Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за домашен майстор - Лидл и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да питам - винтоверта на Black&Decker 18v става ли ? Изтървах миналия месец 20v Парксайд, а бях решил да си направя комплект с импакта, който все си стои неизползван. Дали ще го пуснат скоро пак ( не импакта ) или да вземам този?

    Коментар


    • slatanic
      slatanic коментира
      Редактиране на коментар
      За парите си е екстра декера.

    • mitko 53
      mitko 53 коментира
      Редактиране на коментар
      Parkside Performance 12V имат ново попълнение в Германия- вече със свалящ се патронник.

    • ивайло
      ивайло коментира
      Редактиране на коментар
      Директно ли си пасват Райдърите, всички ли 20в пасват? Че ходих да пробвам парксайдската батерия на един Райдър в Практикер и не тръгна ?

  • Някой има ли наблюдения върху плазмата с вграден компресор?Компресора смогва ли на тази плазма?За гаражно ползване,отвреме на време.Имам хасковски 60 амперов китаец с шланг Р80,но си иска бая въздух и се съобразявам със компресора.Та в местния лидъл ми казаха че има две бройки от тази плазма,струва ли си?
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

    Коментар


    • rmihalev
      rmihalev коментира
      Редактиране на коментар
      Смогва... до 4-5 мм пробвано...

  • От акумулаторния трион за клони, който ще се продава от четвъртък, някой има ли впечатления?
    kia sportage 2.0 128 h.p.

    Коментар


    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      да, коментирали сме го по-напред в темата. за мен е ОК, но то зависи за какво ще го ползваш.... най-удобното е, че се работи с една ръка, за разлика от големия

    • Savov
      Savov коментира
      Редактиране на коментар
      За епизодично отрязване на 2-3 клона на двора става. За по-голям обем работа не става, бавен е.

  • Благодаря за мненията.Точно за двора,да се поокастри някое дръвче.Има ли проблем с намирането след време на нож, или евентуално батерия?
    kia sportage 2.0 128 h.p.

    Коментар


    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Най-вероятно е стандартен нож за саблен трион, който се купува от Практикер примерно и има различни видове, а и от време на време пускат и в Лидъл.

    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      Ножовете са стандартен захват, батерии пускат и отделно, ако ще взимаш допълнителна, вземи 4Ah

    • mitko 53
      mitko 53 коментира
      Редактиране на коментар
      Батерии,гледам има вече и 5Ah.

  • Срам не срам, да попитам - това чудо пускано ли е в България, някой ползвал ли го е, отзиви?

    https://www.lidl-hellas.gr/p/idi-kou...9-se-1/p139737
    • Пържене, шишване, готвене, печене, замразяване, препичане, нагряване, готвене и сушене на храна в един уред
    • Пържене без допълнително олио или мазнина за готвене
    • Лесен за използване благодарение на лесния сензорен екран и всичките 9 предварително зададени програми
    • Настройка на температурата от 40°C до 200°C
    • Разнообразие от аксесоари:
    • 3 тави за печене и сушене (мрежеста тава: 1 плоска, 2 вдлъбнати), 1 тава за печене, 1 пилешко шишче, 1 кръгла въртяща се кошница, 1 комплект кебап (за до 8 малки шишчета), 1 дръжка
    • Капацитет: вътрешност на устройството: приблизително 10 L / въртяща се кошница: приблизително 1,8 L
    • Размери: приблизително 34 x 37 x 38 см (Ш x В x Д)
    • XL Прозорец за проследяване
    • Настройка на таймера: 0 - 60 минути
    • Всички аксесоари са подходящи за съдомиялни машини
    • Включена е книга с рецепти с 20 рецепти
    • Мощност: 1800 W
    • Дължина на кабела: 100 см
    Последно редактирано от Savov; 15-02-22, 19:11.

    Коментар


    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Ау, то и печка и фризер едновременно - пише "замразяване"
      Имам опит едно друго устройство от същата марка, дето "пържи" без мазнина. Върши работа, но няма нищо общо с пърженето - просто пече. И трябва да се разбърква, защото иначе нещо може да остане сурово. Та не очаквай чудеса.

    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Замразява , сигурно е размразява.. загубени при превода

    • Dilyan Zagorchev
      Dilyan Zagorchev коментира
      Редактиране на коментар
      Позабравил съм езика, ма никъде не пише размразяване. По-скоро е запичане-огретен с картофи примерно

  • В нашия Лидл в Младост 3, бяха изкарали явно залежали в склада 3 бр. телескопична ножица с трион за високи клони, на Парксайд с алуминиева дръжка, много добре изглеждащо за супер цена 43 лева, останаха 2 бр. ако някой си търси, ето снимка на моята:

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220217_143655.jpg Прегледи:0 Размер:336.5 КБ ID:6818183




    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220217_143352.jpg Прегледи:0 Размер:375.7 КБ ID:6818184

    Коментар


    • В румънския Лидъл гледам някакви плочкаджийски хитрини са пуснали - разни клещи(тези с ролките за сефте ги виждам), ролкова машина(с тези 40см. ми е безинтересна).Предлагат и система за нивелация на плочки, някакъв винтов тип, но за близо 16лв. за 50 бр. ми се вижда скъпо, още повече че няма откъде да си купиш засега клипове(да кажем че натегачките може да се ползват повече от един път). Гледам и новият импакт Performance пускат, към110 лв. без батерии и зарядно.

