Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Груб строеж?

    "Груб" строеж е постройка от носеща конструкция, стени и покрив. Останалото са довършителните работи - инсталации, мазилки, настилки и т.н. Общо взето цената на двата етапа е 50/50. Така че сметките излизат.

    За жилищна сграда 157 м2 преди седмица платих такса за одобряване на проект 100лв (минималната) и такса за стр. разрешение 188 лв. Това е без оценка за съответствие. Във всяко кметство/община на входа са посочени всички видове такси и може да направи предварително проверка за всичко.
    НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
    Omnia vincit amor !

    Коментар


    • #32
      До: Груб строеж?

      [QUOTE=Петя;723759Това е без оценка за съответствие.[/QUOTE]

      То това за еднофамилна къща прави ли го някой?
      Аз не бих си и помислил.

      Коментар


      • #33
        До: Груб строеж?

        Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
        Би ли споделил колко е таксата за разрешение за строеж?
        Незначителна в сравнение с всичко останало-за еднофамилна къща от 100 до 200 лв,в зависимост от общината и квадратурата.
        0+

        Коментар


        • #34
          До: Груб строеж?

          Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
          То това за еднофамилна къща прави ли го някой?
          Аз не бих си и помислил.
          Правят го тези, които бързат. Без оценка одобряването може да отиде месец...а с оценка по закон трябва да го одобрят в 7-дневен срок. Освен това цената за одобряване е по-ниска, защото не се гледа на експертен съвет.
          НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
          Omnia vincit amor !

          Коментар


          • #35
            До: Груб строеж?

            Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
            Правят го тези, които бързат. Без оценка одобряването може да отиде месец...а с оценка по закон трябва да го одобрят в 7-дневен срок. Освен това цената за одобряване е по-ниска, защото не се гледа на експертен съвет.
            Това ми е ясно, но в коя община се изпълнява срока от 1 седмица не ми е ясно.
            В ДАГ с такъв доклад за едно кръстовище даже 5 месеца отидоха.
            Да не говорим пък и фирмите по проектантски надзор какви са, че и 20 теми няма да ни стигнат. Отговорност не носят. То и затова броя им е толкова голям. Взимат пари общо взето за нищо.

            Коментар


            • #36
              До: Груб строеж?

              Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
              Това ми е ясно, но в коя община се изпълнява срока от 1 седмица не ми е ясно.
              В ДАГ с такъв доклад за едно кръстовище даже 5 месеца отидоха.
              Да не говорим пък и фирмите по проектантски надзор какви са, че и 20 теми няма да ни стигнат. Отговорност не носят. То и затова броя им е толкова голям. Взимат пари общо взето за нищо.
              Съчувствам ти. В понеделник ще внасям такъв просект и ще ти кажа дали ще излезе за 7 дни. Последният проект, който одобрих тук, излезе за 6 седмици без доклад. За нищо и никаква къща. Но в този случай не протестирам, защото имаше голяма каша с електрозахранването и можеше изобщо да не ни дадат стр. разрешение.
              Що се отнася до надзорните фирми, имам 3-4, с които работя и си отговарят за работата. С маскари не работя. Но съм чувала, че има такива.
              НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
              Omnia vincit amor !

              Коментар


              • #37
                До: Груб строеж?

                1.Проект-задължително искайте от проектантите да ви прехвърлят правата за да не ви кълчат ръцете след това.
                Ще дам определение за архитект( На достатъчно Мъж за да бъде строител, и недостатъчно Гей за да бъде дизайнер)
                2.Изберете много внимателно стрителния надзор, може да свърши цялата работа по документацията както и да предоврати некачественно изпълнение и злоупотреби от Строителя както и от некъдърно проектиране. Труден но много важен момент от цялата история.
                3.Ако решите да си събирате сам майсторите с цел по евтино изпълнение - Голяма грешка все във някоя част ще го изядете.
                4.Ако ще е фирма проверете я добре има си регистър към камарата на строителите. Изисквайте референций или по добре да ви разведат по обекти които са правили. При подписване на договорите задължително им искайте банкова гаранция за себестойноста на обекта за да се защитите.
                5.По добре хвърлете време, сили и пари първоначално после всичко се изплаща многократно.

                п.п. Колко излиза м2 за груб строеж зависи как ще подходите, подхлъзнат ли Ви така ще е докрая. По добре намери някой печен специалист по ПТО и се консултирай с него, това са хората които изготвят офертите почти във всяка една сериозна строителна фирма.
                Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                Коментар


                • #38
                  До: Груб строеж?

