Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Къщата"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Къщата"

    Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
    За мръзненето: На мой познат банята му замръзна, на вилата миналата зима. Тая година е оставил една сушилка за кърпи на Теси. Има такъв режим на работа - да поддържа температура против замръзване. Засега работи. Само се вайкаше колко ток ще плати, но едва ли ще е космическа сума.
    Да докладвам за замръзването: Човека каза, че не е усетил да плаща повече ток от други зими (поне не много повече). Машинката поддържа без проблем 4-5 градуса в помещението. Нищо не е замръзвало.

    Относно "равносметката" и на мен са ми минавали такива мисли. Не толкова за вложените пари, колкото за изразходваното време. Затова я карам полека - да има баланс между екскурзиите и работата по вилата. Проблема е, че върви бавно и не му виждам края
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • От: "Къщата"

      Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
      Проблема е, че върви бавно и не му виждам края

      Коментар


      • От: "Къщата"

        Важно е здрав темел, покрив санитария. Да можеш да кажеш ,,днес няма да бачкам" и да не испитваш осезателендискомфорт, заедно с останалите присъстващи де. Когато стане, може би е добре да е в по- активна възраст
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: "Къщата"

          Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
          Да докладвам за замръзването: Човека каза, че не е усетил да плаща повече ток от други зими (поне не много повече). Машинката поддържа без проблем 4-5 градуса в помещението. Нищо не е замръзвало...
          Тока обикновено спира баш когато е най-студено, посред зимните виелици. Пътищата в този момент са непроходими, и да искаш, три дни не можеш стигна до отдалечената къщурка. Затова - източвам. Дори и това не помага - изхвърлих вече две смесителни батерии, в които е останал по един напръстник вода, колкото да ги пукне. На сферичните кранове им хванах цаката - трябва да зимуват в затворено положение, иначе дават фира, нищо, че водата е източена.
          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

          Коментар


          • От: "Къщата"

            Източване и сол в сифони и тоалетни е по-евтино и по- сигурно, но си е ангажимент. Токът спира. Но това да има кой да ти го каже при проектирането, източването става и без теб, при напускане.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: "Къщата"

              Все пак да дам отчет какви ги свърших тази година.
              Слаба работа.
              Сезона започна амбициозно, но тежки семейни проблеми ме откъснаха от работа, и на практика цяло лято не ходих. Завърнах се септември, и докато набера обороти сезона свърши.
              Реших, че днес ми беше последният работен ден. Вече се мръква рано, а не мога да спя там заради студа.

              Та, ред му беше на дюшемето.
              Всичко от А до Я.
              Минаване през щрайхмуса, изправяне на страните, фрезоване на нутовете, монтаж. Голямо премятане, голяма заигравка.
              Щрайхмуса и фрезата се справиха криво-ляво със задачата си. С доста физическа помощ от моя страна, че им идваха големички 4-метровите талпи.
              Изправянето на страните, дълго го умувах. Първо мислих с ръчен циркуляр и импровизиран линеал, подобно на Фесто. Но циркуляра ми не е стабилен. За това реших с електрическото ренде. Става по-лесно и по-точно. Но бавно.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090063.JPG
Прегледи:1
Размер:909.5 КБ
ID:5773352

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090061.JPG
Прегледи:1
Размер:944.7 КБ
ID:5773353

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090062.JPG
Прегледи:1
Размер:916.1 КБ
ID:5773354

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090064.JPG
Прегледи:1
Размер:760.8 КБ
ID:5773355

              Коментар


              • От: "Къщата"

                Като краен резултат съм сравнително доволен.
                Фугите са сведени до минимум. Е, не са избегнати напълно.
                Визията е много добра. Точно това което търсех.
                Успях да наредя 3-те стаи. Завинтвам с 10 см.торксови винтове за дърво.
                На края ми останаха да наредя 5-6 дъски на чардака, но времето вече съвсем се развали, а там работата е сръткава, защото това ще е единственото място, където ще се снаждат дъски. А за да стане добре, се иска спокйствие и да не се бърза.
                Така че, за догодина.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090100.JPG
Прегледи:1
Размер:525.3 КБ
ID:5773445

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090101.JPG
Прегледи:1
Размер:486.2 КБ
ID:5773446

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090105.JPG
Прегледи:1
Размер:552.0 КБ
ID:5773447

                Коментар


                • От: "Къщата"

