Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за домашен майстор - Лидл и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странно, при Worx-а с подобен палец се превключва движението на ножа - строго линейно нагоре - надолу или с отместване на малък ъгъл по посока на рязане при зеге режима. На тоя Parkside не знаех че е различно.
    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
    First impression is not always true. Get inspired.
    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
    Reading is sooo boring, unlike writing!

    Коментар


    • При Спарки - също!
      Има и ролка, която държи ножа почти до дъската за по-голяма устойчивост на ножа срещу усукване.
      Тук няма такова но да го приемем за хоби машина и че оскъпява излишно зеленчука.

      Обаче тоя регулатор в случая за мен нищо съществено не прави.
      Ножа се движи по абсолютно един начин при всички 3 положения.
      Допускам или че боклука е бил дефектен въпреки, че беше чисто нов.

      Или още по-вероятно че са опростили механизъма заради цена и разликата в хода е почти изчезнала в резултат на това.

      Но определено зеге без такъв ход е с ограничено приложение.
      Враг усраине

      Коментар


      • Това заграденото копче от снимката си е точно за включване и изключване на махален ход https://stesbintegrationprod.blob.co...981c52ccf2.pdf , повечето истински зегета имат три позиции. Аз тази екстра почти не я ползвам че много ръфа матертиала, въпреки бързото рязане. Според упътването, а и визуално не виждам възможност за регулиране на плота за рязане под ъгъл, каквато всички зегета имат.
        Гледам ново попълнение при Х20 https://www.lidl.de/p/parkside-20-v-...aet/p100359665 . Интересно е че вече е с основна цанга 8 мм, за разлика от модела с кабел. Ако го измислят и за 220V, бих се абонирал.
        Последно редактирано от mitko 53; 03-03-23, 07:57.

        Коментар


        • За саблен трион аз си харесвам класическата форма.
          Този инструмент би трябвало да може да го завреш на кофти място, а както е разположен мотора е невъзможно.
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
            Купих си дигиталния шублер, много съм доволен, съвсем блага работа е да виждаш размерите на голям дигитален екран, сравних го с моя ръчен и показват еднакви стойности, препоръчвам го.

            Натиснете снимката за да я уголемите Име:digitalen-shubler-parkside-600x554.jpg Прегледи:0 Размер:55.2 КБ ID:6914541

            Натиснете снимката за да я уголемите Име:parkside-digitalen-shubler-600x554.jpg Прегледи:0 Размер:44.4 КБ ID:6914542
            Горните два са лидълски,най долния е Кауфланд,по снимката не си личи много,но в действителност най долния има най големите и черни числа и се чувства по добре направен.За сметка на това,е с калпава батерияLR44 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230219_173610.jpg Прегледи:0 Размер:479.4 КБ ID:6915130
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • zik7777
              zik7777 коментира
              Редактиране на коментар
              Изтървах ги май ?

            • Krasimir.Kostadinov
              Krasimir.Kostadinov коментира
              Редактиране на коментар
              Не съжалявай, страшни боклуци са.

            • Roninn
              Roninn коментира
              Редактиране на коментар
              Не бих казал...даже за тея пари са ок

          • Не е важно каква е батерията, а колко издържа...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • Преди малко минах през лидъл ,видях тая машина за ядково пробиване,макс до 120 мм ...колко дълбоко може да дупчи,някой пробвал ли е я в бетон...12 см мен лично много ме устройва.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • mitko 53
                mitko 53 коментира
                Редактиране на коментар
                Колкото е дълбочината на короната предполагам, ако изчукаш ядката може и по дълбоко. Тука пуснаха машината а короните не пуснаха, а те са по- скъпи от бормашината. Такива машини обикновено са дву или три скоростни, тази е с една скорост, не знам как ще е с големите диаметри.

            • Вчера в монтанския Лидл видях намалени газови поялници(водят се артикул 20лв.), та отнесох един. На повечето обаче липсваха газовите фалкони. Днес го пробвах, ще ми върши работа.

