Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за домашен майстор - Лидл и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За мой късмет, днес в Лидл - Младост, съвсем случайно мернах сред купчината електрически резачки на ток, най-отдолу на палето, една запечатана кутия от голямата но акумулаторна резачка, която работи с две батерии на 40V обща мощност, веднага я отнесох, пробвах и яко си работи, ето тази:

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:23.jpg Прегледи:0 Размер:102.2 КБ ID:6924763

    И друг път ми се е случвало да намирам нещо търсено и изчерпано, но забравено и забутано под купчина други кутии с инструменти

    Коментар


    • mitko 53
      mitko 53 коментира
      Редактиране на коментар
      Чак пък търсено и изчерпано този път не беше, пуснаха я преди около месец и си стояха купища кашони от нея. Явно на много хора им беше писнало, като на мене, от предния път където я разпродадоха под щанда. За информация, както писах по горе се очаква черния Performance аналог, предполагаемо на същата цена(поне в Германия е еднаква цената на зеления и черния модел).

    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Цитат и снимки.....
      Последно редактирано от Еделвайс; 24-05-23, 15:23.

  • Цитат:
    mitko 53 коментира
    Днес, 14:41
    Чак пък търсено и изчерпано този път не беше, пуснаха я преди около месец и си стояха купища кашони от нея. Явно на много хора им беше писнало, като на мене, от предния път където я разпродадоха под щанда. За информация, както писах по горе се очаква черния Performance аналог, предполагаемо на същата цена(поне в Германия е еднаква цената на зеления и черния модел.





    Това е вярно, но тогава пък нямах от яките батерии и се чудех дали да я взема, но от скоро вече имам от стария им модел чисто нови 4 броя от по 4Ah батерии и 3 бр. зарядни, ще дебна да купя два броя от умните и бързи зарядни и два броя от по 8Ah батерии, най-вече за голямата акумулаторна верижна резачка за да я използвам на максималната и скорост на 2-рата степен по-продължително време.

    Като понарежа малко клони с тази резачка, ще купя оригинална шина и верига на Хускварна, тогава ще бъде още по-производителна при работа.

    Всичките тези инструменти са супер за нашето село което си е диво и джунгла без да преувеличавам, ходим рядко и затова всякакви акумулаторни инструменти за бърза работа, особено за рязане на саморасли диви дръвчета са ми добре дошли.

    Ето част от снимки на селото ни, да не се чудите защо толкова акумулаторни машинки за рязане съм накупил:

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20210926_084703.jpg Прегледи:0 Размер:1.09 МБ ID:6924777


    Тук е двора ни, като се разчистят има страхотна панорама към отсрещните хълмове

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20210926_084655.jpg Прегледи:0 Размер:602.0 КБ ID:6924778

    Тук е другата част от двора, къпинаци, храсти, дръвчета абе джунгла

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20210926_084651.jpg Прегледи:0 Размер:995.1 КБ ID:6924779
    Последно редактирано от Еделвайс; 24-05-23, 15:32.

    Коментар


    • mitko 53
      mitko 53 коментира
      Редактиране на коментар
      Това има едно единствено предимство пред бензиновите, че не вдига джангър. Всички други плюсове са за бензиновите. Ама е добре човек да има всякаква алтернатива.

    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Имам и бензинова резачка, но я взимам само ако се наложи да се отреже дебело и голямо дърво, тук говорим за много саморасли малки дръвчета както видя на снимките, затова взех трите вида различни верижни акумулаторни машинки, включително и акумулаторната лозарска ножица, така ще ми е по-леко и по-гъвкаво при рязане и кастрене.

  • Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
    На мен ми се размина, че ще сменям датчик/ датчици за налягане на гумите на колата, та се въздържах. Но остава на дневен ред, моя му е тръгнал яко луфт в редуктура и не знам до кога ще кара. Та давай отзиви като се сетиш.
    Машината си работи много добре,не съм съвсем сигурен за тези 150 нютона ,но е мощна... Недостатък е че е по обемиста и малко по тежка.
    Като цяло е ок....за парите си е добре.Макар че в момента текът промоции на девалт,макита и милуоки....цените за бодита за някои доказали се модели са по ниски от на парксайд .
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

      Машината си работи много добре,не съм съвсем сигурен за тези 150 нютона ,но е мощна... Недостатък е че е по обемиста и малко по тежка.
      Като цяло е ок....за парите си е добре.Макар че в момента текът промоции на девалт,макита и милуоки....цените за бодита за някои доказали се модели са по ниски от на парксайд .
      Бодито да, но като му сложа батерия и зарядно и съм 100 лв. отгоре на комплект Парксайд, и 150 над Тотал. А и отивам вече на много профи серии за моите инцидентни нужди.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • Някакви отзиви за верта Performance 12V със свалящ се патронник другата седмица. Синът се чуди дали да си вземе.

