Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Груб строеж?

    Първоначално публикуван от maycho Преглед на мнение
    Пак съм аз с "банята на село".
    Хора помагайте, двама майстора ми отказват с онованието че било много малко като обема/пари работа, а щяло да им отнеме 5 дена да се построи. Иначе цената за гореизброените дейности е 700-800лв, толкова ми каза че ще струва последния майстор. Но за този обем не им се занимава.
    Искренно ще се радвам ако някой от вас познава, хора бригада, разполага с такива да каже дали е в състояние да ми помогне
    Благодаря на всички
    Не мога на лично да ти пратя - за това така .
    Ето ти майстор . Говорете и се разберете . 0897/930-655
    Казва се Стефан и е от Пловдив , но ще дойде да свърши работата.
    Дано се получи ! Успех !

    Коментар


    • До: Груб строеж?

      Благодаря
      Свързах се със Стефан, тези дни би трябвало да дойде до обекта да говорим на място. Надявам се да свършим работа.
      А иначе, да се оплача....един майстор от Ловеч, случайно намерен, ми поиска за тази работа 10 надници, като според него надницата вървяла около 80-100лв, и това за двама човека. Според вас това нормално ли е...или е нормално ако има кой да ги даде

      Коментар


      • До: Груб строеж?

        Първоначално публикуван от maycho Преглед на мнение
        Благодаря
        Свързах се със Стефан, тези дни би трябвало да дойде до обекта да говорим на място. Надявам се да свършим работа.
        А иначе, да се оплача....един майстор от Ловеч, случайно намерен, ми поиска за тази работа 10 надници, като според него надницата вървяла около 80-100лв, и това за двама човека. Според вас това нормално ли е...или е нормално ако има кой да ги даде
        Не се оплаквай , а свиквай !
        Всеки иска както може , но ти даваш парите и ти определяш колко ще платиш за определена работа.
        Може и малко , а може и скъпо да платиш .
        Все пак - в този Форум има много колеги и различни мнения - отсявай това което ти изнася и ползвай .
        Една стока не струва колкото искат за нея - тя струва колкото дадат за нея !
        Така знам аз .... Успех , колега !

        Коментар


        • До: Груб строеж?

          А цената на Желязо-бетонната конструкция за двуетажна къща- първи етаж 110кв.м втори 90кв.м...Без зидария покриви и тн...
          Основи и първа плоча,Колони и втора плоча,колони и трета плоча...

          Благодаря
          MG RACING

          Коментар


          • До: Груб строеж?

            Ако питаш колко ще ти струва това нещо , никой не може да ти даде отговора без да е видял количествените сметки по проект. На мен за нещо подобно + 100м2 гараж отдолу ми взеха 87000 лв. тази зима.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • До: Груб строеж?

