Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Груб строеж?

    Някой сеща ли се колко може да тежи сняг 20 см дебелина върху 140кв м многоскатен покрив.
    За Варна критерия е 8-ма степен по Рихтер.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • До: Груб строеж?

      Ми то тук има само селски майстори,дето само тва могат...Ама кво не ти харесва на тухлите ?
      [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
      Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

      Коментар


      • До: Груб строеж?

        Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
        Ми то тук има само селски майстори,дето само тва могат...Ама кво не ти харесва на тухлите ?

        Много минуси имат - почти никога не се получава наистина права стена, при евентуално намокряне - поемат вода и мнооого трудно съхнат /а някои се разпадат/, закрепването на каквото и да било за тухлена стена си е като игра на руска рулетка , изолационните им качества са недостатъчни за днешните разбирания, изискват прекалено много операции при монтажа /зидане, мазане, шпакловане...... / , допуските при отворите /прозорци врати/ са грамадни, тежки са. Мога и още.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • До: Груб строеж?

          Така е..въпроса беше малко риторичен.За тва хората са измислили сухото строителство.
          [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
          Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

          Коментар


          • До: Груб строеж?

            Улови ме на гола кука посред нощ.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • До: Груб строеж?

              Няма страшно.. Иначе сухото строителство си е ...сухо строителство.Лошото е,че не се залага още в проекта,или се залага в много малко проекти.Проектантите нещо не го харесват или не го разбират май.Или KNAUF не си плащат където трябва.Има нещо...И вместо да се използва по предназначение,се правят глезотийки-таванчета,рафтчета и др от ГК..Да не говорим,че половината материали ги няма тук,а системата за външни стени хич-въобще липсва..И майстори,майсторииии..
              [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
              Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

              Коментар


              • До: Груб строеж?

                Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                ...Та тя приказката тръгна от строителните ни норми , които очевидно не предвиждат друг строителен материал освен тухла и хоросан /които пък аз неизвестно защо ненавиждам искренно/. Когато почнах да строя предишната си къща , установих , че цепеният гранит е с цена на м3 сходна с тази на тухлите. И естествено дадох на архитектката задачка да смята къщата от гранит...... Е ядец. Не можа да я сметне. Чудя се как ли са се оправяли дюлгерите в старо време. И са строили с каквото има в изобилие в конкретното място. Много се чудих и на едни дувари /каменни огради/ в с. Царева Ливада , които бяха иззидани само от камък - без свързващ материал. И си стоят до ден днешен въпреки земетръсите.
                ....
                Може с всичко. Обаче за носещата конструкция не приемат без някакъв вид скелет - стоманобетонов, метален или дървен. Заради противоземетръсните норми. Това лято получих запитване за къща с изцяло каменен първи етаж и ако може и втория.... Досега не съм намерила конструктор, който да се наеме да го изпроектира само от камък. При всички случаи, дори да е дървена къщата, без ст.бетонови основи не може да се мине.
                Макар да има доказателства във вид на постройки, че каменни сгради надживяват при земетресение съвременни, сметките и стандартите на нормативната уредба и програмите, които се ползват за изчисления, май не включват камък. А когато параметрите на материала не са стандартизирани, няма как да ги вкараш в уравнението. Това последното го предположих, ако има конструктори тук, нека да уточнят.
                НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                Omnia vincit amor !

                Коментар


                • До: Груб строеж?

                  Може и без железобетон.Руските кибитки са строени и без пирони даже.И въобще дървото е най-добрия строителен материал.А камъните ,мисля,са стандартизирани-имат си характеристики,твърдост,якост,тегло,износоустойчивост и т.н.,нали се използват най-малкото в бетона.Но са изместени от ЖБК по ред причини-най-вече височинното строителство.Отживелица са и за това съвременните майстори не са мноого-много запознати..Трудно се добиват,много трудоемки,скъпи и за това-само за облицовки и настилки..
                  P.S.Къщи се строят и само от тухли,на фундаменти де,но без каркас-носещи са тухлените стени.Строят се,и на днешно време,къщи само от слама. Даже се чудя дали да не си скаръпя една..
                  Последно редактирано от peterbg1; 15-09-09, 01:29.
                  [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                  Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                  Коментар


                  • До: Груб строеж?

                    Евала на ингилизите...
                    http://www.youtube.com/watch?v=AKE1LN29qBo
                    [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                    Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                    Коментар


                    • До: Груб строеж?

                      Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
                      БГБУЛ - ти си ужасно некомпетентен! Моля, не давай мнение като разбиращ.
                      С усмивка - радвам се на оценка на компетентен !
                      Ако съм в твоя Форум - няма да се обаждам . И няма да се регистрирам . Споко .
                      В този Форум влизам защото ми е приятно . Дори и твоето мнение ми е интересно .
                      И да си говоря с Колеги е приятно .
                      Ти явно си компетентен ( светило ) в областа .
                      Вместо само да пишеш "против " , напъни се малко и пиши твоето мнение по темата .Твоите сметки .
                      За да се науча на нещо от светилото в областа с която си изкарвам хляба .
                      Човек се учи докато е жив - и аз съм жив . С удоволствие ще чуя твоя урок ...... но май по-трудно се пише в цифри . Защото може да се окажеш некомпетентен .......
                      Аз не се страхувам да пиша в цифри ГРУБИ сметки .
                      На всеки е ясно , че човек който ще строи си има план -сметка .Това не пречи да си побъбрим за удоволствие .
                      Дано не приемеш и това мнение , че го пиша като компетентен .
                      НЕ , пиша го за да те видя колко струваш и колко си компетентен .
                      Успех ! И Благодаря !
                      П.С. Не ми отговаряй , моля ! Аз ще видя колко струваш в Бъдеще .
                      Или снимай един Акт 19 от твой обект ( бетонови работи и армировка ) за да видим нещо по-интересно .
                      Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                      Ето малко снимки от основите , първа плоча и почти готова къщура.

