Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Груб строеж?

    Колеги, говорите уж за едно и също, но не съвсем, така че няма смисъл да спорите:
    - goran казва, че строеж 5 категория може да се строи от наета бригада (не е задължително да е фирма, освен ако не му е нужна фактура за някакви цели) под надзора на допълнително нает строителен техник - технически ръководител, който следи и контролира работата на бригадата и съставя нужните актове (протоколи) - което е вярно и не е незаконно (чл.163 и 163а от ЗУТ, като в случаят "строител" е "възложителят").
    - Jeeb_bs - все пак ще се съгласите, че човекът може да ползва и стр. техник-технически ръководител, който не е фирма. Иначе цените за надзор които посочвате - 10% от цената на грубия строеж, на етаж, ако съм разбрала правилно, са горе-долу толкова, явно зависи къде се строи.
    Последно редактирано от Фани; 13-07-09, 22:55. Причина: допълване
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

    Коментар


    • #77
      До: Груб строеж?

      Аз също съм от Пловдив и когато започвах преди 3 години, наех фирма. Не защото нямах право сам а защото мислех да не се занимавам.

      Когато ги изгоних имах денивелация на плочите 8см, нивото на трегерите над прозорците се различаваше поне 7-8 см, а стените бяха криви като Баба Доковица. Вратите бяха от 70/215см до 90/195см без да се гледа кое е стая, кое е баня а колоните до една бяха конкуренция на Пиза.
      Няма да споменавам, че две тръби Ф100 за обратна вода не минаваха през баните а през съседната стая а понятието "прав ъгъл" не го бяха учили.
      Бе...."баш майстори"

      Това което е направено с фибрана по колоните на снимката горе го научих по-късно.
      Наех си даже и надзор препоръчан от тях който се оказа тотално неграмотен и неразбиращ.

      Това фактури, документи, сертификати, произход на материали бяха думи забранени в тази фирма.

      Това само за информация.

      Пазете се от дребни мУшенници които едри парета папат и големи ядове докарват!
      Последно редактирано от drukman; 14-07-09, 01:37.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #78
        До: Груб строеж?

        Разпределението на сумата за себестойността върху р.з.п. на няколко етажна жилищна сграда и на едно- и дву-етажна къща показва, че има твърди разходи, които не зависят от етажността. Тези разходи по груб строеж само намаляват като се разпределят на броя на етажите.
        С една дума едноетажна къща ще има по-висока себестойност на кв/м от двуетажната и респективно от три и повече етажа. Цената на основи(с мази) и покрив е по висока с около 40% от тази на реална плоча.
        Едноетажна къща има 120 кв/м рзп например, по 100 евро за грубия РАВНО НА 12 К ЕВРА, ама не би ... имаме 12к+40% за основи, 12к за плоча и 12к+40% за таван с покрив.
        И каква стана...?
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • #79
          До: Груб строеж?

          Разликата в себестойноста на подземен етаж /до кота 0.00/ и някой следващ е /60-70/%,зависи с кой пореден се сравнява.До кота 0.00 има изкоп,фундаменти,вертикални елементи,като външните са стоманобетонови,а вътрешните-преградни от тухла,плоча над сутерен/изба/,обратен насип.Ако включим топло и хидроизолация съотношението се променя.

          Коментар


          • #80
            До: Груб строеж?

            Първоначално публикуван от IvaR Преглед на мнение
            Разликата в себестойноста на подземен етаж /до кота 0.00/ и някой следващ е /60-70/%,зависи с кой пореден се сравнява.До кота 0.00 има изкоп,фундаменти,вертикални елементи,като външните са стоманобетонови,а вътрешните-преградни от тухла,плоча над сутерен/изба/,обратен насип.Ако включим топло и хидроизолация съотношението се променя.

            В първият пост от темата човека скромно си пита за груб строеж на къща.
            Тъй като гледам, вече и нещо като МОЛ се получава.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • #81
              До: Груб строеж?

              Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
              Колеги, говорите уж за едно и също, но не съвсем, така че няма смисъл да спорите:
              - goran казва, че строеж 5 категория може да се строи от наета бригада (не е задължително да е фирма, освен ако не му е нужна фактура за някакви цели) под надзора на допълнително нает строителен техник - технически ръководител, който следи и контролира работата на бригадата и съставя нужните актове (протоколи) - което е вярно и не е незаконно (чл.163 и 163а от ЗУТ, като в случаят "строител" е "възложителят").
              - Jeeb_bs - все пак ще се съгласите, че човекът може да ползва и стр. техник-технически ръководител, който не е фирма. Иначе цените за надзор които посочвате - 10% от цената на грубия строеж, на етаж, ако съм разбрала правилно, са горе-долу толкова, явно зависи къде се строи.
              Аз не споря, точно това твърдя. Точно си го написал. Без техник с диплом или фирма НЕ става. Говорим за едно и също, не знам защо се пали толкова....
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              Коментар


              • #82
                До: Груб строеж?

                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                Аз също съм от Пловдив и когато започвах преди 3 години, наех фирма. Не защото нямах право сам а защото мислех да не се занимавам.

                Когато ги изгоних имах денивелация на плочите 8см, нивото на трегерите над прозорците се различаваше поне 7-8 см, а стените бяха криви като Баба Доковица. Вратите бяха от 70/215см до 90/195см без да се гледа кое е стая, кое е баня а колоните до една бяха конкуренция на Пиза.
                Няма да споменавам, че две тръби Ф100 за обратна вода не минаваха през баните а през съседната стая а понятието "прав ъгъл" не го бяха учили.
                Бе...."баш майстори"

                Това което е направено с фибрана по колоните на снимката горе го научих по-късно.
                Наех си даже и надзор препоръчан от тях който се оказа тотално неграмотен и неразбиращ.

