Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Груб строеж?

    Непрофесионализмът е присъщ на нашия регион,но тези неща не са измислени по тези ширини.Тук е измислено всезнайковството,хората да се бъркат в неща дето не им е работа и не разбират,невежите като "по-отворени" да изземат функциите на вещите и т.н.. .Дай да не спорим за глупости !
    [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
    Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

    Коментар


    • До: Груб строеж?

      Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
      Непрофесионализмът е присъщ на нашия регион,но тези неща не са измислени по тези ширини.Тук е измислено всезнайковството,хората да се бъркат в неща дето не им е работа и не разбират,невежите като "по-отворени" да изземат функциите на вещите и т.н.. .Дай да не спорим за глупости !
      Щом кААш нЕма да спорим.
      Последно редактирано от druncho; 17-09-09, 14:42.

      Коментар


      • До: Груб строеж?

        Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
        А едно въпросче към Радослав - защо не си направи плоча над 2-ия етаж? И как ти е тавана на втория етаж по проект?
        Нямам плоча на втория етаж, за да спестя някой лев.
        Прилагам сечение на покрива.
        Тавана е произволна окачена конструкция, или гипсокартин или каквото се сетиш.
        Прилагам картинка.
        Прикачени файлове
        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

        Коментар


        • До: Груб строеж?

          Питах, защото и аз бях пред тази дилема - плоча или някво гредоредче и гипскартон. Имам таванско, но не над целия 2-и етаж, а малка част от него. Само пода на таванското мислех да е плоча, а другото да е гореспоменатото. Но реално разликата в парите никак не е голяма. Конструкторката ме убеди де.
          Като ти гледам офертата една плоча ще ти е около 6000лв.
          А ако има плоча, конструкцията на покрива дали няма да ти е по опростена и оттам по-евтина. При мен го имаше и този момент.
          Но все пак всичко зависи от конкретната ситуация.

          Коментар


          • До: Груб строеж?

            Първоначално публикуван от Станислав_ Преглед на мнение
            Сметките са ми Доста Груби...ориентировъчни...но сложи още едни 5000лв за шайби и стълби...пак е далеч от 87000лв на Жоро...

            Става перфектно...(Съгласуване с архитекти итн),има още някои "доработки" но това като станат документите за парцела(има 4 месечно забавяне...)Стените ще се от тухли четворки...
            Сигурно ще те изненадам неприятно ама и аз си ги представях нещата първоначално горе долу така и ударих на камък.

            1. С проект от интернет не става. Трябва да ти го изготви напълно наново местен архитект /в моя случай фирма- торба с пари струва - над 10 лв/м2/. А папките са 8 вида по 4 бр. от вид. Отделно са геологически проучвания ПБЗ и тн. Мойте документи не се събираха в кашон от ксерокс хартия.

            2. Добре си запланувал да си го строиш сам ама пак не може щото по закон трябва да имаш "изпълнител" , "технически ръководител" , "конструктор" "инвеститорски надзор" и "строителен надзор"- само последните два можеш да избегнеш като 5та категория строеж. Това не е валидно ако нямаш собствена строителна фирма естествено.

            3. Ако разгледаш офертата постната преди няколко поста ще видиш колко видове работи пропускаш в сметките. А повечето са неизбежни като гибелта на империализма.

            4. С моя строител сме и в почти приятелски отношения и се бяхме договорили да ми представя всички разходи преди да ги направи , аз да ги одобрявам и след това му се начислява и някаква печалба. Дебнал съм всички разходи като цербер заедно с него и въпреки това не можах да слезна по-ниско с цената. Изобщо не съм се изхвърлял. И това което ти казвам е само цена за бетонова конструкция - без стени покрив и инсталации. И без проектиране проучване комуникации и държавни такси.

            5. Ако искаш ще ти пусна тук в темата или на лични всички сметки и фактури за да се убедиш , че стойността на труда за изграждане не е толкова голяма , но пък има работи ,като армиране , кофражи и др. които си искат добри работници и екипировка, за да станат като хората.