                      Питам се защо например основите под терасата са със същите размери , като под останалия строеж и по цялата и дължина от 3,5м. Нали товара върху тези основи е и ще си остане - 1 бр. бетонова плоча. От долу са три ивични основи с ширина 150см и дебелина на бетона 50см.

                      Когато имаш бетонен скелет , останалите стени са само преградни и съответно се явяват товар върху конструкцията. Аз нямам точна представа колко тежи кубик тухли но стиропора е с тегло 25 кг/м3. /колкото приблизително 5-6 тухли. При това положение първа и втора плоча остават да носят само мебелите и дебелия ми г.з. Но въпросния инжинер си настояваше , и не подписа докъто не ги отлях с дебелина от 18 см. и незнам колко арматура. Аз пък за капак впоследствие реших и направих стените изцяло извън конструкцията /опаковах я/. За това казвам , че конструкцията ми носи сама себе си.

                      Бяха допуснали незначителна грешка в плановете и аз си останах с два тона готова неупотребена арматура в двора /ако на някой му трябва...../.

                      Като говоря тези неща не се осланям само на собственото си мнение. Шефа на бригадата от кофражисти също беше инжинер конструктор със солиден стаж /за разлика от проектанта/. Та по негово мнение , при тези основи , колони и шайби , спокойно мога да вдигам до около 7 етажна сграда.
                      Дразня хората с комплекси и за това ще пиша като некомпетентен :
                      Имам къща на 3 етажа и тавански ( 4 плочи по 114 кв.м ) и съответно основи ,колони и т.н. Строена е 1985-6 година .Естествено по план и всичко по реда си .
                      Стените са тухла четворка външните и единични - вътрешните стени.
                      Покривът е с по-малък наклон от твоя ( значи повече товар на него )
                      Като отида в Смолян ще погледна плановете .... но съм убеден , че имам по-малко бетон и арматура от теб .
                      Или близко до твоите кубици и килограми.
                      Страх ме е да си помисля какво ще стане ( като чета колегата с критиката ).
                      Още повече , че на плана пише моето име ..... ужас ! Не съм я проектирал аз защото - 86 завършвах Строителен техникум ..... но тогава така ставаха нещата .
                      Темелите ( основите ) са с пълнеж - камъни .Два метра дълбочина . И бетонен пояс само около 50 см . ..... минало ....
                      Поне можеш да си спокоен - ако решиш да строиш над терасата - имаш солидни основи . Вероятно проектанта това е имал предвид и ти е направил услуга .
                      Ама това си е мое мнение .....
                      Последно редактирано от bgbul; 15-09-09, 22:03.

                      Коментар


                      • До: Груб строеж?

                        Съединих двата поста - извинения !

                        Коментар


                        • До: Груб строеж?

                          Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                          И аз мислех че нещо ми е сбъркан проекта с арматурата, ама явно не е:
                          РЗП: 294 м2, бетон B15: 140 м3, арматура общо: 15 тона ...
                          И аз все още търся строители за село Горна Малина с горните параметри...

                          При мене се получи почти същото.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • До: Груб строеж?

                            Вече няколко колеги споделяте доста високи параметри за арматура и бетон .
                            Ако има някой проектант ( колега ) нека да сподели колко кг/кв.м желязо се залага в един проект ?
                            Колко при 7ма степен по Рихтер и колко при 9та степен ?
                            Това ще изясни осъвременяването на строителните норми .
                            Дано има проектанти ....

                            Коментар


                            • До: Груб строеж?

                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              Поне можеш да си спокоен - ако решиш да строиш над терасата - имаш солидни основи . Вероятно проектанта това е имал предвид и ти е направил услуга .
                              Ама това си е мое мнение .....
                              Баси услугата......

                              Чак се сещам как правиха н.нам колко опита да сринат мавзолея .......

                              Чакаме колега съфорумец архитект , конструктор /проектант/ да ни просветли малко.
                              0888932647

                              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                              Коментар


                              • До: Груб строеж?

                                Предварително разяснявам, че не съм конструктор, но моя конструктор каза че груба проверка на арматурата се прави по норма около 80 до 120 кг на кубичен метър бетон.
                                Това е само за груба оценка, иначе зависи от хиляди неща, нали се сещате: етажност, специфика на архитектурата, покриви, конструкция, усилия, натоварвания и т.н. и т.н.
                                Забравих да добавя, това са ориентировъчни данни при 9-та степен на сеизмична устойчивост.
                                Последно редактирано от Радослав Райчев; 16-09-09, 09:25. Причина: Допълнение
                                Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                                LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                                Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X