Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Риза "за гората"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Риза "за гората"

    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
    Ся за да съм честен да кажа. Плат, изработка (даже малкото джобче за мен има приложение) е супер. По принцип съм по-висок, ама .. С точно 4 (четири) пръста са ми по-дълги ръкавите и под задника също. Ма не ми се вижда възможно за всеки конкретно да се прави.
    Ааа. Цветът много ми хареса!
    Не съм сигурен, дали да не те пробваме в М, но в раменете май си наддал повечко и ще ти е малко обрана. Зема, да ти пратя една за проба, а L-a, мисля бързо ще го нагласиш някъде.
    Последно редактирано от Тропчо; 08-11-17, 18:53.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Риза "за гората"

      Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
      За пръв път откак поналях кокала след инфаркта попадам на риза която наистина ми е голяма - явно съм се надценил.
      Ризите, като цяло ми харесаха много, само искам да попитам Тропчо няма ли как да се правят ризи по ръст, защото не всички дебели са високи и не всички високи са върлинести. Едно време имаше ръст, който определяше дължината на ръкавите и пешовете. Ако ми е широка риза - няма проблем, но като пешовете и ми висят на 5-6 пръста под топките - става, като рокля и трябва да я нося само запасана.
      Платът е много мек и приятен. Цветовете са чудесни. Идеята за джоб в джоб много ми хареса, но бих предпочел вместо велкро капаците да се закопчават с нормални копчета.
      Градацията в номерата не предполага 4XL да е за 220 см. височина. Ясно е, че има различни структури и ръстове. При въздълъг ръкав, спокойно може да се навие един маншет. Закопчаването става малко терсене, но е възможно. В този смисъл, добре ще е да помисля наистина за по- къс маншет, за да има по- голяма вариативност. Един подгъв за корекция на "рокличката" би могло да направи всяко ателие за 2 лв, примерно... При всички положения, на по- дългото и по- голямото решение се намира, за обратното- няма как.
      Аз си пиша внимателно, не се съмнявайте. Просто трябва да отсея "масовката" от "единичния случай". Следващите ще ги пусна с по- къси ръкави, ама ако ще реша проблемите на 3-ма, а с това ще ощетя 23-ма, значи правя глупости. По този въпрос имам мноооооого обеци по ушите, от едновременно обличане на хиляди хора, които никога не съм виждал.
      Най- важната характеристика в подобни случаи е ПОВТАРЯЕМОСТ на различните партиди. Сиреч, длъжен съм следващата партида да е със същите обмерни данни като тази! Сега ще си размените ризи, Пешо ще пробва тази на Сашо, може пък и да му стане, но следващата партида ТРЯБВА да е със същите обмерни данни, иначе влизаме в омагьосан кръг. Повярвайте, това не е никак лесно, при положение, че още не знам нищо за плата, който ще поръчам. Ще има доста работа и неизвестни, но трябва да стане.
      Отлично знам как работеше "Тодор Каблешков" и как МТОСО раздаваха дрехи. Уви, за шиене на 2-3 ръста в един номер, може да стане при партиди поне над 2000 броя. Правим го, но тук не го виждам да стане.
      Има вариант, при събиране на заявки на база тази партида, да се случи нещо подобно. Примерно, Чичо Хаджи Христо казва "Супер ми е L, но искам 5 см. по- къси ръкави". То е почти същото като това, за което говореше windwarrior. Ми, плащаш си 10 кинта към основната цена, твоето нещо се сдобива със собствена маршрутна карта и, воала. Искаш + 10 см. в талията? Дай още 20 кинта и си готов. Това, само примерно! Когато една производствена линия започне да работи на принципа на ателие, процесът става изключително труден и скъп. Става, но не си струва.
      Аре, да оставя и вие да попишете малко.
      Последно редактирано от Тропчо; 08-11-17, 19:04.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Риза "за гората"
        Ние закъснелите и без късмет, кога да очакваме новата партида?
        Аз след консултация с колега сменям размера на ,,L’’

