Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Груб строеж?

    На колеги им бяха взели към 7-8000 лв. за частично събаряне на стара постройка и извозване... Аз затова си мисля, защо строителните отпадъци които не са вредни да не се затрупат с пръст от изкопа и да си останат на място като изкуствено моделиран терен, стига това да е приложимо в конкретния случай.
    Александър

    Коментар


    • До: Груб строеж?

      хайде да се включа и аз най - накрая с няколко пресни примера. В момента - вадя най- топлите цени а те са както следва:
      1) за 4 етажна къща в Несебър - груб строеж - 556 кв.м - по 124,40 лв, мерено по контура на плочите.(кофраж, армировка, бетон, тухли, труд)
      2) за къща в Сарафово - 1813 кв.м - по 140 лв/кв.м
      3) Къща в Равда - 1070 кв.м - по 138лв/кв.м
      4) оферта за нова къща в Несебър - 460 кв.м - по 134лв/кв.м

      Толкова залагайте и не се бойте. Ще постигнете цените. Който иска повече е ТЪРГАШ. Първите три ги завършвам в момента, така, 4е не лъжа.
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • До: Груб строеж?

        Това прилича на пиле печено, пълнено с печено пиле.
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • До: Груб строеж?

          Ами на чорбаджията му излиза къщурката в груб строеж - колкото цена на двустайна панелка в Люлин - 66000 лв му ляга къщичката. От тях само 6000 е моята печалбичка.... скромно, антикризисно....
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • До: Груб строеж?

            и получи човека 5 апартаментчета.... а? сега му е майката да се строи
            [SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • До: Груб строеж?

              Сега да не ме започнат професионалистите ...... тия дни гледах по нешънъл джиографик мисля, филмче за разлома Сан Андреас дето ги тресе американците. Защо го споменавам тук? Показваха едни експрименти с бетонови конструкции. Оказа се , че земетръсната устойчивост на стоманобетона се УВЕЛИЧАВА в пъти , като вложената стомана се НАМАЛИ в пъти. Бяха издигнали 6-7 етажна конструкция с подобрен по този начин стоманобентон и я тресоха с някаква адска машина 1,5 минути с магнитуд 6,5 по Рихтер. Не падна. Само се понапука , но по-малко от стандартна /по техните стандарти/ конструкция. Не знам какви са разликите между нашия и техния стандарт при стоманобетона. Иска ми се обаче да се изкаже някой , който се счита за компетентен.
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • До: Груб строеж?

                Принципа е един и същ. Разликата е в начина на вързване на армировката и армирането на полетата.
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • До: Груб строеж?

                  Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
                  хайде да се включа и аз най - накрая с няколко пресни примера. В момента - вадя най- топлите цени а те са както следва:
                  1) за 4 етажна къща в Несебър - груб строеж - 556 кв.м - по 124,40 лв, мерено по контура на плочите.(кофраж, армировка, бетон, тухли, труд)
                  2) за къща в Сарафово - 1813 кв.м - по 140 лв/кв.м
                  3) Къща в Равда - 1070 кв.м - по 138лв/кв.м
                  4) оферта за нова къща в Несебър - 460 кв.м - по 134лв/кв.м

                  Толкова залагайте и не се бойте. Ще постигнете цените. Който иска повече е ТЪРГАШ. Първите три ги завършвам в момента, така, 4е не лъжа.
                  1800 квадрата направо си е малка кооперация. Постигнал си наистина ниска цена. От твоята информация излиза, че реално цените наистина са паднали.
                  Александър

                  Коментар


                  • До: Груб строеж?

                    Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
                    Принципа е един и същ. Разликата е в начина на вързване на армировката и армирането на полетата.
                    Ей тука ме озадачи...
                    [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                    Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                    Коментар


                    • До: Груб строеж?

                      Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
                      Принципа е един и същ. Разликата е в начина на вързване на армировката и армирането на полетата.
                      Може ли да обясниш разликите с повече от 4-5 думи, щото нищо не разбрах
                      и тия полета какви са ??
                      LZ1RED

                      Коментар


                      • До: Груб строеж?

                        Тяхния начин на вързване е със заварени мрежи - при масовото строителство, а иначе се спазват едни и същи принципи при изчисляването на конструкцията.
                        поле е пространството затворено да кажем между 4 колони и гредите. Образно казано тавана на една стая е едно поле. Зад океана се армира предимно от прави пръти, не се използва закотвяне толкова често както тук.
                        А наскоро наблюдавах , строителството на 4 етажен блок в Канада - там бетон въобще нямаше. Това което ние използваме за кофраж - греди и платна, там използват за под на стаите си. представяте ли си да ходите по кофража
                        А външните стени бяха 2 сантиметрово OSB (дътвени плоскости от пресовани частици) с обикновен найлон отвън. И това струва там за 100 кв.м 200000 $. Не криза, ами не знам какво ще тръгне ............
                        БАРАКИ за ЕМИГРАНТИ .............
                        Аз този материал като кофраж не го използвам дори...
                        [SIGPIC][/SIGPIC]

                        Коментар


                        • До: Груб строеж?

