Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Груб строеж?

    Първоначално публикуван от Доби Преглед на мнение
    Строежът ще е в София, имаме проблем с избора на място, фирмите обявяват парцел в регулация но като отидеш на оглед излиза поземлен имот.Което ще рече още средства и време докато стане УПИ, после проект,виза, одобрение.Затова мислим да строим с бригада и технически ръководител.Финансирането ще е част от наши средства и дъщерите ми ще теглят кредит, затова трябва добре да се сметнат разходите.
    Май не ме разбра , че е добре да прочетеш темата.Ще разбереш какво е нужно за добрата сметка.
    И като се случи тази добра сметка/ която няма как да е прецизна на този етап/, като чета инфото , отиваш на инфлационни коефициенти отнесени към хипотетичното реално започване на обекта.
    Ще разбереш и какво ще икономисаш/загубиш с бригадата.

    Малко ориентация на първо време-разработете си идейна функционална схема на помещенията. На нейна база опитен специалист би могъл да разработи ориентировъчен план-бюджет. Това негово време и отговорност ще струва нещо си/ да знам си че инженерният труд не трябва да струва пари според болшинството тук/ .
    Трябва успоредно с това да знаеш отговорите на въпросите които ще изникват в тази разработка.

    И имай предвид , че каквото и да се изчисли , един реален парцел и проект ще внесат промени в тази сметка.

    А един строител може допълнително да обърка планбюджета.
    Последно редактирано от ALEX_Z; 19-12-18, 10:56.

    Коментар


    • От: Груб строеж?

      Да ясно ми е това със промяната на цифрите в процеса на строежа.През 2000та сторихме склад със фирма и накрая сметките излязоха други.
      Сега е къща за двете ми деца, знам че точна сметка не може да се направи, но все пак за всекидневна с кухненски тракт, от 45кв.три спални ,баня, тоалетна,килер, това повторено на втори етаж.Гаражи засега не предвиждаме, най вероятно ще са по немски тертип като навеси.
      Вътрешното разпределение ще е по различно по причина че дъщеря ми е в количка, но ходи на работа и това е основната причина да решим да строим.
      Последно редактирано от Доби; 19-12-18, 11:50.
      Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

      Коментар


      • От: Груб строеж?

        На Ваше място, бих се замислил за едноетажна сграда.

        Иначе цена без предварителен проект - не вярвам да се формира.

        Коментар


        • От: Груб строеж?

          За едноетажната сграда трябва по-голямо място, тя заема по-голяма площ, по-голямо количество подложен бетон, повече изкопи, кофраж, по-трудно се изолира, по-голям покрив /основите и покрива са най-скъпо струващите неща и като труд и като материали/ докато ако е на 2 етажа с бетонна плоча само над първи етаж, а на втори без плоча, а с конструкция от дърво и изолация. При двуетажната само повече арматура има, но тя е сравнително евтина лев и нещо на кг заготвена.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • От: Груб строеж?

            Първоначално публикуван от Доби Преглед на мнение
            Здравейте
            Понеже последните постове са от 2015г. Ще задам същият глупав но важен за мен въпрос.
            Интересува ме цена на квадратен метър за двуфамилна къща на два етажа евентуално с мансарда до кота 10метра.около 150 - 200 кв. На етаж.
            Ще бъда благодарна за адекватни отговори, че ми казаха за едни цени от 800евро на квадрат. Вижда ми се прекалено
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:СЕК-януари 2018 forum.jpg
Прегледи:1
Размер:154.7 КБ
ID:5804925
            Това са усреднени цени към януари месец 2018 (нямам в момента по-прясно).
            Имай в предвид:
            1 Цените вече са се вдигнали
            2 Накрая сметката винаги излиза по-висока или качеството по-ниско от очакваното
            Прикачени файлове
            "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

            Коментар


            • От: Груб строеж?

              Е те тия СЕК-ове са най-яркия пример за сбор от неверни данни.Да не се налага да обяснявам защо-снимай страничката с часовата ставка и изобщо уводните страници .

              Коментар


              • От: Груб строеж?

                Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                От опит със строежа на нещо като лятна кухня с навес на вилата... от това лято. Ако сметна всичко което се плати, в това число документи проекти и не знам си какво и ако нямах един бордови мерцедес и Братчеда с бригадата му като изпълнител на проекта, щях да стигна до тази цена 800евро че и отгоре. Говорим за строеж от ниво ливада до ниво прибрах се за събота и неделя и си пих бирата на масата под навеса. Всичко останало са го вършили те с команди по телефона.

                800 евро на квадратен метър?

                Коментар


                • От: Груб строеж?

                  Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                  800 евро на квадратен метър?
                  Предвид, че явно не става въпрос за груб строеж (пие си бирата там), цената, освен че е реална, е и на долната граница на диапазона.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Груб строеж?

                    Може, може, ама лятна кухня с навес, което е нещо от рода на 4х5 метра, ако се плаща 32 хил. лева, означава, че днес да си строител/предприемач е голяма радост.

                    Коментар


                    • От: Груб строеж?

                      А радостен протестиращ какво е?
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Груб строеж?