              В момента цената на бетона е паднала малко - около 130 лв. Горе-долу. С доставката до обекта .
              Желязото - смятай го грубо по 1.20-1.40 със заготовката .
              Груб строеж - труда ( със зидария ) е около 40 -50 лв/кв .
              Взимаш количествената сметка и смяташ.
              1. Бетон - ? куб по 130 лв =.....
              2. Желязо - ? кг по 1.30 лв =.....
              3. Две плочи по 110 кв.м плюс една 90 кв.м - 310 кв.м - за труд по 45 лв/кв.м - .......
              4. Не знам помпата за изливане на плочите и колоните дали ще е включена в цената на доставката на бетона .
              Ако не е - прибави и тази цена - около 400 лв на плоча ( зависи къде е обекта ).
              5. Предвиди 10 % непредвидени разходи - винаги изскачат .
              И сбора 1+2+3+4+5 = .... - ще те ориентира ГРУБО в какъв диапазон ще ти е сметката .
              Ето една груба сметка ( наизуст ).
              Приемам , че 31/10 = 310 кв.м квадрата плоча ще има колони през 3 м. Това значи -33 колони - сечение 30/30, височина 2.8 -около 10 куб.м бетон за колоните .
              310 кв.м плоча с дебелина 15 см -около 47 куб.м бетон за плочите
              общо -57 кубика бетон по 140 лв = 8000м лв за бетона
              Арматурата -ако приемем 12 кг/кв.м - около 4000 кг - по 1.30 лв/кг = 5200 лв за арматурата .( но зависи от плана естествено - това моето е предположение )
              Като спазариш труда да е без зидария - може да се спадне до 25 лв/кв.м - това значи 310 кв.м по 25 = около 8000 лв за труда
              Сметни и бетонпомпа- 3 плочи по 400 лв = 1200 лв за помпата
              до тук - 8000 +5200+8000+1200 =22 400 лв
              Прибави и 10 % - 2 200 лв
              Общата сметка е : 22 400 лв . Това е грубото смятане.
              Това е само за ориентир . От тази сметка може и нагоре , може и икономии да се направят .
              Зависи дали бригадата която наемеш ще има собствен кофраж и скеле или ще наемаш под наем .
              Зависи дали ще имаш изкопни работи и извозване на пръстта .
              Зависи дали ще бъркаш бетона на място или далече .
              Но .... щом си стигнал до въпрос в тази тема - значи нещата са ти горе-долу ясни .Дано съм бил полезен .
              Късмет !
              П.С. Както винаги се случва - пропуск ....Сега виждам - ОСНОВИ - тях не съм смятал .....

              Коментар


              • До: Груб строеж?

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                П.С. Както винаги се случва - пропуск ....Сега виждам - ОСНОВИ - тях не съм смятал .....
                Че то това е най-скъпото.
                Без проект и количествени сметки е много трудно да се каже.

                Коментар


                • До: Груб строеж?

                  Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                  Че то това е най-скъпото.
                  Без проект и количествени сметки е много трудно да се каже.
                  Кое му е скъпото на основите ?
                  Бетон , арматура - размери . Толкова .
                  Даже се пести от кофража - самите изкопи(темели ) са ти кофраж.
                  Ако искаш икономии - се ползват за пълнеж камъни . Така се правеха основите по Тодор Живково време . И моята къща е правена с основи с пълнеж камъни . И сградите са си здрави .
                  Ако ще строиш подземен етаж - това вече е друго ..... но мисля , че случая не е такъв .
                  Един съвет - ако основите са от чист бетон - препоръчително е той да се пресова ( вибрира ) с вибратор .
                  Така се уплътнява и става по-здрав . Но не е задължително .....
                  Когато човек се наеме сам със строежа - могат да се правят икономии .
                  Наемат се кофражисти за всяка плоча . За изливането помагат и приятели и съседите . И така задружно и неусетно с една софра плочата с колоните е готова .
                  Тази система работи и днес по селата и малките градове . Даже има села със собствен бетонен възел . Ползва се по график и така бетона става по-евтин .
                  Въобще - подобни грижи са сладки и приятни . Реализирането на един проект за собствена къща е уникално преживяване ..... но малко хора го осъзнават .
                  Повечето наблягат на негативните преживявания .
                  С колегата съм убеден , че не е така !
                  Успех на колегата със новия дом !

                  Коментар


                  • До: Груб строеж?

                    Заради тези приказки, че за основите е най-скъп труда си ги изпълних почти сам Пренесохме от проекта чертежа М1:1 с т.н. шнурово,наех изкопчии,арматурист-една надница и бетон помпа,напълнихме догоре(върви малко повече бетон но не плащаш на "майстори"),след това ивици няколко камиона баластра ,мрежа и плоча...
                    Прикачени файлове
                    0+

                    Коментар


                    • До: Груб строеж?

