Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Груб строеж?

    Първоначално публикуван от juri_fursov Преглед на мнение
    Видях една во Владая с метална конструкция и гипскартон ,май това най евтино и най бързо .
    Без аргументи ,харесвам дървена .Няма да е поевтина найвероятно ,но ще е покрасива .
    Да за евтиното не е по евтина дървената, за красивото ако е изработка от трупи дето се виждат-много са яки! Ама цената на такава е направо космическа и не съм виждал във България да се предлагат.
    Иначе ако дървеносглобяемите по класическата технология ги измажеш отвън със мазилчица не можеш ги различи от монолитната подобна!
    Поздрави, аз моята я направих монолитна със бетонови блокчета-доста по евтино от тухлите четворки!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

    Коментар


    • От: Груб строеж?

      Първоначално публикуван от Ashko Преглед на мнение
      Имам въпрос и се престрашавам да питам тук, защото се вижда, че имате опит със строителството и се извинявам, че въпросът ми не е съвсем по темата, но вследствие прочетеното, много ми се иска да получа мнение именно от този форум. Става въпрос за следното: искаме да си построим къща, която да използваме за вила, т.е. няма да живеем постоянно в нея. Имаме мястото и сега се чудим дали да се спрем на дървена постройка (дървени греди, плоскости) или да изберем монолитно строителство - бетонна конструкция, зидана с тухли и т.н. Нямаме абсолютно никакъв опит в строителството. Аз клоня към дървената постройка заради по-добрата енергийна ефективност най-вече, а също и заради по-кратките срокове за предаване на обекта в годен за живеене вид. Цената на дървената къща също е малко по-ниска, макар че това може да не е сигурно. Можете ли да ме посъветвате с аргументи "против" това мое решение, или евентуално "за". Предварително ви благодаря за мненията!
      Особено за ваканционно ползване е за предпочитане дървено-скелетното строителство. Понеже съм пристрастен - няма да изкарвам доводи ЗА и ПРОТИВ. Ти така и така си наясно. Ако искаш да влезеш в детайли - пусни ми едно съобщение да пием кафе за да те вкарам в същността а пък каво ще си избереш - твоя работа си е.
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • От: Груб строеж?

        Благодаря ви за мненията. Забравих да кажа, че отвън къщата ще бъде измазана с мазилка, независимо от избора на метод за строителство, така че наистина няма да има видима разлика. По-скоро се опасявам от стабилността на дървената конструкция и панели - да не вземе да изгние, мухляса, да не скърца, дали ще е шумоизолирана. Уж ходихме да гледаме такива построени къщи от фирмата, която ни прави оферти, но не успях да добия добра представа. Казват, че щяла да издържи повече от 50 години (даже казаха 90), но не мога да прогнозирам дали ще е така, защото в България няма много такива къщи, които да са строени например преди 50 години, за да може обективно да се прецени какво е качеството на такъв тип строителство. За цената - за около 160 кв.м. РЗП имаме оферти за около 50 000 евро с изпълнение до ключ. Същите оферти за монолитното строителство клонят към 60 000, но те въобще не са точни, защото нямаме готова количествена сметка, докато за дървената къща офертата е приблизително точна. Поздрави!

        Коментар


        • От: Груб строеж?

          Строежът Ви Ashko ще струва 40 000 евро другете писаници са пълни смешки .

          Коментар


          • От: Груб строеж?

            Първоначално публикуван от petarco1 Преглед на мнение
            Строежът Ви Ashko ще струва 40 000 евро другете писаници са пълни смешки .
            Искате да кажете, че не е толкова скъпо, колкото ми оферират, или че страховете във връзка с типа строителство са неоправдани? Извинявайте, не Ви разбрах
            Поздрави!

            Коментар


            • От: Груб строеж?

              Първоначално публикуван от petarco1 Преглед на мнение
              Строежът Ви Ashko ще струва 40 000 евро другете писаници са пълни смешки .
              Всъщност - написаното в цитата е смешка. Любопитно ми е - как я закова тази цена? Имаш задание ли? Работен проект, КС? Ето от такива "строители" си пати бранша - погледне нагоре и роди число. Сетне - то това не сме включили, онова е с други материали...
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • От: Груб строеж?

                съгласен .
                Без задание ,без проучване на терена ..........................Май во всички сфери е така .
                РАзбирам при ремонта на автомобила никога не се знаее колко ще струва .но тук .................

                Коментар


                • От: Груб строеж?

                  Прочетете преди това какво съм писал. Въртиш сучеш все до таз цифра ще стигнеш. Има си и справочници за цени в строителството.
                  Ценообразуването в строителството си е цяла наука.

                  Коментар


                  • От: Груб строеж?

                    Първоначално публикуван от petarco1 Преглед на мнение
                    Прочетете преди това какво съм писал. Въртиш сучеш все до таз цифра ще стигнеш. Има си и справочници за цени в строителството.
                    Ценообразуването в строителството си е цяла наука.
                    Може и да стигнеш, но когато без задание стигнеш до нея е малко съмнително. Като минеш заданието през БилдингМенажера и всичко си идва на мястото.
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • От: Груб строеж?

                      Първоначално публикуван от petarco1 Преглед на мнение
                      Строежът Ви Ashko ще струва 40 000 евро другете писаници са пълни смешки .
                      Щом си толкова сигурен, направи му къщата на човека за 40 000 евро...

                      Коментар


                      • От: Груб строеж?