        Това го копнах от другата тема, където засега няма място.
        Добър пример за част от горния ми пост. Вече доста хора решиха, че са се надценили и в точно тази риза влизат в по- малкия номер. НО!!! ще бъде тотална катастрофа ако следващите ризи излязат с други мерки. Затова, точно в посока мерки и теглилки НЯМА да правя корекции и ще се стремя към максимално близки до настоящите размери. Благодаря за разбирането.
        Кога ще има следващи ризи, зависи отчасти от бързата обратна връзка тук. После ще ми трябва поне месец и половина (поръчка и внос на плат + работа).
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • Re: Риза "за гората"

          Моите си ги взех днес зелената е супер за този сезон с една тънка тениска отдолу на влизане и излизане от колата не съм слагал друга връхна дреха. Движението с нея е приятно мога да си опъна ръцете спокойно, без да се разпаше от колана на дънките(абсолютно невъзможно с всичките ризи които имам). Ръкава го на навивам на три иначе ми стиска на ръчичките.

          За пролет и лято плата на брика като дебелина мисля е таман.
          Благодаря отново за отделеното внимание, при първа среща черпенето от мен!

          Коментар


          • От: Риза "за гората"

            Такаааа

            Аз тактическите качества на ризата не мога да оценя веднага защото рядко се занимавам с тактически неща. Ноооо я хвърлям в градския бой веднага.
            Ръкавите за моята ловно-събираческа осанка са точни. Механизмът за навиване тепърва ще го изучавам.
            Последно редактирано от Ясен; 08-11-17, 22:32.

            Коментар


            • От: Риза "за гората"

              Получих. Дори жената я хареса и веднага се юрна да я пере
              - Цвят "брик" - пуска доста (поне отначало) и не трябва да се бърка с друго пране;
              - Размерите са точни. Опасявах се да не са ми тесни ръкавите - добре са и на ширина и на дължина (явно съм от средно-ръките).
              - Детайлите са "пипнати", предните джобове ми харесват, особено отвора за хомикалка и копчето на яката
              - Засега не намирам предназначение на тайното джобче на лявото рамо. Почти е невъзможно да се работи с копчето при облечена риза. Не виждам какво може да побере без да се издуе - например сгъната банкнота, ама защо? не ми е ясно.
              - Не видях резервни копчета пришити някъде?
              Ако има втора партида, бих поръчал още 1-2 броя.
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • От: Риза "за гората"

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                ...маншетите - можеше да са с една идея по-широки...
                Днес правя сметка да нося ризата, та значи съответно я облякох. Хм, освен да са по-широки маншетите (именно широки - на диаметър при закопчано положение), сякаш и "цепката" (как там е официалното заглавие) след тях може да е по-длъжка, малко неудобно става навиването. Малко неудобно е и закопчаването на каишката, която ги държи. Защо е решено с такова сложно пресукване през гайка, а не просто копче на рамото и илик на каишката?
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Риза "за гората"

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  ... Защо е решено с такова сложно пресукване през гайка, а не просто копче на рамото и илик на каишката?
                  +1
                  И аз му се чудих.
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • От: Риза "за гората"

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Защо е решено с такова сложно пресукване през гайка, а не просто копче на рамото и илик на каишката?
                    Защото е по здраво, и не се къса като се закачиш на някой клон, храст или каквото и да било.
                    ПП - Имам две други ризи за гората, и при тях е същото изпълнение.
                    Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                    Коментар


                    • От: Риза "за гората"

