Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Къщата"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Къщата"

    Ами, красиво-красиво , колко да е красиво?
    Ето още красиви неща.
    Вчера уж дъждовен, но щом спря дъжда, не ме свъртя у дома и запалих колата. А там, Рай. Е, силно казано, по-скоро строителна площадка. Ама на шега, на майтап, вече е измазана и най-дългата стена в къщата. А и започнах да отливам предната стена на приземния етаж. Явно така съм се пристрастил, че няма спиране Ще трябва като в спорта, постепенно намаляване на темпото.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от ctef; 29-09-13, 20:20.

    Коментар


    • От: "Къщата"

      И аз ако може да се изфукам с новата си придобивка!
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_000246.jpg
Прегледи:2
Размер:139.3 КБ
ID:5522876
      В мойто село си купих тва!Не че нямам наследство там ама сме много маймуни там та тропнах по масата - ревнах и си купих.Селото е Рашково-Ботевградско.И СИ Е МОЕЕЕ.
      И те така........
      Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
      0888854582
      Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
      Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

      Коментар


      • От: "Къщата"

        Браво браво, ма тя готова от всякъде таз къща, като гледам.
        Дай още снимки или направо тема, да не е в тази. Коя година е строена?
        Хубави каменни основи и то над земята, да не те мори влагата. Покривът не е провиснал, изглежда ми правен в близките 5-6г.
        Мазилката и стените от тук погледнато, не са напукани. Това чучурче, какво е от ляво под прозореца? МИвка ли, що ли?
        Коминът малко е поолющен, ама ша изкара 50 години. На мен много ми харесва. Интересно отпред как е, и вътре.
        Аз живея в една около 100г. къща. Ама тва с маймуните и родата мамата си трака. Най добре е да си е твое.
        Пускам тото, да видим
        Пийте червено вино! Дава здраве.
        А то ни трябва за да пием ракия!

        Коментар


        • От: "Къщата"

          Към автора!

          Сtef какво се клучи та спря да пишеш!
          Има хора които наистина съпреживявахме твоята одисея!
          Не вярвам от септември да не си ходил до къщата и нищо да не си свършил там.

          Коментар


          • От: "Къщата"

            Благодаря за интереса.
            Наистина от ноември до март не съм ходил. Такъв съм си, редувам работа с мързелуване, не че не ходя на работа.
            Сезона съм го открил.
            Но започнах с аграрни занимания. Подрязване на асмите и дръвчетата, нови лозови насаждения, днес засадих и тиквите.
            А по същество, изненада ме паднал дувар точно до портата. Та занимавката ми сега е отново зидане на зидове. Нямам намерение много да се разпостирам, защото ще ми отиде годината, дувара е над 50м. За сега ходя само по един ден без преспиване, и ефективноста е много малка. В такъв ритъм не мога да се захвана и с довършването на мазилките.
            Лошата новина е, че току що ни орязаха заплатите, та не знам за къде повече ще стягам колана. Вярно че все пак зимата успях да поспестя малко.
            Най-скъпото което планирам за покупка тази година е още дървен материал. Дюшеме и дъски за таваните и дограмите. Колкото-толкова.

            Коментар


            • От: "Къщата"

              Има ли напредък лятото ?
              Газ 69 2.4i
              Густо майна, пътят свърши !!!
              GSM: О895 7О6О59

              Коментар


              • От: "Къщата"

                Споко
                Доста тегава година, но правя всичко по силитете си, като се старая да не изпадам в излишни отрицателни емоции.
                Все още не съм имал възможност да ползвам платената си отпуска.
                Малко непредвидено, но се захванах и направих банята.

                Коментар


                • От: "Къщата"

                  Май по обективни причини, вече му се вижда края на работния сезон. Та му е време да дам и отчет за свършеното до тук.
                  Първо с няколко думи, а по-натам и със снимков материал.
                  Като цяло, годината ми не беше много спорна, но няма какво да мрънкам, защото както знаете, за много народ у нас си беше направо ужасна.
                  Разкъсаното ми работно време и валежите, нарушиха доста ритъма ми на работа. На всичко отгоре, по тия дъждове, взех че паднах с колелото и си счупих леко ръката. От една страна това ме блокира до известна степен, но от друга ми осигури около 45 свободни дни, които все пак се опитах да оплзотворя поне частично. В търсене на по-лека работа, като за еднорък, се захванах и наредих плочките в банята. По-късно довърших и грубото измазване и ел.инсталацията. Както и се занимавах със зидовете около портата, като с тях смятам и да закрия сезона. Междувременно свърших и някои съпътстващи дейности, но за това по реда му.
                  Но ако трябва да кажа с няколко думи: -Ако изминалите 3 лета, или особенно първите 2, бяха толкова дъждовни, коплкото тази година, целия ми проект би се провалил!
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • От: "Къщата"

                    Та да започнем с баня-тоалетната.
                    Падна чуденка какво да бъде. На селска къша биха отивали каменни плочи. Но естествения камък, като гнайс и подобни, задържа мръсотия. Имитация на камъни не ми се искаше. Разни рустикални теракоти са все някакви големи плочи 33/33см, коити на такова малко помещение няма да седят добре. Последно, в Баухаус попаднах на някакъв италиански гранитогрес 15/15, който заради грапавия си ръб стои и леко рустикален. С 23лв. на квадрат ми излезе леко солен, но карай. Цялата баня заедно с тоалетната и мивката(2бр. защото първата я счупих) ми се вързва около 500лв.

