Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Къщата"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Къщата"

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Класиката е „чоп" - свинска четина.
    Най-добро е от козата
    Grand Vitra ddis 2008
    SEAT Althea XL tsi 2010
    Mitsubishi Canter

    Коментар


    • От: "Къщата"

      Чудесно,дано си здрав да се порадваш на творението си !
      Поздрави !

      Коментар


      • От: "Къщата"

        Още отхвърлена работа.
        Пуснах в действие и Рачо Ковача приспособен като фреза. С него и мои правени ножове издялах шиндлите за чардака.
        Цвета не съм го докарал още, но ще искам да е в тон с цялата фасада или естествено стареене, а не шарено като таваните в стаите.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080487.jpg
Прегледи:1
Размер:167.2 КБ
ID:5678557

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080489.jpg
Прегледи:1
Размер:165.0 КБ
ID:5678558

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080562.jpg
Прегледи:1
Размер:179.2 КБ
ID:5678559

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080560.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5678560

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080567.jpg
Прегледи:1
Размер:117.2 КБ
ID:5678561

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080569.jpg
Прегледи:1
Размер:157.0 КБ
ID:5678562

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080570.jpg
Прегледи:1
Размер:156.5 КБ
ID:5678563

        Коментар


        • От: "Къщата"

          И другата стаичка. Не е довършена, ще се слагат и профилни летви по фугите, но още не съм направил пластините за фрезата.
          В промеждутъците от време започнах да измазвам и стените финно. Става много добре, и контраста таван - бяла стена създава вече усет за уют в помещенията.
          Мазилката вече е зпочнала да образува бучици, но все още бъркалакта успява да ги разтроши. Но догодина едва ли. Така че сега имам още един срок, да я използвам колкото се може повече, до края на сезона.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080459.jpg
Прегледи:1
Размер:125.4 КБ
ID:5678565

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080462.jpg
Прегледи:1
Размер:107.3 КБ
ID:5678564

          Коментар


          • От: "Къщата"

            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
            ...шиндлите за чардака...
            Стеф, това не са шиндли. Това си е ламперия „вагонна шарка". Шиндлите са с триъгълно сечение, най-острият ръб влиза в най-малката страна - това е следствие от метода за изработка (оригинално, напрактика те представляват много тънки цепеници). Може и да имат „къдраво", може и да нямат. И никога не са от иглолистен материал, най-често бук.
            Това без да искам да правя никакви забележки по съществото, или по качеството, или за крайния ефект - само за уточнение.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: "Къщата"

              Да, съгласен. Исках да гоня ефекта на шиндлите от оригиналната къща и тези от последната, снимка. Те не знам как са правени, но от мойта къща бяха точно така като казваш. Как са успявали да ги цепят така точно, акъла ми не го побира.
              А шиндли гледам че викат вече и на разни покривни елементи.

              Коментар


              • От: "Къщата"

                Гледам че не съм качил снимката с прототипа на чардака.
                Това е от съседна разрушаваща се къща. Доста по-голям майсторлък е вложен при направата му. Моето е само имитация.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010164.JPG
Прегледи:1
Размер:543.6 КБ
ID:5679181

                Коментар


                • От: "Къщата"

                  Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                  А шиндли гледам че викат вече и на разни покривни елементи.
                  Kak са измислили такова име на тея грозни дъсчици?
                  До скоро се мяткаха из дома . Ако има още някоя ще ви я покажа.
                  Действително обаче са триъгълни и букови .

                  Коментар


                  • От: "Къщата"

                    Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                    ...Как са успявали да ги цепят така точно, акъла ми не го побира...
                    Ами как, не са купували материала от „магазина" (който на свой ред е добиван според това, какво маркира горския). Всяка греда, всяка колона, всяка маия, изобщо всеки елемент е бивал пробиран конкретно за целта и персонално предназначен, вкл. и дънери, годни за шиндли. Сечено е по определено време и прочее, и прочее - добиването на материалите си е технология (дето сега строителите, които са станали такива от „таксиметраджии" - примерно - и са се образовали от рекламни дипляни му викат „система"), не по-малко съществена от самото строене.
                    А шиндлите не са в крайния си вид директно след нацепването, допълнително се дялат, рендосват и евентуално обработват с фигурно ренде. Като правило са букови, защото това е най-правоцепата дървесина от наличната по нашите места.

