Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за домашен майстор - Лидл и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Имам кабелния винтоверт (наскоро пак го пускаха) от 2019. До сега не съм имал проблеми, но вчера тръгвам да свалям патронника за бургии и не мърда. Червеният пръстен се движи нормално, но не освобождава патронника.
    Някакви идеи как да го освободя? Чудя се и дали да го нося в магазина, защото е все още гаранционен.

    Коментар


    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      и като го извадиш, няма да се разсърди на малко грес

  • Чукни го леко върху парче дърво или дебела гума и пробвай пак да поразместиш пръстена, ако е от този модел патронници, който си мисля (със сачми), най-вероятно някоя сачма е залепнала.

    Коментар


    • mitko 53
      mitko 53 коментира
      Редактиране на коментар
      Сутринта ходих до лидъла в кв. Борово и имаше кабелни винтоверти, така че не е проблем ако върнат парите. Свалих и огледах един патронник, отпред, откъм челюстите винт няма, откъм съчмите не се сетих да погледна.

    • orela
      orela коментира
      Редактиране на коментар
      Оказа се, че наистина няма винт. Било е замърсяване. Не излиза по никакъв начин. Щом има налични е добре. Кутия искат ли при връщане за ремонт?

    • mitko 53
      mitko 53 коментира
      Редактиране на коментар
      Огледах по подробно въпросния патронник, никъде няма винт. Разглабя се като се свали една зегерка зад подвижния пръстен, интересно е че зегерката няма отвори за зегерклещи, трудно ще я свалиш при монтиран патронник.

  • Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
    Пак се затърсих и го намерих в два полски и един ун-ски - как може да се достави от там... 350лв са. У нас един за 500 го пуснал...
    PARKSIDE PERFORMANCE Klucz Udarowy PASSP 1356Nm
    Трябва ни за развиване на трудни гайки, болтове...
    800 zl
    Ungarski
    Не стана - нямаха наличност ми казаха...
    Има ли шанс да го пуснат или да търся нещо друго в този порядък?
    https://www.amazon.de/-/en/Parkside-.../dp/B08PDGPXDR

    Коментар


    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      виж в холандския сайт на лидъл

    • xempirex
      xempirex коментира
      Редактиране на коментар
      Има го в Чехия - https://www.lidl.cz/p/parkside-perfo...cky/p100339792

    • mitko 53
      mitko 53 коментира
      Редактиране на коментар
      Вече може да се поръча и в Германия.

  • Статора на прав шлайф купен от ЛИДЛ е сдал багажа, дали мога да си купя от някъде , за да си го ползвам?

    Коментар


    • Никола
      Никола коментира
      Редактиране на коментар
      Сервиз "Бушона" София.

  • Благодаря звъннах, но нямат такива неща.Няква друга идея?

    Коментар


    • mitko 53
      mitko 53 коментира
      Редактиране на коментар
      Пренавиване, но не знам ценово дали си заслужава. И аз имам един само че ротор, изпушил от техен циркуляр, но си направих сметката и дадох 80лв. за нова машина. Интересно ми е защо статор, те трудно изгарят.

    • 19R
      19R коментира
      Редактиране на коментар
      Защото вероятно в много прашна среда работих , точно си свърших работа и сдаде багажа. На пренавиване няма смисъл

    • mitko 53
      mitko 53 коментира
      Редактиране на коментар
      В Румъния другата седмица го пускат флайфа/47лв/, та може и тука да го пуснат, да видиме утре брошурата.

  • По битаците гледам има разни дето имат цели сергии само с лидълски стоки.....работещи и за части.
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      На кой битак това, че си търся едно зарядно на 12V ?

    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      на софийския битак определено няма сергии с лидълски инструменти, инцидентно може да изпадне нещо, де

  • В горна Оряховица в петък. Ако ми пратиш снимка мога да проверя.
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      На зарядното трябва да пише PABS 12 B3
      https://www.kompernass.com/de/zubehoer/372/ladegeraet
      На магазина искат 40 лв, а в лидъла беше 12. Някак не си струва.