                      Първоначално публикуван от Emil (0n4o) Преглед на мнение
                      Заради тези приказки, че за основите е най-скъп труда си ги изпълних почти сам Пренесохме от проекта чертежа М1:1 с т.н. шнурово,наех изкопчии,арматурист-една надница и бетон помпа,напълнихме догоре(върви малко повече бетон но не плащаш на "майстори"),след това ивици няколко камиона баластра ,мрежа и плоча...
                      Поздравления за изпълнението ! Много равни изкопи .
                      Равносметката каква е - най-скъпото са основите или се оказа невярно това предположение ?
                      От личния ти опит какъв е отговора ?

                      Коментар


                      • До: Груб строеж?

                        Вярно е , че при мен де що има архитект и коструктор се презастраховаха на богато..... но 25 000 си е в сферата на желаната фантастика , най-малкото заради това , че изискванията на ЗУТ и от там на общинари и кой ли още не , те принуждават да влагаш мноооого бетон и желязо. В моята къщурка има 14 тона желязо и около 150 м3 бетон. И това при положение , че конструкцията носи сама себе си и лек ламаринен покрив. Стените ми са от панели армиран XPS /стиропор/. Не успях да надвия по никакъв начин на проектанти , изпълнители и прочее сволоч , че това е страшно много. А закона е сътворен така , че стопанското изграждане /със свои сили и средства/ на коснструкцията на сграда е на практика незаконно. Има едни задължителни протоколи и актове , които се подписват от по пет шест човека вкл. технически ръководител , конструктор, изпълнител инвеститор ..... последния да затвори вратата.

                        Е така се простих с мечтите за ефтино строителство и наблегнах на качеството. И тук идва фрапиращото - доволен съм от фирмата и хората които ми правиха бетоновата конструкция. Уникални типове - работят като някакви небългари. Мога да ги препоръчам с чиста съвест.
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • До: Груб строеж?

                          Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                          Вярно е , че при мен де що има архитект и коструктор се презастраховаха на богато..... но 25 000 си е в сферата на желаната фантастика , най-малкото заради това , че изискванията на ЗУТ и от там на общинари и кой ли още не , те принуждават да влагаш мноооого бетон и желязо. В моята къщурка има 14 тона желязо и около 150 м3 бетон. И това при положение , че конструкцията носи сама себе си и лек ламаринен покрив. Стените ми са от панели армиран XPS /стиропор/. Не успях да надвия по никакъв начин на проектанти , изпълнители и прочее сволоч , че това е страшно много. А закона е сътворен така , че стопанското изграждане /със свои сили и средства/ на коснструкцията на сграда е на практика незаконно. Има едни задължителни протоколи и актове , които се подписват от по пет шест човека вкл. технически ръководител , конструктор, изпълнител инвеститор ..... последния да затвори вратата.

                          Е така се простих с мечтите за ефтино строителство и наблегнах на качеството. И тук идва фрапиращото - доволен съм от фирмата и хората които ми правиха бетоновата конструкция. Уникални типове - работят като някакви небългари. Мога да ги препоръчам с чиста съвест.
                          По вашите сметки колко трябваше да се вложи?
                          Я ми кажете и на мен за 300 кв.м.разгърната колко ще ми е достатъчно? Да не търсим проектанти, вие ще ни казвате. Може и отделна тема да направите.
                          Хубав бизнес може да развъртите. Ще си сложите проектантската "сволоч" в джоба. Но ако падне къщата нали знаете къде отивате. Е вярно топло е, но някакси не е гот.

                          Коментар


                          • До: Груб строеж?

                            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                            Поздравления за изпълнението ! Много равни изкопи .
                            Равносметката каква е - най-скъпото са основите или се оказа невярно това предположение ?
                            От личния ти опит какъв е отговора ?
                            Скъпо-евтино... Мноого относително.
                            За мен най-скъпо бяха довършителните работи.Къщата я вдигнах за 4 месеца,още я довършвам (няколко години )
                            0+

                            Коментар


                            • До: Груб строеж?