        Коментар


        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Трудно ще намериш по удобна и функционална машина от нея .

      • Да взима от големите.Има в наличност по магазините.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • mitko 53
          mitko 53 коментира
          Редактиране на коментар
          Този баздаган 150Nm не му върши работа, няма покриви да сглабя. Трябва му нещо за сглобяване на мебели, по леки дърводелски операции. Аз му давам моя Bosch GSR 10,8-2-li, но го не ще, иска да е със свалящ се патронник. Знам че перформърса са го пускали вече, та питам какви костури има. Друг вариант е обикновен лидълец, от зелените, имам и такъв но си ми трябва. Това от четвъртък ми изглежда на далавара- 160 лв. за безчетков, две батерии, зарядно, два комплекта свредла и един комплект битове. Само това че няма куфар не ми харесва, с някаква чанта се продава.

      • Да го взима, миналото лято сглобих 150кв.м. покрив. Два пъти пада от 5-6м гумените протектори работят...
        Даже миналата година, преди да почна покрива, имаше залежали и намалени по 109лв, аз се чудих дали е добър и пропуснах да си взема евтин втори.
        Чантата е доста удобна.
        Взех си миналата седмица зеления за 30лв за по-дребни неща, мебели и т.н.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
          Някакви отзиви за верта Performance 12V със свалящ се патронник другата седмица. Синът се чуди дали да си вземе.
          Аз мебелите ги сглобявах с Макита 10.8 волта , винтове 4х60 , за гърбовете/фазера/ 3х25 , панти , механизми 3.5х18 , 4х18. С по-голям винтоверт , не става , тежък е , неудобен , боли ръката , ... Преди година и нещо макитата даде фира , батериите нямат проблем , това за поне 6-7 години работа. Почнах да търся нова , но всичко вече е Китай , включително и батериите , Фестото беше страшно неудобно. Та се сетих , че имам два нови лидълски на 12 волта , дето съм ги купил като резерва. Зеления е по-удобен от черния , въобще това е най-удобния за работа винтоверт. Вече повече от година го скъсвам от работа и няма никакъв проблем , нито с машината , нито с батерията. Сега ще си купя още две , да си имам. Та да го взима , върши работа и за сглобяване и за монтаж.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • Току що си я напазарувах . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230601_080145_902.jpg
Прегледи:486
Размер:637.1 КБ
ID:6925750
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • I.Stoyanov
              I.Stoyanov коментира
              Редактиране на коментар
              Станьо, идеална машина е. Имам най-първата версия без сваляем патронник - чук е! Много хубаво става като смениш лементите с 3000мАч (3бр в пакет), високоразрядни. Цял ден да ти е в ръката, трудно можеш да я събориш батерията, а теглото си остава почти същото, не като с 4000мА1 (оригинални от лидъл, но 6бр в пакет). Назад по темата имам постанти сравнения с едната и другата батерия.

            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              И аз имам една от зелените още как ги пуснаха със свалящия се патронник една си купих от черните гола навремето . Няма да сбъркам ако кажа че това са машините които най много използвам . От как ги имам ръчна бормашина с кабел не съм ползвал . Това с голямата 4 АЧ батерия кара със седмици .

            • mitko 53
              mitko 53 коментира
              Редактиране на коментар
              Купи го синчето, изглежда ОК. Мисли да го надгражда с други Х12.

          • Древния философски въпрос: свредло Парксайд пробива винкела, или винкела пробива свредло Парксайд?
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • kbot
              kbot коментира
              Редактиране на коментар
              Аз пробвах с улук (0.4 мм) и улука победи! Но си имам други свредла за винкели.

          • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Древния философски въпрос: свредло Парксайд пробива винкела, или винкела пробива свредло Парксайд?
            ВинкелУ да го мислят у Перник , нашите цели и занимания са други с въпросния винтоверт.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • Ланшните Парксайд понаупчиха винкело!

              Коментар


              • Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение

                ВинкелУ да го мислят у Перник , нашите цели и занимания са други с въпросния винтоверт.
                Писах за свредлата, не за винотверта...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • sek.1
                  sek.1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Имам сигурно един тон от старите български ; съветски и тнт свредла та до парксайдските в следващите 3 живота едва ли ще опра . Същото е и с консумативите им за завиване и развиване . Добри са ако работиш на ръка качиш ли ги на машина свършват в миг .
                  Последно редактирано от sek.1; 02-06-23, 08:51.

              • С консумативите за мултишлайфа (или както там се казва) е същото, като със свредлата.
                Шкурките се разлепват.
                Вчера пробвах да почистя малка бронзова фигурка с телените четки. Издържат около 30 секунди и започват да се разпадат. То си е опасно - тая телчица, изхврча на скорост ...

                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                Коментар


                • Мисля да купувам акумулаторната косачка , някой с преки впечатления?
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X