            6. Последната снимка която бях пуснал струва вече близо 200000 лв. без цената на парцела. И съм още далече от напълно завършена къща , само дето успях да се нанеса да живея на първия етаж.

            Горе долу така звучи грозната истина за мен. Ако успееш ти да направиш нещо различаващо се с повече от проценти/м2 застроена площ значи си магьосник.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • До: Груб строеж?

              Имам някои предубеждения към гипсокартонен таван на дървена конструкция.Все ми се струва, че при неизбежното движение на дървото(разширение) цялата конструкция ще се размества и картона постоянно ще се пука по фугите.
              Николай Папазов

              Коментар


              • До: Груб строеж?

                Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                Сигурно ще те изненадам неприятно ама и аз си ги представях нещата първоначално горе долу така и ударих на камък.

                1. С проект от интернет не става. Трябва да ти го изготви напълно наново местен архитект /в моя случай фирма- торба с пари струва - над 10 лв/м2/. А папките са 8 вида по 4 бр. от вид. Отделно са геологически проучвания ПБЗ и тн. Мойте документи не се събираха в кашон от ксерокс хартия.

                2. Добре си запланувал да си го строиш сам ама пак не може щото по закон трябва да имаш "изпълнител" , "технически ръководител" , "конструктор" "инвеститорски надзор" и "строителен надзор"- само последните два можеш да избегнеш като 5та категория строеж. Това не е валидно ако нямаш собствена строителна фирма естествено.

                3. Ако разгледаш офертата постната преди няколко поста ще видиш колко видове работи пропускаш в сметките. А повечето са неизбежни като гибелта на империализма.

                4. С моя строител сме и в почти приятелски отношения и се бяхме договорили да ми представя всички разходи преди да ги направи , аз да ги одобрявам и след това му се начислява и някаква печалба. Дебнал съм всички разходи като цербер заедно с него и въпреки това не можах да слезна по-ниско с цената. Изобщо не съм се изхвърлял. И това което ти казвам е само цена за бетонова конструкция - без стени покрив и инсталации. И без проектиране проучване комуникации и държавни такси.

                5. Ако искаш ще ти пусна тук в темата или на лични всички сметки и фактури за да се убедиш , че стойността на труда за изграждане не е толкова голяма , но пък има работи ,като армиране , кофражи и др. които си искат добри работници и екипировка, за да станат като хората.

                6. Последната снимка която бях пуснал струва вече близо 200000 лв. без цената на парцела. И съм още далече от напълно завършена къща , само дето успях да се нанеса да живея на първия етаж.

                Горе долу така звучи грозната истина за мен. Ако успееш ти да направиш нещо различаващо се с повече от проценти/м2 застроена площ значи си магьосник.
                Ще поживеем ще видим

                Поздрави
                MG RACING

                Коментар


                • До: Груб строеж?

                  Стискам палци ! Ама да пишеш после.....
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • До: Груб строеж?

                    Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
                    Имам някои предубеждения към гипсокартонен таван на дървена конструкция.Все ми се струва, че при неизбежното движение на дървото(разширение) цялата конструкция ще се размества и картона постоянно ще се пука по фугите.
                    Оффф...
                    [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                    Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                    Коментар


                    • До: Груб строеж?

                      Аз като не разбирам от двигатели - не пиша по форумите касаещи темите за двигатели!Просто задавам си въпроса и чакам някой знаещ да ми отговори.....
                      Моля който не разбира от строителство да не пише тук - задайте си въпроса, тук има дастатъчно строителни инженери с лицензирани фирми и огромен опит. И те ще ви отговорят.
                      Тук се нагледах на некомпетентни мнения на дилетанти!!! Простете ако обиждам някого!
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • До: Груб строеж?

