Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Груб строеж?

    Днес ходих на две срещи със архитекти дадоха ми различни стойности от 300 до 800 евро на кв. Това безархитектурни планове и разрешителни.
    Стоя и си мисля че отрано си правя сметки. И въпреки това не е лошо да се знае какво да се очаква.
    Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

    Коментар


    • От: Груб строеж?

      Няма заяждане колега, просто обменяме информация дано сме полезни. Просто съм сигурен че ако бях купил и парцел в София и платил пазарни надници и транспорт щях да съм на поне 800 ако не и отгоре евро. Просто реалната сметка е толкова. Колкото до камината, климатика бойлера и масата с пейките не са луксозни или скъпи. Камината се върза около 1000 лева май, поня понеже я поръчах в последствие. Масата и пейките са творенйе на бригадата с дървен материял от магазина. Климатика беше около 700 кинта на промоция, пак монтиран от тях. Бойлера някакъв проточен за няма и 300 лева. Скъпото си е самия строеж.... Само да оточня реално застроена площ във вид на къща е 48 квадрата, 32 квадрата е навес залепен за построиката и дефакто е дървена конструкция на две колони и плоча с налепени тикли на пода... има и няколко лампи и контакти.
      0-

      Коментар


      • От: Груб строеж?

        Първоначално публикуван от Доби Преглед на мнение
        Днес ходих на две срещи със архитекти дадоха ми различни стойности от 300 до 800 евро на кв. Това безархитектурни планове и разрешителни.
        Стоя и си мисля че отрано си правя сметки. И въпреки това не е лошо да се знае какво да се очаква.
        Пак се луташ.Архитектите не са баш хората , които могат да дадат отговор на въпроса ти. Единственото което може да се направи с допустим порядък неточност на този етап е следното:
        -правите си схемата за която писах.Съответно писменно задание . Примерно 2 етажа , с еди какви си помещения на етажа,предварителни размери помещения, оттам грубо РЗП.Искате ли сутерен , гаражи ,някаква идея за подпокривно и вид покрив . Другото са ниво на довършителните СМР. Необходими инсталации , като тук отоплителната е широко вариращата. Третото са вертикална планировка, огради.
        Дотук имаш изходни данни първо за бюджет проектанти,такси , бюджет надзорна услуга.Второ , на тази база семейството /след необходимото количество спорове и дебати/ започва да мисли и изчиства желанията си.
        /Едни пари отиват и по дружествата/или заради тях/ -ВиК, ЧЕЗ основно. Много внимавате парцела какви дадености предоставя по въпроса/.
        На база работната схема и заданието , може да ви се помогне , с данни от реална къща, със сходни параметри колко е струвала наскоро .
        Ако възнамеряваш да подходиш така, и тук да събираш инфо, по- добре си отвори нова твоя тема.
        Това със 300 евро отсега ти предлагам да го забравиш.

        Разни евентуални подробности като лоша инфраструктура , дренажи и прочее , не могат да се предвидят преди конкретен парцел, резервен коефициент може.Драмите с евтин парцел без канализация , вода отнякъде си , високи подпочвени води може да са много скъпи.

        Сега може би разбираш че същественото влияние върху бюджета ти е от парцел и ваши желания ,а не подхода бай Гошо с технически.

        Коментар


        • От: Груб строеж?

          Преди 4 години грубия строеж на двуетажна къща с покрива ми излезе 170€ / кв. във Варна. Сега го смятай 200€. Това е с отстъпки за тухли, бетон и желязо. Заложи 600€ до ключ


          Коментар


          • От: Груб строеж?

            Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
            Преди 4 години грубия строеж на двуетажна къща с покрива ми излезе 170€ / кв. във Варна. Сега го смятай 200€. Това е с отстъпки за тухли, бетон и желязо. Заложи 600€ до ключ
            Трудно е да се каже.Според мен -- тогаз толкоз излязло - според късмета проекта мястото. Строителството е най непредвидимата дейност.
            Строях в продължение на 10 години непрекъснато.На последния ми обект заложих 5000 лв за масов изкоп. Защото знаех какво имам да копая като обем работя с този багер и камиони в продължение на години гледал съм прогнозата на времето уговорил съм съседи - против евентуални жалби имам план за извозване на пръст ще го изкопаме за ден и половина.Максимум 2.Ако има проблем 3 да са...Изобщо всичко ок!
            Първия ден започнахме мощно.Слетобяд се скъса някъв маркуч на багера. Не можаха да го намерят веднага после не знам си какво.Продължихме на третия ден.На третия ден към обяд изкопано повече от половината и попаднахме на масивни бетонни армирани основи - мамка му мамка му мамка му. На 2 метра под земята.Кой да предположи.Отгоре имаше съборетини. Айде багера приключи.На другия ден извикахме спешно друг багер с пневматичен чук.Той чука 2 часа и се отдръпва.Долу слизат 2 човека режат железа после идва втория багер с лопата и товари.После пак чука изобщо...Съседите полудяха. Поискаха пари.Иначе жалба.Не сме се били разбирали да чукам по цял ден.И на всичкото отгоре тоз чук тъй яко чука че се чува в целия квартал.Изсипаха се де що общинари и всякви ъъъ… да проверят кво правя мамка му.Да документите всичко е наред ми чукай.Да.. ама загубихме един ден докат текат проверките.А машините седят и чакат.А това време се плаща.Накрая свършихме. Нещо което го правя за ден и половина отидоха почти 10 дена.
            14 500 излезна.При 5 000 първоначално. Хем всички ме съжалиха и ми намалиха ъъъ таксите..
            Реално 10 бона повече не е кой знае какво но това си е 3 пъти увеличение на една дейност. Ми ако беше по голяма?!
            Та тъй.. Сега вече не давам разчети.

