Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Груб строеж?

    Първоначално публикуван от maycho Преглед на мнение
    Здравейте
    Аз можи би се намесвам в "А" група, като гледам дискусиите по-горе ))), но искренно се нуждая от съвет за едно малко строежче. В едно селце до София искам да си построя баня и тоалетно залепени за къщата, която е лишена от такива. Всичко това трябва да се изгради от основи, като квадратурата ще да е около 7кв.
    Та към днешна дата, с всичките му обстоятелстша, колко парички трябва да излезе грубич строев, говорим само за работа, материалите ясно...просто съм супер невежа в тази област, ще ви бъда много благодарен за всяка една информация...за да мога да се пазаря или поне да знам като ме пращат на "черешата".
    Благодаря на всички предварително
    Най-добре е да си наемеш един майстор зидаро-мазач.
    За зидарията - 2 надници . За мазилката и покрива - 2 надници . И зависи още какво ще искаш..... но около 5 надници ще ти стигнат . Дори и изливането на бетон на 7 квадрата няма да вдигне повече ....
    Ако ще трябва и фаянс ,теракот - още 2 надници смятай.
    При тази криза -вече надницата е около 30 лева. Смятай сам.
    Това са надници без бързане на майстора.
    Ще те забави изчакването да съхне всяка операция - зидарията , мазилката и бетона . Но при тия жеги ......
    Успех!

    Коментар


    • #92
      До: Груб строеж?

      Колега, ако имаш човек или бригада които за 200лв. да иззидат 20кв.м., да измажат 40 кв.м., да наредят арматура и да излеят 7кв.м. плоча и да налепят 25кв.м. плочки давай ги насам, че много ми трябват.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #93
        До: Груб строеж?

        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
        Колега, ако имаш човек или бригада които за 200лв. да иззидат 20кв.м., да измажат 40 кв.м., да наредят арматура и да излеят 7кв.м. плоча и да налепят 25кв.м. плочки давай ги насам, че много ми трябват.
        Човека си пита за икономично правене на баня и тоалетна . 7 квадрата .
        Отговорът е за икономично правене .
        Иначе - най-добре му кажи цените .
        Зидария ? Мазилка? Арматура? Бетон ?
        Зидарията е на кубик , а не на квадрат . Нямам цена .
        Мазилката - преди кризата 3 лв/кв
        Арматурата - надница на човек , ама за 7 кв.м.- каква арматура има да сложиш ? То даже е на земята и не ти трябва арматурист . Зидаря ще си я сложи . Три листа заготвена арматура квадрат 10/10 , деб. 6 мм. са достатъчни.
        Бетона - за 7 кв.м - колко е ? 0.7 куб.м бетон - две бъркала на ръка.
        А за плочките - те са допълнително - писал съм . На квадрат около 10 лв цена . Но - ако се търси икономията - може да се наеме човек на надница . Сега доста майстори са без работа .
        Аз иначе имам пети разряд зидаро-мазач . Ако аз трябва да си го направя за мен :
        Зидарията - един ден. Мазилката - два дни .Бетон - половин ден. Покрив - половин ден . Това е . И моля - не желая да се доказвам . Минало ми е времето . Имам други интереси и желания . Просто споделих една възможност на човека . Дали ще стане така , или ще наеме фирма за цялата работа - негов избор .
        Ако направи банята - нека сподели колко му е излезнала.

        Какво строиш и какви майстори са ти нужни ?
        Какви цени те устройват ? Може и да измисля нещо - кажи ?
        При мен -лошото е , че повечето майстори през лятото отиват в Естония - до края на септември . После като се върнат почиват един месец ( там им се плаща в евро ) . Докато обменят еврата ......
        И после пак са на линия - през зимата до късна пролет . Това е при мен от 3 години . Аз лятото си имам други ангажименти и ..... си имам мои обекти. За това - не винаги съм на линия . Но - следя процеса на строителството .
        Та - ако имаш наистина нужда - сподели ! Имам на разположение - водопроводчици , машинна мазилка ( но машината е заета до септември ), кнауф, фаянсаджия , бояджия , покривни майстори и заварчик ( паспортчик ). Толкова .
        И освен това - ( аз съм несериозния с Ленд Ровъра Диско-червения , дето го бях дал на моите работници , когато ти дойде да го гледаш - на Светльо) .
        Ти ли си или те бъркам с някой ?
        Поздрави !
        Последно редактирано от bgbul; 27-07-09, 01:25.

        Коментар


        • #94
          До: Груб строеж?

          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
          Понеже говорим за фирми, в момента търся кой да ми направи склада и имам само една оферта която е 1000лв на квадратен метър за 600кв. СКЛАД. На гол шлайфан бетон метална конструкция с термо панели.
          Хайде дайте фирма де.
          Сега чак видях въпроса. Съжалявам .
          Може ли да поговорим ?
          Имаш ли планове ? Имаш ли проект одобрен ?
          Може ли да се види мястото и да се поумува ?
          Мисля , че 1000 лв е супер завишена оферта .... но по добре е след разглеждане на проекта да се говори .
          Не , че имам бригадата в момента - но има варианти за работа - при желание от твоя страна .
          И съм напълно сериозен .

