Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Груб строеж?

    Аха. Значи не е грешка удвояването на площта.
    Обаче, след последното уточнение (че половината е за инвестиция), цената на терена (явно в града) ще стане доста голяма част от тотала. Самият груб строеж все повече губи тежест в общата картина.
    Човек се учи докато е прост!

    Коментар


    • От: Груб строеж?

      Единственият съвет, който кога да дам е да си намерите предприемач на който да предоставите имот срещу обещетение.

      Коментар


      • От: Груб строеж?

        Първоначално публикуван от BRANCO Преглед на мнение
        ...първия етаж трябва да е на нивото на двора, .....

        Някакъв удобен гараж (широк минимум 4.00 м.) свързан със входната врата на къщата. ....
        Първи етаж на нивото на двора и всичкото води по терена ще завърши вкъщи
        Първия етаж се прави минимум 50+ см над нивото на терена.
        За инвалидната количка си има рампи.


        Гараж на нивото на първия етаж хубаво ама застроената площ от терена хвръкна към небесата.
        4 метра ширина за гараж добре ама ако не се придвижда да има и други боклуци около колата в гаража.
        А обикновено така става че и 6 метра са малко.
        Най добре всяка кола с отделна врата на клетки 6+ х 6+ метра.
        гаража може да е на кота -1 под земята а после да има асансёр за горните етажи.
        Така ще има и маза и котелно коeто е много важна за всяка къща
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • От: Груб строеж?

          Срещу обещетение няма да строим по две причини. Тази игра вече я играхме във Варна, и бяхме меко казано изиграни. Строителят фалшифицира подписите ни и вкара сградата в експлоатация.И сега за да си стигне до апартамента дъщеря ми трябва да влиза през подземния гараж защото на входа има 18 стълби надолу, а ние сторихме заради стълбите и вратите тесни .много проблеми имахме. А и парцелът е със 40% застрояване и 10м.кота корниз.
          Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

          Коментар


          • От: Груб строеж?

            Добре дее, не го разбирам някак си... Осребрявате готините имоти, побърквате се от тежки мисли, как ще осигурите децата, дотук - нормално... Същевременно искате да си пробвате късмета в спекулата на имотния пазар!? Все си мисля, че ако строиш за себе си сметката е една, ако строиш за инвестиция сметката трябва да е по друга математика.
            Правете един етаж сега, па като дойде някой разтропан мъж или внуците ако искат - да дигат нагоре и да продават.

            Коментар


            • От: Груб строеж?

              Все си мисля, че ако строиш за себе си сметката е една, ако строиш за инвестиция сметката трябва да е по друга математика.

              Тук е разликата между Дом и жилище !

              Коментар


              • От: Груб строеж?

                Не мисля че можем да дадем адекватен съвет. Те хората си знаят особеностите, знаят си нуждите.Просто им предстои солидна промяна.Нормално е да искат максимално застрояване.Колкото повече квадрати набуташ между основите и покрива, толкова себестойността на квадрат намаля.Затова казват че е най скъпо къща и най евтино кооперация.
                Освен това, тези неща се разтягат доста във времето, и съответно цените, ама и целите се изменят.Днеска дъщерите няма да се върнат от Сф, но след година, пет, може нещо да се случи и да си променят мнението.Толкова пъти ми се е случвало.Ще се женим, няма да се женим, тук ще живеем ама то дете се роди, ама тоз умря.Толкова бързо се променя живота че....
                И най вече цената на строеж се променя драстично в различните години.А уж няма фрапираща разлика в качеството.В смисъл че най добрите години на строеж бяха 2010-2014. Имаше строители, имаше избор, по ниски цени на всичко.От 2015 всичко е твърдо нагоре.2018 къде ще намериш свестен майстор? Има ги разбира се.Ама ти си на опашката за тях. По рано майстора се молеше за работа.Сега клиентите се молят за свестен майстор.
                А си си направил устата че парите са много, или работата е по усукана, майстора начаса те отбелязва наум, и отива на друг обект където се плаща добре и работата е лесна.
                Последно редактирано от mishomishev; 23-12-18, 21:52.