            Коментар


            • От: Груб строеж?

              Аааа забравих да спомена..
              Багера с камионите ми искаха 4 000 лв.И да им подаря пръстта.Аз обаче приготвих 5 000. Викам си ще пусна бобкат да заравни хубаво. Ще извикам попа да каже благословия или ще дам бакшиши на хората.Зер нов обект със стиснати кълки кой прави
              Като започнах първия ден мина мой колега и се провикна- кво става бе пич не си черпил за началото еба ли нещо чуждо поне на късмет да е?
              Аз смутено: Ми не.. занемарил съм се.Само с жената
              На ти късмет...

              Коментар


              • От: Груб строеж?

                Ха, ти като едни мои съседи. Наоколо всичко е застроено отдавна, кой копал-копал, знае се къде какво има. При нас и да има камък, са едни лесно трошливи червеникави скали. Започва комшията да копае...точно в неговия двор, незнайно от къде попаднало, парче гранит. Заема половината му двор и стигна до него след като вече беше свалил 50-60 санта почва отгоре. От чука на багера само хвърчат искри и нищо не се случва. Около края на втората седмица престой, в което време се лутаха между промяна на проекта (да не правят мазето), през некви незнайни бригади, дето идваха да го къртят, накрая едни олигофрени му дадоха акъл да го гърмял.
                Отива нашия в някаква фирма, дето работи по кариерите...и ония му казват- месец предварително разрешение, консултации с ГЗ, полиция, военни и т.н. като навсякъде има порядъчно високи такси и срокове "според зависи". В деня на взривяването-евакуация на цялата махала, на всички постройки под 200 метра да се обковат прозорците. Отделно ако има щети по покриви и т.н., били за сметка на възложителя. Някакви чували с пясък и не знам си какво.
                Вече беше минал месец НИЩОправене на строежа, когато дойдоха едни странно татуирани чичаци с камион, компресор, някакви инструменти и след два дена не много яко блъскане гранита беше изнесен с ръчни колички, натрошен на дребни парченца. Стигнал до тях през някакъв друг съсед, стар апаш, лежал по лагерите и затворите още на младини по соц време. Та тия каменоделците му били някакви някогашни аверчета, дето усвоили занаята с камъните в не знам си кой лагер- имало каменна кариера и пращали там лагерниците да бачкат, та покрай мизерията хванали занаят.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • От: Груб строеж?

                  Така става, като се икономиса от геоложки доклад.

                  Коментар


                  • От: Груб строеж?

                    При купен вече парцел е след дъжд качулка геологията. При покупка това никой не го мисли. Малко ли народ се наши с разни свлачища покрай балона....
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • От: Груб строеж?

                      Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                      Така става, като се икономиса от геоложки доклад.
                      Кой прави геоложки доклад за строеж на къща?!?
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Груб строеж?

                        Този доклад и сондажи изисква сигурно? Кой знае колко ще е скъп.
                        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                        Коментар


                        • От: Груб строеж?

                          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                          Този доклад и сондажи изисква сигурно? Кой знае колко ще е скъп.
                          Ами без сондажи ще е напълно излишен ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Груб строеж?

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Кой прави геоложки доклад за строеж на къща?!?
                            На мен и още 6 комшии ни излезе по 400лв на калпак.
                            7 новообразувани парцела сме общо 5600м2. Общо 5 шурфа до 2м.

                            Коментар


                            • От: Груб строеж?

                              То никога не знаеш какво ще ти изкочи, един познат след всички геоложки изследвания се натресе при строежа на римска гробница... и маи две години вече я проучват.... и не се знае дали вообще ще има къща на това място.
                              0-

                              Коментар


                              • От: Груб строеж?

                                Докладът може да е по документи от предни геоложки проучвания (и да не става за нищо), но може и да се изготви на база няколко сондажа. В момента не знам как са цените, но повече от 600-700 лева няма да е. Сума, която реално можеш да спестиш в пъти след това от конструкцията.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X