                  Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                  Съчувствам ти. В понеделник ще внасям такъв просект и ще ти кажа дали ще излезе за 7 дни. Последният проект, който одобрих тук, излезе за 6 седмици без доклад. За нищо и никаква къща. Но в този случай не протестирам, защото имаше голяма каша с електрозахранването и можеше изобщо да не ни дадат стр. разрешение.
                  Що се отнася до надзорните фирми, имам 3-4, с които работя и си отговарят за работата. С маскари не работя. Но съм чувала, че има такива.
                  Най-прясна информация имам от община Връбница. Съседа ми по парцел си внася проекта за къща с доклад. И разрешението му излиза за 1 месец и то с чести ходения на място да ги подканва да си свършат работата.
                  Иначе надзорните фирми, с които съм работил са едни от най-добрите специалисти. НО не дай си Боже ако стане нещо винаги търсят общинските служители, а не надзорниците. И друго, което не мога да разбера е как всяка надзорна фирма си има различни изисквания по отношение през кои инстанции трябва да мине проекта за съгласуване. Винаги има 2-3 разлика.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Груб строеж?

                    Темата ме заинтригува, защото ми предстоят довършителни работи по етаж от къща.110-120 квадрата жил. площ.Етажът е на ниво тухла, така да се каже.Три спални, хол, кухня с бокс, баня и тоалетна.Та за тези довършителни работи, до шпакловка включително ми дават оферти веднъж за 55К, веднъж за 25К.....

                    То, че първите са се оляли е ясно, ама......

                    Като чета тука и като смятам грубо........още повече се обърквам....Моля за консултация и съвет от компетентните колеги.

                    В цената са включени ел.инсталация, ВиК,замазка под, мазилка/само вътре по стени и тавани/ теракот, фаянс, санитария, ламинат/или дюшеме/, дограма/4 камерна/, врати/9 бр./шпакловка, боядисване и иззиждане и замазка на 3бр. тераси.

                    Като квадратури сега не мога да бъда по-конкретен, но как ви се струват цифрите за това, което изброявам?

                    Моля компетентните колеги да драснат някой ред, дори и само да споменат разценките, примерно за измазване, шпакловане, полагане на ламинат/дюшеме/ и т.н.

                    Благодаря предварително.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Груб строеж?

                      по- скоро около 25000 , но ако се намеси жена ти в този етап, може да надхвърлиш и 55000 . аз затова казвам, че цената в етап довършителни работи зависи най - вече от чорбаджийката...... Та ако бъдете икономични и не търсите лукс, стойността ще е не повече от 200 Е до ключ. Груб строеж около 170 лв/кв.м и около 220лв - довършителни работи
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #41
                        До: Груб строеж?

                        Това с икономията!
                        Не икономисвайте от добър проект, съобразен със соътветното местоположение, от бетон, тухли, дограма, покрив, материали. Пазарете се за качествено изпълнение. Всичко с параф. Без параф и на циганин не се дава. Щото после - Бате ама ...! За нашите майстори пък това важи още повече. Слагайте качествена изолация, кабели - повечко и за ТВ и за сателите, че после става страшно. А за хидроизолация - никаква икономия - ще изревете.
                        Икономия може спокойно да реализирате от обзавеждането. Или по-скоро си направете дома, пък после лека по-лека. Обзавеждането по-скъпичкото е равно на разходите за построяване, лукса е от 1.5 до 2 пъти разходите, а за супер лукс - цена няма.
                        Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Груб строеж?

                          Благодаря Ви колеги.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Груб строеж?

                            Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                            Най-прясна информация имам от община Връбница. Съседа ми по парцел си внася проекта за къща с доклад. И разрешението му излиза за 1 месец и то с чести ходения на място да ги подканва да си свършат работата.
                            .......
                            В Район Западен на Пловдив си спазват сроковете.
                            Значи когато има желание - може! Пак опираме до човешкия фактор.
                            Късмет и успех на всички, които са решили да строят!
                            НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                            Omnia vincit amor !

                            Коментар


                            • #44
                              До: Груб строеж?

                              Здравейте!
                              Тъй като съм един не много запознат новак в строителството, а ми предстои строеж на собствена къща, бих желала да получа съвет от професионалистите. Много цени бяха писани за груб строеж. На мен фирмите в Пловдив ми дават много по-различни оферти от рода на 120000 лева за 230 кв.м. Аз обаче съм заделила 50000 ! Как мислите ще стигнат ли или да се откажа и ако някой иска да строи груб строеж за 200 лв. на квадрат , нека се обади, защото съм навита да ми построи къщата

                              Коментар


                              • #45
                                До: Груб строеж?

                                Доколкото съм се интересувал в момента грубия строеж излиза около 100-120 евро/квадрат. Говоря за труд и материали.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X