                      Така......
                      Получих 2 броя с размер "L"-каки и сахара. По принцип нося размер L и XL, но ризите които получих са ми доста над размера-с две думи големи. Това за мен не е проблем, обичам да са ми доста свободни и предполагам, че при пране ще имат малко свиваемост Телосложението ми е като на манекена-компютърджия, та предположих L-ка -Това за размера!
                      Цветовете перфектни даже и за ежедневно носене и комбинация с други дрехи.
                      Платът е доста дебел за мен е тип "зимна" риза, но ще е доста устойчив на дранета от клони - подкрепям да остане така! - от опит забелязвам, че ризите с по дебел плат държат хладно лятото!
                      Шевовете са перфектни само завършека на самият шев ако може да не стърчи.
                      Маншета е доста голям, ако може да е по малък ще е по удобно!
                      страничният джоб на лявата ръка е супер удобен за важни неща (само ако може да се затваря като предните, защото с това копче е доста неудобно-макар, че е по сигурно затварянето с него) - ако се премести самият джоб отпред - при свиване на ръката може да пречи. Или може да се направи на дясната още един джоб подобен на лявата с друго затваряне.
                      Предните джобове са на ниво и с добър обем, нито големи, нито малки - само ако може велкро закопчаването - (дано не бъркам) да е по голямо за по голяма сигурност.
                      Подкрепям поставянето на велкро над единият джоб!
                      Ще я понося още малко и ще допълня мнението!
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • От: Риза "за гората"

                        От другата тема. Тооо и там стана малко мазало, ще изчакам да си направите размените, та да знам на кого, какво да пращам.
                        Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
                        Една "Каки" и една "Брик", размер XL. Данни за Еконт пускам на ЛС.
                        Колежката те е обрулила 120 лв вместо 108. Що си траеш, бре?
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Риза "за гората"

                          Още не съм отворил плика.
                          Една забележка леко в страни. Ако правите онлайн търговия не е лошо да имате отстъпки за куриерските услуги. Стори ми се че няма.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Риза "за гората"

                            Бях останал с впечатлението, че това форумно партньорство с Еконт вече го няма. Ще проуча и ако още го има, ще се организирам следващия път.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Риза "за гората"

                              Да заеби форумЪТ, направете си фирмено. То е 10 до 20% - т.е. не е крупна сума, но прави добро впечатление.

                              Междувременно, тествах ризата. Така първи сухи отзиви:
                              Размера е чудесен, ръкавите и маншетите са перфектни. Нищо не ми е дълго. Само не знам по логиката на Ясен дали съм ловец или земеделец. Ще чакам разяснения.
                              Имам питане - каква е идеята на платката от вътрешната страна на джобовете?
                              Отделно велкрото не ме кефи, но аз още на ниво проект бях показал какъв тип скрито закопчаване с копче мисля за удачен. Тропчо каза някакъв сложен термин, който не запомних.

                              Плата на щурмабтайлунг цвета , така де - брик е чудесен, според мен по-дебел е непрактичен.
                              Закопчаването на навития ръкав е много удобно, давц да си гледа работата

                              Обща оценка на този етап 5/6

                              Последно редактирано от turtey; 09-11-17, 21:23.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Риза "за гората"

                                Ето ситуацията с часовника. Извъртял съм си китката на пенджуек, за да се види, че маншетът е закопчан на по-широката позиция на копчетата си. Със зор, е възможно да се нахлузи върху часовника, но тогава е още по-некомфортно.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23439363_10209233990641108_1734432492_n.jpg
Прегледи:1
Размер:12.1 КБ
ID:5772177
                                Ето и алтернативата за закопчаването на каишка за ръкавите. То, че за гората - за гората, но пък да се брулкам кат диво прасе в трънака едва ли не самоцелно ...надали. Пък и на какъв ли дирек трябва да се надена, та да се скъса това нещо, то ако съм в състояние да направя така - трябва да ме пазят... Мисля, трябва да се вижда, че копчето е зашито точно там, където отвътре е зашита каишката, така фактически, то е зашито на три ката от плата. Взаимно оразмерени копче и илик, в комбинация със хубави конци, решават всички въпроси за здравината (с практическа стойност). Сега, че теоретично е възможно на десет случая, в които закрепването на навитите ръкави по първата конфигурация ще устиска, веднъж по втората да изпецне, губи значение на фона всекидневното чупене на пръсти при закопчаването.
                                ПП
                                Умишлено съм ситуирал етикета на ризата, с която давам пример. Като един коприщенин, по дефиниция не мога да бъда сноб, но пък със същата сила и на същото основание - ми е присъщо уважение към авторитети.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23483087_10209233990561106_2027960856_o.jpg
Прегледи:1
Размер:126.5 КБ
ID:5772178
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X