Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Груб строеж?

    Бих искал да кажа нещо по темата... Със сигурност избягвайте най-евтиното...не съм го измислил, а и практиката го е доказала
    Доверете се на професионалист, още от началото..
    Разберете, има бетон и бетон, желязо и желязо, тухли и тухли, майстори и майстори...и т.н./ ама наистина много неща /
    Не искам да се правя на интересен, но от такива работи ми побеля косата / колкото е останала /
    Отделен е въпросът, че себестойността на един строеж зависи от много фактори, всеки който фиксира такава без реални параметри, рискува да сбърка
    Николай
    VITARA 1.6, 93 къса кабр
    КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

    Коментар


    • #62
      До: Груб строеж?

      Да затова сме ние - строителните инженери - да даваме евтино акъл. Не се хвърляйте на скъпи фирми, за да не останете излъгани - и най - важното - всяка седмица фалират по двама мой колеги !!! ПРОВЕРЯВАЙТЕ финансовото им състояние !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      Има реална опасност НИКОГА да не завършат строежа ви.
      По - добре наемете някой за 500 лв - да идва да дава по някой акъл от време на време , отколкото някой самозван майстор да ви окепази къщата и после да псувате всички дюлгери.....

      Поздрави.

      PS Вече е личен избор дали ще позволиш да се влагат некачествени материали.....
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #63
        До: Груб строеж?

        Не прочетох цялата тема но видях няколко заблуди.
        Ще цитирам от личен опит някои цени и насоки от къщата която сам си построих. Почти готова е остава врати, боя, подова настилка и обзавеждане.

        Два етажа по 130+150 квадрата.

        Груб строеж 60к лв.
        Покрив 17 к лв.
        изолаций вън 20к лв.
        Изолация вътре 40 к лв
        Инсталации 10к лв.
        Бани по 5клв.
        и други дребни и не описани 70-80к


        Весело нали.
        Най скъпа е изолацията. Икономията невъзможна. Или правиш или не.

        Ако някой се интересува да звъни по всяко време. По принуда научих какво ли не за строителството.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #64
          До: Груб строеж?

          Цените в момента силно варират заради кризата .Та план несе знае колко всеки архитект за него си, изкопни работи 4 до 8 лв м3 зависи от транспорт количество земна маса извоз бетон ок 150лв м3 армировка заготовка 60/90ст килограм ,за бетона обиколете близките възли питайте за цена икакво влиза транспорт помпа и тн кофраж наемете си многократен наемите се сринаха цена на майстори 30/40лв м2 зидария+кофраж+подреждане на армировка за тухли дървен матерял лепила от 3 мес нямам наблюдения така че не съм актуален . Препоръка несе скъпете наемете си добър техник ще ви спести доста пари и нерви

          Коментар


          • #65
            До: Груб строеж?

            Цените на майсторите вече са до 30лв/кв.м
            Свестни техници може да си наемете около 500 лв/месец без да са постоянно на обекта. Имайте предвид, че можете да попаднете на такива които да ви закопаят от неразбиране......(с много пари)
            [SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • #66
              До: Груб строеж?

              Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
              Цените на майсторите вече са до 30лв/кв.м
              Свестни техници може да си наемете около 500 лв/месец без да са постоянно на обекта. Имайте предвид, че можете да попаднете на такива които да ви закопаят от неразбиране......(с много пари)
              Не само с много пари а и с още по-много ядове. Добър техник е чудо работа. Изкарва си парите тройно дори и 1000 лева да му давате и да ходи по един час на ден.
              Тогава не се налага като мене да учите кое как се прави, колко струва и защо не се прави иначе. Аз попадах само на неграмотни мошенници. Ужас.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • #67
                До: Груб строеж?

                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                Не само с много пари а и с още по-много ядове. Добър техник е чудо работа. Изкарва си парите тройно дори и 1000 лева да му давате и да ходи по един час на ден.
                Тогава не се налага като мене да учите кое как се прави, колко струва и защо не се прави иначе. Аз попадах само на неграмотни мошенници. Ужас.
                Всичко което казвате за техника е добре .
                Лошото е , че човек стига до този извод КЪСНО - след като вече си е изпатил .
                А който не е патил - си купува сам , зарежда сам обекта и наема сам майсторите и общаците .
                И съответно няма с кого да си раздели ядовете и проблемите .
                Това е реалността !

                Коментар


                • #68
                  До: Груб строеж?

                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  Всичко което казвате за техника е добре .
                  Лошото е , че човек стига до този извод КЪСНО - след като вече си е изпатил .
                  А който не е патил - си купува сам , зарежда сам обекта и наема сам майсторите и общаците .
                  И съответно няма с кого да си раздели ядовете и проблемите .
                  Това е реалността !
                  Прав си, колега
                  Казано с малко думи, си е точно така
                  Николай
                  VITARA 1.6, 93 къса кабр
                  КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                  Коментар


                  • #69
                    До: Груб строеж?

