Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Груб строеж?

    Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
    Така е..въпроса беше малко риторичен.За тва хората са измислили сухото строителство.
    Така е... Въпросът беше малко реторичен. За това хората са измислили сухото строителство.


    Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
    Правилно,хората си залагат задника с подписа си и е нормално да се презастраховат.По-добре,отколкото да е по-малко.Региона е силно сеизмичен.Вижте какво ставаше в Турция...Кво да кажат евреите,дето отделно по закон трябва да имат във всяка сграда,на всеки етаж,във всеки апартамент бомбоубежище-мамад,което да издържи на директно попадение на танков снаряд..
    Че има голям процент непрофесионализъм-има,но това си е характерно пак за региона ..
    Колега, постарайте се малко по правилно да пишете и да не изяждате букви

    Коментар


    • До: Груб строеж?

      Буквите не са "изядени",а специално пропуснати.Много хора си говорят така в ежедневието ,включително и аз,но ако е проблем-ще се старая повече
      [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
      Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

      Коментар


      • До: Груб строеж?

        Прилагам актуална оферта от фирма в София за строеж на къща с РЗП 294 м2 - мазе, етаж + полуетаж (там няма плоча отгоре, стените са скосени към периферията) да се ориентираме в цените.
        На мен цената ми се види висока т.е. не мога да си я позволя, иначе може и да е нормална.
        Офертата е актуална - от преди 1 седмица.
        Прикачени файлове
        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

        Коментар


        • До: Груб строеж?

          Понеже отскоро имам информация за цената на арматурата, а тя не е повече от 1лв (моля поправете ме ако греша), 1.58лв/кг ми се вижда завишено.
          За останалото не знам, но и на мен ми се вижда множко.
          Защо без комини и отдушници?

          Коментар


          • До: Груб строеж?

            Доста е висока цената,предвид това,че офертата не включва куп неща.
            Вчера ми поискаха оферта за 420м2 и съм оферирал цена от 129 000лв.,с включена охрана,хидро и топлоизолация до кота 0,05....
            До седмица приключвам и къща до София на груб строеж-295м2 РЗП за 80 000лв..
            Принципно няма универсална цена за груб строеж-всеки проект е различен,но съдейки по количествената сметка за това,което си постнал като конструкция,цените за отделните видове СМР са доста завишени,както е завишена и цената на материалите.
            Фирмата или няма добри договорени цени от доставчици,или иска да запази отстъпките за себе си.
            Мисля,че всяка уважаваща себе си организация е нормално да може да се договаря за цени от доставчици и още по-нормално е да калкулира договорените отстъпки на клиентите си и да печели само и единствено от труда и доброто си име..
            Ако не знаеш-питай,като знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване -...много!!!:wink:

            Коментар


            • До: Груб строеж?

              Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
              Понеже отскоро имам информация за цената на арматурата, а тя не е повече от 1лв (моля поправете ме ако греша), 1.58лв/кг ми се вижда завишено.
              За останалото не знам, но и на мен ми се вижда множко.
              Защо без комини и отдушници?
              Цената на арматурата е с доставка, полагане и връзване на арматурата.
              Цената на бетона е с доставка (до Горна Малина от София), полагане и вибриране.
              Не знам защо не са включени комините и отдушниците - има си ги в проекта - имам комин във всяка стая. Имам 10 комина, обединени в 2 тела на покрива.
              Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
              LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
              Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

              Коментар


              • До: Груб строеж?

                Не знам. И на мен ми предстои такова нещо и си мисля офертата да не я искам подробна. Ето ви проекта (без количествените сметки), давайте цена за бетонова конструкция+покрив+преградни стени.
                Като я получа си отварям количествените сметки и горе долу си я разбивам да видя кое, кво, що.

                Коментар


                • До: Груб строеж?

                  Ами и аз така направих.
                  Тази количествена сметка е извадена от офериращия, аз дадох само проекта, там не пише колко кубика бетон има и колко кубика зидария. Има я само арматурата.
                  Аз не съм искал толкова подробна, но явно той така работи.
                  Между другото много добре работи, аз не съм виждал толкова добре работещ строител. Просто за мен ми е много.
                  Всички числа в офертата са извадени от изпълнителя, на база проекта.
                  Аз също ги смятах - същите са +- 5%.
                  Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                  LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                  Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                  Коментар


                  • До: Груб строеж?

                    Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                    Прилагам актуална оферта от фирма в София за строеж на къща с РЗП 294 м2 - мазе, етаж + полуетаж (там няма плоча отгоре, стените са скосени към периферията) да се ориентираме в цените.
                    На мен цената ми се види висока т.е. не мога да си я позволя, иначе може и да е нормална.
                    Офертата е актуална - от преди 1 седмица.
                    Само ще питам .
                    1. Нормално ли е : До кота 0.00 бетона да е 98 кубика , първи етаж - 33 куб. , а втория - 10 куб.м
                    Това предполага , че целият подземен етаж е от бетон . Така ли е ?
                    2. Не е много но :
                    За монтажа на керемидите цената е 15 лв/кв.м.
                    Това прави 1 лев за брой керемида .
                    Мога и други неща да попитам .... но се въздържам .

                    Коментар


                    • До: Груб строеж?

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      Само ще питам .
                      1. Нормално ли е : До кота 0.00 бетона да е 98 кубика , първи етаж - 33 куб. , а втория - 10 куб.м
                      Това предполага , че целият подземен етаж е от бетон . Така ли е ?
                      Абсолютно нормално е. Представяш ли си подземен етаж с тухли? Аз не.

                      Коментар


                      • До: Груб строеж?

                        Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                        Абсолютно нормално е. Представяш ли си подземен етаж с тухли? Аз не.
                        Това не е бункер. Преградните стени от картон ли са.
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • До: Груб строеж?

                          Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                          Това не е бункер. Преградните стени от картон ли са.
                          За преградните естествено с тухли. Но външните пълен абсурд.

                          Коментар


                          • До: Груб строеж?

                            Има и други неща,които могат да се коментират,но много ме озадачи и срока-5,5 месеца.Това се строи чисто за 60 работни дни максимално.
                            Ако не знаеш-питай,като знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване -...много!!!:wink:

                            Коментар


                            • До: Груб строеж?

                              Първоначално публикуван от markk Преглед на мнение
                              Има и други неща,които могат да се коментират,но много ме озадачи и срока-5,5 месеца.Това се строи чисто за 60 работни дни максимално.

                              А времето за набиране на якост на бетона?

                              Коментар


                              • До: Груб строеж?

                                И колко време ще набира якост-на 28 ден се декофрира плочата.
                                Все пак е малка къща(е,не много)-не е МОЛ ...
                                Ако не знаеш-питай,като знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване -...много!!!:wink:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X