Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Груб строеж?

    CAESAR, благодаря за всички тези детайли. Приемам ги за стандарт за качествени стени и пр., както ти се изрази. Ще пробваме с проектанта да направим две отделни кол. сметки (само на конструкцията и архитектурата; иначе ел., ВиК, ОВК трябва да са идентични в двата случая). Ако не стане, здраве да е .

    Коментар


    • От: Груб строеж?

      Бихте ли ли дали чертежите на dwg файл - първо само грубия строеж да се пробвам. Ако изляза прав ракията от теб.

      Коментар


      • От: Груб строеж?

        200лв количествена сметка въх премяташ ли

        Коментар


        • От: Груб строеж?

          Petarco1, в момента се прави проектът. После излиза количествената сметка. Като стане готова, ще я покажа на всеки от форума, който има интерес и възможност да изпълни строителството.

          По въпроса за метода на строителство - след много обсъждания решихме окончателно да е с тухли и бетон. Не можем да си позволим качествен строеж от дървени материали, макар че въобще не са за пренебрегване предимствата му. Поздрави!

          Коментар


          • От: Груб строеж?

            изглежда още не е станал проекта

            Коментар


            • От: Груб строеж?

              Здравейте на всички!
              Скоро приключвам с архитектурните и конструктивни планове.
              Ще започвам да строя къща РЗП 230кв.м.,без мази,с австрийските тухли на wienerberger поставил съм само някои ориентировъчни снимки,моля за вашето мнение!
              Благодаря ви предварително!

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dobrich_2d_0001.jpg
Прегледи:1
Размер:53.6 КБ
ID:5468580

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dobrich_0001.jpg
Прегледи:1
Размер:81.3 КБ
ID:5468581
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-04-13, 19:25. Причина: wienerberger

              Коментар


              • От: Груб строеж?

                Мнение за какво? Иначе - пожелавам успех!
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • От: Груб строеж?

                  Първоначално публикуван от okoto71 Преглед на мнение
                  ...моля за вашето мнение!...
                  Мнението ми е да си жив и здрав. Аз благодаря за отношението.

                  Нещо по-сериозно (във вид на кусури, `щот от комплименти може и да ти стане досадно) - лично на мен не ми импонира идеята, стълбищната клетка да се развива в единно пространство със зоната "ден". (Не знам със сигурност, как това кореспондира с модните тенденции)
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Груб строеж?

                    Има някой озадачаващи неща в този проект или аз него виждам добре. Наистина ли искаш гараж с тоалетна, но без топла връзка с къщата? Директен вход за спалнята срещу масата за хранене е неудачно по мое виждане. Миризмата от готвене от толкова отворена и толкова близо до стълбището кухня ще отиват и на второто ниво, ако ще и 1000 м3/час да ти е аспирацията.

                    Коментар


                    • Първо,това няма да е гараж,а нещо като работилничка,второ това не е спалня,спалнята ми е на втория етаж,стълбището ще се затваря!!Просто нямах възможност,да покажа разпределението на 2-я етаж!!
                      Съжалявам че не зададох въпроса по-точно!Колко инвестиция(пари) ще ми трябват да стигна до финала на фаза груб строеж?
                      Последно редактирано от maxxx; 06-04-13, 17:00.

                      Коментар


                      • От: Груб строеж?

                        Желая здраве и успех в начинанието.
                        Не правете компромиси,евтиното излиза скъпо ! Пробвано !

                        Коментар


                        • От: Груб строеж?

                          Има някой озадачаващи неща в този проект или аз него виждам добре. Наистина ли искаш гараж с тоалетна, но без топла връзка с къщата? Директен вход за спалнята срещу масата за хранене е неудачно по мое виждане. Миризмата от готвене от толкова отворена и толкова близо до стълбището кухня ще отиват и на второто ниво, ако ще и 1000 м3/час да ти е аспирацията.
                          Присъединявам се към мнението за миризмата от кухнята. В момента живея в къща с подобно разпределение и тази миризма е неизбежна на втория етаж. До сега не сме намерили начин да избегнем това.
                          Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                          Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                          Коментар


                          • От: Груб строеж?

                            Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
                            Присъединявам се към мнението за миризмата от кухнята. В момента живея в къща с подобно разпределение и тази миризма е неизбежна на втория етаж. До сега не сме намерили начин да избегнем това.
                            С ограждане на стълбището и поставяне на 2 врати - и на първия и на втория етаж. Ако имаш възможност де.
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • От: Груб строеж?

                              Само с картинки няма да се получиш коректна цифра. Пусни една количествена сметка , после е лесно.
                              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                              Коментар


                              • От: Груб строеж?

                                Eдин последен съвет от мен - ако някой да ти даде цена на груб строеж по тези шарени картинки, то той:

                                а/ е начинаещ "предприемач", който ще ти усвои аванса и ще те остави в батака;
                                б/ е строител с известен опит, който ще си начисли възможно най-дървената цена, в която е включено най-лошото стечение на обстоятелствата и ще се надява да има известни благоприятни обстоятелства.
                                в/ измамник, който ще се опита да изкопчи каквато и да е сума от теб и после да изчезне.

                                Ако това те устройва - дерзай.

                                П.С. Нямам абсолютно никакви интереси в този бранш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X