Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    По ред причини без да съм извършил сериозно нарушение на обществения ред средно статистическият патрулен полицая няма право да ми пипа оръжието.
    Е , тука не си познал.Как предлагаш да ти се проверява разрешителното . Полицая държи разрешителното , ти пищова насочен някъде и му диктуваш номера ?

    Коментар


    • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
      Тва коя полиция - у нас, или в Тексас? Щото от личната ми практика се сещам за няколко случая в които служителите на закона напълно съзнателно са избягвали да се занимават с "въоръжени граждани"? Например проверката на един не обозначен автомобил пълен с щури парашутисти картечните пистолети H&K MPK-PDW бяха абсолютно неразличими от самолет под якетата. А и как точно ще ми вземат пистолета... също е доста трудна работа. По ред причини без да съм извършил сериозно нарушение на обществения ред средно статистическият патрулен полицая няма право да ми пипа оръжието. А ако ме задържи мисля ще се наложи после да докаже, че е имало за какво.
      Става въпрос за българската полиция и за стандарта за абсолютна необходимост за употреба на оръжие - http://legalworld.bg/show.php?storyid=26850. В тази статия се споменава, че Съдът в Страсбург има 30 осъдителни решения срещу България. Чел съм извадки от част от решенията и имаше случаи на застрелян при бягство заподозрян крадец на чорпогащници, застрелян таксиджия неспрял при полицейско разпореждане за спиране през нощта. Искам да подчертая, че не обвинявам обикновените полицаи, а по-скоро лошото обучение, организация и планиране и неадекватен закон за МВР (което впрочем е казал и Европейския съд). Има и доста случаи, когато полицаи са имали право, но не са използвали оръжие - може би трябва да се промени обучението и практиката. А как ще ти вземат пистолета е много лесна работа да се провери- просто тръгни с изваден пистолет срещу някоя патрулка или им чукай по стъклото с пистолета и ще стане ясно. Не е лошо да прочетеш и закона. Не знам дали изваждането на пистолет срещу полиция или използването на пистолета за чукане по стъклото и тем подобни е някакво нарушение на обществения ред - хулиганство, заплаха или нападение? А дали може да се приеме и тълкува като заплаха с оръжие или дори нападение? Ако да - какви може да са реакциите?

      Коментар


      • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
        Е , тука не си познал.Как предлагаш да ти се проверява разрешителното . Полицая държи разрешителното , ти пищова насочен някъде и му диктуваш номера ?
        Няма нужда да влизаме в спора "лошите ченгета" срещу "примерния гражданин", няма полза за никой такава кавга.

        Ако откажеш да си покажеш оръжието има администратовна санкция глоба ако се не лъжа, ако реша да не го показвам и имам основание, съм навит да ми напишат глоба или просто да идем заедно до близкото РПУ и да го покажа там, аз от къде да знам, че полицая е полицай, ами ако е цивилен, всеки може да си купи значки, дрехи и станция, а през ноща.... познай на коя от двете страни ще им се иска да се пипат оръжия...

        Вечер са ме спирали с колата, попитаха ме за оръжие, казах ДА, попитаха какво правя, обяснихме се, и всеки по пътя си, без основание защо ще си гледаме оръжията ... няма логика, ако има основание, ще си ме задържат направо независимо дали показвам или не показвам оръжието си.

        Излишни емоции са това с криенето и и също с задължителното показване и т.н. според мен, ако НЕ му хареса на полицая документа или има съмнение за проблем, да викне патрулна кола, и в РПУ ще си говорим с протоколи, насред улицата нито може да се спазят правилата за безопасно боравене с КНО нищо е мъдро въобще и за двете страни, щото пистолета може да НЕ е с патрон в цевта ама как безопасно за полицая ще стане да се извади револвер, че не се сещам...

        В Америка, ако имат зор да ти проверят оръжието ти слагат белезници и тогава сами се обслужват полицаите, и ги разбирам и бих им съдействал, ако ми се живее
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
          Е , тука не си познал.Как предлагаш да ти се проверява разрешителното . Полицая държи разрешителното , ти пищова насочен някъде и му диктуваш номера ?
          Ми всъщност на два пъти точно така са ми го проверявали- от моя ръка.
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            Няма нужда да влизаме в спора "лошите ченгета" срещу "примерния гражданин", няма полза за никой такава кавга.

            Няма спор , няма кавга .Ако искам да кажа на MAD DOG нещо по така мога да ползвам и телефона .

            Коментар


            • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

              Не бе - аз съм културен . Казвам си, че имам оръжие пред тях вадя пълнителя с два пръста без да вадя оръжието от кобура и им показвам номера със затвор в крайно задно.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                Не бе - аз съм културен . Казвам си, че имам оръжие пред тях вадя пълнителя с два пръста без да вадя оръжието от кобура и им показвам номера със затвор в крайно задно.
                Това се приема ако е само проверка и не е по сигнал.

