Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за домашен майстор - Лидл и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • В Чехия излезе и смарт батерията 8Аh https://www.lidl.cz/p/parkside-perfo...-a1/p100339752 . Връзва се към 125лв, ама е голяма тухла, тежи едно кило. Пише че е съвместима с уредите Х20, но дали може да се зарежда с обикновените зареждачки или трябва да се купува смарт зарядното, а то е над 100 лв.

    Коментар


    • Ясен
      Ясен коментира
      Редактиране на коментар
      Те тва е мощ.

      Би трябвало да може да се зарежда и с най-малката зареждачка (само търпение трябва). Лошото е че е голяма и неудобна, то по-добре с кабел.

    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      за стационарни като пендела или такива, дето се държат с две ръце, се е утепала

  • Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
    Драги съфорумци,
    Тъй като се сдобих изненадващо с един акумулаторен верижен трион Парксайд, възниква чуденка за батериите. Той работи с две 20V батерии. Знам че пускат от време на време в Лидъл, чудя се дали да чакам, или да търся алтернатива. Откривам 4А батерии Парксайд в ОЛХ, по разни наши сайтове като Zigifly или нещо подобно, също и в немския Лидъл. Има ги нови на цени от 60 лв, през 37Е, до 90 лева. Не разбирам, няколко типа ли са? Също заслужава ли да поръчвам от Германия с всички разправии? Ето примерно:
    http://www.zigifly.com/igrachki/kons...redi-parkside/
    С тези ще бръмчи ли?
    Обади се в сервиз Бушона, сервиз са на Парксайд. В Събота им звънях за батерия на една бормашина, че я бяха купили гола, имат налични.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • Savov
      Savov коментира
      Редактиране на коментар
      Днес говорих с тях - очакват доставка на батерии след Нова година.

  • Метео станцията от миналата седмица е абсолютен таш@к . Много добър замисъл, но мега тъпо изпълнениен . Температурата се изразява с 2-3 градуса разлика от реалната според зависи колко е студено, а влажността е едно към гьотере, тъй като във отдалечение сензори и в самата станция НЯМА датчик за измерване на влажността . Резулата е ясен де - нищо не излиза, иначе надхвърли очаванията ми за свързване от разстояние. Ще се опитам да я върна като ходя до лидъл тия дни, дано я вземат.

    Иначе съм намислил да си заприходя нещо читаво, спрял съм се на Bresser, някой има ли преки вЧепетления от марката

    Коментар


    • genadi.tsvetkov
      genadi.tsvetkov коментира
      Редактиране на коментар
      И аз си я купих,но не съ с лоши впечатления.Откъде си измисля тия стойности за влага,що няма сензори?

    • I.Stoyanov
      I.Stoyanov коментира
      Редактиране на коментар
      Баа ли го?! Но съм сигурен че няма, днес отворих и станцията и в нея йок! Факт е че при обилен дъжд ми дава външния сензор 68% влажност, а реално е 90%+...
      Много точно зарежи. А температурата понякога е точна

  • Я кажете - шмиргелите по кое време на годината ги изкарват? Също - за домашни нужди стават ли.

    Коментар


    • zmiata29
      zmiata29 коментира
      Редактиране на коментар
      Аз имам от тези комбинираните, за точене на ножове и бърз. За много кротки домашни заигравки става. кога ги пускат не знам, аз моя го купих разопакован, преоценен, търкаляше се между раздърпани парцаляци.

    • коко келеша
      коко келеша коментира
      Редактиране на коментар
      Търси нещо от +250 W , за да си спокоен.

    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      пускат ги и в Кауфланд, но моя стои в кашона, нямам впечатления

  • Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
    Я кажете - шмиргелите по кое време на годината ги изкарват? Също - за домашни нужди стават ли.
    Mоите впечатления - слаб и му мятат камъните. Спира от по-голямо свредло дори, камо ли да точиш мотика. А биенето си е от самите камъни, сякаш са замесвани от кал и отливани ръчно

    Коментар


    • коко келеша
      коко келеша коментира
      Редактиране на коментар
      Малък флекс нямаш ли за мотиките ))

  • Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение

    Mоите впечатления - слаб и му мятат камъните. Спира от по-голямо свредло дори, камо ли да точиш мотика. А биенето си е от самите камъни, сякаш са замесвани от кал и отливани ръчно
    Нов камък винаги има биене. Затова се изравнява след монтаж.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • Не е точно инструмент за майстори, ама някой има ли впечатления от детския микроскоп?
      https://www.lidl.bg/p/da-bde-koleda-...kroskop/p64698

      От много време се каня да си взема бинокуляр n-та ръка, но все не се наканвам.
      Май ще понамокря краката на децата с монокуляр, а по-нататък - или бинокуляр или окулярна камера, че ще се избият да гледат на една тръба.

      Коментар


      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        От конкретния не, но съм купувал подобен на децата. Интереса им бързо намаля и сега никое не използва микроскоп в работата си

      • large
        large коментира
        Редактиране на коментар
        Моите са на 2 и 4г, ама си търся оправдание да си взема за себе си.
        Интересува ме конкретно дали може да се монтира камера. Гледам преди са имали модел с 640х480 камера, който сигурно приема и други окулярни камери.
        При този ми се струва че окуляра е фиксиран и има само фокусиране.
        В послкия Лидъл го дават да има поставка за телефон, което също е решение (четох описанието, което в българския вариант липсва).

