Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Къщата"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Къщата"

    За ефективност: пластмаса, пяна и гипсокартон. На всеки 10 години - основен ремонт и всичко отначало.
    Дядо ми е бил дърводелец. 38-а година сам си е правил и къщата и мебелите в нея. Още няма изметнато черчеве. На прозорците само стъклата се крепят с "джамджийски" пирончета. Изглежда маджуна не е бил измислен още
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • От: "Къщата"

      Мдаа, междувременно се прибрах, утре съм на работа. Ужас!

      Та в горния ред на разсъждения.
      Миналата година нещо май наистина ми беше писнало.
      През главата ми минаваха и мисли за пластмасова дограма в цвят. Плащаш си и за 2 часа си вече с дограма.
      Но веднъж идва една колежка да види с какво се занимавам. Гледахме що гледахме, по едно време и казвам че съм решил да слагам пластмасово дограма. Тя вика, че съм луд.
      Та бързо ми мина.
      Сега, колко умения показвам не знам, защото въобще не съм дърводелец.
      Показвам по-скоро, че всичко е възможно да се направи, дори както виждате и на почти полеви условия.

      Коментар


      • От: "Къщата"

        Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
        Показвам по-скоро, че всичко е възможно да се направи, дори както виждате и на почти полеви условия.
        То това е творчество, другото е занаятчийство.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: "Къщата"

          И ти с твойте таблени врати...
          Само ми палиш фитили.
          Ето една от наше село, макар и външна.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090428.JPG
Прегледи:1
Размер:461.7 КБ
ID:5794144
          Както и да го гледаш, хубаво е.
          Само че, ако ще и да се скъсам, това май няма как да го направя.
          А ако тръгна на поръчка, за 4-5 врати, ще ме съдерат.

          А ето как са го правили старите.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Vrata.JPG
Прегледи:1
Размер:39.7 КБ
ID:5794145

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Wrata.JPG
Прегледи:1
Размер:16.1 КБ
ID:5794146

          Коментар


          • От: "Къщата"

            Това на "старите" врати, не е баш таблени. То е нещо като това, дето тук го кръстихте "редени", ама по-така редени (поръчах и снимки от "мястото на събитието", ма ше трябва да ида, да си взема - та да ти ги покажа - че нещо всичките по веригата сме мноу на "вие" с тамагочитата...). Инак, тук като говорех за таблени, точно таблени имах предвид, ама ти си знаеш, що не зачекваш. Трудът, така и така го полагаш с тия трески, дето ги лепиш.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: "Къщата"

              Ами защо не зачеквам!?
              Можеш ли да ми кажеш как да направя сглобките с наличните машини?
              Аиде, таблата знам как се прави само с циркуляр.
              Но за рамките трябват права и обратна профилна фреза, як борапарат за сглобките на ъглите. Знам ли...

              Дай поне да покажа до къде докарах прозорците.
              Така ще изглеждат, а това е стъклодържачът за пакета.
              само единият прозорец ще ми се отваря навън. Другите ще са с капаци или решетка.
              Стои открит въпроса със затварянето на двукрилите. Тук там все още се продават мартинки. Имам 2 месиногви дръжки от стара дограма.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090381.JPG
Прегледи:1
Размер:437.4 КБ
ID:5794154

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090384.JPG
Прегледи:1
Размер:456.7 КБ
ID:5794155
              Прогарянето вече казах как става.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090409.JPG
Прегледи:1
Размер:491.0 КБ
ID:5794156

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090394.JPG
Прегледи:1
Размер:519.5 КБ
ID:5794157

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090400.JPG
Прегледи:1
Размер:504.9 КБ
ID:5794158



              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090417.JPG
Прегледи:1
Размер:540.3 КБ
ID:5794159

              И за да не е съвсем като къщата на Боне-крайненеца, щеших на прозорците да добавя за разкош корнизи ли са, щурцове ли са... Разчертах полуелипса по метода с канапа, от няколко опита докарах извивка която ми харесва. След това, ясно.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090419.JPG
Прегледи:1
Размер:511.0 КБ
ID:5794160

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090420.JPG
Прегледи:1
Размер:509.0 КБ
ID:5794161

              Коментар


              • От: "Къщата"



                Само като идея, за метод на работа .

                П.П.: На мен също ми предстои подобно нещо (реновиране на къща, вярно по-млада - строена е около 1930 година), но количеството стаи (8-10) ме кара да се замислям за покупката направо на CNC рутер...

                А с обгарянето цвета е станал просто трепач !

