Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за домашен майстор - Лидл и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нямам време колега. За тази бях приготвил почти всичко и я сглобих докато бях под карантина. Но ти си поредния, който пита и май ще се замисля. Ще ти се обадя ако реша нещо или ако продавам тази.
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      Ок.

    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Добави и още един в списъка

    • 19R
      19R коментира
      Редактиране на коментар
      +1

  • Ще ви имам предвид.
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • Някой има ли преки впечатления за Performance винтоверта от следващата седмица? Струва ми се добра оферта, но се колебая между обкновен ударен Parkside и този.

      Коментар


      • mitko 53
        mitko 53 коментира
        Редактиране на коментар
        Този е нов модел, има доста разлики от миналогодишния. Има вече свалящ се патронник, редукторът му е с различни обороти и е вече 35Nm . От миналогодишния имаше добри впечатления назад по страниците. Иначе ето нов модел с лек политически уклон https://www.lidl.de/p/parkside-akku-...rat/p100328676
        Последно редактирано от mitko 53; 06-03-22, 06:01.

    • Я кажете за водоструйката нещо..че съм решил да вземам.

      Коментар


      • Мнение за тази водоструйка, по технически параметри изглежда много добре а в действителност как ли ще е?

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1841
Размер:89.4 КБ
ID:6827420

        Коментар


        • Еделвайс
          Еделвайс коментира
          Редактиране на коментар
          Определено мисля да я купя, като гледам марката Керхер и при Lavor, водоструйките им с подобни характеристики започват от 500 лева, май ще трябва в четвъртък още в 7 сутринта да съм пред lidl че като нищо да имат ограничени бройки...

        • I.Stoyanov
          I.Stoyanov коментира
          Редактиране на коментар
          Определено трябва да си там сред първите да се докопаш. А за самата машина и аз мога да кажа само хубави неща. Единствените чаркове, които се скапаха с времето са счупена бутилка за пеногенератора (така или иначе исках да си взема друг вид, който прави повече пяна и може би го прокълнах ), другото счупено е така или иначе не особено ефективната въртяща се четка. Всичко останало си бачка на гръм, хем я ползвам с промишлена вода за поливане от градската централна напоителна система и там си има доста боклуци. Допълнителен филтър, освен щатния не ползвам. Мия колите (общо 4 на брой) да кажем не по-рядко от веднъж на две седмици. Отделно килими, пътеки, разни чаркове, терасите на къщата (имам 7 , също всяка пролет ги мия с тая джаджа), двора също. Абе за тия пари е бонбона. Взимай и се не бой, успех с докопаването до бройка

        • Еделвайс
          Еделвайс коментира
          Редактиране на коментар
          Благодаря Ви колеги за хубавите отзиви, дано успея да се докопам до нея, явно ще е "борба" и ще трябва още рано сутринта преди да отворят магазина да съм там.

      • Не виждам добре дали е същата, но самозасмукващата е добра.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • zmiata29
          zmiata29 коментира
          Редактиране на коментар
          Моята е самозасмукваща, но миналата година по това време я купих и струваше над 300лв.

      • Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
        Мнение за тази водоструйка, по технически параметри изглежда много добре а в действителност как ли ще е?

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:1.jpg Прегледи:0 Размер:89.4 КБ ID:6827420
        Някой знае ли модела на въпросната водоструйка че не я виждам на брошурата, сериозно съм се замислил да я купя, ще бъде първата водоструйка която купувам за първи път, но искам да проуча за този модел отзвиви и клипове в тубата, та кой е модела ако знае някой от вас?

        Коментар


        • zmiata29
          zmiata29 коментира
          Редактиране на коментар
          Сега я разгледах в сайта им, същата е като моята, купувай - смело и безотговорно, няма да съжаляваш.

        • Еделвайс
          Еделвайс коментира
          Редактиране на коментар
          Малий в четвъртък кой знае каква опашка ще има за тази водоструйка, ще гледам да съм там още в 7 иначе лидл отварят в 7:30, ще видим дали ще успея да се докопам.

        • zmiata29
          zmiata29 коментира
          Редактиране на коментар
          Добре, че имаме добри жени

      • Абе, каква е идеята на дробилкиъе зса клони? Компостирате материала ли, или какво?!?
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • bushiDO
          bushiDO коментира
          Редактиране на коментар
          От дворните дръвчета ги горя в парното. От овошките, тънките ги горя на място, дебелите в парното....

        • turtey
          turtey коментира
          Редактиране на коментар
          Е вместо да ги гориш ги правиш на трина и около дърветата.

        • коко келеша
          коко келеша коментира
          Редактиране на коментар
          Търтей, понятията ти за що е то трина са много размити

      • Първоначално публикуван от Wish_Master Преглед на мнение
        Някой има ли преки впечатления за Performance винтоверта от следващата седмица? Струва ми се добра оферта, но се колебая между обкновен ударен Parkside и този.
        Аз се добрах до предната партида с не свалящият се патронник, смених още с покупката клетките в батериите с високоразрядни на 3250mA - с това нещо работих по цял ден докато довършвах обека. Сглобил е тонове мебели и навил безбройно много винтове в первазите по пода. Като цяло е перфектен за една ръка, много лекичък и ергономичен. За пробиване е тегав, категорично! Малко са му оборотите и свредло под Ф4мм няма необходимата скорост за да реже адекватно. Но въпреки това мога да кажа само положителни неща, дори веднъж го намокрих в един дъжд, когато некадърно монтиран ПВЦ прозорец започна да "пикае" по тъкмопоставения ламинат , та се наложи насред проливния дъжд да пробивам дренажни отвори. Като последствие имаше някакво странно държание, но го разглобих, подсуших и заработи отново. За тези пари, такава машина няма да намериш!

