Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Груб строеж?

    Значи все пак имам шанс да си построя къщата!
    И все пак офертата стои! Много ми е трудно да си намеря читава бригада!

    Мерси за бързия отговор!!!

    Коментар


    • #47
      До: Груб строеж?

      Имай предвид, че груб строеж не е цялата къща, а бетонна конструкция, зидове и покрив. Инсталации, измазване, настилки и т.н. не влиза в тази цена. Общо взето довършителните работи са още толкова.

      Коментар


      • #48
        До: Груб строеж?

        Съвсем добре знам, че става въпрос само за бетонните колони, тухлите и покрива. За довършителните работи даже не ми се и мисли още. Доколкото виждам във форума още 1,5 пъти колкото грубия строеж ще струват най-малко. Абе дупе да ми е яко както се казва
        КАто сме се хванали на хорото, ще го играем!!!

        Коментар


        • #49
          До: Груб строеж?

          Ще ти стигнат. И ще останат. Жалко, че си ми далече. Щях да ти я направя. Ако обаче я искаш на един етаж на 230 кв.м, няма как да влезеш в тези цени. Дай да ти направя една в Бургаско около морето.......
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #50
            До: Груб строеж?

            Първоначално публикуван от new Преглед на мнение
            Здравейте!
            Тъй като съм един не много запознат новак в строителството, а ми предстои строеж на собствена къща, бих желала да получа съвет от професионалистите. Много цени бяха писани за груб строеж. На мен фирмите в Пловдив ми дават много по-различни оферти от рода на 120000 лева за 230 кв.м. Аз обаче съм заделила 50000 ! Как мислите ще стигнат ли или да се откажа и ако някой иска да строи груб строеж за 200 лв. на квадрат , нека се обади, защото съм навита да ми построи къщата
            Първоначално публикуван от new Преглед на мнение
            Съвсем добре знам, че става въпрос само за бетонните колони, тухлите и покрива. За довършителните работи даже не ми се и мисли още. Доколкото виждам във форума още 1,5 пъти колкото грубия строеж ще струват най-малко. Абе дупе да ми е яко както се казва
            КАто сме се хванали на хорото, ще го играем!!!
            Аз съм в Пловдив .
            Не знам дали ще работим заедно , но една среща няма да нявреди .
            Мога да се наема - но е добре да поговорим .Ако пожелаеш - пиши !
            0897/967-811 Венелин Чоков
            Поне ще се запознаем и пием по кафе , ако не друго .
            Поздрави !
            Последно редактирано от bgbul; 22-06-09, 12:48.

            Коментар


            • #51
              До: Груб строеж?

              Абе май ще трябва да се придържам към парите!!!

              Все пак благодаря за подкрепата...Ако раша да строя на морето ще свирна...

              Коментар


              • #52
                До: Груб строеж?

                Свиркай! От жегите в пловдивско и работата най - добре се почива тук около мен......
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #53
                  До: Груб строеж?

                  А някой дето може да строи във Варна ?
                  Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                  Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • #54
                    До: Груб строеж?

                    За къща ли питаш ? Помня преди време една тема за пасивните къщи... Тогава имаше дискусия Имаш ли решение ?
                    Николай
                    VITARA 1.6, 93 къса кабр
                    КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                    Коментар


                    • #55
                      До: Груб строеж?

