Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за домашен майстор - Лидл и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
    Едно парче пластмаса на дробилката се отчупи от един разклонен клон.Мислех,чее някаква по-яка пластмаса.Това з а 3 часа работа общо. Шампион.
    Коя по точно? Аз върнах ножовата след като видях другата (чуковата по-скъпата) ама още не съм я пробвал.

    Коментар


    • genadi.tsvetkov
      genadi.tsvetkov коментира
      Редактиране на коментар
      Ножовата,като тази дето пускаха миналата седмица.

    • mitko 53
      mitko 53 коментира
      Редактиране на коментар
      Значи отпада като приоритет. А питах за мнения като я пуснаха. Ще си стягам самоделката от тъста.

  • Днес пробвах самозатягащата гайка, рязах малко гранитогрес с малкия ъглошлайф. След рязането си се отви на ръка без проблеми. Забелязах обаче една подробност, при изключване на ъглошлайфа, дискът се върти по инерция доста по дълго отколкото с обикновена гайка, явно поради тежестта на новата.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
      ... при изключване на ъглошлайфа, дискът се върти по инерция доста по дълго отколкото с обикновена гайка, явно поради тежестта на новата.
      А по някаква причина ако спре рязко диска, гайката ще се самоотвие. Например както оставям флекса с едната ръка и той често опира с диска на земята.

      Коментар


      • alexalex69
        alexalex69 коментира
        Редактиране на коментар
        Имам акумулаторен ъглошлайф със спирачка и с него е почти невъзможно да се ползва такава гайка .....

    • Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      А по някаква причина ако спре рязко диска, гайката ще се самоотвие. Например както оставям флекса с едната ръка и той често опира с диска на земята.
      Конструктивно гайката е така направена, че въздействие от вътрешната страна /от към стената за фиксирания диск/ не влияе на завиването и отвиването и, като така се предотвратява и презатягането на диска по време на работа. Само завъртане на външната страна я отключва и позволява развиването. Поне тези на BOSCH, MAKITA са така направени. То в това е и смисълът от такива гайки. А колкото до по-високия инерционен момент заради размера и, не мсля да има чак кой знае какво влияние. Тежестта е концентрирана близо до центъра и е слабо влиянето и като маховик в системата на диска.
      Аз ползвам две такива на BOSCH и до сега не съм имал случай на саморавиване или невъзможност да я развия след работа.
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        Да, оказа се че маркова гайка струва повече от ъглошлайфа

    • В Германия пускат тръбни сеги https://www.lidl.de/p/parkside-rohrs...bar/p100344270 .
      Последно редактирано от mitko 53; 20-03-22, 19:12.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
        Заради бриколаж преди няколко дни “преварих боба” - за 1 път погазих принципа от зарзаватчийница инструменти да не купувам!

        Взех един лентов шлайф, уйкенда ще проверя колко ще върши работа...

        Останах доволен от шлайфа.
        Изшкури 8м чамови дъски за една етажерка.
        Нямам никакви забележки.

        По някое време захапа парцал и блокира ролката.
        Изкарах го но йок движение след това.
        Тъй като имаше още малко работа погледнах какво му е вместо да го връщам в плод-зеленчука.
        Просто беше изплюл ремъка - свалих капака, наместих го пак на ролките и си довърши задачката.

        Преди при нужда съм вземал Макита от приятел.
        Не мисля, че това работи по-лошо в домашни условия.
        Дори без да вземем предвид разликата в цената и гаранцията.

        Това е модела:

        Враг усраине

        Коментар


        • Някой знае ли нещо за телоподаващото другата събота? Пише че е инверторно, но само с една врътка за скорост на подаване. Ампеража май сам се гласял, та съм малко скептичен.
          Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
          Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

          Коментар


          • На предната страница качих клип на франсето

            Коментар


            • Да споделя за жирафа. Вадя от кашона, шкуря един квадрат и спира. В гаранция е, ама ми трябваше вчера, а не след седмица. Занесох го на едно кадърно момче и го поправи. Оказа се некадърна сглобка, при която роторът протрил някакви жички. Та...така.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • mitko 53
                mitko 53 коментира
                Редактиране на коментар
                Моят спря да работи месец след като му изтече гаранцията. Отворих ръкохватката, шунтрах пусковия бутон и работеше. Отворих бутона и се оказа едната пъпка на превключвателя се е разнитила. Занитих я и сега си пак работи. Сега дебна да пуснат този ръчния шлайф за 180мм., Гледам на него може да се монтира и диамантина за шлайфане на бетон.

            • Х20 вече и с гръбна пръскачка https://www.lidl.cz/p/parkside-aku-t...cky/p100345043 . Нещо доста скъпа ми се струва. Някой има ли представа това https://www.lidl.de/p/parkside-aufha...box/p100344496 за какво служи?

              Коментар


              • Никола
                Никола коментира
                Редактиране на коментар
                Пише за окачване на картини, явно да нивелираш куките.

            • Само за инфо: Има бензинови резачки в Луковит
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • Гледам, че пускат акумулаторния гайковерт. Тия дни пуках гума - на гумаджийницата само това ползваха и то не на най-високата степен.
                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                Коментар


                • Това го имам. В гумаджийница ще изкара смяна и половина.

                  Коментар


                  • s_s1
                    s_s1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    То нали си има гаранция?

                  • Ясен
                    Ясен коментира
                    Редактиране на коментар
                    Определено няма гаранция за употреба в гумаджийница.

                    Отделно че досега не съм видял в гумаджийниците да ползват нещо различно от пневматични гайковерти.

                    Електрически със същата сила ще тежи 5кг, ако е на батерия - още толкова.

                  • kbot
                    kbot коментира
                    Редактиране на коментар
                    То и аз се изненадах. Пневматичния видях да го ползват само за някаква запекла гайка, от която си счупиха кръстачката.
                    Всичко друго с лидълския, че по-лек и удобен.

                • Сина ми го ползва любителски от както първия път ги пуснаха. За сега работи без проблемно.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • Мен ми е интересен безчетковия му брат. Тия нютонметри, дето му дават (1356 на завиване и 1800 на отвиване) поне 1/3 от тях дали са налични?
                    Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X