                Коментар


                • От: "Къщата"

                  Льо бравОс.
                  Мога да ти предоставя обефреза - най-добрата на пазара (може би), също и лентов шлайф (и той така). Фрезери ще си набавяш според нуждите (в Ташев - например - има всичко, дето може да се сетиш). Ако искаш и виброшлайф - в същият клас. До поискване - демек, едни две години (минимум) разполагаш с тях без условия. Имам някакъв смътен спомен ли, та усещане ли, че имаш габровска машинка, от онези тенекиените - в такъв случай ти трябват само фрезери (и те габровски).
                  Това всичкото, е предмет на невероятно бачкане, ма ти така и така го полагаш, та не трябва да е въпрос.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: "Къщата"

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Льо бравОс.
                    Мога да ти предоставя обефреза - най-добрата на пазара (може би), също и лентов шлайф (и той така). Фрезери ще си набавяш според нуждите (в Ташев - например - има всичко, дето може да се сетиш). Ако искаш и виброшлайф - в същият клас. До поискване - демек, едни две години (минимум) разполагаш с тях без условия. Имам някакъв смътен спомен ли, та усещане ли, че имаш габровска машинка, от онези тенекиените - в такъв случай ти трябват само фрезери (и те габровски).
                    Това всичкото, е предмет на невероятно бачкане, ма ти така и така го полагаш, та не трябва да е въпрос.
                    Само ми кажете от къде ги има в Габрово и ще ви ги набавя !
                    Имам първи братовчед който е почти най голямата фирма за продажба на такива инструменти.

                    Коментар


                    • От: "Къщата"

                      Да, едната машинка е Рачо Ковача. Другата е абрихт-щрайхмус, пак БГ.
                      На Габровската съм ползвал фрезова глава със сменяеми пластини, показвал съм го. Проблем понякога е че оста е хоризонтална. А и нямам богат набор пластини, а главата е 4ка.
                      Но, като цяло, идеята за таблени врати трябва да поотлежи, да се избистри някаква технология на правене, и чак тогава да се говори сериозно.
                      А я ако може малко по-подробно за "редените" врати, че май съм пропуснал нещо.

                      Колкото до инструменти на заем, оценявам предложението и най-вече доверието. Но някак не мога да поема такава отговорност. Хора сме, всичко се случва. А лентов шлайф и без друго съм решил да купя, един вид да има за наследство

                      Обаче, нещо което бих приел като помощ от вас.
                      Трябват ми поне 2 еднакви Г-образни стари дръжки за прозорец, жълти.
                      Много са минали през ръцете ми, но кой да прдполага че някога ще потрябват.
                      Запазил съм само 2 Т-образни за двукрили прозорци.
                      Та ако на някой му се намират ненужни, моля да си каже.

                      Коментар


                      • От: "Къщата"

                        Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                        А я ако може малко по-подробно за "редените" врати, че май съм пропуснал нещо.
                        Ми нали ти казах, че съм поръчал снимки, но сме неумятни всичките. Децата са виртуози, но са при другата баба. Ако се напъна, може да драсна една скица тук, но сега ми е едно такова разложено-отпускарско...
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: "Къщата"

                          Аз останах с впечатление, че вече някъде е коментирано за това.
                          Добре, има време.

                          Обаче още по-сложен ще е казуса с дворната порта.
                          Едно че ще е възголяма и тежка, и второ, не трябва да се излагаме пред съседите
                          Ще трябва да е широка 3,40 и висока около2,40.
                          Нещо такова
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070546.JPG
Прегледи:1
Размер:470.6 КБ
ID:5794259
                          На едното крило ще трябва да има и малка портичка.
                          Един от проблемите ще е, как да се закрепят надеждно двата вертикални дирека.
                          Другият е, колко тежки ще станат крилата, и дали няма да провисват и лашкат диреците
                          За сега бях предвидил по 2 арматури стърчащи от каменната ограда, но нещо започнаха да ми малеят, в сравнение с материала който ще държат. Та може да се наложи и опаянтване, но малко ми е грозновато.

                          Коментар


                          • От: "Къщата"

                            Двата вертикални дирека се държат надеждно от един още по-масивен хоризонтален (нещо със сечението на траверса). Тези порти по принцип не се държат в стените, аналогично на другата дограма, а са си самостоятелни постройки. Освен споменатата хоризонтална, играеща фундамент, се слагат наклонени подпори в двете посоки на вертикалните, в горния край на рамката, се слагат паянти (диагонали) за в третата посока.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: "Къщата"

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Освен споменатата хоризонтална, играеща фундамент, се слагат наклонени подпори в двете посоки на вертикалните, в горния край на рамката, се слагат паянти (диагонали) за в третата посока.
                              Ако искаш да кажеш че отиват към земята, да и аз за такова опаянтване имах предвид, да не се лашка конструкцията напред, при отваряне на портата. А и надуването на вятъра не е за пренебрегване. Малко грозно ще стоят тези подпори, но това е мое субективно мнение.
                              Но виждал съм и много порти захванати с дървени бичмета вградени в зидовете. Е, аз такива не съм предвидил.
                              Е, тази е закрепена май само за зида.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070561.JPG
Прегледи:1
Размер:573.5 КБ
ID:5794420

                              Коментар


                              • От: "Къщата"

                                Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                                Ако искаш да кажеш че отиват към земята...
                                Да, именно.
                                Тази от снимката не знам как се крепи. На зидовете не е - особено отляво (с тия 40 см). Или вертикалните греди са на по метър в земята с бетон, или си е чиста бутафория (дори и направилите я, още да не знаят...).
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X