                        Обикновено всички, които строят нещо за първи път (все тая какво) са здраво прецакани от почти всички по веригата от проектант до строител, а най-често и продавачът на земята може да успее да те излъже какво точно ти продава. На втория строеж си далеч по-малко прецакан, и нататък вече успяваш да платиш на всичко реалната цена и по-важно- да си вкараш обекта в срокове. За човек, който сега започва да мисли за първата си и вероятно единствена къща, е най-добре да свикне с идеята, че строежът ще му излезе скъпо, ще стане бавно и най-вероятно няма да е с това качество, което е очаквал. Същото важи и за довършителните работи ако за сефте му идват до галавата. Това е защото в БГ строителството върви неравномерно-няма ги примерно едни сто хиляди къщи, които да се строят всяка година, а са тази година хиляда, на другата година десет хиляди, след това може две години да има по 500-600...от там и бройката хора, занимаващи се със "строителство" варира в извънредно широки граници, с всички произтичащи от това последици.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • От: Груб строеж?

                          Първоначално публикуван от Доби Преглед на мнение
                          ...
                          Може и да не съм специалист в тази област, но смятам въпроса си за разбираем. Сигурна съм че тук има хора които могат да ми кажат колко би струвал квадрат строеж до мазилка и шпакловка на квадратен метър към днешно време. Знам че най голям процент са изкопните роботи,основите и покрива.
                          Със сигурност има хора, които на база на опита си могат да ти кажат ориентировъчна стойност, но това най-вероятно ще е в някакъв диапазон от-до, което на тебе ще ти върши точно никаква работа, защото се надяваш да можеш да правиш конкретни сметки. А при тази ситуация те ще са ти сметки без кръчмаря. Защото много трудно някой ще ти направи конкретна сметка без самата ти още да знаеш къде ще се строи и без да имаш проект.
                          Изкопните работи ... Ами колко и как ще се копае? Дали ще е някъде, където трябва да се кОпа надълбоко за да се стигне до здраво или напротив, теренът е толкова здрав, че багерът трябва да блъска с чука? Основите ... най-прости ивичести основи хубаво, ама теренът, на който ще се строи, може да иска друго. А това значи различен обем за копаене, различно количество бетон, желязо и труд = различна цена.
                          Покрив ... Какъв покрив? Просто ще се реди върху бетонна плоча или ще се прави някаква дървена конструкция? Какво ще е покритието. Примерно, между най-прости керемиди и качествено изпълнен метален покрив разликата може да дойде в пъти.
                          Какъв ти е достъпът до обекта? Може ли да влезе голям камион да ти докара наведнъж тухлите или ще трябва някъде да се прави междинно претоварване на по-малки транспортни средства.
                          И т.н. ... Все разни дребни подробности, които в крайна сметка се изразяват в пари, пари и пак пари ...

                          Първоначално публикуван от Доби Преглед на мнение
                          ...Което ще рече още средства и време докато стане УПИ, после проект,виза, одобрение. Затова мислим да строим с бригада и технически ръководител. ...
                          Нали не мислиш, че като строиш с бригада с технически ще избегнеш нещата от първото изречение? Те така или иначе нямат нищо общо с това как ще строиш. Визата за проектиране и проектът не ти мърдат при всички случаи.

                          Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                          ...
                          Накрая сметката винаги излиза по-висока или качеството по-ниско от очакваното
                          По-скоро и двете заедно.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Груб строеж?

                            Ох, 85г.строихме вила 120кв.на четири етажа, навсякъде се даваше рушветче, чакаше се за хоросан от пет сутринта и ако не сложиш един Г.Димитров няма камиьон. Сега всичко е различно пак пари но и повече тичане май.
                            Решението е взето, рискувам скъпи имоти във Варна за да помогна на децата си. Едната е в инвалидна количка след птп, другата е вдовица с малко дете.
                            Няма да се върнат във Варна, където всичко им е уредено.
                            Ние за тези години под наем платихме половин апартамент.
                            Риск печели риск губи.
                            Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                            Коментар


                            • От: Груб строеж?

                              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                              800 евро на квадратен метър?
                              Както съм написал колега даже щях и да ги подмина... постройката е 6 на 8 метра с навес 8 на 4 метра... всичко е на колони и масивно с плочи и покрив. Има малка тоалетна, кухненски бокс с барплот и голяма камина, с възможност да се ползва като пещ за печене на агнета и прасета. Под навеса има голяма дървена маса с пейки, построени са около 40 метра пътека с лепени камъни за връзка с къщата, както и около 200 квадрата скеле за лозници. Цената включва трифазен ток, климатик и всички документи. Та като го сметнах накрая се оказа че теглих чертата се оказа че за малко да хванем 50000 лева. Това при положение двора си е наш и е в регулация, ползвали са наш камйон и братчеда може да се каже че ме е таксувал с отстъпка. Първоначално сметките бяха да се оправим с около 20000 паунда ама...
                              0-

                              Коментар


                              • От: Груб строеж?

                                Виж сега - не се заяждам, но ти си получил напълно завършено (както правилно отбеляза davc) РЗП между 48 и 80 кв. метра за бюджет от 50 хил. лв., което:

                                1. Прави между 532 и 319 евро на кв. метър.
                                2. Включва пътека и лозница
                                3. Включва камина-пещ, кухня, климатик, маса, пейки, които сами по себе си, според нивото на лукс могат да струват десетки хиляди.
                                4. Е, включва и братчеда в сметката, въпреки че опита ми с роднини показва само оскъпяване на услугата.
                                5. НЕ Е груб строеж.

                                Мога само да те поздравя за планирането, защото при план 20 хил. паунда, да приключиш с 50 хил. лева, означава ужасно добро планиране.
                                Последно редактирано от bokomo; 19-12-18, 23:21.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X