          Коментар


          • #95
            До: Груб строеж?

            Това звучи интересно: http://www.youtube.com/watch?v=AKE1L...e=channel_page
            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

            Коментар


            • #96
              До: Груб строеж?

              Здравейте
              Ами като цяло, искам някой да вдигне тази баня на груб строж, основи, плочи, колони - 2 на бр, зидане и горна плоча. Ще има естествено полагане на ВиК, както прозорец и две врати. За плочките и изолацията, изобщо довършителните работи, имам човек. Това за 5 надници ми звучи доста добре, но предполагам че ще трябват поне още 2 човека да помагат. Предпочитам, да наема една малка бригадка с майстор, аз ще осигура всички материали, и от там те да действат, като могат да разчитат на мен само частично, или примерно при леенето на плоча.
              При това положение в какъв диапазон може да се завърти офертата.
              Ако някой от вас разполага с възможност да свършим работа с радост ще очаквам отговор.
              Телефон на който може да ме търсите ако желаете е : 0895464173

              Коментар


              • #97
                До: Груб строеж?

                Само "тъп" англичанин може да направи такава "барака". Виж само какви малки прозорци има. Дори не съм сигурен, че ще издържи и пет години!!! На село навремето имахме "самалък"(място където се събира сеното за животните през зимата - помещение голямо колкото къща; плевня). Сеното се изхвърля всяка пролет - просто изгнива. Да не говорим за гадините които щъкат вътре. От всичко най ми хареса основата - много правилно построена - с възможност за вентилация.
                PS Сестра ми е в Канада емигрант и ми показа как се строи там. Нашите обори в които ни е страх да държим животните са в ПЪТИ по- здрави от техните къщи. И после реват като мине торнадото. И в България има торнадо от време на време, и само някой покрив вдига. Не ми се мисли тази "къщичка" ако се окаже на пътя на нещо подобно.

                Любимата приказка на сина ми който е на 6 години е "Трите прасенца". Там има подобно безумно строителство......

                Поздрави
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #98
                  До: Груб строеж?

                  Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                  Това звучи интересно: http://www.youtube.com/watch?v=AKE1L...e=channel_page
                  Самата идея - екологична - е интересна. Строителството също е забавно . Излиза доста евтино и икономично .
                  Но .... голямото НО : Ние сме Българи !
                  Имаме си традиции , и те са - здрави къщи дори за нашите животни .
                  Няма как да се наложи у нас . Освен като екзотика и експерименти.
                  Впечатли ме покрива - без средна опора . Стори ми се странно ... ще провисне скоро .

                  Коментар


                  • #99
                    До: Груб строеж?

                    Аз в тази "къща" не бих си оставил и коня.
                    Нещо не ми вдъхва доверие. Това обаче не пречи на половината свят да живеят в такива.

                    Аз ли не видях колони или балите се използват за носеща зидария на покривната конструкция?
                    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                    Коментар


                    • До: Груб строеж?

                      Пак съм аз с "банята на село".
                      Хора помагайте, двама майстора ми отказват с онованието че било много малко като обема/пари работа, а щяло да им отнеме 5 дена да се построи. Иначе цената за гореизброените дейности е 700-800лв, толкова ми каза че ще струва последния майстор. Но за този обем не им се занимава.
                      Искренно ще се радвам ако някой от вас познава, хора бригада, разполага с такива да каже дали е в състояние да ми помогне
                      Благодаря на всички

                      Коментар


                      • До: Груб строеж?

                        Къщурката си е супер-ще издържи много повече от 5 год.Нито покрива ще провисне.Ако искате да се обзаложим ?!?!..Не харесвам англичаните,но не бих си кривил душата,че са добри строители,много по-добри от нас.А и са доста пресметливи хора и не биха си хвърлили парите на вятъра..
                        P.S.До човека "без банята на село"-мисля,че това не е най-правилнато място за такава помощ-все пак е форум за офроуд.По-полезен в това отношение ще ти бъде www.napravisam.bg/forum
                        Последно редактирано от peterbg1; 27-07-09, 17:37.
                        [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                        Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                        Коментар


                        • До: Груб строеж?

                          Първоначално публикуван от maycho Преглед на мнение
                          Пак съм аз с "банята на село".
                          Хора помагайте, двама майстора ми отказват с онованието че било много малко като обема/пари работа, а щяло да им отнеме 5 дена да се построи. Иначе цената за гореизброените дейности е 700-800лв, толкова ми каза че ще струва последния майстор. Но за този обем не им се занимава.
                          Искренно ще се радвам ако някой от вас познава, хора бригада, разполага с такива да каже дали е в състояние да ми помогне
                          Благодаря на всички
                          От къде си?

                          Коментар


                          • До: Груб строеж?

                            Май си живете на една пряка расстояние.......
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • До: Груб строеж?

                              до Жеко
                              Здравей
                              Аз съм от София, но иначе имота се намира в с.Томпсън, което е на 30км от София, посока Своге, на 20 км от околовръстното след илиянци. За материалите аз ще имам грижата, просто ми трябва майстор.
                              Ако можем да свършим нещо, тел ми го има малко по горе

                              Коментар


                              • До: Груб строеж?

                                Съжалявам от Поморие съм малко си ми далеч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X