                Коментар


                • От: Груб строеж?

                  По мое мнение в момента е добре да се поизчака една-две годинки, че може пак да стане така майсторите да се молят за работа. Ама това си е само лично мнение, не се ангажирам да съветвам някого да ме слуша
                  What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                  Коментар


                  • От: Груб строеж?

                    Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                    По мое мнение в момента е добре да се поизчака една-две годинки, че може пак да стане така майсторите да се молят за работа. Ама това си е само лично мнение, не се ангажирам да съветвам някого да ме слуша
                    То, след няколко години, може да се окаже, че за да се разбираме с майсторите ще трябва китайски или индийски да понаучим.
                    Лично аз, не мога да си представя, какво трябва да се случи, та кадърен майстор да се моли за работа!

                    Коментар


                    • От: Груб строеж?

                      Е да, попресилих се малко

                      Все пак продължавам да смятам, че е добре да се изчака и да се види накъде ще задуха вятъра.
                      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                      Коментар


                      • От: Груб строеж?

                        Честита коледа!
                        Това упражнение не сме го играли от 2000г. Затова и толкова много въпроси ме тревожат.
                        За майсторите знам едно,цаниш ли ги веднъж трабва материалите да им ги оситуряваш навреме.
                        Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                        Коментар


                        • От: Груб строеж?

                          Такаа, първо, весела Коледа на всички! Живи и здрави и сбъднати мечти!

                          Понеже по-нагоре ставаше въпрос за геология и еднофамилна къща, ето и моят опит от преди месец-два за района около София.
                          За парцел под декар ми поискаха 2000лв за за геоложко изследване включващо 2 изкопа по 3,50м, пенетрационни тестове, 2бр. почвени проби, изследване в лицензирана лаборатория и изготвяне на заключителен геоложки и хидрогеоложки доклад за терена. Със сигурност е включен и данък “аджамия”. Много ли са или малко тези пари за къща със 180квм РЗП на два етажа всеки си преценява, още повече, че цитираните суми за геоложки доклад по-горе са в пъти по-малки. Мнението ми по темата е, че има опортюнисти, които карат на принципа “ден година храни”, но има и такива хора, чиято цена първоначално изглежда висока, но които съвестно си гледат работата, приключват бързо и ти отварят фронт за действие.
                          И както се спомена по-горе и късметът е от значение.

                          относно грубия строеж - това се очертава да е лесната част - става бързо и гълта не голямата част от бюджета. Скъпите работи са след това.

                          Коментар


                          • От: Груб строеж?

                            Предстоят ви куп неясни проблеми . Свързани със покупка парцел , изпълнение , срокове , качество а от там и цени . Има разбира се още много неизвестни . Задачи способни да доведат до бели коси , и изгубени средства . Искате да построите нещо което е удобно за вас , а част от него да е с цел инвестиция . Бих дал съвсем приятелски съвет , извън питаното в темата . Вложете част от средствата в готов имот , който е реален - построен . Един или няколко , според средствата - това за инвестиционната част . С останалите може да построите по компактно жилище , точно според нуждите . При лошо развитие на събитията , няма да сте загубили всичко . Ще претърпите неуспех само със строежа .
                            Весели празници !

                            Коментар


                            • От: Груб строеж?

                              300Е за база предварително планиране става (2 eт - груб строеж + покрив + дренаж + изолация на основите + дограма).
                              Да утночня, че да не ме разбереш погрешно - към жилишната площ се прибавя и основите, тоест 2 ет х 100 примерно + 100 основи = 300 м2 x 300Е.
                              Последно редактирано от Аndro 160; 25-12-18, 15:14.

                              Коментар


                              • От: Груб строеж?

                                Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                                ... Вложете част от средствата в готов имот, който е реален - построен ...
                                Подкрепям това мнение, но само ако можете да сте сигурни в този имот - документи, залагания и т.н., което не е лесна работа.
                                Аз мисля, че ако намерите строителна фирма, която да се заеме с цялата работа, ще е най-добре.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X