Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за домашен майстор - Лидл и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • В Лидъла на Раковски, на 31.12 имаше доста инструменти, които свършват по-рано по другите супери. Та ако някой иска - да "си оплакне окото ", може и да си хареса нещо.

    Коментар


    • Това нещо https://www.lidl.de/p/parkside-perfo...aet/p100368564 ако се включи към запалката на колата, дали ще тръгне? Имам един корпус на такава батерия и ми хрумна тази мисъл.

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        Ще тръгне, ама може и бушона на запалката да си отиде с него. По-добре с кабел и щипки директно на акуто

      • mitko 53
        mitko 53 коментира
        Редактиране на коментар
        Де да знам, тези на 20V не щат да тръгнат само на +и-, трябва да се включи и резистор10килоома към Т порта. Иначе май другата седмица го пускат на далавера, 30 процента под немската цена. Иначе имаха един хибриден модел https://www.testberichte.de/p/lidl-p...stbericht.html .
        Последно редактирано от mitko 53; 03-01-24, 18:14.

    • За тези от вас които търсят от старите доказани батерии на 4Ah без блутут, имат ги в наличност в Лидл Младост 3, те са изложени в заключваща витрина и ще ви ги дадат като ги поискате на касата, нещо важно, батериите са нови и като производство - 2023 год. та си струват отвсякъде, струват 59 лв едната.

      Коментар


      • Днес при нашия Лидл си харесах акумулаторен такер за скоби и пирони, работи с голямата слайд батерия, купих я и направих тест за скобата и пирона, при нагласена на най-слаба сила на удар на 1, съвсем прилично ги заби, ето снимки:


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2013.jpeg
Прегледи:568
Размер:816.9 КБ
ID:6950305

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2016.jpeg
Прегледи:565
Размер:632.5 КБ
ID:6950306


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2019.jpeg
Прегледи:563
Размер:548.8 КБ
ID:6950307

        Коментар


        • Когато ковеш хиляди телове дневно е важно да имаш хубав такер.
          Ама гледам че тарикатите използват пневматични...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Когато ковеш хиляди телове дневно е важно да имаш хубав такер.
            Ама гледам че тарикатите използват пневматични...
            Имаме 4 масивни стола със вече доста зацапан плат на седалищната част, видях че отдолу плата е захванат със скоби от такер, та съм решил внимателно да ги извадя, да изперем плата и пак да ги сложа със въпросния такер, едва ли ще се налага често да се ползва, за такива домашни ремонти, инструментите са супер при съотношение цена, качество и гаранция.

            Коментар


            • Само се снабди със скоби , че аз не намирам точно такива .
              Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 05-01-24, 14:01.
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • Излишно тежък е тоя такер, миналата седмица имаше за 30лв малък с вградена батерия , доста скоби забива с едно зареждане.
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • Еделвайс
                  Еделвайс коментира
                  Редактиране на коментар
                  Реших да е такъв със слайд батерия че имам доста а и ми хареса че мога да ползвам пирони почти без глава.
                  Последно редактирано от Еделвайс; 05-01-24, 11:49.

              • Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                Само се снабди със скоби , че аз не намирам точнотакива .
                Нямаше, не са изкарвали, би трябвало от такер за Райдър да става, иначе според упътването ето снимка:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2020.jpeg
Прегледи:548
Размер:98.5 КБ
ID:6950316

                Коментар


                • Имам за тези скоби модела с кабел,за коване на гръбчета на мебели е екстра, но за первази с пирончета остават белези от притискащата скоба. С такива скоби работи и пневматичният, голям кеф е с него, ме се усеща никакъв откат и не оставят белези. За коване на плат според мене по подходящ е моделът 12V, за широките, плитки скоби или ръчен механичен. Вчера се назобих с диамантините за шлайфане на бетон, наколенките и нивелирите. Последните ги проверих по хоризонтала, засега са точни.
                  Последно редактирано от mitko 53; 05-01-24, 16:05.

                  Коментар


                  • Еделвайс
                    Еделвайс коментира
                    Редактиране на коментар
                    Имам от миналата година и ръчен такер, така че имам избор при нужда.