                Коментар


                • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

                  Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                  Не бе - аз съм културен . Казвам си, че имам оръжие пред тях вадя пълнителя с два пръста без да вадя оръжието от кобура и им показвам номера със затвор в крайно задно.
                  Лудо Куче, в една друга тема посветена малко или много на носене на КНО извън града, си написал някакъв особено трагичен случай с тежко престъпление срещу семейство и ми е интересно, най-общо да кажеш заловиха ли ги?

                  Да Ви кажа аз без КНО се старая да не излизам... Особено извън града!След като един човек има надлежно разрешение за съхранение, за носене и употреба на огнестрелно оръжие за самоотбрана, не виждам проблем да го носи навсякъде.
                  Друг е въпросът, че масово, оръжията в калибър 9х18 и 9х19, които носим на кръста са едни плювалки и не стават за нищо....
                  Виж, носеното на скъсен ловен автомат / гладкостволен / е друго нещо, но не е разрешено / за самоотбрана / в България!
                  ППП интересно ли е....при пътуване в автомобил, как си носите пистолета, когато сте водачи? Понеже ваденето е силно затруднено, носете ли го с патрон в цевта?
                  Аз така и не се научих да носа КНО с патрон в цевта....Иначе оръжието ми го позволява изцяло........Зиг 226, с патрон в цевта и спуснат чук, дори да падне от 10-етажна сграда изстрел няма как да произведе, по простата причина, че ,,чукчето" не контактува с иглата, когато не е натиснат докрай спусъка.....
                  https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                  Коментар


                  • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

                    Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                    Да Ви кажа аз без КНО се старая да не излизам... Особено извън града!След като един човек има надлежно разрешение за съхранение, за носене и употреба на огнестрелно оръжие за самоотбрана, не виждам проблем да го носи навсякъде.
                    Друг е въпросът, че масово, оръжията в калибър 9х18 и 9х19, които носим на кръста са едни плювалки и не стават за нищо....
                    Виж, носеното на скъсен ловен автомат / гладкостволен / е друго нещо, но не е разрешено / за самоотбрана / в България!
                    Като вземете да ги ръсите такива та направо се не трае...
                    Кога за последен път те гърмяха с 9х19 или х18 та установи, че не става за нищо? Зиг-а ти кой калибър е - .40 s&w? Ако не е, вероятно е 9х19 дето не става за нищо. Би ли споделил как точно виждаш носенето на скъсен ловен автомат за "самоотбрана", и кое точно му е другoто нещо?
                    Последно редактирано от slaf4u; 30-06-13, 15:52.
                    42

                    Коментар


                    • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

                      Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                      Лудо Куче, в една друга тема посветена малко или много на носене на КНО извън града, си написал някакъв особено трагичен случай с тежко престъпление срещу семейство и ми е интересно, най-общо да кажеш заловиха ли ги?

                      Да Ви кажа аз без КНО се старая да не излизам... Особено извън града!След като един човек има надлежно разрешение за съхранение, за носене и употреба на огнестрелно оръжие за самоотбрана, не виждам проблем да го носи навсякъде.
                      Друг е въпросът, че масово, оръжията в калибър 9х18 и 9х19, които носим на кръста са едни плювалки и не стават за нищо....
                      Виж, носеното на скъсен ловен автомат / гладкостволен / е друго нещо, но не е разрешено / за самоотбрана / в България!
                      ППП интересно ли е....при пътуване в автомобил, как си носите пистолета, когато сте водачи? Понеже ваденето е силно затруднено, носете ли го с патрон в цевта?
                      Аз така и не се научих да носа КНО с патрон в цевта....Иначе оръжието ми го позволява изцяло........Зиг 226, с патрон в цевта и спуснат чук, дори да падне от 10-етажна сграда изстрел няма как да произведе, по простата причина, че ,,чукчето" не контактува с иглата, когато не е натиснат докрай спусъка.....
                      То човек да го е страх да се размине с теб денем, пък по тъмно не смея и да си представя.
                      Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                      Коментар


                      • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

                        Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                        Лудо Куче, в една друга тема посветена малко или много на носене на КНО извън града, си написал някакъв особено трагичен случай с тежко престъпление срещу семейство и ми е интересно, най-общо да кажеш заловиха ли ги?