                Това фактури, документи, сертификати, произход на материали бяха думи забранени в тази фирма.

                Това само за информация.

                Пазете се от дребни мУшенници които едри парета папат и големи ядове докарват!
                Доста често срещан етюд !
                Или си наел Бригада ( а не фирма ) или фирмата е била .... за хранителни стоки , а не строителна ....
                И строителния надзор ...... и той е бил от друг бранш....
                Да кажа на всички :
                Строителството е проста работа !
                Трабва само да знаеш как става !
                А когато не знаеш - да намериш човек , който знае .
                Колеги - убедих се , че в нашият Форум има много знаещи и можещи .
                Поздравления за всички !

                Коментар


                • #83
                  До: Груб строеж?

                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  Доста често срещан етюд !
                  Или си наел Бригада ( а не фирма ) или фирмата е била .... за хранителни стоки , а не строителна ....
                  И строителния надзор ...... и той е бил от друг бранш....
                  Да кажа на всички :
                  Строителството е проста работа !
                  Трабва само да знаеш как става !
                  А когато не знаеш - да намериш човек , който знае .
                  Колеги - убедих се , че в нашият Форум има много знаещи и можещи .
                  Поздравления за всички !
                  Или " докторска".. понякога така се казва за "предприемачи", които търсят само бърза печалба..
                  Проста работа е, но и отговорна .......... И според мен темата трябва вече да се заключи
                  Николай
                  VITARA 1.6, 93 къса кабр
                  КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                  Коментар


                  • #84
                    До: Груб строеж?

                    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                    ....Или си наел Бригада ( а не фирма ) или фирмата е била .... за хранителни стоки , а не строителна ....
                    И строителния надзор ...... и той е бил от друг бранш....
                    ......
                    Фирма, колега, с офис, инДЖенери и секратарки. Строителна фирма... Също и надзора. Не разчитай на слуха, че съм Фанат с капан на Витоша. Просто не бях достатъчно подготвен за да усетя, че са калпави.

                    Лошото е, че всички "строителни" фирми наемат бригади за работата. Ако успеят да ги надзирават-добре, ако не успеят...намират обективни причини..

                    Строителите по правило са убедени, че клиентите са не компетентни, ниско интелигентни и могат да дбъдат баламосани по всякакъв наяин.

                    Аз на финала с бригада работих и съм доволен.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #85
                      До: Груб строеж?

                      То такова правило изобщо и по принцип си властва по нашите земи
                      Пишман майстори има във всеки занаят
                      Затова и живата реклама е доста полезна....НЕ САМО В СТРОИТЕЛСТВОТО
                      А затова, че строит. фирми ползват бригади - е, то няма как иначе
                      Друг е въпросът, че фирмите носят отговорност за стореното /има си срокове по закон, има си и задържани гаранционни суми../ - затова си прав, колега, с офиси и секретарки, и с ДОГОВОР / и проверено реноме /
                      Николай
                      VITARA 1.6, 93 къса кабр
                      КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                      Коментар


                      • #86
                        До: Груб строеж?

                        Понеже говорим за фирми, в момента търся кой да ми направи склада и имам само една оферта която е 1000лв на квадратен метър за 600кв. СКЛАД. На гол шлайфан бетон метална конструкция с термо панели.
                        Хайде дайте фирма де.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #87
                          До: Груб строеж?

                          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                          Понеже говорим за фирми, в момента търся кой да ми направи склада и имам само една оферта която е 1000лв на квадратен метър за 600кв. СКЛАД. На гол шлайфан бетон метална конструкция с термо панели.
                          Хайде дайте фирма де.
                          Вальо, за 600 м2 склад с термопанели 6 или 8 см:
                          изработка + монтаж, без фундаментите и без инсталации - 185 до 210 лв/м2.
                          НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                          Omnia vincit amor !

                          Коментар


                          • #88
                            До: Груб строеж?

                            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                            Понеже говорим за фирми, в момента търся кой да ми направи склада и имам само една оферта която е 1000лв на квадратен метър за 600кв. СКЛАД. На гол шлайфан бетон метална конструкция с термо панели.
                            Хайде дайте фирма де.
                            За оферта до кота нула е добре да се разгледат проектите-конструктивен,Ел,ВиК и хидрогеоложки доклад!

                            Коментар


                            • #89
                              До: Груб строеж?

                              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                              Понеже говорим за фирми, в момента търся кой да ми направи склада и имам само една оферта която е 1000лв на квадратен метър за 600кв. СКЛАД. На гол шлайфан бетон метална конструкция с термо панели.
                              Хайде дайте фирма де.
                              Гранд метал София - мисля, че оферираха и изпълняваха на цени от 45 лв/кв.м . Те са главни изпълнители на линднер. Изключително доволен останах от един ламаринен покрив (тип керемида) 2000 кв в Слънчев бряг - качество, срок.
                              [SIGPIC][/SIGPIC]

                              Коментар


                              • #90
                                До: Груб строеж?

                                Здравейте
                                Аз можи би се намесвам в "А" група, като гледам дискусиите по-горе ))), но искренно се нуждая от съвет за едно малко строежче. В едно селце до София искам да си построя баня и тоалетно залепени за къщата, която е лишена от такива. Всичко това трябва да се изгради от основи, като квадратурата ще да е около 7кв.
                                Та към днешна дата, с всичките му обстоятелстша, колко парички трябва да излезе грубич строев, говорим само за работа, материалите ясно...просто съм супер невежа в тази област, ще ви бъда много благодарен за всяка една информация...за да мога да се пазаря или поне да знам като ме пращат на "черешата".
                                Благодаря на всички предварително

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X