Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Риза "за гората"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Риза "за гората"

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    ...
    Мога да компенсирам със споделяне на допълнителни впечатления (вече се пробвах да го направя по-горе).
    Не си се пробвал, а го направи. Нещо повече, с някои съображения съм съгласен.

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    За следващата партида отвори и трета тема. С единствено съдържание - таблица с мерките. И помоли някой модератор да я заключи. Тези "литери", нищо не значат, значат числата (включително и конкретните такива, зад литерите). А пък като напираш за анкети, пусни едната такава: "Кой прочете таблицата с размерите, преди да си обяви заявката?"...
    Ако искам всичко да бъде логически- последователно, недвусмислено и ясно за всеки, ще трябва да се отворят точно 7 теми. Смятал съм ги и пак ще има разминавания. В момента се опитваш да ме вкараш в "моя подпис", а аз съм се задоволил да действам по "твоя подпис".
    Отделно, малко ми е съвестно, че вкарах тая тема в този раздел, та да го пълня с още плява. Тая риза, май трябва да си иде в Търговски партньори, а тук да останат по- важни неща.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Риза "за гората"

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Направо си мисля, следващото издание да е с 5 см. по- голям маншет + копчета, игла и конец. Всеки да си ги шие по мярка.
      Не е нужно. Вече го споменахме и аз, и ти. Просто ако някой има капризи, обявяваш ценоразпис. Удължен ръкав 5 см - плюс 10-15-20 лЪва към стандарната цена. Нестандартен маншет - плюс 5-10-15 лЪва към стандарната цена.


      Ся, предвид малката серия (засега) не съм сигурен доколко подобни "капризи" биха ти се изплатили. Но аз лично бих се възползвал от опцията, ако ми е финансово приемлива.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: Риза "за гората"

        Винаги си демонстрирал фундаментално неразбиране по отношение разликата в подписите. И си процедираш именно и единствено по твоя.
        Ама не е тук мястото (пък и нема да минеш без такса, ако настояваш за пространно разяснение).
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Риза "за гората"

          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          Не е нужно. Вече го споменахме и аз, и ти. Просто ако някой има капризи, обявяваш ценоразпис. Удължен ръкав 5 см - плюс 10-15-20 лЪва към стандарната цена. Нестандартен маншет - плюс 5-10-15 лЪва към стандарната цена.


          Ся, предвид малката серия (засега) не съм сигурен доколко подобни "капризи" биха ти се изплатили. Но аз лично бих се възползвал от опцията, ако ми е финансово приемлива.
          Викаш, в зараждащата се анкета да вкарам и въпроса "Колко бихте платили за тая риза, ако е с мерки по Ваше задание"?
          Само ще поясня. За да стане маншетът с 5 см. по- дълъг, това означава да се прекрои и целия ръкав. Ако някой реши, че платката под мишницата трябва да е ромбовидна мрежичка, трябва да се прекрояват и предница, и гръб, и ръкав, и гръбна платка. Въпреки това, ризката трябва да изглежда пропорционално и най- важното! Следващите 2XL трябва лееееекичко да те опъват и да те стимулират да отслабнеш, а 3XL трябва пак да са ти възширочки. В противен случай и следващия път няма да си имаш и идея кой номер да си купиш и ще си купиш два съседни номера.
          Ся кат се замисля, баси кефа! Не ми е идвала наум такава маркетингова стратегия, ама що пък не?
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Риза "за гората"

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Винаги си демонстрирал фундаментално неразбиране по отношение разликата в подписите. И си процедираш именно и единствено по твоя.
            Ама не е тук мястото (пък и нема да минеш без такса, ако настояваш за пространно разяснение).
            Мисля да си сипя една Дядова усуканица от твойта, белким ми доде акълът намясто. Само да я намеря къде я наврях.
            Е, петък е!
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Риза "за гората"

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              Викаш, в зараждащата се анкета да вкарам и въпроса "Колко бихте платили за тая риза, ако е с мерки по Ваше задание"?
              Пцулютно, що не? Какво губиш? Уърст кейс сценарио - персонализирането на ризата би я оскъпило до степен да стане непродаваема. Ама няма как да знаеш, преди да си питал Я си представи че 30% от потенциалния ти фокус пазар би платил по Х кинта отгоре за по-дълъг ръкав (примерно, не е задължително да е точно тази "екстра"). Или примерно, че аз бих платил 2Х регулярната ти цена, ама да имам риза дето да ми пасва на всички глезотиЙ.

              Пък ако обещаеш да ме запознаеш с колежката ти за Северо-Южна България (дето я промотира в темата), даже и оше съвети мога да ти дам
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • От: Риза "за гората"

                Ай стиа с тия персонални мерки. "Риза за гората", предполага много повече универсалност, отколкото "излята" визия. Със всички произтичащи от това следствия в ущърб на елегантността, за сметка на удобството.