                    Но, за да имам наистина баня и тоалетна, ми остава да реша 2 проблема.
                    Първият е с чистата вода, за която ще трябва да монтирам резервоар и хидрофорна с-ма в мазето.
                    Другият е за отпадните води. Чака ме прокарване на около 50м. канализационна тръба, което ще отхвърли още около 5-600лв. ако се наеме багерче. Ако ли не - робски труд...

                    П.п. Значи, ако се чудите какво търси тази маламашка при реденето на плочки.
                    Това е чисто нова маламашка, която ползвам, така да се каже като "косъмана линийка", който знае какво е това , за да ми бъдат плочките максимално точно на едно ниво. Нивелира си е отделна работа.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от ctef; 26-10-14, 14:50.

                    Коментар


                    • От: "Къщата"

                      Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                      Та да започнем с баня-тоалетната.
                      Падна чуденка какво да бъде. На селска къша биха отивали каменни плочи. Но естествения камък, като гнайс и подобни, задържа мръсотия. Имитация на камъни не ми се искаше. Разни рустикални теракоти са все някакви големи плочи 33/33см, коити на такова малко помещение няма да седят добре. Последно, в Баухаус попаднах на някакъв италиански гранитогрес 15/15, който заради грапавия си ръб стои и леко рустикален. С 23лв. на квадрат ми излезе леко солен, но карай. Цялата баня заедно с тоалетната и мивката(2бр. защото първата я счупих) ми се вързва около 500лв.

                      Но, за да имам наистина баня и тоалетна, ми остава да реша 2 проблема.
                      Първият е с чистата вода, за която ще трябва да монтирам резервоар и хидрофорна с-ма в мазето.
                      Другият е за отпадните води. Чака ме прокарване на около 50м. канализационна тръба, което ще отхвърли още около 5-600лв. ако се наеме багерче. Ако ли не - робски труд...

                      П.п. Значи, ако се чудите какво търси тази маламашка при реденето на плочки.
                      Това е чисто нова маламашка, която ползвам, така да се каже като "косъмана линийка", който знае какво е това , за да ми бъдат плочките максимално точно на едно ниво. Нивелира си е отделна работа.
                      Като човек изкарващ си хляба , салама и всичко останало с лепене на плочки единствената препоръка или забележка е че подовите плочки се започват винаги от сифона и ако ги беше направил на вереф или на диагонал ще изглежда значително по-добре. За да разбереш какво имам впредвид си представи 4 плочки на които разполагаш сифона по средата и те се поставят първи за да може от тях да се определя наклона . Ако ти предстои ново лепене на плочки и имаш въпроси готов съм да ти съдействам с консултация от разстояние .Успех !
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • От: "Къщата"

                        Това са 10х10 които са подобни на твоите .

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0745.jpg
Прегледи:1
Размер:123.6 КБ
ID:5619510
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от alexalex69; 26-10-14, 18:54.
                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • От: "Къщата"

                          Браво, Стефане!
                          Поздравления за избора на плочки!
                          На мен за 5 години работа тук, ми писна от плочки за хипермаркети.
                          Тези са красота!
                          Иначе, колегата по-горе е прав.
                          При така разположени плочки, сифона отива на диагонал.
                          Трудно обаче се уцелват фугите да съвпадат с тези на стените, когато имаш наклони.
                          По-удачно в случая е плочките на диагонал, но все пак се радвам на мераклийката работа.
                          Очаквам с нетърпение още снимки!
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • От: "Къщата"

                            Браво Стефане,очакваше се че,не си лежал цяло лято.
                            Съчуствам ти за ръката,дано да си се оправил вече.
                            Успех човече,кефиш !

                            Коментар


                            • От: "Къщата"

                              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                              Като човек изкарващ си хляба , салама и всичко останало с лепене на плочки единствената препоръка или забележка е че подовите плочки се започват винаги от сифона и ако ги беше направил на вереф или на диагонал ще изглежда значително по-добре. За да разбереш какво имам впредвид си представи 4 плочки на които разполагаш сифона по средата и те се поставят първи за да може от тях да се определя наклона . Ако ти предстои ново лепене на плочки и имаш въпроси готов съм да ти съдействам с консултация от разстояние .Успех !
                              И аз точно това съм направил. С малката разлика, че съм изместил центъра малко ексцентрично на сифона, за да е кратна плочката и поне в едната страна да не се реже.
                              Същото се отнася и за съвпадането на фугата на пода със стената. Знам че трябваше да се шахматно в моя случай. но просто не ми се режеше излишно, а и сифоха нямаше пак да е в "кръста". Всичко е рязано с малък флекс и диамантина Райдър. Ползван е флексибъл теракол. Ъгловите фуги ше са със силикон, за по-голяма гъвкавост.

                              Диагонални плочки ми стоят много "градски" и превзето, и не мисля че беше уместно да ги шаря по този начин. И без това направих достатъчен компромис с вида на плочките.

                              Коментар


                              • От: "Къщата"

                                Няколко думи към TigerHunter.
                                Изпробвах машинната мазилка на Еуромикс и ъгловите и лайсни.
                                Срещнах известни проблеми със закрепване на ъглите. Много са гъвкави и при най-малкото напрежене се губи правият ръб. Закрепих ги с теракол, за да не са под напрежение. Но мисля че това не е много производителен метод, ако се действа на големи обекти. Как би трябвало да се закрепват тези ъгли?

                                Относно мазилката. И при нея има особености. Консистенцията и е по-скоро като теракол. Изключено е да се метне с мистрията. Лепи се и се точи по инструментите. Нансях я по-скоро като шпакловка, на 2 ръце.
                                Иначе резултата е добър. Много финна мазилка, може да се нанася изключително тънко, и изглежда доста здрава.
                                Пробите ми бяха в-у коминното тяло, както се вижда от снимките.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X