                    Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                    ...А шиндли гледам че викат вече и на разни покривни елементи.
                    То какво ли не викат. Типичен пример е „сачак", това е архитектурно-конструктивен елемент от сграда (конкретно - обшивка на стреха), но масово така се означава съответния материал (ламперия), от която се изпълнява.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: "Къщата"

                      Тъжно и самотно е вече на село.
                      Вчера май сезона приключи за мене. Събрах де що има ябълки да се пробвам тази зима на ябълково вино.
                      Иначе, за отхвърлената работа.
                      Завърших финните мазилки и таваните във всички помещения.
                      Обстановката запчна да придобива дори луксозен вид. Да видим крайния ефект един ден.
                      Горе долу, това се получи за сега:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080680.jpg
Прегледи:1
Размер:136.6 КБ
ID:5691004
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080684.jpg
Прегледи:1
Размер:90.3 КБ
ID:5691005
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080673.jpg
Прегледи:1
Размер:84.1 КБ
ID:5691006
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080668.jpg
Прегледи:1
Размер:187.1 КБ
ID:5691007

                      Коментар


                      • От: "Къщата"

                        Като гледам, фотоапарата е пробогатил цветовете. На живо не е чак толкова шарено.

                        Забравил съм да спомена, че ми докараха и талпите, които ще стават дюшеме. 18/4/400 см.
                        Предпочетох сам да се боря с него, защото дъшемето което се предлага напоследък е по-тънко и тясно от обшивката която си направих на таваните. Ще стои някак несериозно в къщата.
                        Желанието ми е да го калибровам на щрайхмуса, но тези талпи ще са тежички за мойта машина. Трябва да се фрезоват и страничните канали за нутовете. Мисля снадките да са с чуждо парче. По-лесно ще фрезовам само канали, а и нямам фрезата за "зъб".
                        Сега материала съхне, но догодина със сигурност ме чакат мъки с него.
                        И най-важното!
                        Бях поръчал чам, но ме изненадаха с ела.
                        Не бях подготвен за това, но ако го откажех, щях да сторя мръсно на жената от Байлово, която ми е доставчик на материалите, и до сега е точна.
                        Не знам еловият материал дали е за предпочитане пред бора. Тя ме убеждава , че от дъскорезницата казали че е по-добр и скъп, и дори съм извадил късмет с него. Но знам ли, може да ме будалкат. Материала стои розов, някои талпи са тръгнали да се понапукват.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080579.jpg
Прегледи:1
Размер:192.5 КБ
ID:5691008
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080581.jpg
Прегледи:1
Размер:223.4 КБ
ID:5691009

                        Коментар


                        • От: "Къщата"

                          Елата е по-добра.
                          Grand Vitra ddis 2008
                          SEAT Althea XL tsi 2010
                          Mitsubishi Canter

                          Коментар


                          • От: "Къщата"

                            Ха дано!

                            Коментар


                            • От: "Къщата"

                              Здравей стеф!
                              Отдавна чета темата, но сега реших да се включа после ще кача снимки за нагледност ! Гледам, че си зидал със камък и то слепващия материал по-точно ме интересува ! Май си използувал цимент ,пясък и какво друго незнам, за това сега питам! Имам около 50м ограда ~зид от реден камък ,суха зидария плосък камък. За свързващо вещество са използували кал и дребни камъчета за пълнеж.Оградата е със две лица. Казвали са ми, че водата от бетона попива в камъка и след време спойката се цепи разделя . И се чудя какво да използувам без да е кал за да вдигна ~ пренаредя цялата ограда?

                              Коментар


                              • От: "Къщата"

                                Първоначално публикуван от tatii Преглед на мнение
                                Здравей стеф!
                                Отдавна чета темата, но сега реших да се включа после ще кача снимки за нагледност ! Гледам, че си зидал със камък и то слепващия материал по-точно ме интересува ! Май си използувал цимент ,пясък и какво друго незнам, за това сега питам! Имам около 50м ограда ~зид от реден камък ,суха зидария плосък камък. За свързващо вещество са използували кал и дребни камъчета за пълнеж.Оградата е със две лица. Казвали са ми, че водата от бетона попива в камъка и след време спойката се цепи разделя . И се чудя какво да използувам без да е кал за да вдигна ~ пренаредя цялата ограда?
                                Предварително се извинявам, че спамя хубавата тема.

                                Не знам кой Ви е казал това и как е достигнал до този извод, но лично според мен това твърдение е в сферата ЕЖК - справка състав на бетона. Лично се съмнявам да ползвате за лепилен състав бетон, по скоро цименто-пясъчен разтвор или някаква негова производна. "Цепенето" описано от Вас вероятно се дължи на недостатъчна носимоспособност на разтвора обяснена от майстора по приемлив за него начин, има и други субективни фактори като температура, температура на разтвора и камъка, вид камък, дебелина на разтвора, начин на полагане на камъка върху разтвора, време на изчакване между редовете и т.н. . За да получите отговор първо - какъв е камъка?, второ защо искате да разваляте суха зидария - такава вече почти не се прави.Успех
                                Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                                GSM +359 895 236 182

                                А Rhf +

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X