Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за домашен майстор - Лидл и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения


  • Nediy коментира
    Вчера, 19:31
    ...А заваръчния шлем, също за хоби домашна употреба бива ли го
    Имам стария модел. До 160А не съм имал проблеми, както с телоподаващо, така и с електрожен. Обаче цената му вече е антинародна
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

      Имам стария модел. До 160А не съм имал проблеми, както с телоподаващо, така и с електрожен. Обаче цената му вече е антинародна
      За тея 160A на електрода колко бушон им трябва за 220В контакт? Демек колко kW е тоз апарат?
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        Нищо особено не трябва. 10А стигат.

      • коко келеша
        коко келеша коментира
        Редактиране на коментар
        Не съм убеден, че това отговаря на истината.

      • Ясен
        Ясен коментира
        Редактиране на коментар
        Заваръчните дъги на ръчно са между 20 и 30 волта.

        Приготви си бушон 25 ампера.

        С 16 може и да стане ама ако не е много бързодействащ.

    • Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение

      За тея 160A на електрода колко бушон им трябва за 220В контакт? Демек колко kW е тоз апарат?
      Нямам представа колко киловата е в действителност апарата, защото е от комбинираните хасковски китайчета. Инверторен е и успявам с него да подкарам нормално електрод 3.2 на 8мм планки. Бушона в гаража е 25А. Със същия електрод пернишката саксия сваля моментално бушона. Тия 160А ги отчита от време на време на дисплейчето за тока. Мени показанията от 140 до 160.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • mdim
        mdim коментира
        Редактиране на коментар
        На райдерския 160А пише, че е 5,7 kVA, номинално изходно напрежение 24,8V.


      • mdim коментира
        Днес, 09:21
        На райдерския 160А пише, че е 5,7 kVA, номинално изходно напрежение 24,8V.
      Някъде из дебрите на интернета пишеше, че 1 kVA e = 0.8 kW.

      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • mdim
        mdim коментира
        Редактиране на коментар
        Ами не точно, зависи от косинус фи, а за инверторните апарати пише че е 0.95 до 1, така че по-скоро го смятай 1kVA = 1kW

      • коко келеша
        коко келеша коментира
        Редактиране на коментар
        В такъв случай, наистина не виждам как с по-малък от 25А бушон ще се случат нещата.

    • някой с впечатления от марката Procraft? Оказва се че са украйнци а не китайци
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13699626303518.jpg
Прегледи:915
Размер:129.3 КБ
ID:6893816

      Коментар


      • Зле като към много зле са. Топ-мастър са на светлинни години пред тях.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от neumoren Преглед на мнение
          някой с впечатления от марката Procraft? Оказва се че са украйнци а не китайци
          ...
          Виждал съм неща на марката на живо. Някой много закъсал, много безскрупулен и склонен към откровени измами търговец би ги представил за украински.


          1000% китаец от нисък клас.

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Че то по принцип всичката украинска техника е от зле та по зле .

        • ето сайта им https://procraft.ua/ Значи да си остана със парксайдкия комплект

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Че той хич не е лош .

          • neumoren
            neumoren коментира
            Редактиране на коментар
            малък е, към 30 части

          • коко келеша
            коко келеша коментира
            Редактиране на коментар
            Като искаш по-голям комплект, питай Майстора за някое ново предложение или виж какво предлага рускинята (Zimber tools).
            Последно редактирано от коко келеша; 11-10-22, 20:52.

        • Здравейте.
          Виждам, че в четвъртък пускат за продажба нагер 1000W. Не знаех какво е това, попрочетох че е уред за рязане на ламарина. На мен обаче ми предстои за изрежа много метри оградна мрежа. Та се питам, ще свърши ли таз работа нагера?

          https://www.lidl.bg/p/sabudi-maystor...i-nager/p75426

          Коментар


          • kbot
            kbot коментира
            Редактиране на коментар
            Няма. Не знам каква ти е мрежата. Плетена мрежа не се реже, а се вади едно звено (или както там се нарича).
            Ако държиш да режеш ти трябва клещи с резачка за тел. Ъглошлайф по би свършил работа, ако мрежата е добре опъната.

        • Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
          На мен обаче ми предстои за изрежа много метри оградна мрежа.
          На прима виста ей това е за теб - компактно и истински направено.

          https://www.amazon.de/-/en/CoBolt%C2...s%2C342&sr=8-7

          Коментар


          • I.Stoyanov
            I.Stoyanov коментира
            Редактиране на коментар
            Станьо, колегите вече са дали линк - поръчваш от там и си ти. Цените са супер, даже в момента има промоция 130 години Knipex и цените са наистина много приемливи за такъв инструмент. Заръчвай и не му се чуди.

