Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Груб строеж?

    Здравейте, търси се подобна малка бригада за груб строеж за една къща в София. ЗП 98м2. Двоен гараж в сутерен, два жилищни етажа и покрив - РЗП -300м.
    m_t_ilieva@abv.bg

    Коментар


    • От: Груб строеж?

      Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
      Мислех да не коментирам по горните съвети и щения на колегата за бъдещото място където ще гледа деца и се радва на внуци но не се въздържах.

      След като определено сте наясно с процедурата според мен е несериозно да давате съвет някой да твори безобразия, и не защото съветът ви за конструкцията не е правилен напротив- вероятно точно така ще изглежда накрая всичко.Но последствията при неправилно изпълнения биха били особенно неприятни/меко казано/, а да не коментираме какво би се случило ако някой зловреден комшия отиде до общината.Отделно от това има едни хора който влагат време и усилия за да имат право да правят проекти и други такива,не съм наясно дали сте от тях но поне от уважение към гилдията .....................не толерирайте анархията.
      Най-тъжното е че н_петрова е архитект. Тази творческа небрежност към очилатите инженерни дисциплини имам чувството че още във ВИАС я получават.
      Както правя във всяка подобна тема, ще посъветвам мнението на колегата Петрова да бъде отхвърлено мигновено и човека да се обърне към препоръчан специалист, защото архитекта НЕ Е такъв!
      На две на три със замечтан поглед и добре подострен молив, жената хем реши конструктивния проблем, хем имаше време да ни разясни и някои принципни положения.
      Цитираните:
      - виза
      - скица
      - устройствени зони
      - плътност на застрояване,
      - коефициент на интензивност,
      - мин. озеленена площ
      - нотариален акт за ОПС,
      - заинтересовани лица по чл.131 от ЗУТ
      са ми съвсем добре познати, в тях няма АБСОЛЮТНО нищо страшно и всеки, който има акъл поне колкото да регистрира МПС в КАТ, би се справил успешно с осмислянето им.
      Последно редактирано от VECTOR; 29-01-14, 08:51.
      Георги Тонев

      Коментар


      • От: Груб строеж?

        Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
        ....
        - нотариален акт за ОПС,
        - заинтересовани лица по чл.131 от ЗУТ
        са ми съвсем добре познати, в тях няма АБСОЛЮТНО нищо страшно и всеки, който има акъл поне колкото да регистрира МПС в КАТ, би се справил успешно с осмислянето им.
        Колега VECTOR, (ако сте колега) нека ви припомня значението на инициалите ОПС във връзка с чл.181 от ЗУТ.
        ОПС означава отстъпено право на строеж.
        Дава се във формата на нотариален акт, а не просто във формата на нотариално заверена декларация за съгласие за строеж. Отстъпеното право на строеж се дава от съсобственика/съсобствениците/ в случаите, в които имотът е съсобствен.

        Без такъв документ не следва да се издава РС на името на заявителя. РС следва да се издаде, ако няма други законови пречки, на името на всички съсобственици. Аз попитах дали става дума за съсобствен имот, но не получих отговор и затова не мога за знам дали става дума за съсобствен имот. Обикновено повечето имоти са съсобствени, но все пак човекът, който иска да строи, би трябвало да знае и да каже точно за какво става дума. Често пъти съсобствениците не са в добри взаимотношения и не дават подписа си за строеж от някой от тях.
        При такива случаи не се стига до получаване на разрешение за строеж /РС/.

        Другият голям проблем е съгласието на заинтересованите лица по чл.131 от ЗУТ. Това са съседите, ако строежът е на по-малко от изискуемото разстояние, вкл. през улица, или е на калкан със съседния парцел. Ако случаят е такъв, хората постигат споразумение или с доста пари, или въобще не го постигат. От което следва, че има голяма вероятност да не стигнат до РС.

        На мен ми звучи страшничко. Става така, че хората се разочароват и си го изкарват на архитекта, а не той е измислил законите.
        Аз имах случай, когато съседите от калкана обжалваха проекта, защото не можеха да се разберат помежду си/тези, които са на калкана/ как да поделят РЗП-то помежду си.
        Собствениците, които искаха да строят, получиха обжалване в съда и водят дела от няколко години. Отидоха и при друг архитект, който им обеща всичко, каквото искаха, но не го получиха. За съжаление, има колеги, които обещават абсолютно всичко, но трябва да се чете закона и чак тогава да се вярва на казаното.
        Не знам как може да се обещават показатели като РЗП по-големи от предвидените в закона за съответната устройствена зона, или да се обещава съгласие от съсобственика или от съседа.
        Обаче има колеги, които поради незнание, или поради друга причина, го правят, а после си намират оправдание по разни причини.
        Отделно от горе написаното, ако въпросният строеж попада в устройствена зона, определена за озеленяване, или в друга устройствена зона, определена със ЗУЗСО за нужди, различни от жилищни /промишлена зона, транспортна, водайна зона и т.н/, също няма да се стигне до получаване на Разрешение за строеж. Няма да се стигне дори до виза за проектиране.
        Аз просто попитах за повече информация, понеже не се занимавам с реене в облаците или с гадаене.
        Ако беше дадена информацията, щях да дам конкретен отговор за конкретния случай.
        Отделна тема са и случаите, които попадат в зона Жк. Там нещата са много специални.