                        Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
                        Аз като не разбирам от двигатели - не пиша по форумите касаещи темите за двигатели!Просто задавам си въпроса и чакам някой знаещ да ми отговори.....
                        Моля който не разбира от строителство да не пише тук - задайте си въпроса, тук има дастатъчно строителни инженери с лицензирани фирми и огромен опит. И те ще ви отговорят.
                        Тук се нагледах на некомпетентни мнения на дилетанти!!! Простете ако обиждам някого!
                        Ок де, но когато видиш некомпетентно мнение е редно да го коментираш. Особено щом си лицензиран строител. Трябва сме си полезни иначе от драсканици няма смисъл.
                        Жалко, че не си от София. Бих ти изпратил запитване за оферта.

                        Коментар


                        • До: Груб строеж?

                          Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                          Тц. Не е по причина якостта.
                          Отговора е прост - когато лееш бетона е работен ден. 28 дни след това също ще се падне работен (точно 4 седмици след това). Ако е 27-ия или 29-ия може да се падне почивен ден. Ако лееш в петък и гониш 29-ия ден, то той се пада събота.
                          Тц, колегата peterbg1 е прав. Говорим за бетон по класическата технология, без добавки за бързо зреене, мразоустойчивост и други такива екстри.
                          Не съм строител, но пък основното ми занимание са машините изпитвателните лаборатории, а половинта от тях са строителни и тестовете на бетон са приоритет.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • До: Груб строеж?

                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            Тц, колегата peterbg1 е прав. Говорим за бетон по класическата технология, без добавки за бързо зреене, мразоустойчивост и други такива екстри.
                            Не съм строител, но пък основното ми занимание са машините изпитвателните лаборатории, а половинта от тях са строителни и тестовете на бетон са приоритет.
                            Щом се продължава спора пак се включвам
                            Якостта е ясна. Естествено, че тя е на първо място. Въпроса ми беше защо на 28-ия, а не на 29-ия примерно. Нали и на 29-ия ще я има якостта.
                            А и все пак при различни условия бетона за различно време достига някаква якост.

                            Коментар


                            • До: Груб строеж?

                              Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
                              Аз като не разбирам от двигатели - не пиша по форумите касаещи темите за двигатели!Просто задавам си въпроса и чакам някой знаещ да ми отговори.....
                              Моля който не разбира от строителство да не пише тук - задайте си въпроса, тук има дастатъчно строителни инженери с лицензирани фирми и огромен опит. И те ще ви отговорят.
                              Тук се нагледах на некомпетентни мнения на дилетанти!!! Простете ако обиждам някого!
                              С уважение към теб , като към Колега - много на сериозно си се взел !
                              Тук се радваме на всеки който пише .
                              Да делиш хората на дилетанти или не - В КЪЩИ . Само там .
                              Тук - всички сме равни и си говорим като колеги и приятели .
                              Че си предприемач е ясно . Похвално . Знам и , че работиш на 10 %.
                              Но - знаеш ли как се пише акт 19 ?
                              Знаеш ли как се прави " местна норма " ?
                              ( за да разбера дали си с техническо образование )
                              Ако отговаряш с ДА - помолих те вече ( в предишен пост ) - снимай един акт 19 ( твой ) за да те видя колко струваш и да се науча на нещо .
                              Иначе - както и друг колега отбеляза - ако виждаш нещо нередно - трябва да кажеш твоето мнение по темата .
                              А не да съветваш колегите къде и какво да пишат . Не е редно .
                              А дали дилетанта не си ти ?
                              Съжалявам , че слезнах до твоя език ..... но ти вече втори път се изказваш "против " без ясна позиция по темата .
                              А такова изказване е за друг раздел .
                              Едва ли някой от пишещите в темата ще започне да строи по приказките от Форума - нали ти е ясно !
                              Тук просто споделяме различни възгледи и емоции свързани със строителството .
                              Ако съм прав - вземи си поука , нямам нищо против теб .
                              Ако греша - моля кажете ми ,за да не си позволявам да се изказвам вече сред светилата на грубия строеж ?

                              Коментар


                              • До: Груб строеж?

                                Колеги! Не правете темата неприятна. Кажете си вашето експертно /или не толкова/ мнение. Исках тук да споделяме опит и знания, а не да си разменяме реплики. Извинете ме!
                                Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X