                ПП
                Бе ти тая усуканица не я ли свърши няколко пъти!
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Риза "за гората"

                  ПП
                  Гледаш ли ми кандрото на "аватара", баш ми се вижда лявата ръка. И съм със солник (ма да стръчи нещо?). Тази снимка е отпреди 6-7 години и ризата отдавна е съдрана, ма и тя беше "гърбава".
                  Ти - струва ми се - към такива параметри си се прицелил. Или?
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Риза "за гората"

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    ПП
                    Гледаш ли ми кандрото на "аватара", баш ми се вижда лявата ръка. И съм със солник (ма да стръчи нещо?). Тази снимка е отпреди 6-7 години и ризата отдавна е съдрана, ма и тя беше "гърбава".
                    Ти - струва ми се - към такива параметри си се прицелил. Или?
                    На това кадро може да си и ти, ама след дваесе години. Това е друа тема.
                    Ся, аз не съм сигурен, че знам как да направя анкета. Според мен, трябва да е в скАла от 1 до 6 (някои вече използуваха такава) и да съдържа следните точки:
                    1. Материали. Тук трябва да оцените основния плат, джоблъка, конците, подлепващото и копчетата.
                    2. Модел. Тук оценявате вида и разположението на джобовете, закопчаването (залепването) и външния вид.
                    3. Кройка. Да не се бърка с модел! Тук става дума за свобода на движенията, силует на ризата, удобни/ неудобни за навиване ръкави, дълги/къси или широки/тесни маншети, притеснения в талия, рамене, гърди.
                    4. Шев. Оценка за тигели, илици, пришиване на копчета...
                    5. Цвят.

                    Разбираемо е, анкетата да бъде ограничена само до потребители от темата за заявки. Някой ако знае как, да я направи.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Риза "за гората"

                      Получих ризите. Ако кажа, че досега не съм ги виждал, та и разглеждал внимателно тестовите прототипи няма да е вярно, но серийната ме изненада приятно. Най-вече плата на тежката серия е просто уникален - плътен, тежък и здрав, но мек. Отлична комбинация, която предполагам е свързана с цената му... В този ред на мисли, аз въпреки че понякога залитам по неевтина планинска екипировка, досега риза за 60 лв не съм си купувал... знам, че има много по-скъпи, ама аз... за риза.... за илюстрация на разбиранията ми ще спомена, че за абитуриентския бал преговарях с родителите да купим гортексово яке вместо костюм, ама не се съгласиха
                      Тук направо мога да кажа, че това не е риза, а е горска екипировка и съответно гледам на стойността и по коренно различен начин. (За да не звучи приповдигнато и наизуст уточнявам, че не живея нито в града, нито на село а на една поляна в гората на 1200 м.н.в. и не говоря наизуст).
                      Единствения проблем, който разбира се явно си е в нашия телевизор е, че и аз като други колеги съм се надценил и размер L e и широк и с дърги ръкави за моите 176 см и 70 и кусур кг. За да не спамим тук и да не занимаваме излишно Венци съм отворил тема за заменки: http://www.offroad-bulgaria.com/show...52#post3234052
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • От: Риза "за гората"

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        Не съм сигурен, дали да не те пробваме в М, но в раменете май си наддал повечко и ще ти е малко обрана. Зема, да ти пратя една за проба, а L-a, мисля бързо ще го нагласиш някъде.
                        Ми земи ми прАти една. Ако па идваш тамън ше черпя.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • От: Риза "за гората"

                          Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                          Аз, поради пътувания, още не съм си взел ризата от куриера. Като чета описанията в темата, че ризите са по-големи от очакваното, поръчаната от мен L вероятно ще ми е голяма и ще търся замяна с М. Така че другата седмица може да зарадвам някого с една брик L.
                          Напразно съм се плашил - на ширина ми е екстра, на дължина е голяма, но като се обърне маншета, става. На мен така са ми всички стандартни конфекции, защото отговарям на шкембе на L, а на ръст - на М. Ризата е чудесна, благодаря. Ще чакам за такава от по-дебелия плат.
                          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                          Коментар


                          • От: Риза "за гората"

                            Да докладвам, за мен XL е абсолютно точен размер. 180 височина, 106 кила и широка талия - ризата ми заспа. Малко са ми тесни маншетите, но не неудобни при закопчано копче. Страхотен мек плат и наистина е софттактикуул, става и за разкарване на публични места без да се налага да ми козируват или аз да козирувам. Сравних с едно сродно изделие на топ "мадъ факъ" фирма за тактически изделия. За мен изделието на Тропчо е много по-функционално
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • От: Риза "за гората"

                              Днес се потих кат кон. Май е добре да има зелени и бежови ризи от по-тънкия плат.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Риза "за гората"

                                Аз тънкия го дисквалифицирах

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X