Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Къщата"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Къщата"

    Да, това ще да е. Благодаря!
    Ако е така като го описва davc, ще става и за вратите, разбира се след някакъв байц.
    Остава да се провери къде се продава, или ще се поръчва от тях.

    Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
    Тва.... от опит или от източници някакви?
    Че ми предстоят такива операции и живо ме интересува.
    Ами навремето паркетина се използваше масово. И има нешо такова, че се набиваше с мръсотия.
    Продаваха се нарочни вълма от стружки за ръчно циклене на такъв паркет, и после пак мазане.
    А в казармата ни караха да го циклим със счупени стъкълца
    Последно редактирано от ctef; 19-11-15, 22:26.

    Коментар


    • От: "Къщата"

      Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
      Ами навремето паркетина се използваше масово. И има нешо такова, че се набиваше с мръсотия.
      Това и аз го имам като спомен. Все ми се щеше да разбера от първа ръка как се държат съвременните импрегнатори за дървени подове от първа ръка. И то на по достъпните дървесини. Ония от 70-100 лв. квадрата са ясни.
      GPS системи https://www.easytracking.bg/
      Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

      Коментар


      • От: "Къщата"

        Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
        Това и аз го имам като спомен. Все ми се щеше да разбера от първа ръка как се държат съвременните импрегнатори за дървени подове от първа ръка. И то на по достъпните дървесини. Ония от 70-100 лв. квадрата са ясни.
        То и със зехтин става да се импрегнира
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: "Къщата"

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          То и със зехтин става да се импрегнира
          И как се държи във времето?
          Как го нанесе? Техники, тактики?
          И ако си доволен нещо марка да препоръчаш!
          GPS системи https://www.easytracking.bg/
          Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

          Коментар


          • От: "Къщата"

            Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
            И как се държи във времето?
            Как го нанесе? Техники, тактики?
            И ако си доволен нещо марка да препоръчаш!
            Импрегнирането на дърво не е от вчера и е преди модерната химия. Как се държи ли - имам хаван от баба ми - ами държи се пък не е да не е мит и чукано в него
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: "Къщата"

              Благодаря! Ще ползвам информацията. За хавана от баба ми.

              П.С. Моля за извинение за оплескването на темата.
              GPS системи https://www.easytracking.bg/
              Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

              Коментар


              • От: "Къщата"

                Най-после, къщата взе че и даде нещо. Стига само инвестиции!
                Пробвах се с ябълково вино.
                До сега карах само на оцет, но си викам, при толкова много ябълки, защо да ги оставям да гният?
                Вероятно имах късмета на начинаещият, и вино все пак се получи.
                Особенно е на вкус, все пак е плодово вино.
                Ползвателите му са на различно мнение. Жените преобладаващо го харесват. Аз и брат ми сме с леки резерви.
                Лично моето очакване е за малко повече сладост.
                Но ябълките са такива. Преобладаващо айвания.
                Напаравих 3 вида.
                Едното е чиста ябълка.
                Другите са блендирани с круша и дюля.
                Опредлено е интерсно. Наздраве!
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 3.jpg
Прегледи:1
Размер:71.2 КБ
ID:5707668

                Коментар


                • От: "Къщата"

                  Наздраве!
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: "Къщата"

                    Кавото и да си мислим, и тази година се изтърколи.
                    От гледна точка на този проект, според мен, безславно.
                    Ред обективни и субективни, служебни и здарвословни обстоятелства, ми поречиха да развия кой знае каква дейност.
                    Но все пак, годината не е "Нулева".
                    Най-после успях да изкарам и свържа мръсния канал към канализацията.
                    Хората с това започват, аз с това завършвам.
                    По ред съображения, реших да го копая на ръка.
                    Финансиите не бяха решаващия фактор, макар че не е лошо, че едни пари все пак останаха в касичката.
                    Решаващото беше, че имах здарвословен проблем, и за известно време се обездвижих. Това ме накара, един вид за рехабилитация, да се захвана с малко физическа работа. Не се оказа много лесно, на много места излизаха скалии камъни. Разбивал съм с чук, длето, лостове. Дори рязах и с флекса. Но за сметка на това, изкопа стана фин и елегантен. С багерче в тази скала щеше да е голям погром, и после да се чудя как да го оправям. Най-вече на улицата, където трябваше да възстановя паважа.
                    И така, 60 метра.
                    Може да се каже, че утрепах доста време, но и не съм си давал и много зор по жегите.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • От: "Къщата"

                      Не е ли доста плитко разположена канализационната тръба в улицата? Не виждам и пясък в паважа.

                      Коментар


                      • От: "Къщата"

                        Къщата и всичко което си направил е супер .Канала обаче ми се вижда плитък , около тръбата се пълни с пясък . Доколкото се ориентирам от снимките , ще минават коли върху него . С тази дълбочина вероятноста да се смачка тръба е сериозна . При сериозен студ , дори може и да замръзне .

                        Коментар


                        • От: "Къщата"

                          За канализационна тръба минимума под улично платно е 2 м.

                          Коментар


                          • От: "Къщата"

                            Да, плитко е. Но там където е включването при чешмата е още по-плитко. Трябва да се спази и някаква деневилация.
                            Тръбата на улицата съм я залял с бетон вместо пясък, да поеме натоварването колкото може. Ползвал съм и най-здравата тръба - SN8.
                            Успокоителното е че все пак минава по края на улицата.
                            За замръзване, до колкото се познавам, при сериозен студ няма да съм там, така че вода в тръбата няма да има.

                            Коментар


                            • От: "Къщата"

                              Дано нямаш проблеми със замръзване.

                              Коментар


                              • От: "Къщата"

                                Проблеми със замръзване могат да се очакват с чешмяната вода, заради дългите периоди на неползване през зимата.
                                Ще трябва източване, но дали ще може да бъде на 100% е под въпрос.
                                Тръба ще минава по двора, но и в мазето, където няма да е много на дълбоко, пак заради тези скали. А какви ще са температурите в мазето, все още не е известно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X