      Коментар


      • Електрическата резачка от тази седмица бива ли я? Май ми писна с тия бензиновите, пък останаха греди за рязане. Не виждам колко е стъпката, че имам две вериги на 0.325.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • gy6ter
          gy6ter коментира
          Редактиране на коментар
          Една изгорих ,смениха я .Нямам никакъв опит с резачки .Два пъти и точа веригата по моя вина ,че резнах бетона ,втория път след един пирон,забиван от мен като дете в плодно дръвче .И сега като ,че ли пак се захаби,а не съм рязал повече от половин час ,главно стари салкъми .Иначе за мен си върши работа .Стъпката не знам колко е .

        • mitko 53
          mitko 53 коментира
          Редактиране на коментар
          Имам от най първия модел florabest, от дебело не се плаши обаче има голям проблем с този механизъм за бързо опъване на веригата. Колкото и да го стягам, през 3-4рвза охлаби и ако не се дозатегне пак, събува веригата. Имам и едно Alko ,затяга се с две гайки, там нямам такива ядове.

        • p-pleven
          p-pleven коментира
          Редактиране на коментар
          Да, механизма за опъване на веригата е слабото място, него имах предвид за florabest. Последно го лъжех с контрагайка без да се заигравам.

      • Ядовете, които имаш с боклучава бензинова, ще ги имаш с боклучава (лидълска) електрическа. Каквато и да е трябва да е читава.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • Както съм казвал, дървосекач няма да ставам. Трябва да се донарежат едни дърва и после ако нещо потрябва по село. Хубавото на Лидъл и Кауфланд, че не се правят на интересни по гаранция. Вторите ми върнаха парите месец преди третата година, даже не ме питаха какво и е на резачката. Дилемата е бензин или ток, все ще е китаец.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
            ... Дилемата е бензин или ток, все ще е китаец.
            Е, за това ти си преценЯш Минус на електрическата е необходимостта да разпъваш удължител. Плюс е, че ще вдига по-малко шум и няма да се разправяш с гориво.

            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

              Е, за това ти си преценЯш Минус на електрическата е необходимостта да разпъваш удължител. Плюс е, че ще вдига по-малко шум и няма да се разправяш с гориво.
              Друг плюс е, че натискам копчето и карам, а не да чакам гаднния китаец да благоволи да запали.
              пп Тези дни комшията беше докарал Щил с удължител за кастрене на клони, ми и той си гаснеше и палеше с газ и чалъми.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • Чавдар (V93)
                Чавдар (V93) коментира
                Редактиране на коментар
                Факт. Случвало ми се е да се изморя повече при паленето на Щил-ката, отколкото при рязането.

              • Asen Kushlev
                Asen Kushlev коментира
                Редактиране на коментар
                Баш за това говорим. Още не съм почнал да режа, а вече съм хвърлил кърпата от дърпане. Понякога пали само с едно небрежно дръпване, но понякога като се заинати си еб@ло м...та.

              • Ivan_J
                Ivan_J коментира
                Редактиране на коментар
                Всичко опира до поддръжка. Ако правилно настроена и работеща машина се оставя без бензин, после ще пали лесно. Ако бензина и стои в резервоара със седмици, ще падне дърпане и псуване.

            • https://www.lidl.bg/p/moiat-zelen-oa...robilka/p66898

              Купих вчера една "ножова дробилка" пък да видим ще върши ли работа или само съм си дал парите.

              Коментар


              • mitko 53
                mitko 53 коментира
                Редактиране на коментар
                Пробвай и дай отзиви, ако може! И аз се замислям за нещо от сорта, че ми писна да правя клади. Става ли за превоз в автомобил хечбек?

              • Паджеровод
                Паджеровод коментира
                Редактиране на коментар
                И аз имам 15-тина овошки в двора, но пък и място няма в гаража вече за паметници, които се използват еднократно. Чудя се и аз...

            • Излезе един клип за новата лидълска фреза за бисквитки https://www.youtube.com/watch?v=zXul...bricovideo.ovh . Не откривам обаче никъде да се продава да и видя цената.

              Коментар


              • Гледам в сряда пускат машина за рязане на плочки - някой има ли идея дали е средна хубост да кажем? Чат-пат лепя плочки и все вземам от някой, ама сега ще правя две бани. Не ме притеснява, че е до 40 см. аз плочки по-дълги от 30 см. не ползвам.

                Коментар


                • alexalex69
                  alexalex69 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Намерих ги https://www.lidl.de/p/parkside-flies...lig/p100339653 , купувал съм си ги от китай преди около 2 години . Лесно се слагат , трудно се махат ! От 100 бр ,само на първият обект половината дадоха фира. Гледах , модел на който металната част може да се сменя . Те са по-практични , но пак остава проблема когато се счупят при отстраняване . Не са това което за което ги рекламират .

                • mitko 53
                  mitko 53 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аз ползвам баухауската система на Hardy, клещи, клинове и клипсове. Имам 200клина и клипсове само докупувам- 12.7лв. за 100броя. От към 800 точки монтирани нямах нито един дефект. Десетина се скъсаха в горната част при шутовете, ни ги хващах с клещи и с теглене ги късах в основата. Тези лидълските имам чувството че са само за изравняване и после сваляне преди да стегне лепилото
                  То най ценното на една система е че може насила да изправя гърбави плочки ( тип паркетини)при редене със застъпване на 1/3.При лидълските не виждам как да стане.

                • alexalex69
                  alexalex69 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Митко , тази система няма много голямо усилие и е практична за по-малки размери и предимно за стени за да могат да се отстранят преди да стегне лепилото напълно .

                  Аз си изработих лично моя система за многократна употреба и спрях да си купувам консуматиФ . Има обаче и преимущества и недостатъци .....

                  Пестя пари и губя време и понеже не съм счетоводител , все още не знам как стои финансовият въпрос .

              Активност за темата

              Свий

              Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X