Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за домашен майстор - Лидл и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Задължително с централна шина и лагери. Над 70см дължина е много, шината отдава(пружинира) при счупването на плочката. Препоръчвам 60 или 70см, това е най оптималния размер. Ако режеш по диагонал 30-40 см плочка ще ти дойде къса машината. Аз ползвам една МТХ(цена около 100лв), но такава конструкция имат и още доста модели. Около 4лв. струваше комплект нож с винт и дистанционните шайби.
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • mitko 53
      mitko 53 коментира
      Редактиране на коментар
      Аз съм с Райдер 100см. Пружинира не шината, подава основата понеже има 4 гумени крачета. Като я подпра по средата с дървена летвичка на се гъне. Според мене 40см. са малко на лидълската.

  • Днес видях в Лидл храсторез. Това става ли за почистване от храсти на двор? Положението като в темата " къща на село", снимки "преди" . Очакваната дебелина е до 1-1.5 см на стеблата, но са доста жилави. Някой да сподели опит?

    Коментар


    • kartechar
      kartechar коментира
      Редактиране на коментар
      Храсторезът е за оформяне на декоративна растителност. За почистване - както е посочил Търтеят по-долу. За по-големи площи - моторна коса.

    • Ivan_J
      Ivan_J коментира
      Редактиране на коментар
      Аз си мисля за приставка храсторез за тримера, за разчистване на клонките покрай пътя, че много дерат буса. 2,7км не е малко.

  • Първоначално публикуван от stefsab Преглед на мнение
    Очакваната дебелина е до 1-1.5 см на стеблата, но са доста жилави. Някой да сподели опит?
    Не знам за лидълския.

    Опит - мачете и ножица за клони.

    ПП моторна коса става, но трябва да е мощна и циркулярен диск най добре.
    Последно редактирано от turtey; 01-03-22, 15:59.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      и аз се мъчих с мачете и ножица за клони, даже от нея си прецаках сухожилията по лактите. най-лесно и бързо става с моторната резачка за дърва. Моторната коса с диска при мен не вървеше, оплиташе се в 6 метровите къпини.

    • Ivan_J
      Ivan_J коментира
      Редактиране на коментар
      А при мен от клонките падаше веригата, отделно, че трябва да се реже плътно до земята, а не е добре за резачката.
      Реших проблема с някой лев на комшията, като отидох следващия път, беше разчистил. Но е оставил да стърчат малко. Сега напролет ще размахвам търнокопа.

    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      Последващо изкореняването се подразбира, ако искаш истинско очистване. При мен направо влезе багера, че имаше близо 100 коренища за вадене.

  • Първоначално публикуван от stefsab Преглед на мнение
    Днес видях в Лидл храсторез. Това става ли за почистване от храсти на двор? Положението като в темата " къща на село", снимки "преди" . Очакваната дебелина е до 1-1.5 см на стеблата, но са доста жилави. Някой да сподели опит?
    От опит - лидълска ножица за клони и мачете свършиха 90% от работата, другите резачката. Вила, търмък и лозарска ножица допълват. Комшията сега почна неговата част от джунглата. Освен горните е включил и бензинов тример, с приставка верига с шина върши работа. Но вече стойноста на техниката много се качва.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • Моето място на вилата преди десетина години го изчистих с моторен храсторез Щил 350FS и приставка циркулярен диск. Имах и двама помощници да извличат нарязаното на купчини. Беше страшен гъсталак, но циНкуляра си реже дръвчета до 7-8см. По дебелите ги рязах с резачката. През следващите години подържах изчистеното вече с трилъчия нож за храстореза, реже издънки до 1,5см. Последните години минах изцяло на корда 3мм., явно вече уморих и издънките.

      Коментар


      • Прахосмукачката , която се продава тази седмица 1400 W, не видях други означения, "малката " ли е или " голямата " ? Понеже четох дота похвали за голямата , а ми трябва една.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
          Прахосмукачката , която се продава тази седмица 1400 W, не видях други означения, "малката " ли е или " голямата " ? Понеже четох дота похвали за голямата , а ми трябва една.
          Тази е "средната", имам я същата. Всичките са добри, братчеда си взе "малката", доволен е. Разликата между тази и "голямата" е в обема на резервоара, и онази май беше към 1600 вата. Взимай, няма да съжаляваш.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • ивайло
            ивайло коментира
            Редактиране на коментар
            Благодаря !

          • mitko 53
            mitko 53 коментира
            Редактиране на коментар
            Голямата 1500W, има и контакт за включване на инструменти.

        • Тая дробилка която ще пускат, някой отзиви?
          производителност ме интересува
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Тая дробилка която ще пускат, някой отзиви?
            производителност ме интересува
            Имам я,бавничка и над 2 см.се товари,а с 3-4 се случва и да спира.Проблем са и много разклонените клони.
            Последно редактирано от genadi.tsvetkov; 03-03-22, 16:36.
            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
            Враца

            Коментар


            • Ако прави това, не я ща.

              Коментар


              • Заради бриколаж преди няколко дни “преварих боба” - за 1 път погазих принципа от зарзаватчийница инструменти да не купувам!

                Взех един лентов шлайф, уйкенда ще проверя колко ще върши работа.

                Ако е както колонната бормашина се връща с 200 в плод-зеленчука.
                За разлика от нея, която ми е подарък за това съм дал пари.

                Но нека не се надъхвам предварително, може пък да е ОК машинката.

                А вината на бриколаж беше, че исках 4 дъски, имаха каквото ми трябва но цената беше над 20 лв.
                За 1 брой тараба с дължина 1,20 - 20лв ?!?
                Вероятно са разковали ковчега на Моисей че да ги продават на такива цени но аз предпочетох шлайф и дъски от некой склад!
                Враг усраине

                Коментар


                • Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Ако прави това, не я ща.

                  Е баш това е тя,само че тоя не е натегнал ножовете и не дорязва клоните докрай.
                  Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                  Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                  Враца

                  Коментар


                  • По-добре да ги запаля или да ги надялкам с ножицата и мачетето. Това душа под наем носи.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • коко келеша
                      коко келеша коментира
                      Редактиране на коментар
                      Малка брадвичка е решението...

                    • Asen Kushlev
                      Asen Kushlev коментира
                      Редактиране на коментар
                      Мда, но и пънче ще трябва.

                    • Паджеровод
                      Паджеровод коментира
                      Редактиране на коментар
                      Аз практикувам леко наситняване с ножицата за клони пак от там, и после по наръч-два в конТеНгера за смет на улицата.
                      Не мога да си направя и голямо черно петно на тревичката на двора, което да ми напомня епохата, когато варехме компоти.
                      Но и дробилката за мен не е решение, отказвам се.

                  • Аз сглобих това. До 4см. е без грешка, а клонът минава за секунда през ножовете.
                    П.П. имам и клипове, но не мога да ги кача нещо.
                    Прикачени файлове
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • Чавдар (V93)
                      Чавдар (V93) коментира
                      Редактиране на коментар
                      Видео директно тук не можеш да качиш. Трябва да го метнеш я в Youtube, я във Фейсбук и тогава да пуснеш тук линк към него

                  • Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                    Аз сглобих това. До 4см. е без грешка, а клонът минава за секунда през ножовете.
                    П.П. имам и клипове, но не мога да ги кача нещо.
                    Дай една оферта моля, ако ти се занимава да видим дали влиза в бюджета.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X