                          Цените не са паднали, те са се сринали. Бригада която ми работеше преди година за 36 лв на квадрат- груб строеж и се мръщеше на тези пари , днес ми оферира 25 лв цена вкючваща всичко.
                          Цените които съм посочил са без ДДС върху труда и печалбата. Но знаете, че има игрички и там.
                          [SIGPIC][/SIGPIC]

                          Коментар


                          • До: Груб строеж?

                            Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
                            Тяхния начин на вързване е със заварени мрежи - при масовото строителство, а иначе се спазват едни и същи принципи при изчисляването на конструкцията.
                            поле е пространството затворено да кажем между 4 колони и гредите. Образно казано тавана на една стая е едно поле. Зад океана се армира предимно от прави пръти, не се използва закотвяне толкова често както тук.
                            А наскоро наблюдавах , строителството на 4 етажен блок в Канада - там бетон въобще нямаше. Това което ние използваме за кофраж - греди и платна, там използват за под на стаите си. представяте ли си да ходите по кофража
                            А външните стени бяха 2 сантиметрово OSB (дътвени плоскости от пресовани частици) с обикновен найлон отвън. И това струва там за 100 кв.м 200000 $. Не криза, ами не знам какво ще тръгне ............
                            БАРАКИ за ЕМИГРАНТИ .............
                            Аз този материал като кофраж не го използвам дори...
                            Очевидно не си гледал филма. Не става въпрос за някакво рекламно филмче. Хората бяха от сериозна институция. Както казах бяха вдигнали експриментална конструкция от стоманобетон , която си изглеждаше съвсем истинска и я тресоха с машина която струва над 5 млн долара. Очевидно ставаше въпрос за чичковците които определят стандартите.

                            И тестваха не толкова плочите на сградата , колкото носещите колони. Поне тях снимаха подробно . А по конструкцията бяха подредили 6000 датчика. Въпроса беше не за стандартите при еднофамилни едноетажни бараки. Там строят и други сгради от по 100тина етажа дето тук не сме ги и сънували. Нали.
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • До: Груб строеж?

                              Колега ,и тук се използват заварени мрежи,ама тва вече не е вързване на арматура ,а полагане.Най-вече се използват при ребристите плочи,като горна арматура.Иначе ЖБК са си ЖБК и в Африка-както каза-принципите са едни и същи.80% от теорията е на братушките-те са основоположниците.А вече какъв тип плоча и кофриране се използва е индивидуално за региона.
                              Иначе,аз съм фен на оставащия кофраж,за който говореше.И още по-голям на сухото строителство,в частност-външните стени да са сухо строителство...
                              Не се заяждам-просто уточнявам.
                              [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                              Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                              Коментар


                              • До: Груб строеж?

                                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                                Ако можеш по някакъв начин да го дадеш по пера (бетон, зидария, покрив, дограми, изолация, замазка и настилка, боядисване, тенекиджийски работи, машиночасове общо) колко ти е излязло , вярвам че много хора ще ти бъдат благодарни. Да ти е честита къщата и да си я ползваш със здраве дълги години.
                                Има ги колега пуснал съм количествена сметка в др една тема в този раздел, но... разминаванията са огромни, фирмата ми искаше почти двойно. Всичко това което горе писах за сумата, съм го правил като себе си. Купувал съм българска тухла-по скъпа е. Изолация в основите, бетон от най-скъпата фирма, която го предлага тук, обратен насип не с земя а с фракция(дребни камъчета)- 109т..
                                Всичко си индивидуално. Когато търсех бригада първоначално ми искаха 16 000 за карабината, сега ми работят наполовина, и не защото бригадата е калпава, а защото някой си мислят, че са много добри.
                                Да уточня- дограма няма в тази сметка, външна изолация също, а замаските и боята не са в карабината поне аз така си мисля. Ето сметката която ми прави фирма- http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=71252&page=2
                                Последно редактирано от ДОБРИН; 11-12-09, 07:51.
                                [SIZE=5][FONT=Garamond][B][COLOR=red][COLOR=blue][/COLOR][/COLOR][/B][/FONT][/SIZE]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X