                  Поздравления за усилията и резултата.Имам два въпроса.Колко са широки дъските.Виждам, че не си се изложил да сложиш десятки.И втория с какво и в какъв цвят ще ги вапцаш?
                  "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                  Коментар


                  • От: "Къщата"

                    KНа снимките са два реда дъски - старите отдолу. Между тях с какво ще бъде запълнено? Не се ли притесняваш, че може да се превърне в рай за гризачи?
                    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                    Коментар


                    • От: "Къщата"

                      Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                      KНа снимките са два реда дъски - старите отдолу. Между тях с какво ще бъде запълнено? Не се ли притесняваш, че може да се превърне в рай за гризачи?
                      Че той го реди като ламинат какво разстяние.

                      TT
                      Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                      Коментар


                      • От: "Къщата"

                        Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                        KНа снимките са два реда дъски - старите отдолу. Между тях с какво ще бъде запълнено? Не се ли притесняваш, че може да се превърне в рай за гризачи?
                        То вече е направено каквото е направено. Няма да има запълване, защото няма отстояние от дватаа реда дъски, карадюшемето и същинското. М-у тях поставям 5мм подложка за ламинат, за леко обиране на неравностите, които предварително съм минал грубо с ел.рендето. Подложката е също така най-вече да спре циркулацията на въздуха м-у мазето и горния етаж. На последно място и за някаква символична изолация. завинтвам чак до най-долу в буковите греди.
                        Подът се стабилизира осезаемо.
                        Да, опасявам се от гризачи. За това избягвам всякакви фибрани стеропории пр. Но все пак на таваните се наложи да ползвам вата.

                        Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
                        ...Имам два въпроса.Колко са широки дъските.Виждам, че не си се изложил да сложиш десятки.И втория с какво и в какъв цвят ще ги вапцаш?
                        Много сложен въпрос, на който и аз нямам отговор, все още.
                        Че материала е мек и се наранява каквото и да се направи е ясно.
                        Ясно е че нама да се ползва боя.
                        Ясно е че няма да са лъскави.
                        Ясно е че искам да са в тъмната гама.
                        Но с какво ще се пропият не съм решил.
                        Може предватрително да ги прогоря, и след това да мажа с тониран безир.
                        Може да мисля за тониране и паркетин, след предварителна проба.
                        Но не искам да ги запечатвам плътно.
                        Ета една проба само на прогаряне до изветна степен. Само така не ми харесва. Сега трябва и мазане.

                        Дъските са широки 17см. с малки изключения в (-). Дебели са 35-37мм.
                        Следва лек шлайф на по-високите ръбове, където ги има.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090169.JPG
Прегледи:1
Размер:127.2 КБ
ID:5773548

                        Коментар


                        • От: "Къщата"

                          Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                          Че той го реди като ламинат какво разстяние.

                          TT
                          Аз се заблуждавам от третата снимка, на която мислех, че виждам бичме отдолу, пък то било подложка за стягане. На първите две вярно, че не се виждат бичмета.
                          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                          Коментар


                          • От: "Къщата"

                            Много добре става, а и този цвят (убеди ли се, че елата си заслужава) - никакви байцове. След някоя година (те течат светкавично - нали) ще има много хубава патина и без друго.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: "Къщата"

                              След по-силно прогаряне и минаване с телена четка се получава много благороден цвят изпъкват и жилите, но сякаш не е за пода.Пробвал съм за други дървени детайли..Хубаво е да е в тъмно и е най-подходящо, но мен ме притеснява и смятам, че не е много удачно за пода.Пробвано с тъмни плочки в банята.Аз съм на същия етап като теб с подобен проект и не ми идва нищо рационално за сега.
                              "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                              Коментар


                              • От: "Къщата"

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Много добре става, а и този цвят (убеди ли се, че елата си заслужава) - никакви байцове. След някоя година (те течат светкавично - нали) ще има много хубава патина и без друго.
                                Какво имаш предвид?
                                Да ги оставя съвсем без покритие ли?
                                То старите къщи са ги оставяли точно така, сивеещи. Но начина по който седи карадюшемето не ми харесва много.
                                А и още сега се вижда как започнаха да поемат мръсотия.
                                Това няма да стане като естествено стареене примерно на таваните, в жълто-охра.

                                За прогаряне и телена четка и аз го знам. Има и филми за това. После омасляване. Правят го и в Япония.
                                Но знам ли...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X