                              Първоначално публикуван от Emil (0n4o) Преглед на мнение
                              Скъпо-евтино... Мноого относително.
                              За мен най-скъпо бяха довършителните работи.Къщата я вдигнах за 4 месеца,още я довършвам (няколко години )
                              И за други хора довършването се явява толкова скъпо - колкото и бетонните работи .
                              По проект - колко кг арматура на кв.м ти изчислиха да вложиш ?
                              Иначе казано - колко тона желязо вложи - за колко кв.м застроена площ ?
                              Последно редактирано от bgbul; 13-09-09, 23:28.

                              Коментар


                              • До: Груб строеж?

                                Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                                Вярно е , че при мен де що има архитект и коструктор се презастраховаха на богато..... но 25 000 си е в сферата на желаната фантастика , най-малкото заради това , че изискванията на ЗУТ и от там на общинари и кой ли още не , те принуждават да влагаш мноооого бетон и желязо. В моята къщурка има 14 тона желязо и около 150 м3 бетон. И това при положение , че конструкцията носи сама себе си и лек ламаринен покрив. Стените ми са от панели армиран XPS /стиропор/. Не успях да надвия по никакъв начин на проектанти , изпълнители и прочее сволоч , че това е страшно много. А закона е сътворен така , че стопанското изграждане /със свои сили и средства/ на коснструкцията на сграда е на практика незаконно. Има едни задължителни протоколи и актове , които се подписват от по пет шест човека вкл. технически ръководител , конструктор, изпълнител инвеститор ..... последния да затвори вратата.
                                Е така се простих с мечтите за ефтино строителство и наблегнах на качеството. И тук идва фрапиращото - доволен съм от фирмата и хората които ми правиха бетоновата конструкция. Уникални типове - работят като някакви небългари. Мога да ги препоръчам с чиста съвест.
                                Да говорим на един език - твоята къщурка е красиво понятие , но няма цифри - колко е застроената площ ?
                                И нещо много важно :
                                Никой общинар не може да те накара да слагаш бетон и т.н. .
                                България се слави със своето добро строителство . А то се извършва по СТРОИТЕЛНИ НОРМИ . Те са изчислени на всякакви изненади , които човек извън бранша е трудно да предположи .
                                Изчисленията се базират на десетки години опит ( и горчив ).
                                Най-популярната величина за подсигуряване е - Сеизмичната активност . Това е , ако има земетресение - сградата да издържи .
                                Мисля ( не съм сигурен ) , че в България се залага седма степен по скалата на Рихтер . Колегите проектанти ще кажат точно.
                                Това не е презастраховане , а точно изчисление на възможната сила на едно земетресение в България.
                                За това - вместо човек да роптае - по-добре да е благодарен на тези Строителни норми .
                                И има лесен начин на "малко бетон " . Сглобяемо строителство - но това е популярно извън България ... или за вила за почивка .
                                Аз като строителен техник - заставам зад "строителното застраховане " казано на народен език .
                                На професионален език - съм за точните изчисления и норми в Строителството. За да няма паднали сгради .....
                                За развлечение - ето ви малко история :
                                Трябвало да се построи Катедрала ( не е важно къде ). Кралят поставил задачата на най-добрия строител за времето си . И строителя се съгласил - при едно условие - да доставят всички материали на мястото на строежа . На куп .
                                Така и станало - доставили материалите и ..... строителя изчезнал .
                                И така - 10 години . Когато на десетата година се явил пред краля - преди да го обезглавят го попитали къде е бил и защо е изчезнал ?
                                Обяснението било просто :
                                Изчезнал , защото знаел , че ще го принудят да построи катедралата веднага . А това значело тя да се срути след година -две.
                                А се явил след 10 години - защото терена вече е улегнал и може да се започне вече строителството на катедралата .
                                И така - и до днес катедралата си стои - величествена и цяла .
                                Това е само пример за спазването на "строителните норми през вековете ".
                                А има и пример за нарушението на строителните норми през вековете - Кулата в Пиза . Всеки я знае . Терена не е бил готов да издържи тежеста на кулата и ... е поддал .
                                Това е - дано ви е било интересно ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X