          • Чавдар (V93)
            Чавдар (V93) коментира
            Редактиране на коментар
            Ами в Баухаус, купени на място, цената е най-добра в сравнение с 2та линка. https://bauhaus.bg/kleshti-knipex-co...ch_id=11689916

          • I.Stoyanov
            I.Stoyanov коментира
            Редактиране на коментар
            Бъркаш моделите
            https://www.e-shop-bg.eu/rachni-inst...-02-200-knipex
            - това е модела който си показал в баухауса и е по-скъп, отколкото в е-шопа

        • Това са моите . При условие че режа с тях само меден и алуминиев кабел са много добри . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220924_174748_910.jpg
Прегледи:629
Размер:474.1 КБ
ID:6894371
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • orela
            orela коментира
            Редактиране на коментар
            Аз от топ мастер бягам далеч. Бях си взел един раздвижен ключ, за да го използвам като нямам подходящия под ръка. Ползвах го 2 пъти, а има следи все едно е бит с чук.
            Портиера на фирмата веднъж ме викна да му помогна за една врата на гардеробчето и ми дава отвертка, която беше изръфана и нищо не ставаше, каза че я бил купил преди няколко дни.
            Иначе имам едни резачки (но за кабел, доста по-малки от тези, за сега нямат проблеми. Но като купувам нещо избягвам топ мастъра.

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Аз лично проблеми не съм имал ама и друго освен клещи на Топмастър не съм купувал . Тези специално са нещо като редукторни и режат много леко . Възможно е защото ги купувах от Мосю Бриколаж качеството да им е по високо .
            Последно редактирано от sek.1; 19-10-22, 06:08.

        • Поръчах модела 71 01 200, че беше наличен. 75 лв с доставката, вече са получени. Клещи като клещи. Срязах един винт пробно. Справят се, но ако решите да бягате от Сирия към Германия вземете следващия, по-голям размер. Доста леки са, впрочем.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-51c6d042d66f6cec70f691956d098899-V.jpg
Прегледи:574
Размер:239.2 КБ
ID:6894409
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-cba6de1e0f485b19f173f613ed2cf3aa-V.jpg
Прегледи:583
Размер:202.7 КБ
ID:6894410
          Благодаря за идеята, дадена ми от Марковски. Ще свършат работа. А работата е да подменя 50 метра плетена оградна мрежа от старата, през която през 1,5 метра преминават стари асми.

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Освен че е опасно после като видиш на какво прилича веригата след по сериозен удар в нещо метално със сигурност няма да повториш . В повечето случаи направо се къса .
            Последно редактирано от sek.1; 17-10-22, 09:07.

          • kbot
            kbot коментира
            Редактиране на коментар
            В моя случай, мрежата беше наистина стара и на веригата и нямаше нищо

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Точно в стара бодлива тел прорастнала в една слива ортака щеше да се самоубие с моята Хускварна . Почти нова оригинална верига се скъса и излетя . Накъде не знам ама на него му трепереха краката и ръцете поне два часа след случката . С нож от АКМ съм нарязал много тел оградна и бодлива . Навремето по балкана и полето имаше много зарязана от разни мероприятия и бази дето са изграждали горското и ТКЗСто и после са ги зарязали . Рядко минаваше ловен излет без да се наложи да го ползвам .
            Последно редактирано от sek.1; 17-10-22, 18:10.

        • Някой има ли спомен колко струваше преди къртачът 1700W, който ще пускат на 29.10.. Замислям се да взема един след провала с недоразумението 15J. Цената ми се вижда надута спрямо Германия, но сравнявайки го с други аналози, вече ми се вижда изгоден.

          Коментар


          • Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
            Някой има ли спомен колко струваше преди къртачът 1700W, който ще пускат на 29.10.. Замислям се да взема един след провала с недоразумението 15J. Цената ми се вижда надута спрямо Германия, но сравнявайки го с други аналози, вече ми се вижда изгоден.
            Купувах го към 300 лв преди 2+ години. На мен ми върши работа. Длетата му са малко от говнолин и при по-твърда скала лесно се подбиват.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • Някой взимал ли е термометъра и става ли за нещо?

              Коментар


              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                Аз го бях купувал преди време дас и настроя котела, но се оказа нещо дефектен , показваше 7-8 точки , върнаха ми парите , след това не съм го срещал.

              • stefsab
                stefsab коментира
                Редактиране на коментар
                Имайте предвид, че вътре има термометър на корпуса на ИЧ сензор. Ако корпуса на ИЧ сензора е изстинал порядъчно в багажника примерно, то за да мери прилично, трябва да се темперира близо до стайна температура за 1/2 - 1 час.

            Активност за темата

            Свий

            Тук са 4 потребители онлайн. 1 потребители и 3 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X