                        Уважаеми старши съфорумци, ще си направим проект и количествена сметка - това ще ни помогне да направим приблизително точен бюджет, ще ни улесни при избора на фирма, ще даде възможност за предварително дефиниране на материалите, а сигурно ще има и други ползи. За съжаление кол. сметка няма да отговори на въпроса кое строителство ще излезе по-евтино - дървеното или тухленото. Това би било възможно само ако направим две отделни количествени сметки, всяка ориентирана към съответния вариант за строеж на една и съща къща с идентични характеристики и довършителни работи (както се казва при равни други условия), но в единия случай построена с дървен материал, а във втория с тухли и бетон. Не зная дали някой е правил подобни изчисления, сега като се замисля, ако крайната цена на къщата е чак такъв фактор по отношение избора на метод за построяване, може пък да си поръчаме и втора количествена сметка, ще струва допълнително около 200 лв. Мен по-скоро ме притесняват други фактори при избора, без да искам да омаловажам цената на строежа, ама ще мислим до края на седмицата с проектантите и после ще действаме.

                        Коментар


                        • От: Груб строеж?

                          Ще си направим проект и количествена сметка - това ще ни помогне да направим приблизително точен бюджет, ще ни улесни при избора на фирма, ще даде възможност за предварително дефиниране на материалите, а сигурно ще има и други ползи. За съжаление кол. сметка няма да отговори на въпроса кое строителство ще излезе по-евтино - дървеното или тухленото. Това би било възможно само ако направим две отделни количествени сметки, всяка ориентирана към съответния вариант за строеж на една и съща къща с идентични характеристики и довършителни работи (както се казва при равни други условия), но в единия случай построена с дървен материал, а във втория с тухли и бетон. Не зная дали някой е правил подобни изчисления, сега като се замисля, ако крайната цена на къщата е чак такъв фактор по отношение избора на метод за построяване, може пък да си поръчаме и втора количествена сметка, ще струва допълнително около 200 лв. Мен по-скоро ме притесняват други фактори при избора, без да искам да омаловажам цената на строежа, ама ще мислим до края на седмицата с проектантите и после ще действаме.

                          Коментар


                          • От: Груб строеж?

                            По принцип къща, построена с тухли и бетон и къща, построена с дървено-дкелетна конструкция са два много различни продукта. Всеки със своите предимства и недостатъци. Когато се сравняват двата вида нека се вземат условни критерии - термоизолация, шумоизолация, остатъчна влага при строителство и т.н. Добре е да се знае, че качествено изпълнена дървено-скелетна къща не е кой знае колко по-евтина от тухлена такава. Едни 10-15% най-много и то условно, но 50% - не е. Освен това е важно не толкова да се състави КС, а детайла на стената, който е заложен, както и колко етажа ще е. Ето примерен детайл за стена (външна, отвътре навън) -

                            боя,
                            финна шакловка (аз ползвам зелен шийтрок),
                            12,5мм гипсокартон,
                            над 11мм OSB,
                            пароизолация Tyvek
                            200мм слепена импрегнирана в автоклав греда (конструкция)/200мм вата над 150 кг/куб.м.,
                            пароизолация Tyvek
                            над 11мм OSB,
                            12,5 мм импрегниран Vidiwall,
                            50-100мм (по избор) EPS, мазилка.

                            Това е пример за качествена стена.
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • От: Груб строеж?

                              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                              Ето примерен детайл за стена (външна, отвътре навън) -

                              боя,
                              финна шакловка (аз ползвам зелен шийтрок),
                              12,5мм гипсокартон,
                              над 11мм OSB,
                              пароизолация Tyvek
                              200мм слепена импрегнирана в автоклав греда (конструкция)/200мм вата над 150 кг/куб.м.,
                              пароизолация Tyvek
                              над 11мм OSB,
                              12,5 мм импрегниран Vidiwall,
                              50-100мм (по избор) EPS, мазилка.

                              Това е пример за качествена стена.
                              Съответно тухлената такава би ли следвало да е:

                              боя,
                              финна шпакловка,
                              12,5мм гипсокартон или гипсова мазилка,
                              тухла "четворка" 25 см.
                              100мм EPS, мазилка.

                              Е, пак няма да са еднакви. Навярно дървената ще е по-добре шумо и топло изолирана и ще има по-малко остатъчна влага, но все пак, от гледна точка на планирането ...

                              Коментар


                              • От: Груб строеж?

                                Първоначално публикуван от Ashko Преглед на мнение
                                Съответно тухлената такава би ли следвало да е:

                                боя,
                                финна шпакловка,
                                12,5мм гипсокартон или гипсова мазилка,
                                тухла "четворка" 25 см.
                                100мм EPS, мазилка.

                                Е, пак няма да са еднакви. Навярно дървената ще е по-добре шумо и топло изолирана и ще има по-малко остатъчна влага, но все пак, от гледна точка на планирането ...
                                Примерно да, а в детайла за стената за мокрите помещения гипсокартона се заменя с фиброциментова плоскост, напр. Аквапанел на Кнауф. В детайла за стената, на която ще се монтират кухненските шкафове OSB-то е вече към 20 и повече мм. Ако обекта е на повече от един етаж има междуетажна конструкция (еквивалента на бетоновата плоча при другото строителство) - и там си има детайл. Също така препоръчвам подова конструкция (която много пропускат)... Важно е и да се уточни - ще има ли таванна конструкция или ще си остане само на покривна...
                                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X