                    Здравейте колеги,
                    Интересно колко хора се интересуват предимно от цените на грубия строеж. И когато намерят подходящо предложение се втурват в една авантюра и довършителните работи ги "довършват".
                    Ако искате да карате кола ще си купите ли само купето, без двигател, гуми, седалки. Същото е и с една къща. Не можеш да живееш на голи стени.
                    Когато се разболееш, отиваш при лекар, котато ти се развали колата, отиваш в сервиз. Когато решиш да строиш, отиваш при архитект, инженер или фирма, които да ти свършат работата.
                    Да се довериш на бригада или майстори не е най-правилното решение.
                    От 2008 г. след създаването на централния професионален регистър и камарата на строителите не можеш да строиш законно, ако не наемеш фирма, която е в регистъра. А относно цените на строителство - ако искаш приблизителен бюджет за разходите по строителство, трябва да имаш в количествено измерение всички видове работи, необходими за завършването на къщата. На пазара има едно специализирано списание което се казва "Строителен обзор". В бр.1 от 2009 г. са посочени цените за построяване на двуетажна еднофамилна къща. Имам информацията, но като младши участник, все още не мога да качвам материали на FTP сървъра. Ако някой се интересува, може да ми изпрати ЛС. С удоволствие ще му изпратя по е-mail ценовата информация.
                    LZ1PPR, 0 (Rh+)
                    Suzuki Vitara 1998, 1,6 - 8V, бензин
                    За мен: https://goo.gl/8SebdR

                    Коментар


                    • #70
                      До: Груб строеж?

                      Аз съм строителен инженер със строителна фирма в Пловдив, грубия строеж в Пловдив: до кота 0,00~330лв/м2, етаж ~190лв/м2

                      Коментар


                      • #71
                        До: Груб строеж?

                        Първоначално публикуван от IvaR Преглед на мнение
                        Аз съм строителен инженер със строителна фирма в Пловдив, грубия строеж в Пловдив: до кота 0,00~330лв/м2, етаж ~190лв/м2
                        Покрив?
                        Николай Папазов

                        Коментар


                        • #72
                          До: Груб строеж?

                          Първоначално публикуван от stroitelenartist Преглед на мнение
                          Да се довериш на бригада или майстори не е най-правилното решение.
                          От 2008 г. след създаването на централния професионален регистър и камарата на строителите не можеш да строиш законно, ако не наемеш фирма, която е в регистъра. .
                          Масово строителните фирми спекулират,че строеж 5категория неможе да се строи с бригада а само със строителна фирма.ВНИМАНИЕ!!!Това е лъжа колеги.Лично съм го изпитал на гърба си.В момента строя и няма проблем да се строи с бригада.Покрива съм го сложил май тази година.




                          Цена груб строеж без дограмата ми излезе 165евра.
                          "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                          Коментар


                          • #73
                            До: Груб строеж?

                            Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
                            Покрив?
                            Зависи от-надзид,топлоизолация,вид материали,калкан,комини

                            Коментар


                            • #74
                              До: Груб строеж?

                              А кой ти подписа документите?
                              Не е ли строителен техник?
                              Не заблуждавай хората.
                              Аз също съм лицензиран от две години и казвам най- откровено - груб строеж в момента излиза Себестойност (160-180лв/кв.м). Ние фирмите си слагаме 10% печалба. Все пак поддържаме офиси, лицензии, плащаме осигуровки и др.
                              Закона е направен така, че не може вече да строи всеки който хванеш от улицата. Същото е както и с аптеките - работят само с дипломиран фармацефт...
                              Поздрави
                              [SIGPIC][/SIGPIC]

                              Коментар


                              • #75
                                До: Груб строеж?

                                Че какво общо има едното с другото?Строителен техник не означава строителна фирма или надзорна нали?Вие си се регистриирайте и се кооперирайте колкото си искате,но не заблуждавайте хората,че немогат да строят строеж 5 категория с бригада,с приятели или както те си преценят.Аз съм минал по пътя.Опитваха се да ме обеждават,че нямам право да си построя къща с бригада а само със регистрирана строителна фирма!Което разбирасе е ЛЪЖА.За съжаление някои се мислят за по-умни от другите и разчитайки на това,че хората не са запознати с нормативните документи необходими да започнат строежа си откровенно ги лъжат.
                                Моля да подкрепите твърденията си със документи!Къде по-точно е записано,че не може да строиш 5 категория с хора дори и от улицата?Аз мойте твърдения съм ги подкрепил със снимката на завършен груб строеж тази година месец май!
                                "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X