              Коментар


              • За потопяемата помп в събота, на сайта пише следното "Подходяща за чиста и мръсна вода, съдържаща замърсявания с диаметър до 35 mm"
                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                Коментар


                • Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                  За потопяемата помп в събота, на сайта пише следното "Подходяща за чиста и мръсна вода, съдържаща замърсявания с диаметър до 35 mm"
                  Какво тук значи някаква си запетайка
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • Savov
                    Savov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не разбрах уловката - за аналогичен модел на Керхер пише 25 мм. Невъзможно ли е да мине толкова голям боклук?

                • Взех от лидл акумулаторния трион за клони (саблен трион) и така и така вече имах батерия взех и импакта. С цел да го използвам там където няма ток или там където е по-удобен от винтоверта. Но за да ми е напълно полезен на места без ток трябва да може да върти и дупки. И за да не поддържам 2 комплекта с бургии гледам има патронници за 1/4 шестограм. Но тук (БГ) намирам само до 6мм бургия. Някъде попаднах на един бош, но той струваше колкото машината.
                  Та от тук може ли да се намери патронник за бургии до 10мм или да си го поръчам от али?

                  Коментар


                  • mitko 53
                    mitko 53 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Има комплекти свредла с шестостенна опашка. Ама импактът не е подходящ за тази работа според мене, за дърво иди дойди, но в стомана с този удар ще потроши по тънките диаметри.

                  • orela
                    orela коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ще се използва като (ако) дотрябва някъде и няма с какво друго да се върти. Най-вече в дърво - примерно при дебел винт, за да не спука дървото да се направи по-малка дупка с бургия. За друго не се сещам, но ако се наложи да има. Затова и гледам да е по-евтино нещо - я го ползвам, я не.
                    Не искам да купувам комплект с шестостенни опашки, защото трябва да поддържам 2 комплекта, а с такъв патронник - само един.

                  • kbot
                    kbot коментира
                    Редактиране на коментар
                    Аз му купих патронник с шестостенна опашка от али-то - ей така да има. Никога не съм го използвал. Оказва се, че винаги си нося и винтоверта

                • Може, срещу 80-90лв.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • orela
                    orela коментира
                    Редактиране на коментар
                    При машина за 60 лв, някак си не ми се връзва. Тук се намират за бургии до 6мм за 10-15 лв и от али за до 10 мм $5 - 7.


                • Savov коментира
                  Днес, 20:25
                  Не разбрах уловката - за аналогичен модел на Керхер пише 25 мм. Невъзможно ли е да мине толкова голям боклук?
                  Признавам си без бой, че не съм спец по помпите, но не виждам как 35 милиметров боклук ще мине през 33 милиметров изходящ щуцер. Ако пък случайно става дума за фекална помпа, това е друга бира, защото фекалните помпи имат нещо като ножове на турбината и работят малко като мелничките за кухненски отпадъци на мивките
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • Savov
                    Savov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не смятам, че това е вибрационна помпа и че има грешки в запетайките. Ще я пробвам през следващите дни.

                  • коко келеша
                    коко келеша коментира
                    Редактиране на коментар
                    Да не пропуснеш пробата с 35 милиметров боклук

                  • kbot
                    kbot коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ще ми се да видя не-вибрационна помпа, която премята 35мм камъчета (дори и с 3.5мм би било интересно)

                • Въодушевен от цената, и аз си купих шублера от Лидъл.
                  Днес ми потрябва. На малки размери 0.8-0.9 мм "добавя от душа" още около 0.38 мм. При 2.5мм добавя 0.26.
                  Набързо размерите са сверени с марков шублер, а после измамата е потвърдена и от микрометър.

                  Сега си търся касовата бележка.....

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от stefsab Преглед на мнение
                    Сега си търся касовата бележка.....
                    А би трябвало да ти е в телефона. Lidl+ му викат и е удобно в такива случаи.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X