                        Да Ви кажа аз без КНО се старая да не излизам... Особено извън града!След като един човек има надлежно разрешение за съхранение, за носене и употреба на огнестрелно оръжие за самоотбрана, не виждам проблем да го носи навсякъде.
                        Друг е въпросът, че масово, оръжията в калибър 9х18 и 9х19, които носим на кръста са едни плювалки и не стават за нищо....
                        Виж, носеното на скъсен ловен автомат / гладкостволен / е друго нещо, но не е разрешено / за самоотбрана / в България!
                        ППП интересно ли е....при пътуване в автомобил, как си носите пистолета, когато сте водачи? Понеже ваденето е силно затруднено, носете ли го с патрон в цевта?
                        Аз така и не се научих да носа КНО с патрон в цевта....Иначе оръжието ми го позволява изцяло........Зиг 226, с патрон в цевта и спуснат чук, дори да падне от 10-етажна сграда изстрел няма как да произведе, по простата причина, че ,,чукчето" не контактува с иглата, когато не е натиснат докрай спусъка.....
                        Всеки сам си решава кога да си носи КНО-то за самоотбрана, като се съобразява със законовите ограничения. Все пак мисля, че самото носене на КНО не гарантира сигурност. В България има отвлечени хора, които са били с 2 КНО (забранено от закона) в себе си. Има много фактори като подготовка, бърза и адекватна реакция, конкретни обтоятелства на място и време. Отделно - доколко са подготвени и мотивирани нападателите, как са въоръжени, колко са, дали нападението е изненадващо. Не съм съгласен, че 9-милиметров пистолет е плювалка, независимо от прицелната далекобойност, си е напълно смъртоносен на няколкостотин метра. Като оставим настрана очевидните законови забрани за носене на ловен автомат за самоотбрана от цивилен, как си представяте да носите скъсен ловен автомат всеки ден, с всякакви дрехи и скрито при това? И дори да намерите начин, какво от това - ако насреща са няколко човека с автомати с по 30 патрона, тогава картечница ли ще търсите? Сами си изберете дали е по-важно КНО да е удобно за носене и да сте тренирали с него или е по-важно да е с много мощен калибър (над 9мм.). Според любителите на мощните калибри - американците, попадение от .22 калибър бие пропуск с .44 Магнум. Да не се налага да се стига до използване на КНО по предназначение ...

                        Коментар


                        • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

                          Питон, радвам се, че се включваш отново !
                          По въпроса за човека носещ 2 КНО / притежавани законно, но носени и двете едновременно незаконно /, се нарича Киро Киров....Двата пистолета едновременно носени ни го спасиха от отвличане, по две тривиални причини

                          1. Извършителите са използвали актуални полицейски униформи! Произнасят команда: ,,Стой! Полиция! При това положение всеки, абсолютно всеки читав гражданин на Републиката става жертвено агне...Аз поне не си го представям как ще употребя сила, срещу човек с полицейска униформа!
                          2. Практически никаква подготовка на Киров, за бързо вадене и вкарване в употреба на оръжието!
                          Но дори и да го беше употребил, щяха да го разстрелят на място!


                          Крайно неразбираемо и нелогично е че един никакъкв 9мм пистолет се разрешава да се придобие от обикновен гражданин с доста трудности и загуба на време и средства!
                          При това получаването на заветното разрешение въобще не е сигурно!
                          А карабина в .338 Лапуа, се придобива значително по-лесно!
                          Проста съпоставка нали!
                          https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                          Коментар


                          • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

                            Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                            Като вземете да ги ръсите такива та направо се не трае...
                            Кога за последен път те гърмяха с 9х19 или х18 та установи, че не става за нищо? Зиг-а ти кой калибър е - .40 s&w? Ако не е, вероятно е 9х19 дето не става за нищо. Би ли споделил как точно виждаш носенето на скъсен ловен автомат за "самоотбрана", и кое точно му е другoто нещо?
                            Бе никак не го виждам, ама помня едни ,,Луди години", когато доста хора носеха / законно / , скъсени ,,Мозберг" в колата.
                            Други пък, носеха за всеки случай нормален, ловен ,,Мозберг" в колата/джипа...

                            Славчо, може и да съм се изразил крайно, обаче едно нещастно пистолетче като моето, какво реално може да помогне, ако те нападнат сериозно???

                            За калибъра: аз съм с 9х19, защото искам повечко да стрелям. Знам колко .40 СиУ е повече от 9х19, ама ми идва скъп!
                            https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                            Коментар


                            • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

                              Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                              Бе никак не го виждам, ама помня едни ,,Луди години", когато доста хора носеха / законно / , скъсени ,,Мозберг" в колата.
                              Други пък, носеха за всеки случай нормален, ловен ,,Мозберг" в колата/джипа...

                              Славчо, може и да съм се изразил крайно, обаче едно нещастно пистолетче като моето, какво реално може да помогне, ако те нападнат сериозно???

                              За калибъра: аз съм с 9х19, защото искам повечко да стрелям. Знам колко .40 СиУ е повече от 9х19, ама ми идва скъп!
                              За мен 9х19 е адекватен калибър що се отнася до ежедневно носене и възможност да се защитиш с него. Не разбирам хората, който го оплюват а още повече тези, които го оплюват и носят. Някак си не ми се връзва да не вярваш, че муницията, която си избрал ще ти свърши работа за която по принцип си си взел оръжие. Ако изобщо имаш възможност да извадиш и ползваш КНО с цел защита, разликата в калибъра едва ли ще бъде решаващия фактор, по-скоро пласирането.
                              Защо не носиш с патрон в патронника, какво те притеснява - нямаш си доверие или се притесняваш, че някой ще ти вземе пистолета от кръста и ще те гръмне с него? При всички положение ще реагираш по-адекватно ако единственото което трябва да направиш е да извадиш, евентуално да свалиш предпазителя и натиснеш спусъка.

                              п.п.
                              Наистина луди години ще да са били...
                              42

                              Коментар


                              • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

                                Я, че аз нещо съм невеж
                                от какви точно ежедневни рискове може да те опази дългоцевно оръжие?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X