        Да, осмислянето и реализирането на понятия като ОПС, устройствени зони, заинтересовани лица, срокове на обжалване и т.н. не е същото, като регистрация на МПС в КАТ.

        Има много хора, които са се опарили. Да не говорим за тези, чиито имоти попаднаха в зони, предназначени за озеленяване - Оз. Те направо изгоряха, така да се каже, не само откъм невъзможността да строят в имотите си, но и защото подлежат на отчуждаване.

        Когато човек реши да строи и отиде в общината/района/ и поиска виза, може да остане изненадан от устройствената зона и предвидените за нея показатели.
        Това разбира се, не се отнася за всички.

        Коментар


        • От: До: Груб строеж?

          Eто конкретен въпрос.
          къща 100 квадрата.1 етаж.тавана на гредоред.Tрябва ми разбивка на цените на материалите до шпакловка отвътре и мазилка отвън.Bез дограма.Tерена е равен.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_1plan99 - Copy.jpg
Прегледи:2
Размер:74.6 КБ
ID:5622614
          Прикачени файлове

          Коментар


          • От: До: Груб строеж?

            Само да попитам: Нарочно ли всички врати се отварят към помещенията, а не към коридора?

            Коментар


            • От: До: Груб строеж?

              Първоначално публикуван от mitakmitak Преглед на мнение
              Eто конкретен въпрос.
              къща 100 квадрата.1 етаж.тавана на гредоред.Tрябва ми разбивка на цените на материалите до шпакловка отвътре и мазилка отвън.Bез дограма.Tерена е равен.
              Този проект кой го е правил - архитект или лично?
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • От: До: Груб строеж?

                Първоначално публикуван от mitakmitak Преглед на мнение
                Eто конкретен въпрос.
                къща 100 квадрата.1 етаж.тавана на гредоред.Tрябва ми разбивка на цените на материалите до шпакловка отвътре и мазилка отвън.Bез дограма.Tерена е равен.
                А на мен ми трябва безплатен ПТО.Качи си количествата, кажи местоположението и току виж някой ти направил остойностяване.А и не забравяй ,че тук гадатели няма и трябва план на изкопа,конструкции вкл. на покрива, Вик, и Ел. проект.И аз също да попитам- това разпределение плод на ваши усилия ли е или на архитект.
                Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                GSM +359 895 236 182

                А Rhf +

                Коментар


                • От: Груб строеж?

                  http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2136361369
                  ДВ. бр.93 от 11 Ноември 2014г. (последния брой на Държавен вестник)
                  вече има изискване за представяне на количествена сметка като задължителен елемент на проекта. Стойностната сметка е задължителна при обекти, възлагани по реда на закона за обществените поръчки.
                  Досега нямаше такова изискване и самите клиенти, които искат проект, масово отказваха количествена сметка, за да не плащат излишно за нещо, което могат и сами да сметнат. Аз не съм правила количествена сметка май от десет години

                  Коментар


                  • От: До: Груб строеж?

                    Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
                    или на архитект.
                    Ако е така - по - скоро е "архитект".

                    Коментар


                    • От: До: Груб строеж?

                      Що бе, повечето врати по домовете се отварят към помещението в което се влиза!

                      Коментар


                      • От: До: Груб строеж?

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Само да попитам: Нарочно ли всички врати се отварят към помещенията, а не към коридора?
                        И ако всички са отворени какво става в коридора?

                        Коментар


                        • От: Груб строеж?

                          Освен на банята и тоалета другите врати са ок според мен.Логично е баня и тоалет да се отварят навън, все пак са малко като помещения а и ако на някой му стане лошо и падне не е нужно да го блъска някой с вратата за да му помогне.
                          Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                          GSM +359 895 236 182

                          А Rhf +

                          Коментар


                          • От: Груб строеж?

                            Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
                            ...ако на някой му стане лошо и падне не е нужно да го блъска някой с вратата за да му помогне.
                            А как по-лесно се разбива врата?

                            Коментар


                            • От: Груб строеж?

                              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                              А как по-лесно се разбива врата?
                              Загледай бравите за баня и тоалет.Имат лесен начин за отваряне отвън на заключващия механизъм с отверка, нож или дори монета така ,че не виждам защо би трябвало да се разбива.
                              Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                              GSM +359 895 236 182

                              А Rhf +

                              Коментар


                              • От: Груб строеж?

                                Ако с този подход се тръгва да се строи къща не мога да си представя процеса и крайния резултат. Всъщност какво има да си представям - такива резултати масово се срещат.
                                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X