        Това което ме притеснява на новата версия е до колко ще е надеждна цялата система със свалянето на патронника . Но пък реално като се замислиш, точно поради гореспоменатите факти, машинката е най-удачна за използване именно като ВИНТОВЕРТ, което предразполага ползването й в 95% от случайте с битове или накрайници с този стандарт на захват. Демек още по-добре като е без патронник, щото няма да ти тежи и той, а машината ще бъде още по-компактна

        Недостатък е ганото осветление, което освен мижаво е и в отвратителна цветова температура .

        Ето и ревю сравнение между първата версия от миналата година А1 и останалите B2 и C3. Най-големите разлики са в скоростта на редуктора, явно някой е разбрал, че 1400 оборота са твърде малко за свредло Ф2.5мм примерно, не че с 350 отгоре ще е коренна разлика, но все пак е нещо. Но за сметка на това пък мотора е коренно различен и видимо по-малък като размери. Как е постигнато 5Nm по-голям въртящ момент с по-малък мотор и по бърз редуктор за втора степен (макар и първата да е непроменена) те си знаят, но познавайки модерния пазар съм склонен да си мисля, че резулата не е в полза на крайния потребител .

        Въпреки това ще отида да се опитам да взема един в четвъртъка за тъста, че мойте инструменти са си за мойта работилница
        Последно редактирано от I.Stoyanov; 07-03-22, 07:44.

        Коментар


        • Миналата седмица най-сетне отвориха Лидл в Естония. Вижте какво пускат https://www.lidl.ee/et/c/aiakaubad/c22/w1
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Абе, каква е идеята на дробилкиъе зса клони? Компостирате материала ли, или какво?!?
            Аз го давам надробеното на един приятел, който е на пелети и го слага в котела, но не където падат пелетите, а по назад(изобщо не знам какво представлява котела, но така ми обясни. След време се самозапалвали.) Само като си е в къщи хвърля от надробеното, защото по често трябва да се прави. Като цяло казва, че има смисъл още по вече, че материала му е без пари. В клипчето след 7-та минута показва руснака как използва само надробен материал за отопление на работилница. Ето какво се получава на моята дробилка.
            https://www.youtube.com/watch?v=BeVCSXoL5IE&t=199s
            Прикачени файлове
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • mitko 53
              mitko 53 коментира
              Редактиране на коментар
              Такова като от руския клип имам правено от тъста, само че с 4 ресорни ножа. Няма обаче маховик, а както схващам било от основно значение. Тъстът го задвижваше с трифазен 3kw мотор и кълцаше с него царевичак.

            • Паджеровод
              Паджеровод коментира
              Редактиране на коментар
              А така, царвичака с 3 киловата трифазни, а това с тези пикливи 2.8 монофазни ако му подам клоните от жилавата ябълка...😮

            • kbot
              kbot коментира
              Редактиране на коментар
              То не зависи толкова от киловатите, а как е направено.

          • https://www.lidl.bg/p/avto-moto-izku...y-folio/p67332

            Някой знае ли какво представлява това спрей фолио? Нещо като латекс? Термоустойчивост?

            Коментар


            • Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              https://www.lidl.bg/p/avto-moto-izku...y-folio/p67332

              Някой знае ли какво представлява това спрей фолио? Нещо като латекс? Термоустойчивост?
              Това пише на опаковката. Още не съм го пробвал.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-29fbc3afe74c8a666983a61d86562def-V.jpg
Прегледи:771
Размер:223.0 КБ
ID:6830046

              Коментар


              • Добрах се до два 12V машинки. Този път бяха заредили подобаващо, поне 30 кашончета имаше в нашиия лидъл който е тип селски . Първите ми впечателния са, че А1 ми допада повече . Този освен, че е по-дълъг заради сваляемия патронник, което го прави по не балансиран е и по-шумен. Инче същата солидна изработка със същата гадна ламБа за осветление . За тия пари си бива от всякъде

                Коментар


                • IvanIvanovi
                  IvanIvanovi коментира
                  Редактиране на коментар
                  аз реших да си карам с двата зелени, които имам - вършат ми перфектна работа за моите цели и струват заедно по-малко от един такъв

                • I.Stoyanov
                  I.Stoyanov коментира
                  Редактиране на коментар
                  Важното е теб да те устройва. Аз колекторна машина (четкова) на батерия не бих си купил повече! А що се касае до зелените и тия - разликата не е само в цената

              • Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
                Мнение за тази водоструйка, по технически параметри изглежда много добре а в действителност как ли ще е?

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:1.jpg Прегледи:553 Размер:89.4 КБ ID:6827420
                Купих въпросната водоструйка, първи впечатления, сравнение с другите по-малки водоструйки, тази си е по-тежка, по-масивно направено, напролет ще я тествам за първи път и ще пиша отзиви, благодаря за препоръката ви, дано остана доволен

                Коментар


                • Nafta
                  Nafta коментира
                  Редактиране на коментар
                  И аз я купих, пробвах я...на светлинни години е от другата, която имам, някакъв Керхер детски модел.
                  За един час измих джипа, колата, камиончето и една площадка.Доволен съм.

                • zmiata29
                  zmiata29 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Само не забравяй, че трябва да я прибираш на топло при минусови температури!

                • Еделвайс
                  Еделвайс коментира
                  Редактиране на коментар
                  Относно замръзването няма да има такава опасност, по простата причина че водоструйката ще я взимам всеки път когато ходя на село през топлите месеци и да мия джипката, килимче тук таме по тротоарчето и външните стълби.

              Активност за темата

              Свий

              Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X