочени са на гърба на всеки целофан на наши ризи. И пак е маааааалко по- свободна.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Риза "за гората"

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Благодаря и за останалата част от ревюто. Може и да не ти се вярва, но е важно за мен.
      Ъммм, то това беше сделката от самото начало или бъркам? Ние получаваме ризи на занижени цени, ти получаваш обратна връзка. Ти си изпълни твоята част от сделката, аз се опитвам да изпълня моята

      По повод ръкавите - за мен това си е реален проблем. Явно съм си малко орангутанест по структура. Така или иначе - от години си пазарувам официалните ризи от чужбина, от 1-2 определени марки (конфекция), които предлагат опцията "удължен ръкав + 5 см" и широк маншет. По някакви непонятни за мен причини, БГ производителите на ризи не искате да ми вземете парите Та в тоя ред на мисли, горските ризи са ми дюшеш. Не знам дали е заради платките или плохите (каквото и да означава това) - знам само че като си опъна напред ръцете се чувствам комфортно

      П.С. И да - с този плат ризата е есенно-зимно-пролетна. Ако пуснете каки/сахара бройки от по-лек плат (предполагам нещо като "тухления камуфлаж") - с удоволствие бих се разписал с още 3-4 бройки.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: Риза "за гората"

        Това с орангутанестите ръце и на мен ми е дежурен проблем ама не съм си взел ризите от Еконт още. Имам си своя теория защо в България има от двата вида хора ама не е за тази тема.

        Коментар


        • От: Риза "за гората"

          - 2 маншета на ръкавите ми идва дългичък

          Може аз да съм късорък,ама и на мен са ми дългички.Отбелязвам само минуса,защото всичко останало е със знак плюс.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • От: Риза "за гората"

            Такаа-а и аз си имам ризи. Цветовете са супер, а под мъдрото ръководство на Тропчо и размерът сме уцелили турбо. Вярно, че не са баш летни (за лятото могат да минат като яке), но това изобщо не го споменавам за проблем. Това с дължината на ръкавите и аз трудно го уцелвам (то като гледам сме болшинство, та май именно ние ще се окажем нормалните). Ако трябва да си изсмуча от пръстите някаква забележка (след едно пробно обличане все-пак де) да кажа и аз нещо за маншетите - можеше да са с една идея по-широки, за да няма конфликт с "тактически" часовници (които като правило са си бая солници). И това джобче на рамото някакси - абе все-едно го няма.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Риза "за гората"

              И в крайна сметка, кои са нормалните? Късоръките или орангутанестите?
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • От: Риза "за гората"

                Получено и съм си уцелил размера. Жената каза става, което е добре .
                Аз доволен.

                Относно коментарите по-горе, и на мен са ми малко длъжки тия маншети, ама ще поносим, ще видим.

                Още като скъсах енконската торба и като пипнах тая по-дебелата риза и ми стана кеф. Вдъхва едно усещане за нещо здраво и дуракоустойчиво.
                Може ли примерно на червената да се използват друг цвят конци? Тия малко се набиват на очи.
                "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                Коментар


                • От: Риза "за гората"

                  Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                  И в крайна сметка, кои са нормалните? Късоръките или орангутанестите?
                  Зависи дали си наследник на ловци-събирачи или на земеделци. Познай кои какви са.

                  Коментар


                  • От: Риза "за гората"

                    Митничарите са с най дългите ръце - те какви са?
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Риза "за гората"

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Митничарите са с най дългите ръце - те какви са?
                      Събирачи

                      Коментар


                      • От: Риза "за гората"

                        За пръв път откак поналях кокала след инфаркта попадам на риза която наистина ми е голяма - явно съм се надценил.
                        Ризите, като цяло ми харесаха много, само искам да попитам Тропчо няма ли как да се правят ризи по ръст, защото не всички дебели са високи и не всички високи са върлинести. Едно време имаше ръст, който определяше дължината на ръкавите и пешовете. Ако ми е широка риза - няма проблем, но като пешовете и ми висят на 5-6 пръста под топките - става, като рокля и трябва да я нося само запасана.
                        Платът е много мек и приятен. Цветовете са чудесни. Идеята за джоб в джоб много ми хареса, но бих предпочел вместо велкро капаците да се закопчават с нормални копчета.
                        "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                        Коментар


                        • От: Риза "за гората"

                          Благодарности и от мен. На първо обличане е перфектна. Според анонсите на колеги, очаквах малко по дълги ръкави, но са нормални (поне за моите ръце). Скоро на лов.
                          [SIGPIC][/SIGPIC]

                          Коментар


                          • От: Риза "за гората"

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Зависи дали си наследник на ловци-събирачи или на земеделци. Познай кои какви са.
                            Демек, има нещо в тая работа, дето не сме кравари, ми сме коняри - а.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Риза "за гората"

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Демек, има нещо в тая работа, дето не сме кравари, ми сме коняри - а.
                              Някои от нас, драги, някои от нас.

                              Коментар


                              • От: Риза "за гората"

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Стояне, благодаря за благодаря-то. Кажи как ти се струва ризката? Чакам някакви отзиви, за да знам какъв плат да поръчвам за втората серия. По изпълнението вече съм си нахвърлял някои бележки, та и там ще искам да чуя мнение. Например, по препоръка на Венци, вкарах по- дебел конец, но имам чувството, че просто "потъна" в плата. Имам нещо предвид и за капаците на джобовете... да не ви давам наклон на впечатленията, просто споделете.
                                Ся за да съм четен да кажа. Плат, изработка (даже малкото джобче за мен има приложение) е супер. По принцип съм по-висок, ама .. С точно 4 (четири) пръста са ми по-дълги ръкавите и под задника също. Ма не ми се вижда възможно за всеки конкретно да се прави.
                                Ааа. Цветът много ми хареса!
                                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X