Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за домашен майстор - Лидл и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Без постоянно поддържан буферен разтвор и постоянно калибриране на уреда, си си купил чеп за зеле

    Коментар


    • Изобщо казано, в комплекта има и буферни разтвори за калибриране.

      Но е напълно нормално калибрацията на съвременен pH метър да се запазва с месеци.

      Коментар


      • Другото име на тоя уред не беше ли омметър? Само че е оборудван със сонда с известни параметри...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Другото име на тоя уред не беше ли омметър? Само че е оборудван със сонда с известни параметри...
          Волтметър е.

          И тя е интересна сондата, а не волтметъра.

          Коментар


          • stefsab
            stefsab коментира
            Редактиране на коментар
            По-скоро сонди с известна сплав.

          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Тоя си е с класическия електрод със стъклена мембрана.

            Помощния не знам какъв е.

        • Имам техен ударен Гайковерт, който се води, че е около 140nm и е приличен за парите си и работа вкъщи. Взех си и безконтактен фазомер, но той понякога е леко лъжлив. Днес има ударен винтоверт, мисля да си го взема.

          Коментар


          • maystor
            maystor коментира
            Редактиране на коментар
            Той лъже в положителна посока, че има ток демек.

          • IvailoPetrov
            IvailoPetrov коментира
            Редактиране на коментар
            Да, реално показва, че има ток - но не става ясно къде точно. И живееш в един постоянен страх.
            едит: Става на въпрос, когато го пробвам на кабели, които са зад стени. Иначе контактите и видимите кабели са лесна работа.

          • Паджеровод
            Паджеровод коментира
            Редактиране на коментар
            По добре да си постоянно нащрек, отколкото за постоянно умрял. Има логика.

            Такъв инструмент е металотърсачът - ако има има, ако не, здраве да е. Но за тока трябва нещо по-категорично, с пряк контакт.

        • Опитът ми с Парксайд, еднозначно казва, че инструменти в бакалията не се продават. Не и такива, на които да разчиташ.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • Чавдар (V93)
            Чавдар (V93) коментира
            Редактиране на коментар
            Не абсолютизирай

        • Има доста неща, които не стават. Доста съм върнал, но всичките ми инструменти с изключение на фрезата и едно зеге (които са на Бош) са от Лидл. Лидълската фреза я разглеждах в магазина и я счупих, затова не съм я пробвал (купувал). За мен е много важна гарацията, а не някой да ми обяснява, че не съм ползвал инструмента правилно и да ми откаже ремонт.
          Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
          Kia K5 LPG 2012 г.
          LZ1DED

          Коментар


          • Аз се научих да си купувам истински инструменти, защото ги ползвам. Опитите с Парксайд са в огромната си част са неудачни. Последният к** беше с лентоотрезна машина, която не можеше да направи един прав срез.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • Има работи дето са си откровен ташак, но има и такива дето са добри към супер.
              Днес се сдобих с втори винтоверт за 60лв.
              Предния такъв го тормозя с свредла за дърво по 25мм. И още не е изпушил трета година, боркоронки за дърво и степанчати свредла също така.
              То само свестен патронник струва 20-25лв...
              Отделно като изтървах макитата от покрива на къщата се разглоби също като менташкия.

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Аз се научих да си купувам истински инструменти, защото ги ползвам. ...
                Ами, значи не си за тази тема. Тук този спор възниква периодично.

                Да си припомним, че средностатистическият "домашен майстор" ползва инструментите 1-2 пъти в годината и ги купува най-вече за да ги има, когато/ако се наложи.

                В същност, като се замисля, някои от инструментите използвам далеч по-рядко - 1 път на някоя и друга година.

                Дай Боже всекиму да може да си позволи да се зареди с расови маркови инструменти, които просто да си държи за в случай, че потрябват.

                Аз не мога. Поради което карам с лидълски и др. подобни. Ама, като ми потрябва - "хубаво е да го имаш"

                Преди 2 седмици големият лидълски къртач (50J) спаси положението при комшията, който налетя на мраморна канара, когато си копаеше едно каналче <10 м за да си вкара водата в къщата.
                Както преди 2 години спаси положението при мен и ми спести една машиносмяна на багер с чук.
                Ма били менте 50-те J, ма бил от бакалията. Да, ама свърши работа и струваше 300 лв. Марковите са с цена най-малко х 3,5-4 и нагоре.
                Вече си е избил парите.

                От най-използваните инструменти са ми перфораторът (3 J), кабелният винтоверт и мултитул-ът. Имам ги от няколко години, вече изглеждат като войнишко канче, но още работят (пу пу) и вършат работа.

