Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Къщата"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Къщата"

    Аз бих оставил пода светъл - стаята ще е светла. Имам лош опит с тъмен мокет, който изглеждаше супер в магазина
    Обгарянето не ми харесва за под. Японците май го правят с някакви техни акации, на меко дърво не е ясно как се отразява.
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • От: "Къщата"

      Да де, ама той няма да остане дълго светъл. Ще почне да бие на сиво. Но в края на краищата може и да се примиря с факта.
      Другото е, като се остави без покритие, няма ли да го напъплят гадове?

      Коментар


      • От: "Къщата"

        Не без покритие изобщо, без оцветяване - байц. Черното дюшеме, май го валя? От това е сивото, само от УВ прави жълто, към все по-тъмно до кафяво, ама до кафяво на фасади и др, където е постоянно изложено. Някъде из темата, мисля че си говорихме за матов полиуретанов лак - пак това бих ти препоръчал
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: "Къщата"

          Да, помня. Мислиш ли че под него дървото пак ще потъмнее с времето.
          Ако се консервира в този си вид, доде съм жив ще ме дразни. Не обичам естествен цвят на чам и на мебели.
          Преди време в предишния си апартамент изциклих дюшемето. Резултата беше много добър, върнах го към нов живот.
          Минах го обаче само с лак. Докарах някакъв кехлибарен цвят. Откритите места потъмняха, но малко. Е миии... не стана баш по мой вкус
          Сега тавана на чардака и "дневната" съм го оставил пак само на свежо масло. Пак имам някакви резерви.
          Деликатен проблем

          П.п. Е, горе на последната снимка с мострата, се вижда едно акациево дюшеме-паркет в сегашното ми жилище.. Пак само е лакирано, но този цвят на акацията горе-долу ме устройва.

          Коментар


          • От: "Къщата"

            Защо не байцваш с цвят по избор от А.Н.Н.? После техен лак на водна основа.


            Коментар


            • От: "Къщата"

              А-а, това е съвсем друг въпрос, като не ти харесва - значи, че не ти харесва и толкова по въпроса.
              Инак, потъмнява и под лакове, които са обявени да са с УВ-филтър, та какво остава за без. Ама като акация няма да стане , даже и докараш тона с някакъв байц, фладъра ще си крещи (и е в сила за всяко тониране, освен за много тъмните). Но това не е и типичният "чам", това червено, дори и на лиственица отива.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: "Къщата"

                Ха ха ха,не мога да повярвам.Преди седмица бях на същата вълна.
                Даже и сега съм на същата дилема - със какво да мажа дъските.?
                Ще напиша нещо повече по въпроса в другата тема!

                Коментар


                • От: "Къщата"

                  Проверявал ли си вариантите с масло за дърво?

                  Моята къща я минах навсякъде с масла на Осмо, има ги във всякакви цветове и покриват много по-равномерно от байца. Подът след няколко години употреба почна да се патинира естествено и не дразни окото.
                  Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                  TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                  Коментар


                  • От: "Къщата"

                    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                    Ще напиша нещо повече по въпроса в другата тема!
                    Аз пък не видях че си писал тук, и се обадих в твойта тема.

                    Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
                    Проверявал ли си вариантите с масло за дърво?
                    Да, таваните ми са с масло на Алпина, и честно, много ме кефят и като цвят и като структура. Ще погледна и Осмо, какви ги пишат, че каталога им не е малък.
                    Трябва все пак да са с някаква устойчивост на износване от ходене.
                    Не знам дали, поне чардака да не се мине и с полиуретан.

                    Коментар


                    • От: "Къщата"

                      Има ли решение относно лаковете за дюшемето?
                      Тази седмица трябва да го намазвам понеже почнахме да го цапаме доста.
                      Гледах в един магазин някакъв полиуретанов.Три литра 38лева.Обаче трябва и грунд и той е 20лв

                      Коментар


                      • От: "Къщата"

                        Грундовете обикновено помагат, когато не помагат, поне не пречат, но общо-взето винаги не са задължителни. Всъщност, за грунд ли става въпрос, или за втвърдител (т. е. лакът е реактивен/двукомпонентен)? Тогава вече, без вторият компонент (втвърдител), не става.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: "Къщата"

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Всъщност, за грунд ли става въпрос, или за втвърдител (т. е. лакът е реактивен/двукомпонентен)? Тогава вече, без вторият компонент (втвърдител), не става.
                          Точно това ми обясниха.Лака е без втвърдител.Полага се грунд за основа.

                          Коментар


                          • От: "Къщата"

                            Съвсем прозрачен ли ще е или в някакъв цвят?

                            Коментар


                            • От: "Къщата"

                              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                              Точно това ми обясниха.Лака е без втвърдител.Полага се грунд за основа.
                              Общо взето, от вносител на лакове (полиуретанов, на водна основа) са ми препоръчвали в качеството на грунд да използвам лак, разреден с вода.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: "Къщата"

                                Е на първо време, далеч не всички лакове се разреждат с вода.
                                Имам познат паркетаджия, който въобще не ползва водоразтворими лакове, според него не носели на натоварването.
                                По същата приина - отказва да се занимава с дюшамета - според него заради прекалено "подвижната" основа, лакирането на дюшаме е загубена кауза и препоръчва да се мажат с разните там масла и да не се лакират.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X