  • Дано времето да е хубаво, че иначе няма хора. Ще проверя, дано да изкочи нещо.
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • Кажете някой електрончик да му пратя голямата батерия за ремонт. Платката се предаде, на зарядното мигат зелено и червено, инструмента не върти.

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        аз измерих + и - клемите на батерията и с 2 кабелчета ги свързах със съответните на друга заредена батерия ........... постояха така 10-тина минутки и после тръгна да се зарежда нормално.

      • Ясен
        Ясен коментира
        Редактиране на коментар
        Не се бях замислял че може и така.

        Ама явно си може.

      • Ivan_J
        Ivan_J коментира
        Редактиране на коментар
        Не тръгна по този начин. Заредена батерия дава 19,5V, тази 15,5. Индикатора за заряд не свети, на зарядно мигат двата светодиода.Платка си умряла според мен.

    • В Понеделник пускат шевна машина на Pfaff. В бг-мама като цяло са ОК с изделието (прелистих на вентилатор, нямам нерви да чета подробно). Та питането ми е за второ мнение, дали става за хоби експлоатация от сорта да се закърпи дочения панталон като се скъса и подобни?
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        Eдновремешните Pfaff май не ги правеха из Азия , откъдето предполагам идва лидълското изделие за ширпотреба. Ама за прости работи би трябвало да върши работа.

      • коко келеша
        коко келеша коментира
        Редактиране на коментар
        Тоя пич "електричар", който се подвизава из БГ Мама, е професионален шевен техник. Засичали сме се по други форуми с него. Би трябвало да може да му се вярва.

      • коко келеша
        коко келеша коментира
        Редактиране на коментар
        Купи си и един комплект от тези с малките макари и резервните калерчета. По-късно ще оцениш предимството на това да имаш МНОГО калерчета с различни цветове конец

    • Излязла е ъглова дрелка на12V https://www.youtube.com/watch?v=Empl...ardoMuscarella . Отдавна съм мераклия на такова, но да е с кабел и без тези настройки на ъгъла, гледам сериозни луфтове има лидълската в шарнира.

      Коментар


      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        Това за какво се използва? Има бол приставки за нормална бормашина за инцидентни нужди, че и са доста по-малки, ако е за неудобно място.

      • mitko 53
        mitko 53 коментира
        Редактиране на коментар
        Имам всякакви приставки за завиване и пробиване, даже и патронник за ъглошлайф. За пробиване на дърво стават, но за желязо си е зор,проектирани са до 500 оборота. Рядко му се налага на човек да пробива на терсене място, но е добре да има под ръка подходящия инструмент.

    • За колегата който питаше за зарядното от 12V: Неможа да стане битак. В петък сутринта при нас беше много студено и само няколко местни търговеца бяха излезли. Ако излезе нещо ще пиша.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        Благодаря!

    • Някой има ли впечатления от ударния винтоверт на Black & Decker? Колебая се дали да взема такъв за дребни ремонти или да изчакам за аналогичен Parkside.

      Коментар


      • slatanic
        slatanic коментира
        Редактиране на коментар
        И какво друго интересно има в тая серия,че нещо не хващам смисъл да купувам нещо дето батерията става само за него.

      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        slatanic , каквото има и при другите марки https://www.google.com/search?q=Blac...nt=firefox-b-d

      • maystor
        maystor коментира
        Редактиране на коментар
        От нета, Ванка. За батериите де, те пък са универсални за всичкото БД де е на 18В.

    • Виждам че вече има втора версия...
      Откъде може да се поръча - тук едва ли ще го пуснат. /към 280лв е само боди/
      в чешко го видждам:
      https://www.lidl.cz/p/parkside-perfo...cky/p100339792

      Коментар


      • mitko 53
        mitko 53 коментира
        Редактиране на коментар
        Има го в Германия, вече 150евра. Миналата седмица беше 140.

    • кофти...най ще е от там. Тук има ли шанс да го пуснат - заради гаранцията. Един перф-нс верт почна да му бие патронника и май ще го връщам в лидл.

      иначе от Чехия може ли да се поръчва онлайн и докъде?
      каналът е :
      Location: Slovakia

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      Тук са 7 потребители онлайн. 0 потребители и 7 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X