                Има и силно несполучливи изделия - факт.
                Ей го големия флекс - 230мм. Един умря след кратка (и щадяща) употреба. Без проблеми за 2 дни ми го смениха с нов, неразпечатван. Той пък се оказа дефектен с ваденето от кутията, та вчера го върнах и него (с куриер за сметка на лидълския гаранционен сервиз).

                Някои стават, други не толкова, трети за нищо не стават. Но гаранция имат истинска ...

                П.П. Днес вече получих втора замяна в рамките на рекламацията на големия флекс. Пак нов флекс, пълен комплект, но в бяла кутия, без шарени картинки и книжка. Явно партида, предназначена за замяна по рекламации. Пробвах да го пусна. Засега работи. Ще видим като стане време да свърши работа другата седмица
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 15-07-22, 21:15.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

                  Ами, значи не си за тази тема. Тук този спор възниква периодично.

                  вЕрно е това.

                  Аз винаги съм казвал, че от плод-зеленчук само зарзават се купува и го спазвам.
                  Обаче веднъж ми се потрябва инструмент за да лъсна едни дъски.
                  Бе все се каня да си купя лентов шлайф и викам "те сега ти се..."
                  Погледнах в нормалните магазини ама един френд ме светна, че точно по това време и в плод-зеленчука ги "пуснали".
                  Почесах се и минах през плод-зеленчука.
                  Зеленият т@ш@к си свърши идеално работата за 1/10 от цената макита / милоуки.
                  Че и няколко пъти след това, сега като го имам му намирам работа по няколко пъти в годината.
                  Та нещо дето се ползва по този начин е ОК да се вземе и от бакалията.
                  Не че съм повторил, лесно да се подхлъзне човек в такава посока.
                  Обаче това беше добър опит.

                  Враг усраине

                  Коментар


                  • Организацията на Лидл в нашия град ми е неприятна и го отбягвам. За сметка на това в другата голяма бакалия - Кауфланд, ходя често. Та купих си от там преди време зарядно и 20-волтова батерия за около 60 лева комплекта заради един храсторез, дето още не го бяха пуснали. Реших че даже така е по-добре - няма да давам пари на куп, ми по малко. Храстореза още го няма, но от преди година близо си взех саблен трион с батерия за около 60лева без зарядно. Имам плодни дръвчета на няколко места, 40-50 броя някъде. Есенното и пролетното рязане го правих с него. Отделно разни саморасли джанки, каква и да е дъска из двора да без циркуляр, някоя пвц тръба. Разбира се трионите от тенеке ги изхвърлих и си купих бош. Скъсвам го и си работи, с две батерии е песен. Скоро му взех трета батерия а малко след това и ъглошлайф за същата. Не е стока, види ли зор изключва, ма да отрежеш нещо дребно без кабел се е утрепал. Доволен съм, за около двеста лева всичко.

                    Коментар


                    • p-pleven
                      p-pleven коментира
                      Редактиране на коментар
                      Нещо такова и аз.
                      С онзи, комбинирания инструмент: бормашина, саблен трион и шлайф... само с триона като си помисля колко дърво изкастрих и дебелини колкото най-дългия трион на БОШ... Евала! С две зареждачки - само въртя батериите и бой!

                    • bocho64
                      bocho64 коментира
                      Редактиране на коментар
                      За 60лв. със зарядно най вероятно е 2,ah, вземи 4ah или 8ah и ще усетиш разликата, и помен няма да изключва.

                    • сто
                      сто коментира
                      Редактиране на коментар
                      Точно 4 е третата батерия и пак така
                      Явно има някаква електронна защита срещу претоварване и дебело не става да реже, да търка с шкурка - също. То и си е написано в инструкциите.

                  • Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                    Организацията на Лидл в нашия град ми е неприятна и го отбягвам...
                    1:1, по същата причина го отбягвам дори за бакалия.
                    Един приятел не само се е подхлъзнал, той е затънал до шия.
                    Няма нещо, което да е "пуснато" и той да не го е купил.

                    От него взех една есен импактниятният винтоверт на 1/2 за да си сменя гумите.
                    Това г0вн0 не помня отви ли дори един болт.
                    На лека кола и навити на ръка с ключ - аз на гумаджия не ходя за това.
                    Свърши работа само да прикарам болтовете на др. комплект.
                    Е, за тая "работа" не бих го държал в гаража дори да ми го подарят.

                    Враг усраине

                    Коментар


                    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                      Редактиране на коментар
                      Аз за гумите имам ударния на кабел и не ми e правил проблеми , след смяната по гаранцията .
                      Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 16-07-22, 07:50.

                  • А компресорът, който пускат в събота, на същата цена ли е както преди, или е коригирана санкционно?

                    Коментар


                    • Някой има ли представа дали има взаимозаменяемост между ножове за мултитул на различните марки? Примерно Дремел и Бош.

                      Лидълските не стават на Дремел.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X