    • Здравейте,
      може ли някой да сподели впечатления от малкия поялник на батерии? https://www.lidl.de/p/parkside-batte...att/p100307912
      Успявам да разпоя припоя и до там. Реално човката не достига повече от 120С, дори и с чисто нови маркови батерии, а уж по спецификации го дават 450С. Пробвах няколко различни комплекта и няма разлика. Температурата я меря с хубав инфрачервен термометър, който съм ползвал за други цели и съм сигурен, че е точен. Дали да не пробвам с друга човка, ако може да се смени изобщо или направо да им го давам за ремонт? Купих го преди 6-7 месеца, но реално почти не съм го ползвал...

      Коментар


      • stefsab
        stefsab коментира
        Редактиране на коментар
        Щом топи припой, то температурата на припоя е поне 250-280 С. Измерването на темп. на човката става с термодвойка и измерителна човка. С ИЧ термомеметър не можеш да измериш темп на малък детайл.

      • Ясен
        Ясен коментира
        Редактиране на коментар
        При голям товар NiMH имат по-високо напрежение от произволни алкални батерии.

      • Wish_Master
        Wish_Master коментира
        Редактиране на коментар
        Прави бяхте за термодвойката и инфрачервения термометър. Максималната постигната температура с нови батерии беше 260С, докато на по-старият 8W модел с вградена батерия достигна 340С. Ще търся читави презареждаеми поне за тест, но честно казано съм малко скептичен за резултата.

    • Какви са ви впечатленията от лентовия шлайф?
      Заслужава ли си?
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
        Какви са ви впечатленията от лентовия шлайф?
        Заслужава ли си?
        Присъединявам се към питането, ако може.

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          аз взех кауфландския, който е същия, само шкурките са друг размер и е ОК. Съседа има лидълския и функционално нямат разлика, с него пък шкурих едни вертикални греди.

      • Скороста на Лидълския е по-малка от на Райдър. Съответно по-бързо убива шкурките. Райдърския е пък по-голям и тежък. И двата тъпят издевателства, че стържа брони с тях.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • А тези скоби в комплекта към него за застопоряване и ползване стационарно ли са? Шкурките намират ли се?

          Коментар


          • mitko 53
            mitko 53 коментира
            Редактиране на коментар
            На 75мм. са два стандарта, този е от малкия Х 457.Аз лично бих изчакал по- мощния модел 900W с големите шкурки. Иначе преди няколко дена гледах в боровския Лидл имаше шкурки от малкия стандарт, не са лоши лидълските, редовно си купувам .

          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            да, застопоряваш го с тях завъртян на 180 градуса. на кауфландския шкурките точно стават от райдер, на лидълския са различни, но в зеленчука продават само комплекти с различна зърненост и ако искаш точно определени, така или иначе си купуваш по размер

        • Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
          Я кажете - шмиргелите по кое време на годината ги изкарват? Също - за домашни нужди стават ли.
          В четвъртък 30.12 пускат комбинирания, добър е ., имам го. Гледам и кит към него продават, мисля да си взема.

          Коментар


          • jordanov sv
            jordanov sv коментира
            Редактиране на коментар
            Благодаря, май ще си направя подарък. Размерите на камъка какви са /без външния де/?

          • mitko 53
            mitko 53 коментира
            Редактиране на коментар
            Моят е от първите, 2014г., оста е Ф12,7мм и на камъка има пластмасова, преходна втулка къмФ16мм. Сега съм сложил някакъв камък на Verto, пълен ментак, но е с точния вътрешен Ф12,7мм. Шкурки ползвам от Райдер. То шмиргелът ми изглежда трагично, няма една пластмаса по него, всичко се стопи при един пожар в работилницата. Ама си бачка кучето, само нов пусков бутон и кабел му сложих.

        • Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
          Какви са ви впечатленията от лентовия шлайф?
          Заслужава ли си?
          НЕ. Лятото се мъчих с един да шлайфам лак от стари врати и каси- ако имаш на разположение седмица може. Взех един ротационен
          https://praktiker.bg/bg/Ekscent%C3%A...S-480/p/491184 за нула време свърших работа с удоволствие. Както казва Кларксън - Сила и скорост

          Коментар


          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Миналата седмица 11 врати изшкурих със лидълския,не съм имал проблем.

            Единствено на ръбове понякога захваща шкурката и къса лентата,но това си е моя грешка.

        • Първоначално публикуван от trav Преглед на мнение

          НЕ. Лятото се мъчих с един да шлайфам лак от стари врати и каси- ако имаш на разположение седмица може. Взех един ротационен
          https://praktiker.bg/bg/Ekscent%C3%A...S-480/p/491184 за нула време свърших работа с удоволствие. Както казва Кларксън - Сила и скорост
          Това, че ти си използвал неподходящ за конкретната задача инструмент или консуматив, по никакъв начин не означава, че инструментът е нефелен.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • kbot
            kbot коментира
            Редактиране на коментар
            Доколкото разбирам, единия говори за стационарен, другия за ръчен. А за боята си има химия.

          • mitko 53
            mitko 53 коментира
            Редактиране на коментар
            И лентовият и ексцентрикът са ръчни, но нещо не ми се връзва, лентовият е доста по- производителен от ексцентрикът. Правил съм подобно упражнение с врати и каси, но бяха мазани с безир. Това е невероятна гадост, как пипнеш с шкурката и се затлачи

          • kbot
            kbot коментира
            Редактиране на коментар
            На лидъла пускат стационарен, оттам тръгна приказката.

        Активност за темата

        Свий

        Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X