Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

    Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
    Истински случай
    http://dariknews.bg/view_article_com...518&comments=1

    Извадка:
    "...В този момент си подаде ръката и произведе изтрел с огнестрелно оръжие в посока успоредна на нашия джип. Размириса се на барут, а ние стояхме в джипа абсолютно стъписани!..."
    Интересно, какви по-правилни действия е трябвало да предприемат тези хора?

    Коментар


    • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

      Като за в България- да избягат далече от тоя, да избегнат каквато и да е конфронтация или провокация, да изчакат на бензиностанцията и после да не му се доближават. Демек на принципа Бог високо, цар далече, оправяй се сам.
      А иначе като за в друга държава са направили достатъчното като са се обадили на 112.
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Интересно, какви по-правилни действия е трябвало да предприемат тези хора?
        Да сменят маршрута вероятно ...
        Но като цяло са си безпомощни.

        Коментар


        • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

          Щяха да са еднакво безпомощни и с оръжие.

          Ако разказът е достоверен, просто си имат работа с неадекватен човек срещу който единствената относителна защита е работеща здравна система и присъщите и мерки за въдворяване.

          Коментар


          • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Щяха да са еднакво безпомощни и с оръжие.

            Ако разказът е достоверен, просто си имат работа с неадекватен човек срещу който единствената относителна защита е работеща здравна система и присъщите и мерки за въдворяване.
            Не и ако в колата с "потърпевшите" е седял зад волана човек трениран за лична охрана примерно с другарчето си и колега... обучени и опитни в защита във и с автомобил и въоръжени естествено... щяхме да четем тогава едно друго развитие на случката...
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              Не и ако в колата с "потърпевшите" е седял зад волана човек трениран за лична охрана примерно с другарчето си и колега... обучени и опитни в защита във и с автомобил и въоръжени естествено... щяхме да четем тогава едно друго развитие на случката...
              Е да де, ама по магистралите обикновенно се движат нормални хора, с нормални коли и без въоръжение, камо ли с охрана от 3ма обучени охранители. А и да са имали оръжие- освен да си спретнат едно родео със стрелба и преследвана 'ала "Бързи и яростни", а за последствията не ми се и мисли тогава.
              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                Е да де, ама по магистралите обикновенно се движат нормални хора, с нормални коли и без въоръжение, камо ли с охрана от 3ма обучени охранители. А и да са имали оръжие- освен да си спретнат едно родео със стрелба и преследвана 'ала "Бързи и яростни", а за последствията не ми се и мисли тогава.
                Съгласен идеята ми беше ако за оръжие за самозащита се ползва МПС а не КНО...
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

                  Ако не си нося КНО-то и знам че плякат с някой газеняк,бих спрял за да им разбия тиквите с кеф.Проблема ще е само докато се търкаляме някой тир да не ме отнесе.

                  Коментар


                  • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

                    Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                    Ако не си нося КНО-то и знам че плякат с някой газеняк...
                    И как точно би могъл да знаеш, че плякат с газеняк?
                    Заради случаи като този си имам камера в колата, която работи винаги, когато карам извън града. Отчита GPS позиция и скорост. Случи ли се нещо такова, първо бих информирал народната милиция а след това записа в нета и медиите. Веднъж получил гласност, случая не може да бъде потулен. Нека записа да няма доказателствена тежест...
                    42

                    Коментар


                    • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

                      Аз за случаи подобни на този си нося два пълнителя с по 17 патрона. Е аз кога ли съм имал късмет, веднъж чукнах на стъклото на една кола с Глок-а, а тя се оказа патрулка, опитваща се да ме спре, но не по регламентирания начин......не знам кой бе по-уплашен, но се разделихме по живо по здраво.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

                        Е страашен тежкар си! Г-класи.... стъкла, глоГ... Повече май валериан` ви трябва.
                        В тоя под форум, като влезна яко комплексарщина лъха. Яко...

                        Коментар


                        • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

                          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                          Аз за случаи подобни на този си нося два пълнителя с по 17 патрона. Е аз кога ли съм имал късмет, веднъж чукнах на стъклото на една кола с Глок-а, а тя се оказа патрулка, опитваща се да ме спре, но не по регламентирания начин......не знам кой бе по-уплашен, но се разделихме по живо по здраво.
                          Май доста късмет си имал - да чукаш с Глока по стъклото на патрулка, която не си разпознал и да не те арестуват/отнемат оръжие или дори по-лошо - това, ако не е късмет! Има случаи на употреба на оръжие от полицията в далеч по-леки ситуации - мога да посоча някои, ако се интересуваш. Много се задълбочи тази тема в един доста прост случай. Цялата работа с изпреварванията, къси-дълги светлини и клаксоните си е един бабаитлък и не следва да се обръща толкова внимание. Разказвачът също доста се е изнервил и се е държал изнервено "набих кикдаун и дадох пълна газ", "Направо ни побърка", "Изнерви ни жестоко!", "набих рязко спирачки, продължавайки да се движа може би с 40-50 км/ч.", "Тогава дадох на заден ход, което го изненада..", "започна повторение на „Бързи и яростни"", "Този тип си го просеше.". А може би просто не е трябвало да обръща внимание на автомобилните изпълнения и те са щели да престанат, но явно и разказвачът е "играч"! Какво да направи полицията, ако спре опела, освен да го предупреди да внимава?! Да го санкционира за резки смени на лентите, присветвания или какво?! Стрелял успоредно на джипа на разказвача, но не в неговата посока и най-вероятно с газов пистолет. Къде тук е неизбежната самоотбрана? Ако разказвачът е имал КНО и стреля по опела едва ли щеше да е много доволен след това.

                          Коментар


                          • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

                            Определено може много да направи полицията по такъв сигнал, но това излиза от рамките на темата. Както и цялата случка.

                            Коментар


                            • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

                              Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                              Е страашен тежкар си! Г-класи.... стъкла, глоГ... Повече май валериан` ви трябва.
                              В тоя под форум, като влезна яко комплексарщина лъха. Яко...
                              Колега, нека не слагаме всички участници в този подфорум под един общ знаменател - неточно е най-малкото Има си доста сериозни и нормални хора в подфорума, че даже и даващи доста адекватни мнения и съвети - всеки като чете да си преценява! А за любителите на екшън филмите, тактикъл командосията и други подобни, нека подходим с повече чувство за хумор

                              Коментар


                              • От: Неизбежната отбрана- продължение на дискусията.

                                Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
                                Май доста късмет си имал - да чукаш с Глока по стъклото на патрулка, която не си разпознал и да не те арестуват/отнемат оръжие или дори по-лошо - това, ако не е късмет! Има случаи на употреба на оръжие от полицията в далеч по-леки ситуации - мога да посоча някои, ако се интересуваш. Много се задълбочи тази тема в един доста прост случай.
                                Тва коя полиция - у нас, или в Тексас? Щото от личната ми практика се сещам за няколко случая в които служителите на закона напълно съзнателно са избягвали да се занимават с "въоръжени граждани"? Например проверката на един не обозначен автомобил пълен с щури парашутисти картечните пистолети H&K MPK-PDW бяха абсолютно неразличими от самолет под якетата. А и как точно ще ми вземат пистолета... също е доста трудна работа. По ред причини без да съм извършил сериозно нарушение на обществения ред средно статистическият патрулен полицая няма право да ми пипа оръжието. А ако ме задържи мисля ще се наложи после да докаже, че е имало за какво.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X