                      аз да споделя от собствен( много лаишки) опит.... не се плашете чак толкова. да, има фирми ''специалисти'' дето ще ви одерат кожата. но аз си построих не голяма къща и ми излезе грубия строеж и шпакловка под 200 лева на квадрат. мястото е отдалечено от софия на 30 км и въпреки това май се оказа прдимство отдалечеността - ред предимства: евтина работна ръка за общи работници , наемане на местна строителна техника от околността които са седели без работа и са готови да работят по-тънко. строителния техник ни е близък и не е пестено даже напротив влагано е повече от необходимото (всички тухли 4 ки например навсякъде лежат само на широката си страна, основата е 3 пъти по голяма от необходимото заради влага и т.н......) и въпреки това ако се планира и се търсят добри цени и се зима от всичко наведнъж и по много (също използване не една и съща бригада ''от-до'') цените не са чак толкова страшни ако не ходите например само в бриколаж....... по нататък напримерно си намерих по-тънки битумни керемиди (зелени били се застояли че не ги търсели и се спазарих с производителя) на 1/3 от цената и т.н.... та който търси намира....... и т.н.... за другата ни вила която е доста по-голяма си купихме дори бетонобъркачка и не използвахме бетоновози вече. бетонобъркачката ни струваше 3000 лв (втора употреба 0.750 куб) и според думите на всички се изби многократно и спести доста... същата схема една бригада майстори ''от-до'' и общи работници от околността и се върза още по евтино. та не е толкова страшно.трябва си само инвестиция на време за тичане насам натам за да се влезе във тия цени. но ако има надежден член от семейството със свободно време проблема е решен (стига да не си зима неплатен отпуск де хаха).
                      нищо не разбирам от строителство и се доверявам изцяло на близък строителен техник за всичко. сори че така объркано и лаишки обяснявам всичко, но просто споделям през какво съм минал. и мен ме бяха наплашили със някви цифри...... просто ми е мъчно как ни мачкат понякога и искат да ни ограбят все едно сме ги намерили на улицата тия пари. или сме някви мултита.....
                      а оня пич с 2000(две хиляди!!!) и то евро!!!! е да коментирам ли...... аз ще си направя изолацията със лсд телевизори за тия пари......... а двора за скромните 500 евро на квадрат дето ги каза, знам ли нямам такава фантазия ама увеселителен парк със воден басейн със ролби може би има впредвид.... ма май ще ми е доста по-евтино дори така........ та моя двор е декар и половина по 500 евро по неговите сметки сами смятайте. хахаха. за двора досега съм вложил не повече от 1000 лева и доста труд........ и е на ниво зелена трева и има нужда от едни 1000 лева да стане за снимка в списание.
                      та целия ми реферат до тук беше май с една цел- ей хора не се отказвайте, планирайте и не слушайте легенди и предания....... всичко е възможно!
                      Последно редактирано от Tony33; 08-07-09, 01:53.
                      висете отпуснато

                      Коментар


                      • #56
                        До: Груб строеж?

                        Май и аз ще започна наесен да строя в Горна Малина - това е около 30 км от София и ще търся разни бригади и/или фирми.
                        В момента довършвам проекта за къщичката (около 270 м2) и ще съм готов до края на месеца да го внеса в общината, след това ако е рекъл господ мога да направя едно основи до първа плоча до зимата, може и повече, зависи дали ще намеря правилните хора ... и цени ...
                        Та оглеждам се вече.
                        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Груб строеж?

                          И аз се оглеждам за района на Ботевград. Проекта ми е почти готов. Едноетажна, 120 кв.м. Някой ако иска да строи или има препоръка за фирма или бригада, моля да сподели!
                          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                          Коментар


                          • #58
                            До: Груб строеж?

                            ами аз строих в саранци (малко след малина по подбалканския :-) ) тухли от мирково- най евтини са сега....... и са близо. железарията в малина е една от най евтините които съм виждал.... бетон се намира по-евтино там. работна ръка- общаци от белопопци... абе за тоя район изпитана схема :-). във саранци например има уникално добър сервиз за коли (един пич бивш механик по ралита). вече складове за строителни материали има навсякъде наоколо. завод за покривни материали има на 3 километра на самия подбалкански.... ако имаш нужда от някаква (ноу хау хахах) помощ в района свиркай. имам и една бетонобъркачка за продаване в петково (до елин пелин е след априлово и долна малина откъм горна малина. пуснал съм я в продажби) ше измислим неква помощ...
                            Последно редактирано от Tony33; 08-07-09, 16:03.
                            висете отпуснато

                            Коментар


                            • #59
                              До: Груб строеж?

                              Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
                              За къща ли питаш ? Помня преди време една тема за пасивните къщи... Тогава имаше дискусия Имаш ли решение ?
                              Решението е относително... Ще е май бетон, тухли... стандартна работа. Ще се опитаме да се ограничим максимално от използването на пластмаси и химии, докъде стигнат финансите де. Сега проверявам едно място и ако всичко е наред ще го купя и ще се започне ходенето по мъките за разрешителни и т.н.
                              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                              Коментар


                              • #60
                                До: Груб строеж?

                                Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                                Решението е относително... Ще е май бетон, тухли... стандартна работа. Ще се опитаме да се ограничим максимално от използването на пластмаси и химии, докъде стигнат финансите де. Сега проверявам едно място и ако всичко е наред ще го купя и ще се започне ходенето по мъките за разрешителни и т.н.
                                Каня те да видиш моята Почти няма бетон... Но има бира
                                Сега сериозно, мога да помогна с различни неща, в бранша съм.. пиши едно лично, ако искаш
                                Николай
                                VITARA 1.6, 93 къса кабр
                                КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X