                  • mitko 53
                    mitko 53 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Понеже питаш по горе за скоби, гледам в сервиза им има някакви, ама цената им ми се види дебела. Аз се запасявам като пуснат от тези в пластмасовите опаковки.

                • Относно скобите и пироните за такера, ходих до Бриколаж, оказа се че акумулаторния такер на Райдър и на Парксайд са абсолютно еднакви, съответно и скобите и пироните заспаха на Парксайд, отделно те са в кутия с по 1000 бр и са много евтини 2.20 лв. до 3.50 лв за кутийка, тествах ги и са идеални, взех си с различни дължини, така че който си търси скоби и пирони вече знаете къде да ги намерите, ето снимки на Райдър и нa Парксайд отворените скоби и пирони:

                  Ето еднаквите такери:

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:124.jpg Прегледи:0 Размер:575.0 КБ ID:6950500


                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:123.jpg Прегледи:0 Размер:247.9 КБ ID:6950501

                  Ето скобите и пироните:

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2026.jpeg Прегледи:0 Размер:804.7 КБ ID:6950499
                  Последно редактирано от Еделвайс; 07-01-24, 12:45.

                  Коментар


                  • mitko 53
                    mitko 53 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Благодарско за инфото! Хубавото на райберите е че ги предлагат скобите разделени по размер, според това какви ти трябват конкретно. На Лидл са наблъскани в едни пластмасови кутии скоби и пирони всякакви размери.

                  • Roninn
                    Roninn коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не разбрах ,за пневматичния,скоби от райдер стават ли?

                  • Еделвайс
                    Еделвайс коментира
                    Редактиране на коментар
                    За пневматичен такер на Райдер в Бриколаж го дават това, виж линка: https://mr-bricolage.bg/instrumenti/...e:Brand:RAIDER

                • Дебнех да си взема черен винтоверт на 12v, но има само комплект с батерия, битове и свредла. Има от зелените по 50-60 лв. Аз ползвам такъв доста време но почна да заяжда нещо и да го подменя. Вчера сутринта гледам в Кауфланд по-стария зелен X20 серията намален на 25лв. Навсякъде отзивите са че са по здрави от черните и го заприходих
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • Зеления 12Vго взех преди няма и месец от Лидл за 25лв. от тези там акции " големи находки". Подарих го на сина, той пък си купи преди това черния с двете батерии в платената чанта.Сега го агитирам да скочи на перформърса гайковерт от четвъртък. С един преход 1/2 към 1/4 ще върши работа и като импакт.

                    Коментар


                    • Реших да изчистя джипката от снега със яката акумулаторна духалка, черната серия е със две батерии по 4 Ah, изчистих я експресно, това при сух сняг и да не е по-дебел от 10 см, голям кеф

                      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2030.jpeg Прегледи:0 Размер:1.16 МБ ID:6950745

                      Коментар


                      • FiveFinger
                        FiveFinger коментира
                        Редактиране на коментар
                        Събуди ли комшиите?

                      • Еделвайс
                        Еделвайс коментира
                        Редактиране на коментар
                        Това е акумулаторна, не е бензинова, акумулаторната духалка на максимална мощност е по-тиха от акумулаторна дрелка, супер тиха е, чак нереално тиха, перфектна е именно за това, мощност и тиха.

                        Имам и бензинова духалка, но я ползвам само на село, тя така шуми че все едно режа дървета, та не съседите ами целия квартал ще се събуди.

                      • stefsab
                        stefsab коментира
                        Редактиране на коментар
                        Супер реклама на Праксайд....

                    • Тия дни обсъждахме с приятел акумулаторни инструменти. Той е голям фен на друг производител - японски. Спомена че в новите серии използвали 48V батерии за по-ячките машини. Спомена за някакъв тример за трева или нещо подобно, който работел с две такива.
                      Съответно, е по-тежък от същия такъв с ДВГ. А като цена за машина, акумулатори и зарядни, няма място за сравнение. За автономност, дори няма да отварям дума.
                      Странни времена...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      Тук са 6 потребители онлайн. 2 потребители и 4 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X